- SZALONE LATA 20. i 30. W OPERZE NA ZAMKU
SZALONE LATA 20. i 30. W OPERZE NA ZAMKU
wtorek, 14 listopad 2017
Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim poddali się magii sceny opery na Zamku w Szczecinie, oglądając musical „ Crasy for You”- muzyczną komedię braci George i Iry Gershwinów do libretta Kena Ludwiga. Na spektakl udali się w dniu 7 listopada 2017r., pod opieką wychowawczyń Mirosławy Kacperskiej i Joanny Bonieckiej
Przedstawienie reżyserował Jerzy Jan Połoński, pod kierownictwem muzycznym dyrygenta Jerzego Wołosiuka. Spektakl poruszył jakością, dynamiką i młodzieńczą energią, a dominująca muzyka jazzowa wydaje się być ponadczasowa. Oczarowani atmosferą radosnych, beztroskich, roztańczonych lat Brodway’u daliśmy się ponieść muzyce, śpiewowi, tańcom i towarzyszącemu stepowi, słowem-świetnej zabawie. To prawdziwa uczta emocji, wspaniałych wrażeń, które rozbudzają nasza wyobraźnię.
Warto polecić ten spektakl o wielu walorach, tym bardziej, że nominowany jest do tytułu najważniejszego wydarzenia artystycznego roku.


Mirosława Kacperska, Joanna Boniecka