- Szkolenie na strzelnicy w Jaworzu
Szkolenie na strzelnicy w Jaworzu
wtorek, 28 listopad 2017
W dniu 24 listopada 2017r. uczniowie pierwszej i drugiej klasy wojskowej ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką Andrzeja Kowalewskiego wzięli udział w szkoleniu poligonowym na strzelnicy Jaworze. Zajęcia zorganizowano we współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych oraz przebywającymi na poligonie żołnierzy 2 Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa. Uczniowie po zapoznaniu się z warunkami bezpieczeństwa podczas przebywania na poligonie oraz zapoznaniu z organizacją zajęć przystąpili do intensywnego szkolenia.
Instruktorzy z 2 Pułku zaprezentowali karabiny wyborowe, kamizelki taktyczne, sprzęt optyczny, pojazdy mechaniczne oraz sprzęt sanitarny używany w czasie zabezpieczania zajęć. Żołnierze z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przeprowadzili szkolenie z zakresu całokształtu czynności do prowadzenia ognia, budowy broni i szkolenia chemicznego (ISOPS). Instruktorzy z Wojskowej Straży Pożarnej z Oleszna uczyli (z wykorzystaniem manekinu) ewakuacji osoby ze strefy niebezpiecznej. Na tym punkcie uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją sprawność i tężyznę fizyczną. Po zakończeniu szkolenia wszyscy spotkali się przy ognisku na wspólnym pieczeniu kiełbasek. Dziękujemy Dowódcom, instruktorom, osobom zabezpieczającym szkolenie za pomoc w czasie zajęć poligonowych.


Andrzej Kowalewski