- Start
Lekcje szkolnej historii - spektakl Klepsydry
wtorek, 12 czerwiec 2018
Tegoroczny, już szósty z kolei spektakl plenerowy na rozpoczęcie sezonu letniego w wykonaniu licealnej grupy teatralnej „Klepsydra” miał miejsce 4 czerwca 2018 r. Przypomniał metody i treści nauczania jakie stosowano ponad pół wieku temu, czyli tuż po utworzeniu pierwszej w Kaliszu Pomorskim szkoły średniej obchodzącej właśnie jubileusz 70-lecia. Spektakl wyreżyserowała Joanna Mączkowska, scenariusz napisał Bogumił Kurylczyk.

Czytaj całość...
Wywiadówka profilaktyczna dla rodziców
wtorek, 12 czerwiec 2018
Dnia 25 maja 2018r, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorski, odbyła się wywiadówka profilaktyczna dla rodziców pod hasłem: ,,Jak budować swoje relacje z nastolatkiem?”.

Czytaj całość...
Wolontariusze w Niemieńsku
wtorek, 12 czerwiec 2018
W dniu 6 czerwca 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Niemieńsku odbył się XVI Zamkowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, pod hasłem ,,Śpiewać każdy może”. Jest to impreza o charakterze rekreacyjno – sportowo – integracyjnym, która swym zasięgiem obejmuje cały powiat choszczeński. Zamkowy Dzień Osób Niepełnosprawnych jest imprezą popularną, która każdego roku przyciąga zaprzyjaźnione placówki oraz licznych gości.

Czytaj całość...
Medical Team i Dzienny Dom Seniora+ nawiązują współpracę
wtorek, 12 czerwiec 2018
W dniu 6 czerwca 2018 r. kierowniczka Dziennego Domu Senior+ w Kaliszu Pomorskim Magdalena Bądźwol wraz z opiekunem grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski Karolem Kaliną podpisali porozumienie o współpracy w ramach umowy partnerskiej.

Czytaj całość...
Turnieje sportowe w ramach projektu MŁODZIEŻOWE DNI SPORTU
wtorek, 12 czerwiec 2018
Dnia 24 maja 2018 r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zorganizowano dwa turnieje – piłki siatkowej dziewcząt oraz piłki nożnej chłopców w ramach projektu MŁODZIEŻOWE DNI SPORTU, realizowanego przez szkołę we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałczu, koordynującą działania.

Czytaj całość...
Medical Team zabezpieczał XXII Spotkania Młodych Lednica 2000
wtorek, 05 czerwiec 2018
W dniach od 2 do 3 czerwca 2018 r. grupa członków Medical Team, Wiktoria Bagrowska, Natalia Kopczyk i Patryk Pawluk wraz z opiekunem grupy Karolem Kaliną zabezpieczała XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000.

Czytaj całość...
KALISCY LICEALIŚCI ZWYCIĘZCAMI POMORSKIEJ LIGI HISTORYCZNEJ
wtorek, 05 czerwiec 2018
W dniu 29 maja 2018 r. w Szczecinieodbył się finał drugiego sezonu Pomorskiej Ligi Historycznej, konkursu historycznego organizowanego przez Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego pod patronatem Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj całość...
ZAJĘCIA HISTORYCZNE DLA GIMNAZJALISTÓW W KALISKIM LICEUM
wtorek, 05 czerwiec 2018
W dniu 29 maja 2018 r. uczniowie z gimnazjów w ramach projektu „Kalisz Pomorski od przeszłości do teraźniejszości”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Jesteśmy razem” wzięli udział w spotkaniu z rekonstruktorem oraz z pasjonatem i znawcą lokalnej historii. Zajęcia odbyły się podczas Pikniku Młodych Pasjonatów – dnia otwartego szkoły.

Czytaj całość...
DZIEŃ OTWARTY KALISKIEGO LICEUM I TECHNIKUM
wtorek, 05 czerwiec 2018
Tradycją Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Technikum w Kaliszu Pomorskim jest organizowanie wiosną Pikniku Młodych Pasjonatów. W tym roku podczas jego VII edycji, 29 maja,drzwi szkoły zostały szeroko otwarte dla uczniów gimnazjów, ich nauczycieli i rodziców. Jak zwykle goście nie zawiedli. Kaliskie liceum i technikum odwiedziło 203 uczniów z sześciu szkółw grupach zorganizowanych oraz wielu następnych, w tym z kilku kolejnych placówek, indywidualnie.

Czytaj całość...
Certyfikaty z języka niemieckiego w Kaliskim Liceum
wtorek, 05 czerwiec 2018
Dnia 28 maja 2018r. kilkunastu uczniów oraz nauczycieliZespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim przystąpiło po raz kolejny do sesji egzaminacyjnej certyfikatu języka niemieckiego. Egzamin na poziomie B1 i B2 został przeprowadzony pod nadzorem pani dyrektor Centrum Egzaminacyjnego Goethe - Institut Oddział Szczecin Izabeli Zalewskiej – Baran.

Czytaj całość...
Obóz szkoleniowy grup ratowniczych
wtorek, 05 czerwiec 2018
W dniach od 18 do 19 maja 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się obóz szkoleniowy dla kaliskich grup ratowniczych.Obóz miał na celu zintegrowanie młodzieży z dwóch grup ratowniczych, Medical Team ZSP Kalisz Pomorski i niedawno powstałej grupy MedicalGroup SP Kalisz Pomorski, a także zapoznanie i doskonalenie wszystkich ważnych aspektów z dziedziny udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Czytaj całość...
Klasa wojskowa na Dniu Otwartych Koszar CSWL Drawsko
wtorek, 05 czerwiec 2018
W dniu 24.05.2018 r. uczniowie z klasy 1c o profilu wojskowym ZSP w Kaliszu Pomorskim wraz z Dyrektorem Maciejem Rydzewskim oraz nauczycielami: mjr rezerwy Andrzejem Kowalewskim oraz ks. Wojciechem Marcinkowskim uczestniczyli w Dniach Otwartych Koszar w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim, zorganizowanych na Strzelnicy jeziora Ostrowiec z okazji jubileuszu 72. rocznicy powstania CSWL.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>