- Start
Prelekcja w kaliskim Liceum o tajemnicach rodziny Wittchow
niedziela, 12 listopad 2017
Z niedawno odnalezionych dokumentów wynika, iż w dużej mierze do budowy Kalisza Pomorskiego przyczynili się Albert i Wilhelm Wittchow. W oparciu o te odkryte w archiwach dokumenty kaliscy licealiści pod kierunkiem Bogumiła Kurylczyka i Joanny Mączkowskiej przygotowali opracowanie zatytułowane: „Tajemnice rodziny Wittchow”, które przedstawili na publicznej prezentacji 8 listopada 2017r.
Czytaj całość...
Podwójne złoto drużyn piłkarskich z kaliskiego Liceum
niedziela, 12 listopad 2017
Dnia 30 października 2017 r. odbyła się Powiatowa Licealiada piłki nożnej chłopców i dziewcząt na stadionie miejskim w Kaliszu Pomorskim z udziałem drużyn z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Chłopcy obronili tytuł mistrzowski, zaś dziewczęta po roku przerwy znów wyrwały z rąk rywalek złoty medal. To był wielki dzień dla naszych drużyn i szkoły, zdobyliśmy podwójne złoto. Zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt nie było na nas mocnych.
Czytaj całość...
Portal kaliskiego Liceum doceniony w Warszawie
niedziela, 12 listopad 2017
W tegorocznej V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Artystycznego „Pamięć nieustająca” jury przyznało naszym licealistom wyróżnienie w kategorii: Prace multimedialne „za uczestnictwo w prowadzeniu strony internetowej poświęconej małej Ojczyźnie - Kalisz Pomorski”. Z tej okazji zaproszono ich na konkursową Galę do sali dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj całość...
Turniej w Drawsku Pomorskim z udziałem wolontariuszy z ZSP w Kaliszu Pomorskim
czwartek, 09 listopad 2017
Dnia 26.10. 2017r.w hali drawskiego gimnazjum, odbył się VII Międzypowiatowy Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych. Honorowy patronat nad turniejem objęli: Anna Mieczkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Stanisław Kuczyński – Starosta Drawski oraz Zbigniew Ptak – Burmistrz Drawska Pomorskiego. Celem turnieju była integracja osób niepełnosprawnych, popularyzacja tańca jako elementu rozrywki i alternatywnej formy spędzania wolnego czasu.
Czytaj całość...
Klasa policyjna w sądzie i przy gaśnicy
wtorek, 07 listopad 2017
Kolejny tydzień nauki pierwszej klasy policyjno-penitencjarnej rozpoczął się wizytą w Sądzie Rejonowym i Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim. Dzięki gościnności i życzliwości Sądu Rejonowego w Drawsku Pomorskim, oraz KP PSP w Drawsku Pomorskim, w poniedziałek 6 listopada 2017r. uczniowie wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko mieli możliwość obserwacji rozprawy sądowej i poznali zasady funkcjonowania oraz specyfikę pracy w Państwowej Straży Pożarnej.
Czytaj całość...
Maraton nocny klasy 1b
piątek, 03 listopad 2017
30 października - to była noc: pełna filmów grozy, śmiechu i dobrej zabawy uczniów klasy Ib kaliskiego Liceum. Poprzebieranych bez wyjątku w przeróżne monstra lub ulubione postacie z bajek, jak pokazuje coraz popularniejszy zwyczaj świętowania Halloween.
Te starannie wykonane przebrania i makijaże młodzieży zaskoczyły nawet ich wychowawczynię Joannę Mączkowską, która jako reżyser teatralny i scenograf bynajmniej nie daje się tak łatwo zaskoczyć.
Czytaj całość...
ZACHODNIOPOMORSKA SZKOŁA Z ŻYCIEM
poniedziałek, 30 październik 2017
Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim po raz kolejny wykazała się ogromną empatią i zrozumieniem dla ludzi cierpiących i chorych. Za przeprowadzoną akcję #KOMÓRKOMANIA szkoła uzyskała tytuł Zachodniopomorskiej Szkoły z Życiem. Uroczyste wręczenie certyfikatu odbyło się w dniu 23.10.2017 w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Z rąk Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Pani Magdaleny Zarebskiej - Kuleszy certyfikat odebrała koordynatorka szkolnego programu Pani Jadwiga Czerniga.
Czytaj całość...
WARSZTATY Z DEBATOWANIA W RAMACH PROJEKTU "PODEBATUJMY O HISTORII"
poniedziałek, 30 październik 2017
W dniu 27 października 2017r. kaliscy Licealiści wzięli udział w warsztatach z debatowania w ramach projektu „Podebatujmy o historii”, realizowanego przez Fundację Polska Debatuje z grantu Muzeum Historii Polski w ramach działania „Patriotyzm Jutra”. Zajęcia odbyły się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim. Wzięła w nich udział grupa 29 licealistów: 21 z klas trzecich realizujących historię na poziomie rozszerzonym, 6 dziennikarzy szkolnej gazety „Kontrast” oraz 2 uczestników konkursu Pomorska Liga Historyczna pod opieką nauczycielki języka polskiego i edukacji medialnej pani Aleksandry Radeckiej.
Czytaj całość...
Tutoring w ZSP w Kaliszu Pomorskim
poniedziałek, 30 październik 2017
„Dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione, z pełną możliwością rozwoju we wszystkich kierunkach, potencjalną wybitną inteligencją i zadatkami na rozwijanie wielkiej twórczości oraz dużym talentem społecznym. Trzeba stworzyć mu możliwości ich maksymalnego rozwoju”.

David Lewis
Czytaj całość...
UMOWA PARTNERSKA Z UNIVERSITY OF BEDFORDSHIRE
poniedziałek, 30 październik 2017
W dniu 27 października 2017r. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pan Maciej Rydzewski podpisał w obecności przedstawicieli organu prowadzącego pana Stanisława Kuczyńskiego - Starosty Drawskiego, oraz pana Janusza Garbacza – Etatowego Członka Zarządu Powiatu Drawskiego umowę partnerską z University of Bedfordshire reprezentowanym przez pana Lee Allen'a oraz z organizacją Oxfordon Studia w Anglii, reprezentowaną przez pana Janusza Dargiewicza certyfikowanego konsultanta British Council w zakresie przedsięwzięć edukacyjnych i kulturalnych.
Czytaj całość...
Uniwersytet Szczeciński z ofertą edukacyjną w ZSP w Kaliszu Pomorskim
poniedziałek, 30 październik 2017
W piątek 27 października 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie z przedstawicielem Uniwersytetu Szczecińskiego, panią Anetą Szeremetą, która zaprezentowała młodzieży z klas maturalnych bogatą ofertę studiów i zasady rekrutacji na rok akademicki 2017/18.
Czytaj całość...
Spotkanie z Autorytetem
poniedziałek, 30 październik 2017
W ramach cyklu spotkań pod nazwą Autorytety XXI wieku, młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim spotyka się z ludźmi, którzy w czasach zaniku autorytetów mogą być wzorem dla młodego człowieka. Jednym z takich działań było spotkanie w dniu 26 października 2017r. z Danielem Ortegą, znakomitym sportowcem i trenerem rozwoju osobistego, znanym z mediów społecznościowych. Koordynatorem i organizatorem działań był uczeń klasy 2d, Kacper Kłosowiak, dla którego pan Daniel Ortega jest autorytetem, stanowiącym wzór do naśladowania.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>