- Maraton nocny klasy 1b
Maraton nocny klasy 1b
piątek, 03 listopad 2017
30 października - to była noc: pełna filmów grozy, śmiechu i dobrej zabawy uczniów klasy Ib kaliskiego Liceum. Poprzebieranych bez wyjątku w przeróżne monstra lub ulubione postacie z bajek, jak pokazuje coraz popularniejszy zwyczaj świętowania Halloween.
Te starannie wykonane przebrania i makijaże młodzieży zaskoczyły nawet ich wychowawczynię Joannę Mączkowską, która jako reżyser teatralny i scenograf bynajmniej nie daje się tak łatwo zaskoczyć.
A tu wiele kreacji przyciągało uwagę pomysłowością oraz odpowiednią, aktorską grą noszących je osób, dlatego wyświetlane podczas maratonu filmy stanowiły jedynie tło uczniowskiego teatru, w którym groza przeplatała się z komedią, dając w sumie tragifarsę, czyli to, co jest istotą Halloween.


Joanna Mączkowska