- Start
Dzień Życzliwości w kaliskim Liceum i Technikum
sobota, 02 grudzień 2017
Dnia 30 listopada 2017 r. uczniowie wraz z nauczycielami kaliskiego Liceum i Technikum wzięli udział w Światowym Dniu Życzliwości. Inicjatorami tych działań była Anna Józiak, pedagog szkolny i opiekun koła wolontariatu oraz Karol Kalina, opiekun Samorządu Uczniowskiego i młodzi samorządowcy. Celem Dnia Życzliwości było wzbudzenie wśród szkolnej społeczności pozytywnych emocji. W działania zaangażowały się wszystkie klasy. Na korytarzach zauważyć mogliśmy trzy kolory symbolizujące ten wyjątkowy dzień w czasie którego uczniowie brali udział w różnych konkurencjach.
Czytaj całość...
Nie ma pisania bez czytania i oglądania
sobota, 02 grudzień 2017
Minął zaledwie miesiąc od warsztatów, jakie publicysta Robert Mazurek przeprowadził dla dziennikarzy Liceum w Kaliszu Pomorskim, a już 24 listopada przyjechał do nich ponownie. Tym razem nie sam, towarzyszyli mu: Jarosław Klejnocki, dyrektor Muzeum Literatury w Warszawie i Sebastian Krok, artysta malarz, wykładowca warszawskiej ASP.
Czytaj całość...
Podróż powinna być po coś
czwartek, 30 listopad 2017
Robert Mazurek, publicysta, znany przede wszystkim z ciętych ripost i ostrego pióra, opowiadałmłodzieży z Liceum w Kaliszu Pomorskim o swojej koncepcji podróżowania. 24 listopada w kaliskim Pałacu zabrakło miejsc. Dziennikarz już w pierwszych słowach w prześmiewczy sposób wyjaśnił, czym się różni typowy turysta od podróżnika. Pierwszy wybiera znane miejsca, jakby odhaczał je z przygotowanej przez siebie listy. Jest gotowy zakupić afrykańskie pamiątki z wizerunkiem niedźwiedzia, uznając, że to towar oryginalny. A podróżnik nie tylko nie da się nabrać, on ma wiedzę i plan. Pomysły na podróżowanie mogą być różne: literatura, malarstwo, architektura, muzyka.
Czytaj całość...
Poezja nie musi być nudna ani niezrozumiała
czwartek, 30 listopad 2017
Marcin Świetlicki, Adam Zagajewski i Jarosław Klejnocki – trzej poeci byli sprawcami zamieszania, czyli nietypowej lekcji języka polskiego, przeprowadzonej dla licealistów w Kaliszu Pomorskim. Ostatni z nich- Jarosław Klejnocki, dyrektor Muzeum Literatury w Warszawie, wystąpił w roli prowadzącego zajęcia. Pierwszy raz w historii szkoły (23.11.17r.) miało miejsce tak niecodzienne spotkanie. Jedna z pracownikaliskiego Liceum wypełniła się po brzegi: trzydziestu maturzystów i osiemnastu polonistów z powiatu drawskiego.Warto podkreślić, że organizatorem praktycznego szkolenia nauczycieli było kaliskie Liceum, a wsparcia finansowego udzielił burmistrz Kalisza Pomorskiego pan Michał Hypki.
Czytaj całość...
Udział młodzieży ZSP w Kaliszu Pomorskim w spektaklu profilaktycznym
wtorek, 28 listopad 2017
Dnia 17.11.2017 roku klasa 1a z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim i grupa ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim udały się do Drawska Pomorskiego na wydarzenie zorganizowane przez Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim. Było to przedstawienie profilaktyczne pt. ,,Labirynt”, przygotowane przez grupę teatralną ,,Kurtyna” z Krakowa.
Czytaj całość...
Szkolenie na strzelnicy w Jaworzu
wtorek, 28 listopad 2017
W dniu 24 listopada 2017r. uczniowie pierwszej i drugiej klasy wojskowej ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką Andrzeja Kowalewskiego wzięli udział w szkoleniu poligonowym na strzelnicy Jaworze. Zajęcia zorganizowano we współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych oraz przebywającymi na poligonie żołnierzy 2 Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa. Uczniowie po zapoznaniu się z warunkami bezpieczeństwa podczas przebywania na poligonie oraz zapoznaniu z organizacją zajęć przystąpili do intensywnego szkolenia.
Czytaj całość...
Dzień edukacyjno - integracyjny w ZSP Kalisz Pomorski
piątek, 24 listopad 2017
Dnia 22 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się wyjątkowy dzień. Poza próbnymi maturami dla klas trzecich, Samorząd Uczniowski pod opieką pana Karola Kaliny zorganizował „Dzień edukacyjno-integracyjny” dla klas pierwszych i drugich. Pomysł organizacji tego dnia powstał w pierwszej połowie września 2017 r. Podczas dnia integracji uczniowie klas drugich przygotowali dla naszych pierwszaków zadania odpowiednio dobrane do ich profili, odbywało się to przez dwie pierwsze lekcje.
Czytaj całość...
Lekcja o Kaliszu Pomorskim
piątek, 24 listopad 2017
Historycznych tajemnic Kalisza Pomorskiego rozwiązano już siedem. Która jest najważniejsza? Od której zacząć ich streszczenie? Taką podróż „ekspresem po tajemnicach” odbyli 17. listopada uczniowie klasy I b z kaliskiego Liceum. Było to możliwe, gdyż tę skondensowaną lekcję lokalnej historii poprowadzili wspólnie: Bogumił Kurylczyk i Joanna Mączkowska, którzy wraz z licealistami kolejnych roczników od pięciu lat realizują program „Moja Mała Ojczyzna”, a w nim odkrywają kolejne dotąd nieznane fakty z dziejów miasta publikowane następnie na portalu www.liceum.kalisz.pl w dziale „Nasz przewodnik”.
Czytaj całość...
"Dzień otwartych drzwi" w technikum informatycznym
piątek, 24 listopad 2017
W dniu 22 listopada 2017r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych odbyło się spotkanie uczniów trzecich klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim z uczniami technikum informatycznego, nauczycielem informatyki Piotrem Sieradzonem oraz dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim. Gościem specjalnym był doktor Grzegorz Stempień, pracownik naukowy Akademii Morskiej w Szczecinie, uczelni patronackiej technikum informatycznego.
Czytaj całość...
I Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy w ZSP w Kaliszu Pomorskim
środa, 22 listopad 2017
Dnia 16 listopada 2017 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim odbyła się I edycja Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy pod patronatem Starosty Drawskiego. Olimpiada składała się z dwóch etapów, teoretycznego testu wiedzy i praktycznego, trzech zadań jakie musieli wykonać uczniowie, pozycja boczna bezpieczna i RKO (Szkoły Podstawowe i Ponadgimnazjalne) oraz scenki urazowej na zasadach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
Czytaj całość...
Moralitet antynikotynowy w kaliskim Liceum
środa, 22 listopad 2017
W ramach obchodów „Światowego Dnia Rzucania Palenia 16 listopada 2017” na przerwie międzylekcyjnej w kaliskim Liceum odegrano moralitet pobudzający do refleksji nad zgubnymi skutkami nałogu nikotynowego. Nikt nie wygłaszał tu słów potępienia, ponieważ wszystko przedstawili gestami w swojej scenicznej pantomimie aktorzy grupy teatralnej „Klepsydra” wspomagani przez odpowiednie kostiumy i dekoracje.
Czytaj całość...
Najlepsze pióro w województwie
wtorek, 21 listopad 2017
Magdalena Wyrzykowska z Liceum w Kaliszu Pomorskim otrzymała tytuł: „Najlepszego dziennikarza” województwa zachodniopomorskiego w konkursie „Szkolny Pulitzer”, organizowanym przez „Kurier Szczeciński”. W dniu 17.11.17r. w szczecińskiej Starej Rzeźni na Łasztowni po raz osiemnasty rozstrzygnięto, do jakich redakcji powędrują nagrody. Magdalenę Wyrzykowskąwyróżniło Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty. Do jej rąk poza honorowym tytułem trafiły inne wartościowe rzeczy: książki, dyktafon, torba sportowa, pamiątkowy długopis.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>