- Turniej w Drawsku Pomorskim z udziałem wolontariuszy z ZSP w Kaliszu Pomorskim
Turniej w Drawsku Pomorskim z udziałem wolontariuszy z ZSP w Kaliszu Pomorskim
czwartek, 09 listopad 2017
Dnia 26.10. 2017r.w hali drawskiego gimnazjum, odbył się VII Międzypowiatowy Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych. Honorowy patronat nad turniejem objęli: Anna Mieczkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Stanisław Kuczyński – Starosta Drawski oraz Zbigniew Ptak – Burmistrz Drawska Pomorskiego. Celem turnieju była integracja osób niepełnosprawnych, popularyzacja tańca jako elementu rozrywki i alternatywnej formy spędzania wolnego czasu.

Wolontariuszki z naszego liceum: Paulina Krysińska, Karolina Szwajlik, Klaudia Wydrzyńska, w tym dniu odegrały ogromną rolę, wspierając osoby niepełnosprawne i pomagając w różnych czynnościach. Licealistki swoją obecnością wprowadziły w życie wielu osób niepełnosprawnych sporo uśmiechu i radości. Dzięki własnej inicjatywie i chęci pomagania innym wolontariuszki wzbogaciły własne doświadczenie i dostarczyły wielu osobom wspaniałych wrażeń, ekscytujących chwil i pewności siebie.

Po powrocie do życia codziennego, wolontariuszki, z pełną dumą i podziwem, przyznały, że osoby niepełnosprawne wykazują duże zaangażowanie i bardzo profesjonalnie realizują powierzone zadania, co ich zdaniem jest dużym elementem własnego rozwoju.
Serdecznie dziękuję młodzieży za dobre serce i ogromne zaangażowanie w ideę wolontariatu.


Anna Józiak