- Dzień Życzliwości w kaliskim Liceum i Technikum
Dzień Życzliwości w kaliskim Liceum i Technikum
sobota, 02 grudzień 2017
Dnia 30 listopada 2017 r. uczniowie wraz z nauczycielami kaliskiego Liceum i Technikum wzięli udział w Światowym Dniu Życzliwości. Inicjatorami tych działań była Anna Józiak, pedagog szkolny i opiekun koła wolontariatu oraz Karol Kalina, opiekun Samorządu Uczniowskiego i młodzi samorządowcy. Celem Dnia Życzliwości było wzbudzenie wśród szkolnej społeczności pozytywnych emocji. W działania zaangażowały się wszystkie klasy. Na korytarzach zauważyć mogliśmy trzy kolory symbolizujące ten wyjątkowy dzień w czasie którego uczniowie brali udział w różnych konkurencjach.

Oceniane były następujące kategorie: strój (klasy pierwsze – żółty, klasy drugie – czerwony, klasy trzecie – niebieski) oraz wykonany plakat. Oprócz tego na szkolnym korytarzu uczniowie mogli oddać głos na najżyczliwszą osobę. Podczas „życzliwej przerwy” rozdawane były smakowite jabłka, do których przyczepione były różne pozytywne sentencje.

Cały konkurs wygrała klasa 1b z wychowawcą, Joanną Mączkowską, prezentując kolorowe stroje i ciekawy plakat, do którego można było przyczepić uśmiechniętą buźkę. Na drugim miejscu uplasowały się klasy 1d, 1ti, 2b, 2d, 3a, natomiast miejsce trzecie zajęła klasa 1a.

Wśród oddanych głosów na najżyczliwszą osobę w Szkole wybraliśmy ucznia klasy 2d (policyjno-prawnej) Arkadiusza Antosiaka.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji należą się wolontariuszkom: Marcie Pierzgalskiej, Agacie Saryczew, Natalii Kopczyk, Emmie Brożek, Julce Kieć, Julii Woźniak, Agacie Dobrzenieckiej, Darii Makowskiej, Paulinie Zając oraz Natalii Janiak za wykonanie oryginalnej skrzynki życzliwości.

Komisja przyznała punkty każdej z klas. Zostaną one doliczone do szkolnego konkursu Ligi Klas.

 

Karol Kalina