- Start
UMOWA PARTNERSKA Z UNIVERSITY OF BEDFORDSHIRE
poniedziałek, 30 październik 2017
W dniu 27 października 2017r. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pan Maciej Rydzewski podpisał w obecności przedstawicieli organu prowadzącego pana Stanisława Kuczyńskiego - Starosty Drawskiego, oraz pana Janusza Garbacza – Etatowego Członka Zarządu Powiatu Drawskiego umowę partnerską z University of Bedfordshire reprezentowanym przez pana Lee Allen'a oraz z organizacją Oxfordon Studia w Anglii, reprezentowaną przez pana Janusza Dargiewicza certyfikowanego konsultanta British Council w zakresie przedsięwzięć edukacyjnych i kulturalnych.
Czytaj całość...
Uniwersytet Szczeciński z ofertą edukacyjną w ZSP w Kaliszu Pomorskim
poniedziałek, 30 październik 2017
W piątek 27 października 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie z przedstawicielem Uniwersytetu Szczecińskiego, panią Anetą Szeremetą, która zaprezentowała młodzieży z klas maturalnych bogatą ofertę studiów i zasady rekrutacji na rok akademicki 2017/18.
Czytaj całość...
Spotkanie z Autorytetem
poniedziałek, 30 październik 2017
W ramach cyklu spotkań pod nazwą Autorytety XXI wieku, młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim spotyka się z ludźmi, którzy w czasach zaniku autorytetów mogą być wzorem dla młodego człowieka. Jednym z takich działań było spotkanie w dniu 26 października 2017r. z Danielem Ortegą, znakomitym sportowcem i trenerem rozwoju osobistego, znanym z mediów społecznościowych. Koordynatorem i organizatorem działań był uczeń klasy 2d, Kacper Kłosowiak, dla którego pan Daniel Ortega jest autorytetem, stanowiącym wzór do naśladowania.
Czytaj całość...
UDANE OTWARCIE DRUGIEGO SEZONU POMORSKIEJ LIGII HISTORYCZNEJ
piątek, 27 październik 2017
W dniu 25 października 2018r. drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wzięła udział w pierwszej rundzie drugiego sezonu Pomorskiej Ligii Historycznej, konkursu organizowanego przez Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego pod patronatem Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezesa Polskiego Towarzystwa Historycznego. Pierwsza runda miała miejsce w auli Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego.
Czytaj całość...
Bo najważniejsze słowa w życiu trzeba powiedzieć
piątek, 27 październik 2017
Zaledwie kilka dni minęło (24.10.2017) od niecodziennej lekcji pięknej polszczyzny w odmianie mówionej, którą dla licealistów ZSP w Kaliszu Pomorskim przeprowadził znany dziennikarz Igor Zalewski. Temat zajęć brzmiał: „Elementy sztuki oratorskiej, czyli jak przemawiać publicznie”. Mam wrażenie, że od pewnego czasu język polski jest niechlujny, przybiera napastliwy charakter i jest zwulgaryzowany, dlatego postanowiliśmy z żoną założyć Fundację Akademii Retoryki w Warszawie. By to zmieniać. Bo najważniejsze słowa w życiu trzeba powiedzieć, nie da się ich napisać w mejlu, wyjaśniał młodzieży prowadzący warsztaty.
Czytaj całość...
Matematyczny trening motywacyjny z Mistrzem
piątek, 27 październik 2017
Dnia 25 października 2017r. klasy maturalne 3a, 3b, 3c, 3d, 3e i 3f z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wzięły udział w wykładzie motywacyjnym pt. „Jak zdać maturę z matematyki?”. Wykład poprowadził pan Dariusz Kulma nauczyciel matematyki z ponad 20-letnim stażem, autor serii książek dla maturzystów i Nauczyciel Roku 2008.
Czytaj całość...
Pracowity dzień MEDICAL TEAM KALISZ POMORSKI
piątek, 27 październik 2017
Wtorek 24 października 2017r. był pracowitym dniem dla MEDICAL TEAM, drużyny pierwszej pomocy działającej w ZSP w Kaliszu Pomorskim. Dzisiaj dwie młode ratowniczki Karolina Hofman i Klaudia Wydrzyńska zabezpieczały Powiatową Gimnazjadę piłki nożnej chłopców, były małe urazy, ale dziewczęta spisały się na medal, dzięki czemu zawodnicy przyjmowali kontuzje z uśmiechem na twarzy.
Czytaj całość...
Podwójny sukces uczniów ZSP w V Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim
wtorek, 24 październik 2017
Dnia 21 października 2017r. w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu odbyła się V edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Podwójny sukces w konkursie odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, zdobywając dwa miejsca na podium. Szymon Wytlib z klasy 3a po raz trzeci z rzędu zajął pierwsze miejsce, a Olivia Kucharska, również z klasy 3a, zdobyła po raz drugi z rzędu trzecią lokatę. Warto podkreślić, że konkurs nie był łatwy, ale mimo tego stał w tym roku na bardzo wysokim poziomie, o czy świadczy fakt, że zdobywca pierwszego miejsca – Szymon uzyskał 92 punkty na 100 możliwych do uzyskania. Opiekunem przygotowującym uczniów był Dyrektor Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
Spotkanie w ramach Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi
sobota, 21 październik 2017
Dzień 18 października obchodzony jest jako „Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi”. Z tej okazji w tym dniu klasy policyjne z kaliskiego Liceum spotkały się z panią sierżant Karoliną Żych z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, by porozmawiać o tym jednym z najpoważniejszych problemów naszych czasów. Po obejrzeniu kilku krótkich filmów na temat m. in. żebractwa, prostytucji, obozów pracy, uczniowie mogli porozmawiać z policjantką.
Czytaj całość...
MARSZ KONDYCYJNY KLAS MUNDUROWYCH
sobota, 21 październik 2017
W dniu 18 października 2017r. klasy mundurowe z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, 1c, 1d, 2c i 2d wzięły udział w cyklicznym marszu kondycyjnym. Ćwiczenie zostało zorganizowane i przeprowadzone przez opiekunów i wychowawców klas mundurowych – Andrzeja Kowalewskiego, Krzysztofa Wójciaka, Sebastiana Statecznego, Karola Kalinę i Pawła Łuczkę.
Czytaj całość...
MEDICAL TEAM Kalisz Pomorski szkolił mieszkańców Sienicy
piątek, 20 październik 2017
W dniu 10 października 2017 r. grupa medyczna MEDICAL TEAM z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Klaudia Wydrzyńska, Arleta Janeczek, Aleksandra Juszkiewicz, Karolina Hofman, Nikola Kramm, Wiktoria Bagrowska, Natalia Kopczyk, Aleksandra Ramza i Karolina Budnicka, pod opieką Instruktora Pierwszej Pomocy Pana Karola Kaliny szkoliła mieszkańców Sienicy w świetlicy wiejskiej.
Czytaj całość...
Kaliscy Licealiści na Powiatowym Dniu Edukacji Narodowej
poniedziałek, 16 październik 2017
Powiatowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 12 października w Drawsku Pomorskim. Jedną z kilku nagród Starosty Drawskiego, wręczonych wyróżniającym się pedagogom z tej okazji, otrzymała Joanna Mączkowska, polonistka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Starosta Stanisław Kuczyński pogratulował laureatom, a Wicestarosta Jacek Kozłowski podziękował im za znakomite efekty, jakie osiągają w procesie kształcenia młodzieży.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>