- Start
Spotkanie z policjantami
środa, 20 luty 2019
Dnia 17 lutego 2019r. policjanci z Komisariatu Policji w Kaliszu Pomorskim – mł. asp. Marcin Strzelecki i st. sierż. Łukasz Jarza w ramach spotkania profilaktycznego na zaproszenie wychowawcy Małgorzaty Kryczki odwiedzili młodzież mieszkającą w internatach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Tematem spotkania były zagrożenia wynikające z używania środków odurzających, a także zasady właściwego zachowania w internacie i podczas przebywania poza internatem.
Uczniowie wyszli ze spotkania ze świadomością, że powinni być w życiu asertywni oraz rozważni, gdyż od tego zależy ich życie i przyszłość. Dziękujemy mł. asp. Marcinowi Strzeleckiemu i st. sierż. Łukaszowi Jarzy za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie zajęć z młodzieżą.

Czytaj całość...
Odwiedziny u świadków historii
wtorek, 19 luty 2019
W czwartek 14 lutego 2019r. uczennice ZSP w Kaliszu Pomorskim z klasy 2d o profilu policyjno – penitencjarnym: Kaja Iwanek, Natalia Kucharczyk i Paulina Sylmanowiczpod opieką nauczyciela pani Jadwigi Czernigi odwiedziły kombatantów z terenu Gminy Kalisz Pomorski, wręczając im kwiaty i życzenia z okazji 74. rocznicy zakończenia walk o Kalisz Pomorski.
Kombatanci panowie Wiktor Wasiłkowski i Edward Jaskulski ze względu na stan zdrowia nie mogli wziąć udziału w obchodach w Kaliszu Pomorskim. To ostatni weterani wojenni w naszej gminie. Młodzież z ZSP w Kaliszu Pomorskim od ponad dziesięciu lat lat systematycznie odwiedza kombatantów przy okazji świąt i uroczystości. Licealistki wraz z panią Jadwigą Czernigą wybrały się do Suchowa i Siennicy. Podziękowały świadkom historii w imieniu władz miasta, dyrekcji szkoły oraz społeczności Gminy Kalisz Pomorski. Symboliczny bukiet kwiatów to gest świadczący o tym, że mieszkańcy gminy pamiętają o jej mieszkańcach zasłużonych w walce o wolną Polskę.
Czytaj całość...
OBCHODY 74. ROCZNICY ZAKOŃCZENIA WALK O KALISZ POMORSKI
sobota, 16 luty 2019
W słoneczny wtorek 12 lutego 2019r. jak co roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wzięli aktywny udział w obchodach 74. Rocznicy zakończenia walk o Kalisz Pomorski. Pododdziały z klas mundurowych oraz delegacja z dyrektorem szkoły uczestniczyli w części oficjalnej obchodów pod pomnikiem poświęconym pionierom ziemi kaliskiej. W szkolnej auli odbyła się wystawa broni z okresu II wojny światowej, a po południu licealiści poprowadzili uroczystość w kaliskim Pałacu oraz uświetnili ją piosenkami. Dyrektor Maciej Rydzewski wygłosił referat historyczny.
Czytaj całość...
FINAŁ PROJEKTU "Kulturowy kalejdoskop z Niepodległą"
piątek, 15 luty 2019
https://www.youtube.com/watch?v=_L2ORsdHyjk&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0lkclyibRHa6xSnlYfTlOZfbU
NlCiZ04MvKmV5LcKwNb3Psd_jqtu1qWM

Praktyczny wymiar edukacji humanistycznej, polegający na wykorzystaniu zdobytej wiedzy o sztuce i literaturze do rozmów z autorytetami i dziennikarskiego ich opisania, był głównym celem projektu „Kulturowy kalejdoskop z Niepodległą”. Realizowali go licealiści z ZSP w Kaliszu Pomorskim. Finansowe wsparcie grupa otrzymała od Starosty Powiatu Drawskiego pana Stanisława Cybuli, Rady Rodziców i przedsiębiorcy z Kalisza Pomorskiego pana Cezarego Gozdery- „Przyjaciela Liceum w Kaliszu Pomorskim”. Nad merytoryczną i organizacyjną stroną przedsięwzięcia czuwała polonistka Aleksandra Radecka. Słowa podziękowania należą się redaktorowi Robertowi Mazurkowi, dzięki któremu możliwe były spotkania z wybitnymi ludźmi. Efektem działań są publikowane regularnie w „Głosie Drawska” recenzje i wywiady, a także materiał filmowy rejestrujący główne zadania warsztatów w Warszawie, który poniżej przedstawiamy.
PRACOWITY TYDZIEŃ W SUDETACH
czwartek, 14 luty 2019
Pierwszy tydzień ferii od 27 stycznia do 2 lutego 2019r. grupa siedmiorga uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczycielki języka angielskiego Magdaleny Łojek spędziła na obozie językowym EuroWeek w Lądku Zdroju, w zaśnieżonych Sudetach. Przez tydzień doskonalili umiejętności językowe, interpersonalne i przywódcze podczas zajęć z wolontariuszami z całego świata. Nikt nie narzekał na nudę, bo plan warsztatów był zapełniony po brzegi.
Czytaj całość...
Informacja o przyjęciach do służby w Policji
niedziela, 10 luty 2019
74 rocznica zdobycia Kalisza Pomorskiego
wtorek, 05 luty 2019

Kolejny sukces Wiktorii- wokalistki Klepsydry
poniedziałek, 04 luty 2019
Współczesnym utworem pt. „Bambino Jazzu” uczennica kaliskiego Liceum Wiktoria Spieler wyśpiewała drugie miejsce na „ XIII Zachodniopomorskim Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych”, który odbył się 26 stycznia w Ińsku. Konkurs zgromadził kilkudziesięciu uczestników z całego województwa zachodniopomorskiego.
To kolejne zwycięstwo Wiktorii, która jest wokalistką grupy teatralnej „Klepsydra”. Jury oceniało nie tylko dobór repertuaru i poziom uczestników, ale także ich indywidualną interpretację, ponieważ prawdziwą sztuką jest nadanie przez wykonawców własnego, niepowtarzalnego brzmienia przygotowanym utworom.

Czytaj całość...
Sztuka komunikowania się  warsztaty dla uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim
poniedziałek, 04 luty 2019
Umiejętność bezpośredniego komunikowania się z otoczeniem, czyli z pominięciem Internetu lub telefonu, staje się coraz ważniejsza wraz z wkraczaniem w dorosłe życie, dlatego w kaliskim Liceum odbyły się warsztaty publicznej prezentacji poprzez słowo oraz mowę ciała. Zajęcia prowadziła polonistka i reżyser teatralny Joanna Mączkowska, będąca także dyplomowanym logopedą (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu) i specjalistą ds. Public Relations (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie).
Czytaj całość...
Odeszła od nas Wanda Włodarska
czwartek, 31 styczeń 2019
„Dobry człowiek jest jak małe światełko. Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.”
Phil Bosmans

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że 29 stycznia 2019r. odeszła od nas

Pani Profesor WANDA WŁODARSKA


Skromna, serdeczna i życzliwa Pani Profesor nauczała historii. Dyskutowała na trudne tematy z uczniami, zawsze przywołując rzeczowe argumenty. Niezwykle twórcza i pełna pasji, subtelna i taktowna. Wychowała wielu młodych ludzi, ucząc szacunku, prawdy i wiary w drugiego człowieka.
Jest i zawsze pozostanie w naszych sercach wspaniałym Aniołem, którego będzie nam bardzo brakowało.
Ksiądz Jan Twardowski napisał: „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych" - Pani Wando, będzie Pani żyła w naszej pamięci zawsze.LICEALIŚCI ODDALI HOŁD LOTNIKOM
środa, 30 styczeń 2019
W mroźny wieczór, dniu 23 stycznia 2019 r. pododdział 19 uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką majora rez. Andrzeja Kowalewskiego i dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego wziął udział w uroczystościach rocznicowych związanych z upamiętnieniem 11. rocznicy katastrofy samolotu CASA C-295M pod pomnikiem na miejscu tragedii.

Czytaj całość...
POLONEZ NA PIĘĆDZIESIĄT PAR!
środa, 30 styczeń 2019
W mroźny sobotni wieczór 26 stycznia 2019r. maturzyści z czterech klas licealnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, dokładnie na 100 dni przed maturą, rozpoczęli bal studniówkowy. Mimo chłodu za oknami nikomu nie było zimno, dobra zabawa i tańce do białego rana rozgrzewały młodzież, rodziców i zaproszonych gości.
Bal odbył się w auli i na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim. Uroczystość przebiegała w pięknej scenerii wystroju marynistycznego. Głównymi bohaterami studniówki byli uczniowie klas maturalnych – 3a o profilu dwujęzycznym wraz z wychowawczynią Mirosławą Kacperską, 3b o profilu dziennikarsko – politechnicznym wraz z wychowawczynią Zytą Bogacz, 3c o profilu wojskowym z wychowawcą Sebastianem Statecznym i 3d o profilu policyjnym z wychowawcą Karolem Kaliną.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>