- Start
Magia Świąt
poniedziałek, 18 grudzień 2017
Dnia 13 grudnia 2017 r. troje nauczycieli – pedagog szkolny Anna Józiak, opiekun Samorządu Uczniowskiego i wychowawca klasy wojskowej Karol Kalina oraz wychowawca klasy wojskowej Sebastian Stateczny wraz z czwórką uczniów – Oliwią Kanabaj, Nikolą Czyżak, Aleksandrem Bołociuchem i Kacprem Bublem wybrali się, aby obdarować świątecznymi podarunkami potrzebujące rodziny.

Czytaj całość...
Wizyta na University of Bedfordshire
poniedziałek, 18 grudzień 2017
W dniach od 4 do 8 grudnia 2017r. trzynaścioro uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z opiekunami panią Joanną Boniecką oraz panią Magdaleną Łojek odwiedziło Wielką Brytanię. Głównym celem wyjazdu była wizyta na University of Bedfordshire, znajdującym się w Luton, z którym w tym roku ZSP w Kaliszu Pomorskim podpisało umowę partnerską. Dzięki pomocy założyciela portalu www.studiawanglii.pl, pana Janusza Dargiewicza i jego asystentki Angeliki Buchholz mieliśmy okazję zobaczyć uczelnię nie tylko podczas dni otwartych, ale również w czasie codziennych zajęć.

Czytaj całość...
Czy Kalisz Pomorski boi się uchodźców?
niedziela, 17 grudzień 2017
Redakcja wydawanej przez kaliskich licealistów gazety „Kontrast” od 5 do 8 grudnia 2017r. brała udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez szefa szczecińskiego oddziału TVN24 Tomasza Ogonowskiego i dziennikarkę współpracującą z „Tygodnikiem Powszechnym” Anną Wilczyńską. Temat, którym zajęli się młodzi, dotyczył problemu uchodźców. W roli eksperta wystąpiła Anna Wilczyńska, arabistka, prowadząca swój blog o kulturze islamu (Islamista), która wielokrotnie wyjeżdżała na Bliski Wschód.
Czytaj całość...
Warsztaty we współpracy z PWSZ z Koszalina
czwartek, 14 grudzień 2017
Dnia 7 grudnia 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów prowadzone przez wykładowców i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Koszalina: magistra Waldemara Szpakowskiego, kierownika Zakładu Wychowania Fizycznego, doktora Tomasza Jędrzejczaka, doktor Urszulę Sokal oraz studentkę pierwszego roku Ratownictwa Medycznego.

Czytaj całość...
SUKCESY KALISKICH LICEALISTÓW W TURNIEJU DEBAT HISTORYCZNYCH W WARSZAWIE
czwartek, 14 grudzień 2017
W dniach od 8 do 10 grudnia 2017r. w LXVII Liceum im. JanaNowaka-Jeziorańskiegow Warszawie odbył się Turniej Debat Historycznych, będący podsumowaniem projektu „Podebatujmy o historii”, realizowanego przez Fundację Polska Debatuje. Wzięła w nim udział drużyna licealistów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego. Szkołę reprezentowali: Weronika Mazur z klasy 2a oraz trzech uczniów z klasy 3a – Eryk Ciemcioch, Mateusz Tworek i Szymon Wytlib.

Czytaj całość...
Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim Mistrzami Powiatu w XVII Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej
środa, 13 grudzień 2017
Dnia 08.12.2017r. uczennice kaliskiego Liceum: Michalina Kędzierska, Oktawia Gwiaździńska, Agata Kmiecik, Aleksandra Biegniewska oraz Michalina Bieńczak,pod opieką nauczycielki biologii Emilii Grabowskiej-Grządziel, uczestniczyły w XVII Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Inicjatorem przedsięwzięcia był Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim. Do konkursu przystąpiło dwudziestu uczniów reprezentujących szkoły powiatu drawskiego.

Czytaj całość...
Kaliscy licealiści w świecie nauki
poniedziałek, 11 grudzień 2017
7 grudnia 2017 roku w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, odbyło się spotkanie inauguracyjne VI edycji projektu „Licealista w świecie nauki”, realizowanego przez Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie. Piętnastka licealistów z Kalisza Pomorskiego weźmie udział w cyklu praktycznych warsztatów naukowych opartych na nowoczesnych metodach badawczych.

Czytaj całość...
Autostopem przez świat
sobota, 09 grudzień 2017
„Autostopem przez świat” - sposób na życie, czy nietypowa lekcja? Nietypowa lekcja geografii dla ponad 200 uczniów z kaliskiego Liceum i Technikum, odbyła się w czwartek 7 grudnia w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim. Na zaproszenie nauczyciela geografii pana Pawła Łuczko, przyjechał na spotkanie z młodzieżą Rafał Paluszkiewicz - Paluch.
Czytaj całość...
A może zróbmy inne Mikołajki?
sobota, 09 grudzień 2017
Uczniowie klasy 1d, policyjno-penitencjarnej z kaliskiego Liceum i Technikum wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko, przygotowując się do klasowych Mikołajków wpadli na pomysł, aby podarować chwilę radości dla dzieci potrzebujących odrobiny szczęścia. W krótkim czasie udało się zebrać potrzebne środki, znaleźć pomysł na zabawy i udać się na zakupy. W środę 6 grudnia 2017r., dzięki wsparciu firmy transportowej pana Leszka Struszki z Drawska Pomorskiego, uczniowie w strojach odpowiednich do dnia, wraz ze specjalnie zamówionym pomocnikiem Mikołaja, także z klasy policyjnej, wyjechali do Przedszkola w Drawsku Pomorskim, działającego przy Zespole Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie.
Czytaj całość...
ZAWODY STRZELECKIE W ZŁOCIEŃCU
środa, 06 grudzień 2017
W dniu 2 grudnia 2017r. na strzelnicy przy ul. Sportowej w Złocieńcu odbyły się IV Mikołajkowe Otwarte Powiatowe Zawody Strzeleckie o nagrodę główną – Mikołaja. ZSP w Kaliszu Pomorskim reprezentowali uczniowie klas wojskowych 2c i 1c pod opieką Andrzeja Kowalewskiego. W kategorii juniorów 4 miejsce zajął Kacper Bubel z wynikiem 90 punktów (10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 8), a 6 był Dominik Kuca z wynikiem 89 punktów (10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 7). Dalsze miejsca zjęli Szymon Hańczyk, Dominik Wyrębek, Agnieszka Rumowska.

Czytaj całość...
DEBATA HISTORYCZNA W RAMACH PROJEKTU PODEBATUJMY O HISTORII
wtorek, 05 grudzień 2017
W dniu 1 grudnia 2017r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zorganizowali i wzięli udział w debacie historycznej w ramach projektu „Podebatujmy o historii”, realizowanego przez Fundację Polska Debatuje z grantu Muzeum Historii Polski w ramach działania „Patriotyzm Jutra”. Debata z udziałem ponad 120 uczniów i nauczycieli odbyła się w Sali Rycerskiej kaliskiego Pałacu.
Czytaj całość...
Zajęcia z autoprezentacji i wystąpień publicznych
wtorek, 05 grudzień 2017
W dniu 27.11.2017 r. odbyły się dla uczniów klas maturalnych zajęcia z autoprezentacji i wystąpień publicznych prowadzone przez absolwentów Wyższej Szkoły Bankowej ze Szczecina. Celem spotkania było przygotowanie maturzystów do odpowiedzi ustnych w trakcie egzaminu maturalnego, a także do wystąpień publicznych i rozmów rekrutacyjnych na rynku pracy. Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z zasadami autoprezentacji i poznali sposoby wykorzystania ich w życiu codziennym. - Anna Józiak.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>