- Udział młodzieży ZSP w Kaliszu Pomorskim w spektaklu profilaktycznym
Udział młodzieży ZSP w Kaliszu Pomorskim w spektaklu profilaktycznym
wtorek, 28 listopad 2017
Dnia 17.11.2017 roku klasa 1a z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim i grupa ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim udały się do Drawska Pomorskiego na wydarzenie zorganizowane przez Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim. Było to przedstawienie profilaktyczne pt. ,,Labirynt”, przygotowane przez grupę teatralną ,,Kurtyna” z Krakowa.

Spektakl przedstawiał zagrożenia i konsekwencje wynikające ze stosowania używek, m.in. alkoholu i narkotyków. Historia oparta na losie trzyosobowej rodziny pokazywała trudną relację ojca alkoholika z córką uzależnioną od narkotyków. Przekaz przedstawienia był jasny, uświadomił widzom jak niebezpieczne jest uzależnienie od narkotyków i alkoholu, pozwolił też na chwilę refleksji nad własnym postępowaniem. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Organizatorem wyjazdu na spektakl profilaktyczny był szkolny pedagog Anna Józiak, której dziękujemy za możliwość wzięcia w nim udziału. Serdeczne podziękowania za okazane wsparcie przy organizacji naszego kierujemy także do pana Seweryna Szymczyka, pracownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu Pomorskim.

 

 

Maria Wiewiórkowska