- Start
Weekendowe zmagania z matematyką
wtorek, 06 marzec 2018
Pierwszy weekend marca upłynął w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod znakiem matematyki. W dniach od 2 do 4 marca 2018 r. odbyły się warsztaty matematyczne, w których uczestniczyło 25 tegorocznych maturzystów. Zajęcia poprowadził dr Przemysław Kamiński, wykładowca akademicki oraz nauczyciel matematyki ze Szczecina, a także nauczycielki matematyki z kaliskiego Liceum: zastępca dyrektora Katarzyna Witek, Zyta Bogacz i Danuta Stempień, inicjatorki spotkania z Królową Nauk.

Czytaj całość...
CZYTAMY GŁOŚNO PO ANGIELSKU
wtorek, 06 marzec 2018
W dnia 1 marca 2018 r. odbył się w kaliskim Liceum Konkurs Głośnego Czytania Literatury Anglojęzycznej. Pomysłodawczynią czytelniczych zmagań była nauczycielka języka angielskiego Izabella Chojnacka. Idea przyświecająca konkursowi to propagowanie wśród uczniów czytelnictwa literatury anglojęzycznej w oryginale, które nie tylko pomaga w rozwijaniu umiejętności językowych, ale jest też ogromną przyjemnością. Głośne zaś czytanie, jest przyjemnością podwójną, bo dzieloną z innymi. Doświadczyło jej 11 kaliskich Licealistek i Licealistów: Daria Bernat, Wiktoria Kujawska, Paulina Ławniczak, Filip Maculewicz, Zuzanna Marcinkowska, Maksymilian Markowski, Weronika Mazur, Katarzyna Pluto-Prądzyńska, Wiktoria Rakowska, Aleksandra Ramza i Klaudia Tukindorf. Zaprezentowali oni fragmenty prozy anglojęzycznej przed audytorium składającym się z zaproszonych, zaprzyjaźnionych osób, koleżanek i kolegów oraz nauczycieli.

Czytaj całość...
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
wtorek, 06 marzec 2018
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim miały miejsce 28 lutego 2018 r. Głównym organizatorem działań upamiętniających Bohaterów Niezłomnych był nauczyciel historii Krzysztof Wójciak we współpracy z nauczycielem historii i opiekunem zespołu muzycznego Dystractor Konradem Chwastkiem.

Czytaj całość...
Szkolenie klas policyjnych w Zakładzie Karnym w Wierzchowie
wtorek, 06 marzec 2018
W dniu 28 lutego 2018r. klasy o profilu policyjno – penitencjarnym: 1d i 2d pod opieką wychowawców Pawła Łuczki oraz Karola Kaliny wzięły udział w kolejnych zajęciach w Zakładzie Karnym w Wierzchowie, realizowanych w ramach porozumienia o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.

Czytaj całość...
KALISCY LICEALIŚCI LIDERAMI POMORSKIEJ LIGI HISTORYCZNEJ
wtorek, 27 luty 2018
W dniu 22 lutego 2018r. drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką Dyrektora Macieja Rydzewskiego wzięła udział w trzeciej rundzie Pomorskiej Ligi Historycznej, debacie punktowanej „Polska Odrodzona”, która odbyła się na Wydziale Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego. Kaliscy Licealiści wygrali wszystkie debaty i zostali zwycięzcami rundy.

Czytaj całość...
Licealiści w świecie nauki
wtorek, 27 luty 2018
W dniu 12 lutego 2018r. piętnaścioro kaliskich Licealistów pod opieką nauczycielki biologii Emilii Grabowskiej – Grządziel uczestniczyło w warsztatach laboratoryjnych na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT w Szczecinie. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Licealista w świecie nauki”, realizowanego przez Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim we współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym.

Czytaj całość...
Zajęcia na strzelnicy w Złocieńcu
wtorek, 27 luty 2018
W dniu 20 lutego 2018r. uczniowie klasy 1c o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w szkoleniu strzeleckim na strzelnicy w Złocieńcu, zorganizowanym przez Klub Strzelecki LOK „Cel”. Głównym zadaniem szkolenia było przeprowadzenie strzelania z broni sportowej kbks, podnoszenie umiejętności celowania, właściwego przyjmowania postaw strzeleckich, przestrzegania warunków bezpieczeństwa.

Czytaj całość...
Ćwiczenia wojskowe - działania profilaktyczne
niedziela, 25 luty 2018
Informacja Komendanta CSWL Drawsko

"Aktywny samorząd" 2018
niedziela, 25 luty 2018
POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W DRAWSKU POMORSKIM informuje, iż w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności mogą ubiegać się ze środków PFRON o dofinansowanie kosztów kształcenia. Więcej informacji
KALISCY INFORMATYCY Z WIZYTĄ W AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE
czwartek, 22 luty 2018
W dniu 19.02.2018r. klasa pierwsza technikum informatycznego w Kaliszu Pomorskim uczestniczyła w Dniu Otwartym Akademii Morskiej w Szczecinie, uczelni, której patronatem objęci są kaliscy Informatycy. Opiekunami uczniów byli pani Barbara Tuziak i pan Andrzej Kowalewski. Program wizyty na uczelni był bardzo bogaty i ciekawy. Uczniowie zapoznali się z bazą dydaktyczną i profilem studiów na Wydziale Nawigacyjnym, Wydziale Mechanicznym, Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym i Wydziale Transportu.

Czytaj całość...
Medical Team szkolił uczniów w Choszcznie
czwartek, 22 luty 2018
W dniu 20 lutego 2018 r. grupa medyczna Medical Team z kaliskiego Liceum uczestniczyła w szkoleniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie. Przez ponad 4 godziny nasza młodzież przekazywała zdobytą już wcześniej wiedzę na zajęciach pierwszej pomocy prowadzonej przez opiekuna grupy Karola Kalinę.

Czytaj całość...
TURNIEJ TRÓJEK SIATKARSKICH
wtorek, 20 luty 2018
Przez cały tydzień od 12 do 19 lutego 2018 r. w sali gimnastycznej kaliskiego Liceum rozgrywany był Turniej Trójek Siatkarskich o puchar Dyrektora Szkoły. W związku z dużym zainteresowaniem turniejem (17 zgłoszonych drużyn) rozgrywki musiały być podzielone na trzy dni. W poniedziałek 12 lutego rozgrywane były mecze w grupach A i B, natomiast 16 lutego swoje mecze grały drużyny z grup C i D. Finały zaplanowane zostały na 19 lutego 2018 r.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>