- Start
PODWÓJNY SUKCES UCZNIÓW ZSP W KALISZU POMORSKIM
środa, 15 marzec 2017
W dniu 8 marca 2017r. dwoje uczniów z klasy 2a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Jadwiga Tutur i Szymon Wytlib, pod opieką Krzysztofa Wójciaka wzięło udział w II etapie okręgowym jubileuszowej X edycji ogólnopolskiego konkursu „Kazimierz Wielki i Jego Czasy”, który odbył się w Bydgoszczy. Łącznie w tym etapie konkursu uczestniczyło ponad 100 uczniów z 37 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
Czytaj całość...
SPOTKANIE Z HISTORIĄ W KALISKIM LICEUM
środa, 15 marzec 2017
W dniu 13 marca 2017r. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie historyczne „ORŁA WRONA NIEPOKONA”. INTERNOWANI W OŚRODKACH ODOSOBNIENIA W POWIECIE DRAWSKIM”.
W spotkaniu wzięła udział pani dr Marta Marcinkiewicz, starszy specjalista Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Szczecinie. Autorka opracowania „Ośrodki odosobnienia 1981–1982. Wierzchowo Pomorskie, Jaworze, Darłówek i Głębokie”. Pan Wiesław Romanowski, m.in. rzecznik prasowy Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność” w Koszalinie, a następnie redaktor naczelny tygodnika "Sierpień 80". Internowany w stanie wojennym, przebywał w ośrodkach internowania w Wierzchowie i Darłówku. Pan Eugeniusz Piecewicz, działacz NSZZ „Solidarność” w Drawsku Pomorskim, który prowadził działalność konspiracyjną w stanie wojennym, m. in. uczestniczył w drukowaniu i powielaniu ulotek oraz pomocy internowanym działaczom Solidarności oraz pan Wiesław Piotrowski, mieszkaniec Drawska Pomorskiego, przyjaciel szkoły, pasjonat historii, kolekcjoner i autor wystaw historycznych.
Czytaj całość...
SZKOLENIE OGÓLNOWOJSKOWE NA STRZELNICY JAWORZE
poniedziałek, 13 marzec 2017
W dniu 07.03.2017r. uczniowie klasy pierwszych i drugich o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w ramach współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim uczestniczyli w praktycznych szkoleniu ogólnowojskowym na terenie Strzelnicy Jaworze.
Zajęcia prowadzone były „pod okiem” doświadczonych oficerów liniowych mjr Mariusza Pracowitego oraz nauczyciela przysposobienia wojskowego z kaliskiego Liceum, majora w stanie spoczynku Andrzeja Kowalewskiego.
Czytaj całość...
SUKCES W VI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  BOHATEROWIE NIEZŁOMNI
poniedziałek, 13 marzec 2017
W dniu 8 marca 2017r. w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Szczecinie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród etapu regionalnego VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Konkurs organizowany jest przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego z Lublina, Katolickie Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Oddział w Szczecinie, Stowarzyszenie Kresy Wschodnie – Dziedzictwo i Pamięć oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych pod patronatem m. in. Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Czytaj całość...
SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM
poniedziałek, 06 marzec 2017
W dniu 1 marca 2017r. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z prawnikiem-adwokatem, panem Łukaszem Kaliszewskim. Tematem spotkania była ochrona dóbr osobistych w internecie.

Młodzież miała okazję poznać kwestie prawne związane z ochroną dóbr osobistych w internecie, czego nie należy robić, korzystając np. z portali społecznościowych, aby nie ponosić później konsekwencji nieprawidłowych zachowań, na czym polega ochrona dóbr osobistych oraz jakie są skutki łamania prawa. Dzięki prelekcji i informacjom przekazanym w przystępny sposób zwiększyła się świadomość prawna kaliskich licealistów.
Czytaj całość...
PAMIĘTAMY O ŻOŁNIERZACH NIEZŁOMNYCH
poniedziałek, 06 marzec 2017
W dniu 2 marca 2017r. młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim we współpracy z kaliskim Ośrodkiem Kultury oraz szkołą podstawową i gimnazjum zorganizowali i godnie uczcili obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Uroczystości rozpoczęły się o godz.11.30 od biegu ku czci Wyklętych. Bieg zgromadził ponad 100 uczestników z liceum i szkoły podstawowej w Kaliszu Pomorskim. Najszybsi oraz najbardziej patriotycznie ubrani uczniowie otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.
O godz. 13.00 w Ośrodku Kultury rozpoczęła się druga część obchodów poświęconych "Pamięci Niezłomnym". Oprócz uczniów kaliskiego Liceum, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych:
Czytaj całość...
Warsztaty na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym
poniedziałek, 06 marzec 2017
Dnia 01.03.2017r. uczniowie z klas o profilu medyczno-politechnicznym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, pod opieką pani Emilii Grabowskiej-Grządziel i pani Anny Józiak, wzięli udział w zajęciach na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa młodzież poznała istotę rozmnażania roślin w kulturach in vitro.
Czytaj całość...
Walentynki w kaliskim Liceum
środa, 15 luty 2017
Dzień zakochanych w kaliskim Liceum, jak w każdej szkole, jest podporządkowany rytmowi zajęć, dlatego w tym roku odbył się cztery dni wcześniej, w piątek 10 lutego, gdyż był to ostatni dzień nauki przed zimowymi feriami. I tradycyjnie czerwone serca rozdawały uczniom i nauczycielom dziewczęta z grupy teatralnej "Klepsydra", której opiekunem jest pani Joanna Mączkowska. Ubrane w białe szaty występowały w roli posłańców św. Walentego, wręczając serca opatrzone odpowiednimi sentencjami. Głosiły one na przykład, iż "miłość to patrzenie w tym samym kierunku" lub "miłość jest spacerem tą samą ścieżką". Takich czerwonych serc rozdano ponad sto. Ucieszyły one każdego obdarowanego.
Czytaj całość...
Studniówka 2017
sobota, 11 luty 2017
Maturzyści z Kalisza Pomorskiego na gali rozdania Oskarów.
Bal studniówkowy to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia szkoły średniej. Odświętne szaty i starannie dobrane fryzury świadczą o szczególnym charakterze tej uroczystości.
W magiczny wieczór i czarowną noc z 4 na 5 lutego 2017 roku w auli Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim odbył się bal studniówkowy maturzystów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001R. Tegorocznym tematem przewodnim była Gala Oskarowa.
Czytaj całość...
OBCHODY 72. ROCZNICY ZDOBYCIA KALISZA POMORSKIEGO
piątek, 10 luty 2017
W Dniu 9 lutego 2017r. o godzinie 16.30 delegacje władz Kalisza Pomorskiego, wraz z przedstawicielami szkół i instytucji złożyli wieńce, wiązanki i znicze pod pomnikiem „Tym co przywracali polskość tej ziemi” w Kaliszu Pomorskim.
Po oficjalnych uroczystościach w kaliskim pałacu odbyły się odczyty i wykłady zaproszonych gości. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki, przedstawiciele Rady Miasta Kalisz Pomorski, szkół, mieszkańcy miasta i gminy oraz goście, którym bliska jest historia naszego miasta i regionu.
Czytaj całość...
DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR
sobota, 11 luty 2017
W dniu 8 lutego 2017r. grupa uczniów kaliskiego Liceum z klas pierwszych o profilu wojskowym i policyjnym pod opieką majora Andrzeja Kowalewskiego, wychowawcy klasy policyjnej Karola Kaliny i księdza Piotra Śmiechury wzięło udział w Dniu Otwartych Koszar, zorganizowanym przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim na Rampie Kolejowej Jankowo.
Uczniów powitał komendant CSWL Drawsko, pułkownik Marek Gmurski, oraz przedstawiciele sojuszniczych armii – amerykańskiej, kanadyjskiej i holenderskiej. Kaliscy licealiści mogli zapoznać się z uzbrojeniem, wyposażeniem i ciężkim sprzętem używanym przez wojska uczestniczące w ćwiczeniu Bison Drawsko 2017. Mieli też okazję do porozmawiania z żołnierzami przebywającymi na poligonie drawskim i sprawdzenia swojej znajomości języka angielskiego. Udzielili też wywiadu przedstawicielom lokalnych mediów.
Czytaj całość...
WOŚP- działania wolontariuszy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim
sobota, 11 luty 2017
Dnia 15.01.2017 w Kaliskim Domu Kultury odbył się już 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który tym razem grał dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Jak co roku pod opieką Pani Anny Józiak i Pani Zyty Bogacz wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, w składzie: Weronika Abraś, Emma Brożek, Nikola Czyżak, Wojciech Gławdel, Klaudia Jąg, Huber Marek, Zuzanna Mieszkowska, Julia Milewska, Michał Panowicz, Agnieszka Reczko, Agata Schiffer, Martyna Serafin, Kaja Sroczyńska, Martyna Toman, Jakub Wójciak, Julita Zima. Mimo niskiej temperatury wolontariusze rozpoczęli zbieranie już o godzinie 8 rano, a zakończyli o 16.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>