- Start
Mikołajki klasy 2d w Drawsku Pomorskim
piątek, 07 grudzień 2018
Mikołajowy dzień 6 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 2d policyjno-penitencjarnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko, księdzem Wojciechem Marcinkiewiczem i Krzysztofem Wójciakiem już po raz drugi spędzili w gronie Przyjaciół z Przedszkola w Drawsku Pomorskim, przy Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie. Odwiedzili również Komendę Powiatową Policji.
Czytaj całość...
Biała Wstążka
piątek, 07 grudzień 2018
W poniedziałek 03.12.2018r. na terenie powiatu drawskiego, w tym na terenie Gminy Kalisz Pomorski, rozpoczęła się kampania ,,Białej Wstążki”, mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet.
Do udziału w kampanii, włączyli się również wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Pod opieką Jadwigi Czernigi i Anny Józiak, W działaniach udział wzięło 8 wolontariuszy. Byli to: Daria Borowiec, Agnieszka Krysińska, Amanda Guba, Mateusz Czepkowski, Kornelia Wyszywana, Marcela Przywarska, Szymon Biżak, Szymon Andrzejczak.
Czytaj całość...
Grudniowa wyprawa do Drezna
piątek, 07 grudzień 2018
Wczesnym wtorkowym rankiem 4 grudnia 2018 r. grupa 40 uczniów kaliskiego Liceum i Technikum wyruszyła na jednodniową wycieczkę do Drezna, miasta zwanego „Perłą Baroku”.
Celem wycieczki było zwiedzenie zabytków Drezna – stolicy Saksonii oraz Dresdner Striezelmarkt – najstarszego jarmarku bożonarodzeniowego w Niemczech, który w bieżącym roku obchodzony jest po raz 584! Jarmark jest wizytówką Drezna, dlatego należy do obowiązkowych punktów zwiedzania miasta i okolic.
Czytaj całość...
PRACA W STANACH ZJEDNOCZONYCH
piątek, 07 grudzień 2018
W poniedziałek 3 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim na zaproszenie dyrektora szkoły gościła pani Sara Knop, przedstawicielka Cultural Care Au Pair, największej na świecie organizacji au pair, zajmującej się rekrutacją młodych osób, w tym absolwentek liceów, do pracy w charakterze tzw. au pair czyli opiekunek dzieci w Stanach Zjednoczonych.
Czytaj całość...
JĘZYK ANGIELSKI W PRAKTYCE
wtorek, 04 grudzień 2018
W dniu 26.11.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim miało miejsce spotkanie z żołnierzami z 2 Batalionu 8 Pułku Kawalerii Sił Zbrojnych USA z Teksasu, stacjonującymi na poligonie drawskim. Żołnierze amerykańscy wzięli udział w zajęciach z języka angielskiego w klasach dwujęzycznych i w grupach realizującymi język angielski na poziomie rozszerzonym.
Czytaj całość...
Grupy medyczne wspierają Gabrysię
poniedziałek, 03 grudzień 2018
Dnia 1 grudnia 2018 r. członkinie grup medycznych Medical Team ZSP i Medical Group SP Kalisz Pomorski wraz z opiekunem Karolem Kaliną wzięli akcji charytatywnej połączonej ze zbiórką pieniężną wspierając w ten sposób ciężko chorą Gabrysię Rękawek.
Czytaj całość...
ROPR na ulicach Kalisza Pomorskiego
poniedziałek, 03 grudzień 2018
Rowerowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kaliszu, to jednostka ratownicza, która powstała dzięki opiekunowi oraz członkom Medical Team ZSP Kalisz Pomorski – Karolowi Kalinie, Wiktorii Bagrowskiej Natalii Kopczyk i Aleksandrze Kowalczyk. ROPR ma na celu udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.
Minęły dwa tygodnie i za nami pierwsze rowerowe patrole na kaliskich ulicach. Służba patrolowa rozpoczęła się 20 listopada 2018 r., kiedy ROPR Kalisz Pomorski wyjechało na ulice, by dbać o bezpieczeństwo mieszkańców miasta.
Czytaj całość...
O cyberbezpieczeństwie w Wałczu
poniedziałek, 03 grudzień 2018
Dnia 28 listopada 2018 r. dwie klasy maturalne o profilu wojskowym i policyjno – prawnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, pod opieką wychowawców Karola Kaliny i Sebastiana Statecznego wzięły udział w konferencji pod nazwą „Praktyczny wymiar informatyki – cyberbezpieczeństwo, programowanie, produkcja, zastosowanie IT na współczesnym polu walki”, zorganizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Wałczu, uczelnię blisko współpracującą ze szkołą.
Czytaj całość...
BLIŻEJ FUNDUSZY EUROPEJSKICH
poniedziałek, 03 grudzień 2018
W piątek 30 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościła pani Joanna Radomska, pracownik Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Szczecinku. Przeprowadziła z uczniami klas drugich i trzecich zajęcia na temat możliwości, jakie dają młodym ludziom, absolwentom liceów Fundusze Europejskie.
Czytaj całość...
Ciekawe lekcje o energetyce jądrowej
poniedziałek, 03 grudzień 2018
W dniu 30.11.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościł dr Tomasz Denkiewicz, zastępca dyrektora Instytutu Fizyki Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.
W ramach porozumienia o współpracy między władzami Wydziału, a ZSP w Kaliszu Pomorskim oraz realizacji programu Ministerstwa Energii, Fundacji Instytutu Zrównoważonej Energetyki, doktor Denkiewicz przeprowadził z młodzieżą lekcje na temat energetyki jądrowej. Inicjatorką współpracy szkoły z Uniwersytetem Szczecińskim jest nauczycielka fizyki Marta Kaczmarek.
Czytaj całość...
KALISCY DEBATANCI NA SZKOLENIU W SZCZECINIE
czwartek, 29 listopad 2018
W dniach 20 – 21 listopada 2018 r. w Szczecinie odbyło się szkolenie przeddebatanckie dla drużyn zakwalifikowanych do ogólnopolskiego Turnieju Debat Historycznych IPN. Wśród 8 zespołów, z których w lutym 2019 r. zostanie wyłoniona reprezentacja naszego województwa znalazła się ekipa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kalisza Pomorskiego.
Kalisz Pomorski reprezentuje pięcioro uczniów z klasy 1a – Julia Dębiec, Dariusz Guz, Jakub Jakim, Wiktor Piwnicki i Nikolas Richter. Podczas szkolenia rolę opiekuna pełnił ksiądz Wojciech Marcinkiewicz oraz w drugim dniu także przygotowujący zespół do konkursu, dyrektor Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
Odwaga wyrażania opinii
czwartek, 29 listopad 2018
Jakich polityków podziwiam, czy youtuberzy wiedzą więcej o młodych ludziach niż wszystkie rady pedagogiczne razem wzięte? Dlaczego młodzi wciąż myślą o seksie? To tylko niektóre pytania, z którymi zmagali się licealiści z Kalisza Pomorskiego podczas trzydniowych warsztatów.
Kto chciałby poświęcić swój weekend jedynie na naukę? Okazuje się, że 16 osób z naszego liceum podjęło się takiego wyzwania bez wahania, a dla niektórych chętnych nawet zabrakło miejsc. Pod okiem polonistki Aleksandry Radeckiej, redaktora Roberta Mazurka oraz malarza Sebastiana Kroka młodzi zgłębiali tajemnice dziennikarstwa i współczesnej sztuki.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>