- UMOWA PARTNERSKA Z UNIVERSITY OF BEDFORDSHIRE
UMOWA PARTNERSKA Z UNIVERSITY OF BEDFORDSHIRE
poniedziałek, 30 październik 2017
W dniu 27 października 2017r. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pan Maciej Rydzewski podpisał w obecności przedstawicieli organu prowadzącego pana Stanisława Kuczyńskiego - Starosty Drawskiego, oraz pana Janusza Garbacza – Etatowego Członka Zarządu Powiatu Drawskiego umowę partnerską z University of Bedfordshire reprezentowanym przez pana Lee Allen'a oraz z organizacją Oxfordon Studia w Anglii, reprezentowaną przez pana Janusza Dargiewicza certyfikowanego konsultanta British Council w zakresie przedsięwzięć edukacyjnych i kulturalnych.
Głównym celem współpracy z uczelnią w Anglii oraz organizacją Oxfordon będzie prowadzenie doradztwa i konsultacji dla uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim w zakresie możliwości kształcenia na uczelniach w Wielkiej Brytanii. Współpraca z University of Bedfordshire będzie obejmowała regularne wykłady online, wyjazdy młodzieży na warsztaty językowe w Anglii, organizowane na uczelni, wizyty wykładowców, prowadzenie projektów badawczych oraz organizację międzynarodowych konferencji. Współpraca z zagraniczną uczelnią będzie wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń naukowych i dydaktycznych, poznawaniu nowych środowisk oraz doskonaleniu praktycznej znajomości języka angielskiego.
Już podczas październikowej wizyty uczniowie klas dwujęzycznych wzięli udział w wykładzie motywacyjnym poprowadzonym przez pana Lee Allen'a mającym na celu uświadomienie im ich możliwości oraz przygotowanie kaliskich Licealistów do rozpoczęcia kariery zawodowej na europejskim rynku pracy.
Koordynatorką i inicjatorką współpracy z panem Januszem Dragiewiczem oraz University of Bedfordshire jest pani Joanna Boniecka, nauczycielka języka angielskiego w klasach dwujęzycznych.


Joanna Boniecka, Maciej Rydzewski