- Start
UCZNIOWIE NA KONFERENCJI NAUKOWEJ W CSWL DRAWSKO
piątek, 19 październik 2018
W dniu 12 października 2018 r. kaliscy Licealiści, uczniowie klasy 1c o profilu wojskowym pod opieką nauczyciela przysposobienia wojskowego Andrzeja Kowalewskiego oraz dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego wzięli udział w konferencji naukowej „30 lat wykopalisk archeologicznych na poligonie drawskim”, zorganizowanej przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, Nadleśnictwo Drawsko oraz Muzeum w Koszalinie i Uniwersytet Warszawski.
Czytaj całość...
ROZTAŃCZONE ŚWIĘTO EDUKACJI
piątek, 19 październik 2018
W słoneczny ranek 11 października 2018 r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej z udziałem nauczycieli, uczniów, rodziców, pracowników administracji i obsługi oraz zaproszonych gości.
Święto edukacji było okazją do złożenia życzeń i gratulacji dla grona pedagogicznego i uczniów przez przedstawicieli władz samorządowych: etatowego członka Zarządu Powiatu Drawskiego Janusza Garbacza, burmistrza Kalisza Pomorskiego Michała Hypkiego i przewodniczącego Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim Pawła Kulbackiego.
Czytaj całość...
NABÓR DO PROJEKTU ERASMUS+
piątek, 19 październik 2018
W dniach od 1 do 11 października 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbywała się rekrutacja do projektu wymiany młodzieży ERASMUS+ w ramach Akcji 2 Partnerstwa Współpracy Szkół „BE AWERE FOR THE FUTURE”.
W całym procesie rekrutacyjnym wzięło około 31 uczniów ZSP w Kalisz Pomorskim, którzy musieli pokazać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomości języka angielskiego.
Czytaj całość...
MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ
czwartek, 18 październik 2018
Dnia 9 października 2018 r. na szkolnym boisku Orlik przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim rozegrano kolejną edycję Mistrzostw Szkoły w piłce nożnej.
Przez pięć godzin toczyła się walka o tytuł najlepszej klasowej drużyny w piłce nożnej w ZSP Kalisz Pomorskim. W turnieju wzięło ponad 90 uczniów i uczennic kaliskiego Liceum i Technikum.
Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Rozgrywały spotkania na zasadzie „każdy z każdym”. Pod koniec fazy grupowej wyłoniono po dwie najlepsze drużyny z grupy A i B.
Czytaj całość...
GRATULUJEMY SUKCESU!
czwartek, 11 październik 2018
W dniu 7.10 uczeń klasy 1 technikum informatycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Mateusz Kuzia wywalczył dwa medale: złoty i srebrny w XXV Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w Biegu na Orientację w Toruniu. To już jego 104 medalowe podium. W najbliższy piątek Mateusz wyjeżdża na Mistrzostwa Europy do Zamościa.
GRATULUJEMY serdecznie i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Red.
LEKCJA DEMOKRACJI W PRAKTYCE
poniedziałek, 08 październik 2018
W październiku czekają nas wybory samorządowe. Ich przedsmak mieli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, którzy w dniu 3 października 2018 r. wybrali przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
Demokratyczne głosowanie, poprzedzone wcześniejszą prezentacją kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, odbyło się w szkolnej auli. Do rywalizacji o przewodzenie uczniowskiej społeczności przystąpiło czworo kandydatów: Zuzanna Jedynowicz, Marcel Łastówka, Jakub Lipiński i Kacper Kłosowiak. Uczniowie oddali 322 ważne głosy.
Czytaj całość...
CENNE ODKRYCIE PODCZAS REMONTU KALISKIEJ PLEBANII
poniedziałek, 08 październik 2018
Do izby pamięci znajdującej się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim trafił we wrześniu 2018 r. cenny eksponat. Jest to znaleziona podczas remontu dachu kaliskiej plebanii księga z zapiskami pastora Borchardta. Ten bezcenny dla historii miasta artefakt przekazał proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Polski Kazimierz Serafin.
Księga zawiera prowadzone w porządku chronologicznym zapiski pastora z lat 1903 – 1927, dotyczące m.in. pogrzebów, ślubów, chrztów, świąt kościelnych, współpracy z parafianami. Została znaleziona przez robotników remontujących dach plebanii na jednej z belek. To niezwykle cenny zbiór informacji dotyczący nie tylko funkcjonowania kaliskiej parafii, ale też historii miasta.
Czytaj całość...
Tajemnice kaliskich kolei
poniedziałek, 08 październik 2018
W poniedziałkowe popołudnie 1 października 2018 r. w auli kaliskiego Liceum odbyła się ósma odsłona tajemnic Kalisza Pomorskiego z udziałem nauczycieli, uczniów, mieszkańców i władz miasta. Tym razem prelekcja przygotowana przez licealistów pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Joanny Mączkowskiej oraz znawcy historii miasta Bogumiła Kurylczyka dotyczyła linii kolejowych. Jest rezultatem działań edukacyjnych w ramach współpracy Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” z Urzędem Miejskim w Kaliszu Pomorskim.
Czytaj całość...
"Zamki pomorskie i nie tylko" dla zwycięzców Pomorskiej Ligii Historycznej
niedziela, 07 październik 2018
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w dniach 28 – 30 września 2018 r. w wycieczce edukacyjnej „Zamki pomorskie i nie tylko”.
Wycieczka była formą nagrody dla zwycięskich drużyn Pomorskiej Ligii Historycznej z Kalisza Pomorskiego, Drawska Pomorskiego i Kołobrzegu. Organizacją zajęli się pracownicy Instytutu Historii Uniwersytetu Szczecińskiego i Książnicy Pomorskiej. Zwycięska pięcioosobowa drużyna przygotowywana była przez dyrektora Macieja Rydzewskiego, natomiast opiekunem podczas wycieczki był nauczyciel geografii Paweł Łuczko.
Czytaj całość...
Podwójne podium w VI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim
niedziela, 07 październik 2018
Dnia 29 września 2018 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbyła się VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Podwójny sukces w konkursie odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, zdobywając dwa miejsca na podium. Dariusz Guz z klasy 1a zajął drugie miejsce, a Małgorzata Słomka, również z klasy 1a, zdobyła trzecią lokatę. Opiekunem przygotowującym laureatów był dyrektor Maciej Rydzewski, a do Kołobrzegu z uczniami pojechała nauczycielka historii Katarzyna Arsoba.
Czytaj całość...
Okna na historię z kaliskiego Liceum
niedziela, 07 październik 2018
Co można powiedzieć o bogatej historii Kalisza Pomorskiego w 45 minut? I przy tym zachęcić, a nie zniechęcić słuchaczy? Jeśli akurat znajdujemy się w Czerwonej Szkole wystarczy wyjrzeć przez jej okna.
- Najpierw wyjaśnimy przesłanie herbu umieszczonego na Ratuszu, ponieważ od 1303 roku gdy Kalisz Pomorski otrzymał prawa miejskie nie straciło ono na aktualności – stwierdził Bogumił Kurylczyk, opowiadając licealistom o dziejach naszego regionu na prowadzonym przez Joannę Mączkowską przedmiocie wiedza o kulturze.
Czytaj całość...
CERTYFIKAT SZKOŁA Z ŻYCIEM DLA ZSP W KALISZU POMORSKIM
niedziela, 30 wrzesień 2018

W dniu 26 września 2018 roku po raz drugi delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim została zaproszona na galę wręczenia certyfikatu ,,Szkoła z życiem’’, która odbyła się w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. W uroczystości wziął udział szkolny koordynator akcji „Komórkomania”.
To zaszczytne miano zostało nadane przez Fundację DKMS oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie za organizację na rzecz Fundacji akcji #KOMÓRKOMANIA.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>