- Start
Kolejne zajęcia uczniów Technikum Informatycznego na Akademii Morskiej
czwartek, 15 listopad 2018
W dniach 14-15 listopada 2018r. uczniowie Technikum Informatycznego w ZSP Kalisz Pomorski po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach na Akademii Morskiej. Wyjazd ten jest realizacją projektu Kontrakt Samorządowy, który jest realizowany przez kaliską szkołę od ubiegłego roku.
Podczas zajęć na Wydziale Informatyki Akademii Morskiej uczniowie poznają język programowania JAVA w oparciu o platformę programistyczną Eclipse. Program kursu zakłada poznanie klas, obiektów oraz tablic obiektów, także pętle programowe i wyjątki. Uczniowie tworzą także zaawansowane konstrukcje graficzne 3D w programie Blender.
Zajęcia trwają kilka godzina dziennie z przerwami na zasłużony posiłek w przyuczelnianej stołówce.
ERASMUS+ Kolejne dni realizacji projektu na Litwie
środa, 14 listopad 2018
Kolejne dni realizacji projektu „BE AWARE FOR YOUR FUTURE” w ramach programu ERASMUS+ przebiegały zdecydowanie pod hasłem pierwszej pomocy. Uczniowie pod opieką Pana Karola Kaliny pogłębiali wiedzę teoretyczną jak i zdobywali kolejne umiejętności praktyczne. Omawiane były co raz to nowe możliwe przypadki zagrożenia życia i zdrowia oraz przykłady ich ratowania. Wszyscy byli zgodni, że zajęcia prowadzone przez ZSP MEDICAL TEAM z Kalisza Pomorskiego były na najwyższym poziomie. Bardzo dobrze przygotowane przez Agnieszkę Reczko imitacje ran, sztuczna krew i profesjonalny ubiór kaliskich ratowników potęgowały wrażenie autentyczności wydarzeń. Warto dodać, że na zakończenie projektu cała grupa naszej szkoły otrzymała gromkie brawa na stojąco.
Nauczyciele biorący udział w projekcie uczestniczyli w spotkaniu w Miejskim Urzędzie Zdrowia w Kelme. Spotkanie dotyczyło rozwiązań zastosowanych przez państwo litewskie oraz władze miasta Kelme w obszarze zdrowia publicznego.
Czytaj całość...
ERASMUS+ Wyjazd na Litwę - DZIEŃ 1 i 2
środa, 14 listopad 2018
5 listopada 2018r. grupa uczniów z naszego liceum rozpoczęła realizację kolejnego etapu projektu „BE AWARE FOR YOUR FUTURE” w ramach programu Erasmus+. Etapem tym jest wycieczka na Litwę, do miejscowości Kraziai, gdzie uczniowie wraz z opiekunami spędzą 6 pracowitych dni. Uczniowie biorący udział w wycieczce to: Wiktoria Bagrowska, Malwina Nowakowska, Zuzanna Gardzińska, Agnieszka Reczko, Michał Panowicz, Jakub Lipiński. Koordynatorem projektu jest Pani Agnieszka Kubat a opiekunami Karol Kalina oraz Adam Stąporek.
We wtorek 6 listopada 2018 w Gimnazjum w miejscowości Kraziai na Litwie uroczyście rozpoczęto międzynarodowe spotkanie uczestników projektu "BE AWARE FOR YOUR FUTURE" w ramach programu ERASMUS+. Po długiej podróży i nocy spędzonej w pięknym dworku KELMES DVARAS, rano przywitali uczestników uczniowie tamtejszej szkoły.
Oprócz uczestników z Polski z ZSP w Kaliszu Pomorskim, w projekcie biorą udział uczniowie ze szkół we Włoszech (TERMINI IMERESE), Turcji (ETIMESGUT), Łotwy (JAUNPILS) i oczywiście Litwy (KRAZIAI).
Czytaj całość...
Charytatywny kiermasz ciast
wtorek, 13 listopad 2018
W dniach od 5 do 9 listopada 2018r., uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką pedagoga Anny Józiak prowadzili charytatywny kiermasz ciast.
Celem akcji była zbiórka pieniędzy na pomoc małej Gabrysi, pilnie potrzebującej leczenia za granicą. Wszystkie wypieki, przyniesione na kiermasz przygotowywali uczniowie i rodzice. Każdego dnia odbywała się sprzedaż słodkości.
Czytaj całość...
Niepodległej na sportowo
wtorek, 13 listopad 2018
Dnia 7 listopada 2018 r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Były to szczególne zawody, ponieważ uczestnicy ubrani byli w stroje w biało – czerwonych barwach narodowych.
Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn, które rozgrywały mecze ,,każdy z każdym”. Rywalizacja i sportowe zaangażowanie było ogromne. Sportowe emocje towarzyszyły nieprzerwanie uczestnikowi turnieju.
Czytaj całość...
Odkryj swój talent
piątek, 09 listopad 2018
Dnia 6 listopada 2018 r., na zaproszenie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy, uczniowie klasy 1 i 2 technikum informatycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w branżowych targach edukacyjnych pod nazwą ,,Skuteczne partnerstwo w kształceniu zawodowym”, które odbywały się w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych – „Odkryj swój talent”.
Czytaj całość...
WARSZTATY FILMOWE W OŚRODKU KULTURY
środa, 07 listopad 2018
Od września do października 2018 R. miałem przyjemność spotykać się regularnie na warsztatach filmowych z grupą młodzieży z kaliskiego Liceum w ramach projektu „Ekdus”. Muszę przyznać, że na początku byłem pełen obaw ze względu na to, że postanowiłem zrealizować z młodzieżą w ciągu niespełna dwóch miesięcy materiał, na który studenci popularnych „filmówek” poświęcają pół roku. Wiedziałem, że wiele będzie zależało od uczestników kursu, od ich zaangażowania i chęci poddania się rygorowi pracy pod dyktandem czasu.
Czytaj całość...
Spotkanie autorskie z o. Eligiuszem Dymowskim
środa, 07 listopad 2018

Weltsprachen Abitur!
środa, 07 listopad 2018
W dniu 30 października 2018 r. w bibliotece Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się ogólnopolski konkurs z języka niemieckiego „WELTSPRACHEN ABITUR” - sesja jesienna. W konkursie udział wzięło 22 uczniów – miłośników języka niemieckiego.
Czytaj całość...
Obchody 100 lecia niepodległości
wtorek, 06 listopad 2018

Informacja o spektaklu pt."Lekcje szkolnej historii"
poniedziałek, 05 listopad 2018


Przed i po spektaklu pieniądze zbieramy dla chorej Gabrysi Rękawek.
Happening bezpieczeństwa
środa, 31 październik 2018
Dnia 27 października 2018 r. na rynku miejskim w Kaliszu Pomorskim odbył się Happening Bezpieczeństwa organizowany przez Stowarzyszenie Żarek i grupę medyczną z Drawska Pomorskiego z udziałem Medical Team ZSP Kalisz Pomorski.
Podczas trwania happeningu mieszkańcy miasta i gminy mogli otrzyamać czujniki tlenku węgla i gazu. By móc zdobyć czujnik tlenku węgla trzeba było rozwiązać test wiedzy dotyczący czadu, oraz przejść trzy stanowiska szkoleniowe, które byly prowadzone w specjalnym namiocie rozstawionym przez OSP Kalisz Pomorski.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>