- Start
Połowinki w kaliskim Liceum
piątek, 25 styczeń 2019
19 stycznia 2019 r. odbyły się długo przygotowywane i wyczekiwane połowinki , w trakcie których wszystkie klasy drugie świętowały półmetek swojej historii w naszym Liceum.
Uroczystość licealistów rozpoczęła się od przemowy prowadzących: Julii Enders (kl.2b) i Nikodema Dziermańskiego (kl.2a), którzy w imieniu swoich koleżanek i kolegów mile przywitali zaproszonych wychowawców, rodziców oraz gości. Powitalnym prezentem dla wszystkich był występ wokalny Wiktorii Spieler (kl.2b), która jak zawsze zachwyciła swoim głosem. Uczniowie serdecznie podziękowali kwiatami - symbolem wdzięczności za okazaną życzliwość pomoc i wyrozumiałość swoim wychowawcom: Kamili Kulik ( klasa druga A –dwujezyczna, Joannie Mączkowskiej- klasa druga B medyczno-politechniczna, Grażynie Czerner - klasa druga C wojskowa, Pawłowi Łuczce- klasa druga D policyjno- penitencjarna). Kwiaty wdzięczności otrzymali także zaangażowani rodzice, którzy sporo czasu poświęcili w przygotowanie uroczystości.
Czytaj całość...
Zajęcia w Zakładzie Karnym w Wierzchowie
wtorek, 22 styczeń 2019
W dniu 16 stycznia 2019r. uczniowie z klasy pierwszej policyjno-penitencjarnej pod opieką nauczyciela przysposobienia penitencjarnego Krzysztofa Wójciaka, w ramach porozumienia o współpracy ze szkołą wzięli udział w zajęciach na terenie Zakładu Karnego w Wierzchowie.
W części teoretycznej dowiedzieli się jaka jest struktura i organizacja więziennictwa, rodzaje zakładów karnych w naszym kraju. Zostali zapoznani z programami resocjalizacyjnymi prowadzonymi przez funkcjonariuszy w pracy ze skazanymi. W części praktycznej zostali wyposażeni w alkogogle i narkogogle, dzięki czemu mieli możliwość sprawdzenia jak zmienia się zachowanie i postrzeganie rzeczywistości po zażyciu środków odurzających lub spożyciu alkoholu.
Czytaj całość...
Jak co roku graliśmy w WOŚP
wtorek, 22 styczeń 2019
Dnia 13 stycznia 2019r. wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, jak co roku, włączyli się w 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Opiekunami grupy były nauczycielki kaliskiego liceum i technikum: Zyta Bogacz, Renata Effenberg-Nawrot, Anna Józiak. Grupy wspierał i pomagał im Paweł Łuczko.
Tym razem zbieraliśmy pieniądze dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Pomimo deszczowej pogody uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i chęcią niesienia pomocy innym zbierali pieniądze do puszek.
Czytaj całość...
Gala Talentów w ZSP w Kaliszu Pomorskim
środa, 16 styczeń 2019
W piątkowe popołudnie 11 stycznia 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyła się Szkolna Gala Talentów, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście i rodzice. Wydarzenie to miało wyjątkowy i nowatorski przebieg. Jego myślą przewodnią było zaprezentowanie szerokiej widowni uczniowskich talentów, zainteresowań i pasji. Pomysłodawczynią zorganizowania Gali była pedagog Anna Józiak. Całość uroczystości koordynowała Joanna Mączkowska, polonistka, reżyser teatralny.
Czytaj całość...
Optyka oraz modele Wszechświata na Uniwersytecie Szczecińskim
środa, 16 styczeń 2019
W poniedziałek 14 stycznia 2019r. grupa uczniów rozszerzających fizykę z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczycielki fizyki – Marty Kaczmarek, w ramach współpracy z uczelnią, uczestniczyła w zajęciach w pracowni fizycznej na Wydziale Matematyczno-Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Było to drugi z cyklu wyjazdów. Tym razem uczniowie poszerzyli wiedzę i umiejętności podczas doświadczeń z optyki falowej i optyki geometrycznej oraz wykładu z kosmologii.
Czytaj całość...
Medical Team na finale WOŚP 2019 w Reczu
środa, 16 styczeń 2019
Dnia 13 stycznia 2019r. na zaproszenie dyrektora Szkoły Podstawowej w Reczu Macieja Gryczewskiego w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięli udział członkowie Medical Team ZSP Kalisz Pomorski Karolina Biskupska i Dariusz Ostrowski. Impreza miała miejsce w hali widowiskowo-sportowej w Reczu.
Czytaj całość...
STUDIA ZA GRANICĄ  BLIŻEJ NIŻ MYŚLISZ!
środa, 16 styczeń 2019
W piątek 11 stycznia 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim przebywali Janusz Dragiewicz, Certyfikowany Konsultant Edukacyjny British Council, twórca portalu studiawanglii.pl oraz absolwent klasy dwujęzycznej kaliskiego liceum Mateusz Gajda, obecnie student kierunku Business Management, na Buckinghamshire New University w Wielkiej Brytanii. Goście spotkali się z młodzieżą klas dwujęzycznych – pierwszej i trzeciej, przekazując cenne informacje i dzieląc się doświadczeniami związanymi z możliwościami i realiami studiów na uczelniach brytyjskich.
Czytaj całość...
Otwarta lekcja pierwszej pomocy z kaliskimi gimnazjalistami
wtorek, 15 styczeń 2019
Dnia 11 stycznia 2019 r. na zaproszenie wychowawcy klasy gimnazjalnej 3c Viollety Zbytek odbyła się otwarta lekcja pierwszej pomocy, prowadzona przez Karola Kalinę, nauczyciela wychowania fizycznego z kaliskiego liceum, Instruktora Pierwszej Pomocy i Ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się jakie są różnice między Instruktorem Pierwszej Pomocy, a Ratownikiem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, a Ratownikiem Medycznym, jak zdobyć uprawnienia w poszczególnych specjalnościach. Mogli także zobaczyć jak wygląda profesjonalny sprzęt medyczny do ćwiczeń pierwszej pomocy. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, a uczniowie wykazywali się dużym zainteresowaniem tematyką związaną z pierwszą pomocą.
Czytaj całość...
Tydzień z projektem ERASMUS+
wtorek, 15 styczeń 2019
Wtorek i środa 8 – 9 stycznia 2019r. były pracowitymi dniami dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zaangażowanych w realizację międzynarodowego projektu ERASMUS+ „Be aware for your future”. Młodzież odbyła specjalistyczne zajęcia i szkolenia w szkole oraz Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.
We wtorek 8 stycznia uczniowie z grupy medycznej Medical Team, działającej w ZSP w Kaliszu Pomorskim wzięli udział w zajęciach ze specjalistycznego języka angielskiego, prowadzonych przez nauczycielkę języka angielskiego Agnieszkę Kubat. Ćwiczyli użycie pojęć medycznych. Ćwiczenia polegały nie tylko na użyciu słów w teorii, ale miały także charakter praktyczny. Uczniowie musieli zaprezentować umiejętności językowe w symulacji urazów i wypadków.
Czytaj całość...
IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na Poligonie Drawskim
piątek, 04 styczeń 2019
IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na Poligonie Drawskim
1-4 kwietnia 2019r.

DO POBRANIA:


REGULAMIN MISTRZOSTW 2019

Załącznik nr 1 - opis konkurencji

Karta zgłoszeniowa w wersji .doc
Karta zgłoszeniowa w wersji .pdf


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOK'u
III Mistrzostwa Układania Tangramów
poniedziałek, 07 styczeń 2019
W dniu 29 października 2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się III Mistrzostwa Układania Tangramów o tematyce Halloween. Zorganizowania konkursu podjęła się wicedyrektor Katarzyna Witek wraz z grupą uczniów z klasy II technikum informatycznego. Łącznie udział wzięło dwudziestu sześciu uczniów z czego aż ośmioro z nich dostało się do finału, byli to: Adrian Narowski, Dominika Warec, Jakub Pietroń, Arkadiusz Wawruniak, Hubert Marek, Zofia Hurka, Mateusz Mojecki oraz Kacper Kłosowiak.
Czytaj całość...
Wyznaczyli przyspieszenie ziemskie
czwartek, 03 styczeń 2019
W dniu 17 grudnia 2018 r. grupa uczniów rozszerzających fizykę, pod opieką nauczycielki fizyki – Marty Kaczmarek, uczestniczyła w zajęciach w pracowni fizycznej na Wydziale Matematyczno-Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. To pierwsze z cyklu spotkań zaplanowanych w ramach porozumienia zawartego z uczelnią przez szkołę.
Podczas zajęć uczniowie poznali budowę wahadła matematycznego i wykorzystali je w praktyce do wyznaczenia przyspieszenia ziemskiego. Pod okiem mgr Janusza Mielnika dokonali precyzyjnych pomiarów, na podstawie których otrzymali wyniki bardzo zbliżone do tablicowych. Po zajęciach doświadczalnych licealiści mieli przyjemność uczestniczyć w intersującym wykładzie dr Natalii Targosz - Ślęczki na temat energetyki jądrowej, który pogłębił wiedzę młodzieży z tej ciekawej dziedziny.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>