- Start
O demokracji w Szczecinie
czwartek, 24 maj 2018
Refleksje na temat demokracji, wolności i swobód obywatelskich, a także rozmowy o prawach i obowiązkach młodych obywateli były tematem spotkania pt.,,Demokracja w praktyce”, w którym w dniu 15 maja 2018 r. uczestniczyła w Szczecinie, w Operze na Zamku młodzież z klasy 1d, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczycielek wiedzy o społeczeństwie – Katarzyny Drab i Barbary Tuziak.

Czytaj całość...
Kaliskie piłkarki i piłkarze wicemistrzami Regionu w Wojewódzkiej Licealiadzie piłki nożnej
czwartek, 24 maj 2018
W dniach 14 i 17 maja 2018 r. zostały rozegrane dwa turnieje piłki nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Wojewódzkiej Licealiady piłki nożnej, w których uczestniczyły drużyny z ZSP w Kaliszu Pomorskim trenowane przez nauczyciela wychowania fizycznego Karola Kalinę.

Czytaj całość...
Medical Team szkoli w Dziennym Domu Senior+
środa, 23 maj 2018
Dnia 15 maja 2018 r. opiekun grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski Karol Kalina przeprowadził szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w dla emerytów z Dziennego Domu Senior+. Szkolenie polegało na przekazaniu najważniejszych informacji dotyczących udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrażających życiu i zdrowiu, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, złamania oraz krwotoki wewnętrzne i zewnętrzne. Seniorzy bardzo aktywnie brali udział w zajęciach ćwicząc każdy omawiany aspekt.

Czytaj całość...
Obóz policyjny klasy drugiej
środa, 23 maj 2018
W dniach od 9 do11 maja 2018 r. klasa druga o profilu policyjno – prawnym pod opieką wychowawcy Karola Kaliny i nauczyciela przysposobienia policyjnego Krzysztofa Wójciaka brała udział w obozie policyjnym w Nowej Studnicy. Podczas trzech dni szkolenia uczniowie musieli pokonać swoje słabości podczas ćwiczeń fizycznych, doskonalili umiejętności strzeleckie, trenowali współpracę w grupie. Poznawali również pracę policyjnych techników kryminalistyki oraz saperów ćwiczących na poligonie drawskim.

Czytaj całość...
OBÓZ SZKOLENIOWY KLAS WOJSKOWYCH NA POLIGONIE DRAWSKIM
środa, 23 maj 2018
W dniach 8 do 10 maja 2018r. uczniowie klas 1c i 2c o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w obozie szkoleniowym zorganizowanym wspólnie z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim w ramach planu współpracy na rok 2018. W zajęciach na terenie poligonu brało udział 32 uczniów. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: mjr rezerwy Andrzej Kowalewski, Sebastian Stateczny i Paula Kononowicz – Nowak.

Czytaj całość...
SPOTKANIA Z HISTORIĄ W KALISKIM LICEUM
wtorek, 22 maj 2018
W dniu 16 maja 2018r. w pracowni historycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie z historią w ramach projektu „Nasza Mała Ojczyzna”. Uczestnicy projektu wzięli udział w praktycznych warsztatach renowacji pamiątek z przeszłości. Pod kierunkiem pana Wiesława Piotrowskiego, pasjonata historii regionalnej, kolekcjonera, autora licznych wystaw, a także ambasadora akcji eksploracyjno – poszukiwawczej „Jezioro Tajemnic” przywracali dawny blask przedmiotom pozyskanym do szkolnej izby pamięci od mieszkańców Kalisza Pomorskiego. W zajęciach uczestniczył również dyrektor szkoły Maciej Rydzewski.

Czytaj całość...
WYJĄTKOWE POŻEGANIE KALISKICH MATURZYSTÓW
wtorek, 15 maj 2018
W piątkowe popołudnie 27 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się pożegnanie absolwentów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego. Była to wyjątkowa uroczystość ze względu na rekordową liczbę aż 119 tegorocznych maturzystów, dwa pierwsze roczniki abiturientów z klas dwujęzycznych, otwarcie wyremontowanej auli szkolnej, a także podpisanie umowy o współpracy między kaliskim Liceum a 16 Wojskowym Oddziałem Gospodarczym z Drawska Pomorskiego.

Czytaj całość...
Zaproszenie na Piknik Młodych Pasjonatów
poniedziałek, 14 maj 2018


POBIERZ PROGRAM PIKNIKU


WARSZTATY HISTORYCZNE W IZBIE PAMIĘCI
wtorek, 08 maj 2018
W dniu 25 kwietnia 2018r. w pracowni historycznej – izbie pamięci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty w ramach projektu „Nasza Mała Ojczyzna”, realizowanego przez uczniów pod opieką nauczyciela historii i dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego oraz pana Wiesława Piotrowskiego, pasjonata historii regionalnej i poszukiwacza oraz kolekcjonera pamiątek z przeszłości.

Czytaj całość...
Tajemnice kaliskich linii kolejowych
wtorek, 08 maj 2018
Już od kilku ostatnich lat, także w tym roku, kaliscy licealiści odkrywają kolejną lokalną tajemnicę. Tym razem jest to historia zbudowanych oraz niezrealizowanych planów linii kolejowych przebiegających przez Kalisz Pomorski.

Czytaj całość...
Ćwiczenia ratownicze MEDYK 2018
wtorek, 08 maj 2018
Dnia 26 kwietnia 2018 r. niedaleko Oleszna odbyły się ćwiczenia ratownicze pod nazwą MEDYK 2018, zorganizowane przez Państwową Straż Pożarną w Drawsku Pomorskim, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, Delegaturę Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Szczecinie, Wojskową Straż Pożarną, Ochotnicze Straże Pożarne z Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego z powiatu drawskiego oraz Nadleśnictwo Drawsko. Wzięła w nich udział w charakterze pozorantów młodzież z kaliskiego Liceum, z grupy Medical Team Kalisz Pomorski, pod opieką Karola Kaliny.

Czytaj całość...
Sukces Medical Team w Zawodach Ratowniczych o Puchar Przechodni Komendanta PSP w Drawsku Pomorskim
wtorek, 08 maj 2018
Dnia 25 kwietnia 2018 r. w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim odbyły się Zawody Ratownicze o Puchar Przechodni Komendanta PSP w Drawsku Pomorskim. Wzięła w nich udział grupa Medical Team z kaliskiego Liceum pod opieką Karola Kaliny, zajmując po zaciętej rywalizacji drugie miejsce.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>