- Start
Finał Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Dziewcząt
środa, 01 kwietnia 2015
Finał Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Dziewcząt odbył się 30.03.2015 r. w Zespole Szkół w Goleniowie. Nasze zawodniczki Zespolu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pom. godnie reprezentowały Województwo Zachodniopomorskie zajmując zaszczytne V miejsce.
Reprezentacja ZSP w Unihokeju Dziewcząt: Kamila Kędzierska, Bulwa Klaudia, Pawliczek Zuzanna, Łastówka Aleksandra, Rogala Karolina, Ambroziak Magdalena, Lenart Natalia, Menżyk Zuzanna, Góralczyk Aleksandra, Gibka Agnieszka.
Trenerem drużyny jest Renata Effenberg-Nawrot.
Renata Effenberg-Nawrot

SUKCES UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM
piątek, 27 marca 2015
PODWÓJNY SUKCES UCZNIÓW ZSP W KALISZU POMORSKIM W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM „KAZIMIERZ WIELKI I JEGO CZASY”

W dniu 18 marca 2015 r. dwoje uczniów z klasy 1aw Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Karolina Majewska i Szymon Wytlib, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięło udział w etapie okręgowym VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Kazimierz Wielki i jego czasy”, który odbył się w Bydgoszczy. Łącznie w tym etapie konkursu uczestniczyli uczniowie z 50 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
Czytaj całość...
Spotkanie z Przewodniczącym Rady Miasta
czwartek, 26 marca 2015
Dlaczego wybrałem to miejsce…
Czy wiecie, że nasze jeziora zasilają podziemne źródła? Tak czyste, iż żyje w nich nawet objęta ścisłą ochroną ryba różanka, składająca ikrę we wnętrzu małż. Czy znacie w naszej okolicy miejsca tak piękne, że można się nimi zauroczyć na całe życie? I chcieć mieszkać tylko tu – pytał kaliskich licealistów Zbigniew Chołuj, przewodniczący Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim, zaproszony 25 marca na lekcję przedmiotu: wiedza o kulturze przez jego nauczycielkę, Joannę Mączkowską.
Czytaj całość...
Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "Alchemik
środa, 25 marca 2015

W czwartek 12 marca 2015 r. w naszej szkole został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ,,Alchemik”. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klasy IIb i IIIb. Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 30 kwietnia 2015r.
Uczestnikom życzymy sukcesu

Anna Józiak

Program profilaktyczny ,,Korekta
środa, 25 marca 2015
22 marca młodzież internatu, uczestniczyła w programie profilaktycznym „Korekta”. Zajęcia prowadził terapeuta, Wiktor Blichowski, będący jednocześnie psychoterapeutą i doświadczonym specjalistą w terapii uzależnień. Głównym celem programu było pokazanie powodów, dla których ludzie piją alkohol i używają narkotyków lub innych substancji psychoaktywnych. Ważnym elementem warsztatów było rozwiązanie przez młodzież testu Rozpoznawania Zaburzeń Związanych z Piciem Alkoholu AUDIT i omówienie jego wyników, z których wyciągnięto podstawowy wniosek, że jedynym stuprocentowo skutecznym sposobem ochrony przed uzależnieniem, jest abstynencja oraz zdrowy i trzeźwy styl życia. Program posiadał strukturę dynamiczną i bardzo zaangażował młodzież, która zadawała wiele pytań.
Anna Józiak
Licealno-gimnazjalne warsztaty teatralne
wtorek, 24 marca 2015
Rekwizyty, gesty i miny młodych aktorów, a głównie ich wyobraźnia, wyczarowały w tworzonych na poczekaniu etiudach sceny z zoo, z plaży na Hawajach czy z leniuchowania na polskiej łące. A wszystko działo się w auli kaliskiego Liceum, gdzie grupa teatralna „Klepsydra” zaprosiła na swoje warsztaty młodzież z kaliskiego Gimnazjum.
- Być może w przyszłości zajmiecie miejsce swoich starszych kolegów, obecnych maturzystów, którzy niestety opuszczają w tym roku nasz zespół – zwróciła się do gimnazjalistów opiekunka „Klepsydry”, Joanna Mączkowska.
Czytaj całość...
SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
wtorek, 24 marca 2015
Dnia 19 marca 2015r. w naszej szkole odbył się Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów naszego liceum zorganizowany przez Panią Joannę Boniecką. Swoich sił spróbowało 21 osób. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej dla 8 wyłonionych finalistów.
Gratulujemy zajęcia:
I miejsca Adriannie Siodłowskiej (3b)
II miejsca Julii Kapiszce (3b)
III miejsca Mateuszowi Gajdzie (1b)
IV miejsca Natalii Tymczyszyn (2a)
V miejsca Kindze Maćkowiak (3b)
VI miejsca Idze Rębacz (1aw)
VII miejsca Piotrowi Iliczynowi (3c)
VIII miejsca Szymonowi Kaweckiemu (2b)
Finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim oraz wydawnictwo Express Publishing. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału.
Joanna Boniecka
Licealiści z Kalisza w "Biegu po życie
wtorek, 24 marca 2015
Dnia 20 marca młodzież naszej szkoły wraz opiekunami Panią Anną Józiak i Panią Agnieszką Kubat uczestniczyła w szczytnym przedsięwzięciu, mającym na celu wsparcie i pomoc w zbiórce środków finansowych, dla chorej dziewczynki.
Głównym punktem akcji charytatywnej był ,,Bieg po życie”, w którym wzięli udział wszyscy nasi uczniowie. Na stadionie miejskim odbywały się również liczne atrakcje, min.: mecz piłki nożnej, mecz kobiet przeciwko mężczyznom, koncerty, pokaz walk w wykonaniu żołnierzy z Kołobrzegu, zumba i przejażdżki z kucykami.
Wierzymy, że przedsięwzięcie, w którym wzięliśmy udział, dostarczyło Weronice i jej rodzinie niezapomnianych wrażeń, które wniosą w ich życie radość i siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.
Anna Józiak
ETAP OKRĘGOWY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KAZIMIERZ WIELKI I JEGO CZASY
piątek, 20 marca 2015
W dniu 18 marca 2015 r. dwoje uczniów z klasy 1a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Karolina Majewska i Szymon Wytlib, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięło udział w konkursie „Kazimierz Wielki i jego czasy”. Etap okręgowy dla województwa zachodniopomorskiego odbył się w Bydgoszczy na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, który jest organizatorem konkursu. Uczniowie odpowiadali na 30 pytań. 25 marca 2015 r. zostanie ogłoszona lista 18 uczestników finału, który zostanie rozegrany również w Bydgoszczy w połowie kwietnia.
Czytaj całość...
Klasa mundurowa z wizytą w Komendzie Policji i Prokuraturze
piątek, 20 marca 2015
W dniu 19 marca 2015 r. uczniowie klasy I d wraz z wychowawcą Anną Józiak oraz Panem komisarzem Krzysztofem Wójciakiem odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Drawsku Pomorskim. Tam odbyły się zajęcia ze st.asp. Mariuszem Liszewskim, technikiem kryminalistyki, którego głównym celem było przekazanie uczniom wiedzy na temat techniki śledczej.
Czytaj całość...
VI Targi Pracy i Edukacji
piątek, 20 marca 2015
18 marca 2015 r. uczestniczyliśmy w szóstej edycji Targów Pracy i Edukacji w Drawsku Pomorskim "Już dziś zaczynam odnosić sukces i realizować własne cele i marzenia". Stoisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim przygotowane zostało w charakterze militarnym.
Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę w mundurach wojskowych i policyjnych oddziałów antyterrorystycznych przykuli uwagę wielu osób, odwiedzających targi. Obecność licznej grupy z pierwszej klasy policyjnej nie pozostawała także bez echa. Była to świetna okazja do zapoznania się z ofertami innych szkół i uczelni wyższych, oraz z ofertami wielu pracodawców.
Czytaj całość...
OGÓLNOPOLSKI KONKURS: "POKAŻ NAM JĘZYK"
poniedziałek, 16 marca 2015

Kolejny raz szczególnie uzdolnieni językowo uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach językowych organizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu. Jest to już XV jubileuszowa edycja konkursu pod przewodnim tematem Jak zbudować własną markę?
Etap szkolny zgromadził 18 932 uczniów z 543 szkół w Polsce.
Do I etapu przystąpiło z naszej szkoły 30 uczniów w kategorii język angielski/język niemiecki. Eliminacje przeprowadzone zostały internetowo, każdy z uczestników po zalogowaniu rozwiązywał swój test i za chwilę po skończeniu informowany był o wyniku.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnia >>