- "Dzień otwartych drzwi" w technikum informatycznym
"Dzień otwartych drzwi" w technikum informatycznym
piątek, 24 listopad 2017
W dniu 22 listopada 2017r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych odbyło się spotkanie uczniów trzecich klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim z uczniami technikum informatycznego, nauczycielem informatyki Piotrem Sieradzonem oraz dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim. Gościem specjalnym był doktor Grzegorz Stempień, pracownik naukowy Akademii Morskiej w Szczecinie, uczelni patronackiej technikum informatycznego.

W dniu 22 listopada 2017r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych odbyło się spotkanie uczniów trzecich klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim z uczniami technikum informatycznego, nauczycielem informatyki Piotrem Sieradzonem oraz dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim. Gościem specjalnym był doktor Grzegorz Stempień, pracownik naukowy Akademii Morskiej w Szczecinie, uczelni patronackiej technikum informatycznego.

Dyrektor szkoły przedstawił gimnazjalistom możliwości związane z kontynuacją nauki w technikum informatycznym w ZSP w Kaliszu Pomorskim. Podkreślił korzyści i perspektywy wynikające ze zdobycia kwalifikacji zawodowych związanych z informatyką oraz ze współpracy szkoły z Akademią Morską. Zapoznał uczniów z projektem utworzenia w szkole nowej specjalistycznej pracowni zawodowej dla technikum informatycznego w ramach kontraktu samorządowego, w której będą mogli podjąć naukę.

Następnie w ramach prezentacji form współpracy Akademii Morskiej w Szczecinie z technikum informatycznym doktor Grzegorz Stempień przeprowadził z gimnazjalistami i uczniami technikum warsztaty dotyczące wykorzystania praktycznego technologii informatycznych w tworzeniu obrazów i map 3D. Zaprezentował młodzieży filmy i obrazy 3D oraz pokazał i uruchomił skaner 3D, służący do ich tworzenia, a także dron wyposażony w kamerę do tworzenia obrazów trójwymiarowych.

Dziękujemy doktorowi Grzegorzowi Stępniowi za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć z młodzieżą oraz nauczycielom i dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim Beacie Pierzgalskiej oraz wicedyrektorowi Dorocie Ławniczak za pomoc i uczestnictwo młodzieży w „Dniu otwartym” technikum informatycznego.

 

Maciej Rydzewski