- Start
WARSZTATY HISTORYCZNE W IZBIE PAMIĘCI
wtorek, 08 maj 2018
W dniu 25 kwietnia 2018r. w pracowni historycznej – izbie pamięci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty w ramach projektu „Nasza Mała Ojczyzna”, realizowanego przez uczniów pod opieką nauczyciela historii i dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego oraz pana Wiesława Piotrowskiego, pasjonata historii regionalnej i poszukiwacza oraz kolekcjonera pamiątek z przeszłości.

Czytaj całość...
Tajemnice kaliskich linii kolejowych
wtorek, 08 maj 2018
Już od kilku ostatnich lat, także w tym roku, kaliscy licealiści odkrywają kolejną lokalną tajemnicę. Tym razem jest to historia zbudowanych oraz niezrealizowanych planów linii kolejowych przebiegających przez Kalisz Pomorski.

Czytaj całość...
Ćwiczenia ratownicze MEDYK 2018
wtorek, 08 maj 2018
Dnia 26 kwietnia 2018 r. niedaleko Oleszna odbyły się ćwiczenia ratownicze pod nazwą MEDYK 2018, zorganizowane przez Państwową Straż Pożarną w Drawsku Pomorskim, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, Delegaturę Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Szczecinie, Wojskową Straż Pożarną, Ochotnicze Straże Pożarne z Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego z powiatu drawskiego oraz Nadleśnictwo Drawsko. Wzięła w nich udział w charakterze pozorantów młodzież z kaliskiego Liceum, z grupy Medical Team Kalisz Pomorski, pod opieką Karola Kaliny.

Czytaj całość...
Sukces Medical Team w Zawodach Ratowniczych o Puchar Przechodni Komendanta PSP w Drawsku Pomorskim
wtorek, 08 maj 2018
Dnia 25 kwietnia 2018 r. w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim odbyły się Zawody Ratownicze o Puchar Przechodni Komendanta PSP w Drawsku Pomorskim. Wzięła w nich udział grupa Medical Team z kaliskiego Liceum pod opieką Karola Kaliny, zajmując po zaciętej rywalizacji drugie miejsce.

Czytaj całość...
Przedszkolaki z Recza uczą się pierwszej pomocy
środa, 02 maj 2018
Dnia 17 kwietnia 2018 r. w Publicznym Przedszkolu w Reczu odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci z grupy sześciolatków. Grupa uczniów należących do zespołu Medical Team Kalisz Pomorski, Wiktoria Bagrowska, Natalia Kopczyk, Rafał Gumny oraz Franciszek Halapacz, pod opieką pana Karola Kaliny, podzieliła się z najmłodszymi swoimi umiejętnościami i doświadczeniem w zakresie technik dotyczących ratowania życia ludzkiego. Dzieci mogły zapoznać się jak wyglądają manekiny ćwiczebne, profesjonalny sprzęt medyczny, taki jak kołnierze ortopedyczne, szyny usztywniające i wiele innych.

Czytaj całość...
NA STRZELNICY W WIERZCHOWIE
środa, 02 maj 2018
W dniu 25 kwietnia 2018 r. uczniowie klas policyjnych 1d i 2d, pod opieką nauczycieli Zbigniewa Jarząbka, Sebastiana Statecznego i Krzysztofa Wójciaka przeprowadzili trening strzelecki na strzelnicy w Zakładzie Karnym w Wierzchowie. Zajęcia na strzelnicy prowadzone były w ramach zajęć z przysposobienia penitencjarnego w ramach porozumienia o współpracy między Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim i Zakładem Karnym w Wierzchowie.

Czytaj całość...
Obóz szkoleniowy klasy pierwszej policyjno  penitencjarnej w Komornicy i Warszawie.
wtorek, 24 kwiecień 2018
W dniach od 18 do 20 kwietnia 2018 roku, 30 uczniów pierwszej klasy policyjno – penitencjarnej wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko, oraz opiekunami: nauczycielem przysposobienia policyjnego i historii, panem Krzysztofem Wójciakiem i ks. Wojciechem Marcinkiewiczem, przebywało na obozie szkoleniowym w miejscowości Komornica (powiat legionowski).

Czytaj całość...
NAJLEPSI W REGIONIE Z MATEMATYKI I JĘZYKA NIEMIECKIEGO
piątek, 20 kwiecień 2018
Piątek 13 kwietnia 2018r. okazał się szczęśliwym dniem dla zwycięzców II Regionalnego Konkursu dla Gimnazjalistów z Języka Niemieckiego i Matematyki, który odbył się w ZSP w Kaliszu Pomorskim. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 58 uczniów klas gimnazjalnych z Drawna, Drawska Pomorskiego, Wałcza, Choszczna, Chwiramu, Recza, Tuczna, Ińska, Wierzchowa, Świerczyny, Ostrowic, Nowego Worowa oraz Kalisza Pomorskiego.

Czytaj całość...
Honorowy profesor kaliskiego Liceum
wtorek, 17 kwiecień 2018
Jak niebanalnie rozpocząć lekcję z uczniami o Ferdydurke Witolda Gombrowicza, czy o Weselu Stanisława Wyspiańskiego. Co jest zaszyfrowane w tematach prac pisemnych i ustnych, jak pokonać tremę przed egzaminem i najważniejsze, czym jest literatura – to tylko niektóre z pytań, na które odpowiadał Jarosław Klejnocki, literat, wykładowca na UW i dyrektor Muzeum Literatury w Warszawie.

Czytaj całość...
Zajęcia z chemii na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym
wtorek, 17 kwiecień 2018
Dnia 13 kwietnia 2018r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim udali się na zajęcia laboratoryjne z chemii, na Pomorski Uniwersytet Medyczny do Szczecina. Były to kolejne zajęcia laboratoryjne z cyklu lekcji prowadzonych przez wykładowców uczelni w ramach umowy o patronacie szczecińskiego PUM nad klasami medyczno – politechnicznymi kaliskiego Liceum.

Czytaj całość...
Finaliści konkursu SUPERMATEMATYK
wtorek, 17 kwiecień 2018
W dniu 5 kwietnia 2018r. uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką Katarzyny Witek wzięli udział w konkursie SUPERMATEMATYK, zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskimdla gimnazjalistów, uczniów szkoły podstawowej i dla licealistów. Kaliskie Liceumi Technikum reprezentowali: Wojciech Pindor, Paulina Polewczak, Arkadiusz Wawruniak, Jakub Krzemień, Weronika Mazur, Zofia Hurka, Jakub Sankowski, Agata Jasiewicz, Szymon Gabrysiak, Adrian Kociuba.

Czytaj całość...
II MISTRZOSTWA SZKOŁY W UKŁADANIU TANGRAMÓW
wtorek, 17 kwiecień 2018
Dnia 27 marca 2018r.odbyły się II Mistrzostwa Układania Tangramów, czyli konkurs organizowany przez uczniów klasy 1 Ti pod opieką zastępcy zastępcydyrektora Katarzyny Witek. Do konkursu zgłosiło się 52 uczniów ze wszystkich klas, spośród których wyłoniono dziesiątkę finalistów, wśród których byli:Monika Nikorowicz kl. I a, Jakub Pietroń kl. I Ti, Mateusz Martenka kl. I a , Arkadiusz Wawruniak kl. I Ti , Kacper Woźniak kl. I b , Zofia Hurka kl. II b , Julia Sikora kl. II b, Olivia Kucharska kl. III a, Wiktoria Rakowska kl. II a, Łukasz Szczygielski kl. II d.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>