- Start
Program profilaktyczny ,,Korekta
środa, 25 marca 2015
22 marca młodzież internatu, uczestniczyła w programie profilaktycznym „Korekta”. Zajęcia prowadził terapeuta, Wiktor Blichowski, będący jednocześnie psychoterapeutą i doświadczonym specjalistą w terapii uzależnień. Głównym celem programu było pokazanie powodów, dla których ludzie piją alkohol i używają narkotyków lub innych substancji psychoaktywnych. Ważnym elementem warsztatów było rozwiązanie przez młodzież testu Rozpoznawania Zaburzeń Związanych z Piciem Alkoholu AUDIT i omówienie jego wyników, z których wyciągnięto podstawowy wniosek, że jedynym stuprocentowo skutecznym sposobem ochrony przed uzależnieniem, jest abstynencja oraz zdrowy i trzeźwy styl życia. Program posiadał strukturę dynamiczną i bardzo zaangażował młodzież, która zadawała wiele pytań.
Anna Józiak
Licealno-gimnazjalne warsztaty teatralne
wtorek, 24 marca 2015
Rekwizyty, gesty i miny młodych aktorów, a głównie ich wyobraźnia, wyczarowały w tworzonych na poczekaniu etiudach sceny z zoo, z plaży na Hawajach czy z leniuchowania na polskiej łące. A wszystko działo się w auli kaliskiego Liceum, gdzie grupa teatralna „Klepsydra” zaprosiła na swoje warsztaty młodzież z kaliskiego Gimnazjum.
- Być może w przyszłości zajmiecie miejsce swoich starszych kolegów, obecnych maturzystów, którzy niestety opuszczają w tym roku nasz zespół – zwróciła się do gimnazjalistów opiekunka „Klepsydry”, Joanna Mączkowska.
Czytaj całość...
SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
wtorek, 24 marca 2015
Dnia 19 marca 2015r. w naszej szkole odbył się Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów naszego liceum zorganizowany przez Panią Joannę Boniecką. Swoich sił spróbowało 21 osób. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej dla 8 wyłonionych finalistów.
Gratulujemy zajęcia:
I miejsca Adriannie Siodłowskiej (3b)
II miejsca Julii Kapiszce (3b)
III miejsca Mateuszowi Gajdzie (1b)
IV miejsca Natalii Tymczyszyn (2a)
V miejsca Kindze Maćkowiak (3b)
VI miejsca Idze Rębacz (1aw)
VII miejsca Piotrowi Iliczynowi (3c)
VIII miejsca Szymonowi Kaweckiemu (2b)
Finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim oraz wydawnictwo Express Publishing. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału.
Joanna Boniecka
Licealiści z Kalisza w "Biegu po życie
wtorek, 24 marca 2015
Dnia 20 marca młodzież naszej szkoły wraz opiekunami Panią Anną Józiak i Panią Agnieszką Kubat uczestniczyła w szczytnym przedsięwzięciu, mającym na celu wsparcie i pomoc w zbiórce środków finansowych, dla chorej dziewczynki.
Głównym punktem akcji charytatywnej był ,,Bieg po życie”, w którym wzięli udział wszyscy nasi uczniowie. Na stadionie miejskim odbywały się również liczne atrakcje, min.: mecz piłki nożnej, mecz kobiet przeciwko mężczyznom, koncerty, pokaz walk w wykonaniu żołnierzy z Kołobrzegu, zumba i przejażdżki z kucykami.
Wierzymy, że przedsięwzięcie, w którym wzięliśmy udział, dostarczyło Weronice i jej rodzinie niezapomnianych wrażeń, które wniosą w ich życie radość i siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.
Anna Józiak
ETAP OKRĘGOWY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KAZIMIERZ WIELKI I JEGO CZASY
piątek, 20 marca 2015
W dniu 18 marca 2015 r. dwoje uczniów z klasy 1a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Karolina Majewska i Szymon Wytlib, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięło udział w konkursie „Kazimierz Wielki i jego czasy”. Etap okręgowy dla województwa zachodniopomorskiego odbył się w Bydgoszczy na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, który jest organizatorem konkursu. Uczniowie odpowiadali na 30 pytań. 25 marca 2015 r. zostanie ogłoszona lista 18 uczestników finału, który zostanie rozegrany również w Bydgoszczy w połowie kwietnia.
Czytaj całość...
Klasa mundurowa z wizytą w Komendzie Policji i Prokuraturze
piątek, 20 marca 2015
W dniu 19 marca 2015 r. uczniowie klasy I d wraz z wychowawcą Anną Józiak oraz Panem komisarzem Krzysztofem Wójciakiem odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Drawsku Pomorskim. Tam odbyły się zajęcia ze st.asp. Mariuszem Liszewskim, technikiem kryminalistyki, którego głównym celem było przekazanie uczniom wiedzy na temat techniki śledczej.
Czytaj całość...
VI Targi Pracy i Edukacji
piątek, 20 marca 2015
18 marca 2015 r. uczestniczyliśmy w szóstej edycji Targów Pracy i Edukacji w Drawsku Pomorskim "Już dziś zaczynam odnosić sukces i realizować własne cele i marzenia". Stoisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim przygotowane zostało w charakterze militarnym.
Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę w mundurach wojskowych i policyjnych oddziałów antyterrorystycznych przykuli uwagę wielu osób, odwiedzających targi. Obecność licznej grupy z pierwszej klasy policyjnej nie pozostawała także bez echa. Była to świetna okazja do zapoznania się z ofertami innych szkół i uczelni wyższych, oraz z ofertami wielu pracodawców.
Czytaj całość...
OGÓLNOPOLSKI KONKURS: "POKAŻ NAM JĘZYK"
poniedziałek, 16 marca 2015

Kolejny raz szczególnie uzdolnieni językowo uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach językowych organizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu. Jest to już XV jubileuszowa edycja konkursu pod przewodnim tematem Jak zbudować własną markę?
Etap szkolny zgromadził 18 932 uczniów z 543 szkół w Polsce.
Do I etapu przystąpiło z naszej szkoły 30 uczniów w kategorii język angielski/język niemiecki. Eliminacje przeprowadzone zostały internetowo, każdy z uczestników po zalogowaniu rozwiązywał swój test i za chwilę po skończeniu informowany był o wyniku.
Czytaj całość...
AKCJA HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI W NASZEJ SZKOLE
poniedziałek, 16 marca 2015
Krew nazywana jest darem życia, gdyż jest niezbędna do ratowania ludzkiego zdrowia. Zapotrzebowanie na nią jest ogromne. Aby wyjść naprzeciw młodzieży chętnej do oddawania krwi po raz kolejny zorganizowano akcję oddawania krwi w naszej szkole.
Koordynatorami akcji są Pani Anna Józiak – pedagog szkolny oraz przedstawiciel uczniów Mateusz Janiak. Jak zwykle młodzież stanęła na wysokości zadania i oddała całkiem ładną ilość krwi. W akcji brało udział 45 osób.
Wszystkim ofiarującym swoją krew serdecznie dziękujemy w imieniu potrzebujących.
Anna Józiak
Święto liczby Pi w kaliskim LO
poniedziałek, 16 marca 2015
Piątek 13 marca nie zawsze musi być pechowy. Szczęśliwy okazał się dla zwycięzców drugiej edycji konkursu „Liczba Pi”. Matematyczne święto, które przypada 14 marca należy do ludolfiny - liczby pi. Uczniowie wykazali się kreatywnością aby ukazać wyjątkowe znaczenie tej stałej Archimedesa.
Oryginalność sprawiła, że każdy został championem w swojej kategorii. Uczestnicy szukali inspiracji w różnych źródłach: Michalina Wróblewska i Kasia Fatalska wykonały prześlicznego torta w kształcie pi; Szymon Lisiecki, Michał Kubicki, Szczepan Domagała, Wiktor Grzejszczyk i Maciej Radzimski wyśpiewali liryczną wersję liczby pi; Patryk Szeffler specjalizujący się w animacjach komputerowych wkomponował w sportowe auto symbol pi. Kamila Bulwa natomiast udowodniła wszystkim, że ma fenomenalną pamięć, ponieważ zapamiętała 133 cyfry rozwinięcia liczby pi. Podsumowując te zmagania warto dodać, że „pi” to nie tylko 3,14 ale nieskończenie wiele cyfr po przecinku, w 2014 r. udało ich się wyznaczyć ok. 13,3 bilionów.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się, że matematyka dostarcza im tak wiele zmysłowości.
Katarzyna Witek
Kolejny dziennikarski sukces
czwartek, 12 marca 2015
Marta Stympin, uczennica ZSP w Kaliszu Pomorskim i opiekun szkolnej gazety „Kontrast” Aleksandra Radecka zostały docenione podczas Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. W. Dybalskiej we Wrocławiu. To trzeci sukces dziennikarzy „Kontrastu” w tym konkursie.
W XIV edycji konkursu wzięło udział ponad stu młodych adeptów pióra, a wybrano pięć najlepszych prac i przydzielono równorzędne nagrody. Jedną z nich wywalczył reportaż Marty Stympin, która od pierwszej klasy na łamach szkolnej gazety „Kontrast” szlifuje swoje pióro w tekstach reporterskich i wywiadach.
Czytaj całość...
OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI. DWIE DEKADY HISTORII
czwartek, 12 marca 2015

ETAP WOJEWÓDZKI KONKURSU „OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI. DWIE DEKADY HISTORII”
W dniu 10 marca 2015 r. dwoje uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim: Karolina Kawecka i Maciej Radzimski, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięła udział w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu : „Olimpiada Solidarności. Dwie Dekady Historii”. W gronie 47 uczestników konkursu zajęli odpowiednio 24 oraz 10 miejsce wykazując się dużą wiedzą z zakresu najnowszej historii Polski w latach 1970 – 1990.

Maciej Rydzewski
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnia >>