- Start
Konferencja Samorządów Uczniowskich Xu 2017
wtorek, 10 październik 2017
W dniach od 4 do 6 października 2017 r. uczniowie z Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Oliwia Kanabaj (przewodnicząca), Wiktoria Spieler (zastępca) i Wojciech Pindor (skarbnik) wraz z opiekunem, panem Karolem Kaliną wzięli udział w Interpersonalnej Konferencji Samorządów Uczniowskich Xu 2017 w Szczecinie.
Czytaj całość...
Odkrywali historię Pomorza Zachodniego
piątek, 06 październik 2017
Drużyny, które w ubiegłym roku szkolnym zdobyły trzy pierwsze miejsca w Pomorskiej Lidze Historycznej, organizowanej przez Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego, w dniach od 29 września do 1 października 2017r. w nagrodę brały udział w warsztatach historycznych, mających na celu poznanie historycznych tajemnic Pomorza Zachodniego.
Wśród zwycięskich ekip była również drużyna kaliskich Licealistów, która przygotowywana przez dyrektora Macieja Rydzewskiego zajęła III miejsce w PLH. W warsztatach wzięli udział uczniowie: Alicja Machnik, Weronika Mazur, Marta Pierzgalska i Grzegorz Rydzewski pod opieką nauczyciela historii Krzysztofa Wójciaka.
Czytaj całość...
Pierwsze zajęcia w Zakładzie Karnym w Wierzchowie
czwartek, 05 październik 2017
W środę 4 października 2017 r. uczniowie klasy pierwszej policyjno – penitencjarnej z wychowawcą Pawłem Łuczko, drugiej klasy policyjno – prawnej wraz z nauczycielami, panem Krzysztofem Wójciakiem i ks. Wojciechem Marcinkiewiczem uczestniczyli w zajęciach z przysposobienia penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Wierzchowie. Było to pierwsze z planowanych cyklicznych spotkań i lekcji realizowanych w oparciu o specjalnie opracowany program nauczania, we współpracy ze Służbą Więzienną. Wyjazdowe lekcje odbywać się będą raz w miesiącu na terenie Zakładu Karnego. Uczniowie będą szkoleni przez funkcjonariuszy w różnorodnych dziedzinach, począwszy od historii i organizacji Służby Więziennej, zagadnień prawnych, przez techniki interwencji, obsługę broni, strzelectwo, po zajęcia obserwacyjne i wykonywanie różnorodnych zadań pracowników ZK. Opiekunem i instruktorem uczniów ze strony Zakładu Karnego jest por. Dorota Zwolańska.
Czytaj całość...
Uczyli się od mistrza
wtorek, 03 październik 2017
Liceum w Kaliszu Pomorskim kolejny raz odwiedził Robert Mazurek. Znany dziennikarz, felietonista, autor wywiadów („Dziennik Gazeta Prawna”) i porannej rozmowy w RMF FM szkolił młodych redaktorów miesięcznika „Kontrast”.
„ABC sztuki dziennikarskiej, czyli jak nie zanudzić czytelnika”, taki temat zaproponował tym razem podczas dwudniowych warsztatów, przeprowadzonych od 29 do 30 września 2017r. Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem.
Czytaj całość...
KLASA MUNDUROWA NA ĆWICZENIACH DRAGON 17
poniedziałek, 25 wrzesień 2017
W dniu 21.09.2017r. klasa 2c o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką zastępcy dyrektora, Katarzyny Witek oraz nauczycieli - Andrzeja Kowalewskiego i księdza Wojciecha Marcinkiewicza wzięła udział w „Dniu Dostojnych Gości”, odbywającym się z okazji ćwiczeń DRAGON 17 na poligonie drawskim. Uczniowie mieli szczególną okazję wziąć udział w kulminacyjnym momencie ćwiczeń, tj. prezentacji dynamicznych możliwości bojowych pododdziałów. Ćwicząca grupa bojowa składała się z pododdziałów zmotoryzowanych, wyposażonych w kołowe transportery opancerzone Rosomaki, wzmacniane przez pododdziały pancerne.
Czytaj całość...
ŚWIĘTO ZSP W KALISZU POMORSKIM
niedziela, 24 wrzesień 2017
W dniu 22 września 2017r. w „Inteligentnym Ogrodzie”, powstałym na terenie dawnego dziedzińca szkolnego, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z nauczycielami, rodzicami i pracownikami obsługi i administracji obchodzili w uroczystej atmosferze Święto Szkoły. Wspólnie z nimi w obchodach licznie uczestniczyli zaproszeni goście.
Czytaj całość...
MEDICAL TEAM na Festynie Parafialnym
niedziela, 24 wrzesień 2017
Dnia 23.09.2017 r. grupa medyczna MEDICAL TEAM z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku brała udział w Festynie Parafialnym organizowanym przez Parafię w Kaliszu Pomorskim.
Nasz zespół miał za zadanie zabezpieczenie medyczne całego Festynu w razie potrzeby udzielenia pierwszej pomocy osobom uczestniczącym w zabawie. Oprócz tego udzielaliśmy cennych wskazówek co do prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osób dorosłych i dzieci. Odwiedzali nas zarówno dorośli, jak i dzieci, którzy chętnie uczestniczyli w naszym szkoleniu.
Czytaj całość...
Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej
niedziela, 24 wrzesień 2017
Dnia 19 września 2017 r. na boisku Orlik w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej.

W turnieju wzięło udział około 50 uczniów z ośmiu klas oraz jeden zespół nauczycieli. Rozgrywki były podzielone na dwie grupy, w których to zespoły rywalizowały między sobą. Do półfinałów awansowały 4 najlepsze drużyny z obydwu grup. Mecz o 3 miejsce zakończył się walkowerem dla klasy 2d policyjno-prawnej (klasa 2a zrezygnowała z meczu).
Czytaj całość...
Odkrywanie tajemnic rodziny Wittchow przez uczniów z kaliskiego Liceum
poniedziałek, 18 wrzesień 2017
Od maja 2017 r. grupa kaliskich licealistów uczestniczy w odkrywaniu tajemnic otaczających postać Alberta Wittchowa, właściciela przedwojennej firmy budowlanej, który pozostawił po sobie wiele gmachów w mieście oraz okazały grobowiec na Starym Cmentarzu.
Ukoronowaniem projektu „Nasza mała Ojczyzna”, realizowanego we współpracy z Urzędem Miejskim w Kaliszu Pomorskim, będzie publiczna prelekcja oraz kolejna publikacja na szkolnym portalu internetowym „my-Kalisz Pomorski – okolice – świat” z cyklu „Nasz przewodnik”. Trwają prace pod kierunkiem Joanny Mączkowskiej nad redakcją zebranych materiałów archiwalnych. Omawiał je na spotkaniu z uczniami tropiciel kaliskich, nieodkrytych tajemnic – Bogumił Kurylczyk. Wyszukał bowiem kolejne, dotąd nieznane dokumenty na temat działalności firmy budowlanej „Wittchow”.

Czytaj całość...
LICEALIŚCI HONOROWYMI KRWIODAWCAMI
piątek, 15 wrzesień 2017
Dnia 14 września 2017 roku pod budynkiem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zaparkował krwiobus. Od godziny 9.00 rozpoczęła się otwarta akcja poboru krwi. Koordynatorem przedsięwzięcia była Anna Józiak – pedagog szkolny, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Szczecina.
Czytaj całość...
Nowy rok szkolny, nowy Samorząd Uczniowski
piątek, 15 wrzesień 2017
Dnia 13.09.2017r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się pierwsze zebranie Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018.
Zebranie przeprowadził nowy opiekun Samorządu Uczniowskiego, nauczyciel wychowania fizycznego Karol Kalina. W czasie trwania spotkania były omawiane działania w nowym roku szkolnym, takie jak zabawy edukacyjno-integracyjne dla klas pierwszych, zbiórka pieniędzy na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska, czy też przeprowadzenie kiermaszu ciast w ramach zbiórki pieniędzy dla rodzin potrzebujących pomocy w akcji ŚWIĄTECZNA PACZKA. Oprócz omawiania działań na rok szkolny 2017/2018, został zaprezentowany kalendarz roku szkolnego, a także omówiono i zaproponowano pewne zmiany w regulaminie Ligii Klas.
Czytaj całość...
Wyjątkowy początek roku szkolnego w klasie wojskowej
czwartek, 07 wrzesień 2017
Klasa 1c o profilu wojskowym z Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu Pomorskim w dniach od 4 do 5 września 2017r. przebywała na obozie integracyjnym w Górach Stołowych. W oddalonym od ludzi i pozbawionym zasięgu telefonicznego schronisku Szczelinka pod okiem profesjonalnych animatorów uczniowie uczestniczyli w wielu grach, które pozwoliły lepiej się poznać i nawiązać nowe przyjaźnie.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>