- Dzień edukacyjno - integracyjny w ZSP Kalisz Pomorski
Dzień edukacyjno - integracyjny w ZSP Kalisz Pomorski
piątek, 24 listopad 2017
Dnia 22 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się wyjątkowy dzień. Poza próbnymi maturami dla klas trzecich, Samorząd Uczniowski pod opieką pana Karola Kaliny zorganizował „Dzień edukacyjno-integracyjny” dla klas pierwszych i drugich. Pomysł organizacji tego dnia powstał w pierwszej połowie września 2017 r. Podczas dnia integracji uczniowie klas drugich przygotowali dla naszych pierwszaków zadania odpowiednio dobrane do ich profili, odbywało się to przez dwie pierwsze lekcje.

Do zadań należało pokonanie policyjnego toru przeszkód, czy lekcja pierwszej pomocy prowadzona przez członków grupy medycznej Medical Team, musztra wojskowa oraz quiz o szkole, a także gry familiada i 10 second (w języku angielskim), czy też zastosowanie aplikacji Kahoot! z zakresu matematyki, biologii, chemii i fizyki.

Po części integrowania się w klasach, przenieśliśmy się na salę gimnastyczną, na której przeprowadzono część artystyczną „Dnia edukacyjno-integracyjnego”, w której uczniowie klas pierwszych musieli zaśpiewać piosenkę lub też przedstawić układ taneczny.

Po wyrównanej walce, ciekawych piosenkach i układach tanecznych, komisja sędziowska w składzie: Oliwia Kanabaj (Przewodnicząca SU), Zuzanna Mieszkowska i Malwina Nowakowska (członkowie SU) przyznały pierwsze miejsce klasie 1b. W nagrodę uczniowie klasy o profilu dziennikarsko-politechnicznym, której wychowawcą jest pani Joanna Mączkowska, otrzymali od Samorządu Uczniowskiego smaczny tort, zaś reszta klas pierwszych słodycze.

       Dziękujemy wszystkim klasom za udział, świetną zabawę i przygotowanie tego wyjątkowego dnia w naszej szkole i zapraszamy za rok.

 

 

Karol Kalina

Opiekun Samorządu Uczniowskiego