- Start
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW
środa, 11 kwiecień 2018
W dniu 5 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się IV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów pod Patronatem Starosty Drawskiego. Do konkursowych zmagań przystąpiło 65 uczestników z 16 szkół podstawowych, nie tylko z powiatu drawskiego. Byli to uczniowie z Choszczna, Dolic, Drawna, Drawska Pomorskiego, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Krzęcina, Mirosławca, Pełczyc, Recza, Tuczna, Wałcza, Chwiramu, Wierzchowa i Złocieńca).

Czytaj całość...
Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej
czwartek, 05 kwiecień 2018
Dnia 4 kwietnia 2018 r. już po raz drugi odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim. Do turnieju zgłosiły się cztery drużyny. Mecze rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym”. Zaangażowanie było ogromne. Zawodnicy walczyli o zwycięstwo do ostatniej minuty. Mecze rozgrywane były w sportowej atmosferze i z zasadami ,,fair play”.

Czytaj całość...
Samorząd Uczniowski pomaga schroniskom dla zwierząt
czwartek, 05 kwiecień 2018
Dnia 23 kwietnia 2018r. dwie uczennice kaliskiego Liceum – Weronika Abraśi Emma Brożek przekazały pieniądze dyrektorowi Schroniska dla Zwierząt w Pławnie. Pieniądze na pomoc dla schroniska były zbierane przez Samorząd Uczniowski ZSP w Kaliszu Pomorskim w lutym. Z uzbieranej kwoty 508,98 zł można będzie zakupić odpowiednią karmę, koce oraz inne niezbędne rzeczy dla jego czworonogich mieszkańców.

Czytaj całość...
Zajęcia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym
czwartek, 05 kwiecień 2018
W dniu 23 marca 2018 roku grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką Anny Józiak i Emilii Grabowskiej - Grządziel udała się na Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. Zajęcia odbywały się w ramach współpracy z uczelnią, w laboratoriach PUM. Uczestniczyli w nich uczniowie, którzy swoją przyszłość wiążą z wyborem studiów związanych z medycyną.

Czytaj całość...
Spotkanie z podróżnikiem
czwartek, 05 kwiecień 2018
W dniu 23 marca 2018r. w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim, odbyło się spotkanie z podróżnikiem, filmowcem, religioznawcą i filozofem Mariuszem Kurcem. W zajęciach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Spotkanie zostało zorganizowane przez Annę Józiak - pedagoga szkolnego, przy współpracy z wicedyrektorem Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim Dorotą Ławniczak oraz Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kaliszu Pomorskim.

Czytaj całość...
DZIEWCZĘTA TUŻ ZA PODIUM W STARGARDZIE
piątek, 30 marzec 2018
Dnia 26 marca 2018 r. w Stargardzie odbyły się Zawody Regionalne w Ramach Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt z udziałem drużyny ZSP w Kaliszu Pomorskiem trenowanej przez Renatę Effenberg – Nawrot. Kaliskie licealistki zajęły tak nie lubiane przez sportowców IV miejsce.

Czytaj całość...
ŚWIETNY UBAW, CZY PROWOKACJA W TEATRZE POLSKIM?
piątek, 30 marzec 2018
Uczniowie klas 2a i 3a kaliskiego Liceum postanowili w sposób nietypowy spędzić pierwszy dzień wiosny, 21 marca 2018r. Tego dnia udali się wraz z wychowawczyniami Mirosławą Kacperską i Joanną Boniecką na wycieczkę do Teatru Polskiego w Szczecinie.

Czytaj całość...
Matematyczny sukces uczniów z ZSP w Kaliszu Pomorskim
piątek, 30 marzec 2018
W dniu 23.03.2018r. odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczno-Językowy „Z Matematyką do Europy”, zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim. Kaliscy licealiści i uczniowie technikum informatycznego zajęli w rachunkowych zmaganiach dwa pierwsze miejsca w kategorii klas pierwszych i drugich.

Czytaj całość...
Zapraszamy na VI Zjazd Absolwentów LO w Kaliszu Pomorskim
poniedziałek, 05 luty 2018
Zaszyfrowana matematyka na wykładzie prof. Michała Szurka
środa, 28 marzec 2018
Dnia 19.03.2018r. w ZSP w Kaliszu Pomorskim gościliśmy po raz kolejny wybitnego polskiego matematyka i publicystę pana profesora Michała Szurka z Uniwersytetu Warszawskiego. Nasz gość tym razem wprowadził nas w świat szyfrowania i kodowania. Zwrócił uwagę, że wynalazek szyfrowania nie jest wymysłem dzisiejszych czasów, jak mogłoby się wydawać, lecz już na początku XX wieku powstały pierwsze maszyny szyfrujące. Na ciekawych przykładach pan profesor zaprezentował te techniki. Uczniowie mogli potrenować rozszyfrowywanie kodów. Pan profesor był pod ogromnym wrażeniem uczennicy Weroniki Mazur, która w krótkim czasie odszyfrowała zapisany kodem tekst.

Czytaj całość...
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
wtorek, 27 marzec 2018
W dniu 22.03.2018r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu Pomorskim odbyły się eliminacje miejsko – gminne LXI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - „ Młodzież Zapobiega Pożarom”, w którym startowali uczniowie kaliskiego Liceum pod opieką Andrzeja Kowalewskiego. Turniej prowadził starszy kapitan Michał Bany z Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

Czytaj całość...
Szkolenie na Strzelnicy Jaworze
wtorek, 27 marzec 2018
W dniu 23.03.2017r. uczniowie klas pierwszej i drugiej o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w ramach planu planu współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim uczestniczyli w praktycznych szkoleniu ogólnowojskowym na terenie Strzelnicy Jaworze. Opiekunami uczniów byli mjr Andrzej Kowalewski i Sebastian Stateczny.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>