- Start
Po drugiej stronie kaliskich legend
piątek, 16 luty 2018
O niezwykłej historii wybudowania w Kaliszu Pomorskim Czerwonej Szkoły opowiadał licealistom badacz lokalnej historii Bogumił Kurylczyk na spotkaniu zorganizowanym 7 lutego 2018r. przez Joannę Mączkowską. - W tak niewielkim mieście, tak wielki gmach szkolny, służący edukacji do dzisiaj wybudowano dzięki splotowi kilku ważnych zdarzeń w dziejach Kalisza Pomorskiego. I co tu ukrywać, nie dzięki niezwykłej dobroci dla tutejszych mieszkańców okazanej przez władców lub ministrów, jak głoszą lokalne legendy, ale dzięki znajomościom. Decydujące były bowiem rodzinne koneksje, co jednoznacznie potwierdzają odkryte w archiwach dokumenty – stwierdził na wstępie prelegent.

Czytaj całość...
DNI OSADNIKA I KOMBATANTA W DRAWNIE Z UDZIAŁEM KALISKICH LICEALISTÓW
środa, 14 luty 2018
Uroczyste obchody Dnia Osadnika i Kombatanta w Drawnie w rocznicę wyzwolenia Ziemi Drawieńskiej, odbyły się w dniu 12 lutego 2018 r. pod Pomnikiem Poświęconym Tym, Którzy Przywrócili Tę Ziemię Macierzy. O godzinie 14.00 wprowadzone zostały Poczty Sztandarowe, a wśród nich Poczet Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim im. pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 R.

Czytaj całość...
OBCHODY 73. ROCZNICY ZDOBYCIA KALISZA POMORSKIEGO
środa, 14 luty 2018
W dniu 12 lutego 2018 r. o godzinie 11.00 delegacja władz Kalisza Pomorskiego wraz z przedstawicielami szkół i instytucji złożyła wieniec pod pomnikiem „Tym co przywracali polskość tej ziemi” w Kaliszu Pomorskim. Po oficjalnych uroczystościach w kaliskim pałacu odbyły się odczyty i wykłady zaproszonych gości. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki, przedstawiciele Rady Miasta Kalisz Pomorski, szkół, mieszkańcy miasta i gminy oraz goście, którym bliska jest historia naszego miasta i regionu.

Czytaj całość...
REDAKTORZY KONTRASTU NIE TYLKO NA KONCERCIE
wtorek, 13 luty 2018
Pierwszego lutego 2018r. w Pile pięciu redaktorów gazety kaliskiego Liceum „Kontrast” wraz z opiekunem panią Barbarą Tuziak uczestniczyło w koncercie zespołu Happysad. Licealiści byli nie tylko na koncercie. Weszli za kulisy i przeprowadzili wywiad z wokalistą zespołu i jego menagerem. Występ planowo miał się rozpocząć o godzinie 19.00. Dziesięć minut przed nim menager zabrał młodych redaktorów na rozmowę z zespołem. Zdziwieni usłyszeli, że mogą się nie przejmować czasem, bo jak się wyraził zespół, „nam się nie spieszy, żeby rozpocząć koncert”.

Czytaj całość...
MEDICAL TEAM POSZERZA HORYZONTY
piątek, 09 luty 2018
W dniu 6 lutego 2018r. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiegow Reczu kaliscy Licealiści z grupy Medical Team Kalisz Pomorski wraz z opiekunem, Ratownikiem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Karolem Kaliną,przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas drugich gimnazjum.

Czytaj całość...
MEDICAL TEAM NA TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ LIGII ŻAKÓW W KALISZU POMORSKIM
środa, 07 luty 2018
W dniu 3 lutego 2018 r. na hali widowiskowo-sportowej w Kaliszu Pomorskim został przeprowadzony turniej piłki nożnej Ligii Żaków w grupie drawskiej. Zawody zabezpieczała kaliska grupa medyczna Medical Team Kalisz Pomorski, złożona z kaliskich Licealistów pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego i instruktora ratownictwa medycznego Karola Kaliny.

Czytaj całość...
Polub nasz nowy profil na FB
poniedziałek, 05 luty 2018
Zimowy rajd upamiętniający ewakuację jeńców Oflagu II D
środa, 31 styczeń 2018
W poniedziałek 29 stycznia 2018 roku, 50 uczniów klas policyjnych i wojskowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, wzięło udział w zimowym rajdzie upamiętniającym ewakuację polskich jeńców z Oflagu II D oraz uroczystościach z okazji 73. rocznicy ewakuacji. W ten sposób licealiści wpisali się w obchody „Roku dla Niepodległej”, jakim został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rok szkolny 2017/2018.

Czytaj całość...
SZKOŁA LIDERÓW W JĘZYKU ANGIELSKIM
środa, 31 styczeń 2018
W dniach od 13 do 19 stycznia 2018r. ośmioro kaliskich Licealistów z klas pierwszychpod opieką nauczycielki języka angielskiego Magdaleny Łojek uczestniczyło w obozie językowym „EuroWeek – szkoła liderów” w Długopolu Zdroju. Podczas obozu mogliśmy zintegrować się z młodzieżą z innych szkół. Uczestnikami byli uczniowie od szkoły podstawowej po liceum. Zajęcia prowadzili w języku angielskim wolontariusze z całego świata, z Indonezji, przez Indie i Wietnam, aż po Etiopię i Urugwaj., Pracowaliśmy w grupach, braliśmy udział w wielu aktywnościach, m.in. tworzyliśmy CV, ćwiczyliśmy trudną sztukę publicznych wystąpień, braliśmy udział w debatach oxfordzkich, przez cały czas trwania obozu rozwijaliśmy umiejętności językowe, a w wolnym czasie tańczyliśmy w gorących kolumbijskich rytmach i śpiewaliśmy karaoke.

Czytaj całość...
Nagrody dla solistów "Klepsydry"
sobota, 20 styczeń 2018
Na „XII Zachodniopomorskim Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych, który odbył się 12. stycznia 2018r. w Ińsku, wystąpiło dwoje uczniów kaliskiego Liceum: Kamila Pomagalska i Adrian Kociuba. Adrian za koncertowe wykonanie kolędy zdobył w kategorii szkół ponadgimnazjalnych drugie miejsce, natomiast Kamilę Pomagalską jury nagrodziło wyróżnieniem.

Czytaj całość...
Bal dla trzystu
sobota, 20 styczeń 2018
Zaledwie parę dni minęło od mającej miejsce w dniu 13 stycznia 2018r. studniówki maturzystów Liceum w Kaliszu Pomorskim, a emocje wciąż nie słabną. Takiego balu nie było od wielu lat: poloneza zatańczyło sześć klas, a sale Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim wypełniło trzysta osób.

Czytaj całość...
Apel podsumowujący pierwsze półrocze
wtorek, 16 styczeń 2018
W dniu 12 stycznia 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018. Dyrektor szkoły Maciej Rydzewski podziękował odchodzącej na emeryturę pani Małgorzacie Witek za wieloletnią pracę w szkolnej stołówce. Uczniowie docenili jej trud i zaangażowanie gromkimi brawami. Następnie odbyło się wręczenie dyplomów i nagród uczniom wyróżniającym się wysokimi wynikami w nauce, stuprocentową frekwencją oraz osiągającymi sukcesy w konkursach i zawodach sportowych.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>