- Podwójne złoto drużyn piłkarskich z kaliskiego Liceum
Podwójne złoto drużyn piłkarskich z kaliskiego Liceum
niedziela, 12 listopad 2017
Dnia 30 października 2017 r. odbyła się Powiatowa Licealiada piłki nożnej chłopców i dziewcząt na stadionie miejskim w Kaliszu Pomorskim z udziałem drużyn z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Chłopcy obronili tytuł mistrzowski, zaś dziewczęta po roku przerwy znów wyrwały z rąk rywalek złoty medal. To był wielki dzień dla naszych drużyn i szkoły, zdobyliśmy podwójne złoto. Zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt nie było na nas mocnych.
Chłopcy obronili tytuł mistrzowski, zaś dziewczęta po roku przerwy znów wyrwały z rąk rywalek złoty medal. To był wielki dzień dla naszych drużyn i szkoły, zdobyliśmy podwójne złoto. Zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt nie było na nas mocnych. Dziewczęta pewnie wygrały swoje dwa mecze, pokonując rywalki ze Złocieńca 4:1 i Drawska Pomorskiego 6:1. Chłopcy, nie byli gorsi. Zwycieżyli również we wszystkich spotkaniach. Wygrali z Czaplinkiem 3:2, Złocieńcem 5:0 i Drawskiem Pomorskim 2:0. Pierwsze miejsca naszych drużyn sprawiły, że awansowaliśmy do ćwierćfinałów Wojewódzkiej Licealiady dziewcząt i chłopców, która odbędzie się w maju 2018 r.
Trenerami drużyny chłopców byli nauczyciele wychowania fizycznego – Karol Kalina i Sebastian Stateczny, natomiast drużyny dziewcząt Karol Kalina.
Tak przedstawiają się mistrzowskie składy. Dziewczęta: Paulina Kucharska, Olivia Prażych, Jola Miry, Daria Borowiec, Zuzanna Jedynowicz, Marysia Gródka, Zuzanna Haczkowska, Ola Barankiewicz i Michalina Kędzierska. Chłopcy: Kacper Banaszak, Dominik Groblica, Oskar Ziemnicki, Bartosz Banasiak, Kacper Papis, Aleksander Fabich, Krzysztof Czujko, Patryk Głasek, Maciej Kacperski, Piotr Woźniak, Konrad Preis, Adrian Zieliński.
Turniej zabezpieczała grupa medyczna Medical Team Kalisz Pomorski w składzie: Wiktoria Bagrowska, Natalia Kopczyk, Milena Migdalska i Natalia Mrozik.
„Gratuluję zwycięskim drużynom i ich trenerom, życząc powodzenia w ćwierćfinałach rozgrywek” – powiedział dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim, Maciej Rydzewski.


Karol Kalina, Maciej Rydzewski