- Start
Tydzień bez przemocy w ZSP w Kaliszu Pomorskim
piątek, 05 kwiecień 2019
W dniach od 25 do 29.03.2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim miały miejsce działania w ramach ,,Tygodnia bez przemocy”, w których udział wzięli uczniowie, nauczyciele i rodzice.
Celem prowadzonych działań było propagowanie przedsięwzięć związanych z profilaktyką i przeciwdziałaniem przemocy, podnoszenie świadomości młodzieży na ten temat, promowanie wartości rodziny oraz wyrobienie umiejętności rozwiązywania problemów bez agresji.
Czytaj całość...
PODIUM W TRZECIEJ RUNDZIE POMORSKIEJ LIGI HISTORYCZNEJ
czwartek, 04 kwiecień 2019
W czwartek 28 marca 2019r. drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyła w III rundzie Pomorskiej Ligi Historycznej, która odbyła się na Uniwersytecie Szczecińskim. Uczniowie pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego zajęli trzecie miejsce.
III runda PLH – „Niech historia przemówi. Materialne świadectwa przeszłości” polegała na wykonaniu przez drużyny postera prezentującego wybrany zabytek związany z miejscowością, w której mieszkają. Uczniowie z Kalisza Pomorskiego wybrali wyjątkowy symbol miasta, jakim jest Kamień Szlifierski. Maciej Kisała z klasy 1ti narysował poster pt. „Kaliski Kamień Charakterów” na komputerze. Ciekawym elementem postera jest kod QR, który przenosi osoby zainteresowane historią Kamienia Szlifierskiego na stronę historyczną kaliskiego liceum redagowaną przez uczniów pod kierunkiem polonistki Joanny Mączkowskiej i badacza dziejów miasta Bogumiła Kurylczyka.
Czytaj całość...
Finaliści konkursu Bieg po indeks
czwartek, 04 kwiecień 2019
W dniu 29.03.2019 r. troje uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim brało udział w finale konkursu „Bieg po indeks”, organizowanego przez Politechnikę Koszalińską w siedzibie uczelni w Koszalinie.
Ten fizyczno-matematyczno-informatyczny konkurs kierowany jest głównie do uczniów klas maturalnych. Wygrana w konkursie zapewnie otrzymanie indeksu na Politechnikę Koszalińską a także rocznego stypendium dla tych, którzy zdecydują się studiować na tej uczelni.
Czytaj całość...
Wszystkiego najlepszego międzyplanetarnego
czwartek, 04 kwiecień 2019
W koncercie premier, który odbył się w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim według scenariusza i w reżyserii Joanny Mączkowskiej, wystąpiło ponad 200 osób. Barwne widowisko połączyło teatr, taniec i śpiew wokół ziemskich przygód przybyszów z kosmosu, które zakończyły się miłością międzyplanetarną oraz hasłem: „Wszystkiego najlepszego międzyplanetarnego - dla miasta i powiatu drawskiego!”.
Na scenie wystąpiły formacje taneczne wszystkich kategorii wiekowych oraz wokaliści rozwijający swoje talenty i zainteresowania ćwicząc pod okiem instruktorów w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim. Natomiast gości z innej planety odegrała kaliska grupa teatralna prowadzona przez Joannę Mączkowską (reżysera teatralnego z dyplomem wrocławskiej filii PWST w Krakowie).
Czytaj całość...
Zajęcia na Akademii Morskiej dla klasy technikum
piątek, 29 marzec 2019
Uczniowie klasy 2 Ti w dniach 25-27 marca 2019 roku uczestniczyli w kursach na Akademi Morskiej w Szczecinie. Był to kolejny wyjazd dla uczniów klasy technikum informatycznego realizowany w ramach Kontraktu Samorządowego.
Tematem zajęć tym razem były sieci komputerowe oraz język programowania Python. Z wielkim zainteresowaniem klasa technikum uczestniczyła w zajęciach gdzie nauczyli się podstawy pisania stron komputerowych za pomocą HTML+CSS oraz aplikacji internetowych przy pomocy języka Python.
Marcel Łastówka
WIZYTA DOWÓDCY 12. BAZY BEZZAŁOGOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH
sobota, 30 marzec 2019
W dniu 27 marca 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim na zaproszenie Dyrektora Macieja Rydzewskiego gościł Dowódca 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu płk dypl. pil. Łukasz Andrzejewski – Popow. Wraz z Szefem Sekcji Komunikacji Społecznej mjr Małgorzatą Krywniak i żołnierzami jednostki spotkali się z uczniami klas wojskowych i klasą policyjną.
Czytaj całość...
Zemsta Aleksandra Fredry w interpretacji uczniów z Drawna
sobota, 30 marzec 2019
W poniedziałek 18.03.2019r. młodzież z ZSP w Kaliszu Pomorskim pojechała do Drawna, aby zobaczyć spektakl teatralny – ,,Zemstę” Aleksandra Fredry. Spektakl został przygotowany i wystawiony przez uczniów Szkoły Podstawowej w Drawnie.
Licealiści są pod wrażeniem przedsięwzięcia. Mimo niedużej przestrzeni, czy zaplecza, scena świetnie odzwierciedlała zamek - miejsce akcji. Przedstawienie trwało ponad godzinę. Aktorzy byli znakomicie przygotowani, dobrze pamiętali obszerne teksty swoich ról. Przedstawienie prowadzili z energią i aktorskim wyczuciem od początku do końca.
Czytaj całość...
III Mistrzostwa Szkoły Klas Mundurowych
sobota, 30 marzec 2019
Dnia 26 marca 2019 r. odbyła się trzecia edycja Mistrzostw Szkoły Klas Mundurowych o puchar dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Organizatorem zawodów jest nauczyciel wychowania fizycznego i wychowawca klasy policyjnej Karol Kalina, który wraz z nauczycielami wychowania fizycznego Renatą Effenberg-Nawrot i Sebastianem Statecznym sprawnie przeprowadził rywalizację adeptów służb mundurowych.
Czytaj całość...
Warsztaty z geologii i paleontologii Skamieniałości z eratyków  świadkowie historii Ziemi
czwartek, 28 marzec 2019
We wtorek 26 marca 2019 r. uczniowie klas drugich ZSP w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w nietypowej lekcji geologii i paleontologii. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zorganizowały spotkanie z dr inż. arch. Przemysławem Sztajnerem, pracownikiem naukowym Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego.
Wykład dla uczniów geografii rozszerzonej, których opiekunem był nauczyciel geografii Paweł Łuczko, to nietypowa podróż w czasie oraz interesujące i bogate uzupełnienie wiedzy z lekcji i ze szkolnych podręczników. Praktyczna część, związana z wyjazdem do kopalni w Mielenku Drawskim, była skuteczną możliwością sprawdzenia swojej wiedzy w terenie.
Czytaj całość...
Z Erasmusem+ we Włoszech
czwartek, 28 marzec 2019
W dniach od 11 do 17 marca 2019r. grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim realizowała kolejny, włoski etap projektu „Be aware for your future” w ramach projektu Erasmus+.
Uczniowie kaliskiego liceum – Natalia Kopczyk, Aleksandra Kowalczyk, Agnieszka Reczko, Rozalia Hildebrand, Julia Strugała, Zuzanna Mieszkowska i Franciszek Halapacz wraz z koordynatorem Anną Arcimowicz oraz nauczycielami Karolem Kaliną i Beatą Wrzosek- Majewską spędzili sześć pracowitych dni w miejscowości Termini Imerese we Włoszech. We wtorek 12 marca w szkole I.IS.S.S „Stenio” uroczyście rozpoczęto drugie międzynarodowe szkolenie uczestników projektu. Oprócz uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim, w spotkaniu wzięli udział uczniowie ze szkół z Litwy (Krazia), Łotwy (Jaunpils), Turcji (Etimesgut) oraz szkoła goszcząca z Włoch.
Czytaj całość...
MARSZ KONDYCYJNY KLASY WOJSKOWEJ
czwartek, 28 marzec 2019
Dnia 21 marca 2019r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim z klasy 1c o profilu wojskowym wraz z wychowawczynią Renatą Effenberg-Nawrot i nauczycielem geografii Pawłem Łuczko wyruszyli w poszukiwaniu wiosny na marsz kondycyjny.
Cykliczne marsze kondycyjne klas mundurowych służą podnoszeniu wytrzymałości uczniów. Są również ważnym elementem przygotowania do zawodów sportowo - obronnych. Trasa marszu przebiegała spod szkoły drogą wiśniową do Białego Zdroju. Następnie drogami leśnymi uczniowie dotarli pod Bralin. Po drodze trafili na tropy wilka.
Czytaj całość...
SZKOLENIE Z ŻOŁNIERZAMI 2 BRYGADY ZMECHANIZOWANEJ
czwartek, 28 marzec 2019
Poniedziałek 25 marca 2019r. był pracowitym dniem dla uczniów klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Uczniowie uczestniczyli w szkoleniu, zrealizowanym we współpracy z żołnierzami 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ze Złocieńca.
Część zajęć odbywała się na sali gimnastycznej, gdzie miało miejsce m.in. szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajdowały się punkty szkoleniowe przygotowane przez żołnierzy, gdzie młodzież zapoznawała się z bronią strzelecką używaną w 2 Brygadzie Zmechanizowanej. Uczniowie ćwiczyli składanie i rozkładanie karabinka Beryl i karabinka AKM. Na boisku szkolnym młodzież ćwiczyła pod kierunkiem wojskowych instruktorów rzut granatem, a uczniowie z klasy 1c musztrę.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>