- Start
DYŻUR STAROSTY DRAWSKIEGO W KALISKIM LICEUM
sobota, 22 lipiec 2017
We wtorek, 18 lipca 2017 roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się drugi Dyżur Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego. Tematem głównym były konsultacje społeczne w sprawie możliwości oderwania fragmentu tej gminy na rzecz sąsiedniego Ińska.
W konsultacjach ze strony Powiatu Drawskiego uczestniczył Starosta Stanisław Kuczyński, etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz, Radny, Przewodniczący Komisji Budżetu, Gospodarki i Rozwoju Karol Korczyński, Radna, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Elżbieta Motyl, a także przedstawiciele administracji powiatu, w tym Dyrektor miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Maciej Rydzewski. Na spotkanie w auli ZSP przybyli mieszańcy gminy Kalisz Pomorski, zainteresowani prezentowanymi tematami - szkolnictwem na szczeblu powiatowym, zagadnieniami związanymi z budownictwem, ochroną środowiska oraz tematem głównym - konsultacjami społecznymi w sprawie możliwości zmiany granic powiatu. Zebrani zapoznali się z prezentacjami przygotowanymi przez merytoryczne Wydziały Starostwa, otrzymali także specjalne ankiety, na których mogli wyrazić swoją opinię w tej ważnej sprawie
Czytaj całość...
Zawody smoczych łodzi
sobota, 22 lipiec 2017
Pomimo wakacyjnych wyjazdów ekipa z kaliskiego liceum wzięła udział w zawodach smoczych łodzi zorganizowanych podczas Święta Wody w Żabinku.
Uczniowie, a także przyszli uczniowie, nauczyciele,oraz rodzice naszych uczniów rywalizowali w kategorii mix / druzyna mieszana/.Tym razem przyszło nam walczyć z prawdziwymi zawodowcami, bo do Żabianka przyjechało ponad 20 ekip min. z Warszawy, Gdańska, Szczecina czy Berlina..Pomimo dość eksperymentalnego składy walczyliśmy dzielnie i do awansu do półfinału zabrakło nam....0, 20 sek. W rezultacie w swojej kategorii zajęliśmy 6 miejsce.
Zawody zorganizowane przez Ośrodek Kultury w Wierzchowie były przeprowadzone z dużym rozmachem i fajnie było się tam pokazać. To bardzo ciekawa,widowiskowa i szybko rozwijająca się dyscyplina sportowa, więc może warto było by zorganizować profesjonalną drużynę?
Podziękowania dla wszystkich, którzy wystartowali w drużynie Liceum.
Opiekunami druzyny byli Violetta Zbytek i Krzysztof Wójciak.
Kaliscy licealiści odkrywają tajemnice rodziny Wittchow
sobota, 01 lipiec 2017
Większość przedwojennych gmachów i kamienic, służących mieszkańcom Kalisza Pomorskiego do dziś, wybudowała miejscowa firma Wittchow, założona w 1886 r. przez Alberta Witchowa, a od 1920 r. prowadzona przez jego syna Wilhelma.
Firma posiadała parowy tartak, cegielnię, wytwórnię dachówek oraz skład materiałów budowlanych. Obecnie w tym miejscu znajduje się zaplecze Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy ul. Wolności. Plac ten styka się bezpośrednio ze Starym Cmentarzem i dlatego na jego granicy ustawiono w 1919 r. monumentalny grobowiec Alberta Wittchowa oraz jego drugiego syna Ernesta, który zginął w Rosji podczas I wojny światowej. Poświęcone im tablice pamiątkowe wciąż są czytelne. Ta Alberta, umiejscowiona nie od strony cmentarza, lecz od strony placu zajmowanego przez jego firmę, ma godło cechu murarzy: węgielnicę i cyrkiel.
Czytaj całość...
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
wtorek, 27 czerwiec 2017
W dniu 23.06.2017r. na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kaliszu Pomorskim odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017, połączone z nadaniem honorowego tytułu „Przyjaciel Liceum w Kaliszu Pomorskim”.
W uroczystości wzięło udział liczne grono zaproszonych gości: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz Burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kalisz Pomorski Tadeusz Błądek, Radna Powiatu Drawskiego Halina Samek, Komendant Powiatowy Policji w Drawsku Pomorskim podinspektor Norbert Gorzyński, Dyrektor Zakładu Karnego w Wierzchowie major Radosław Pewniak, Komendant Straży Miejskiej w Kaliszu Pomorskim Wojciech Czyżak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pomierzynie Joanna Kulesza, Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim Elżbieta Zydorek, przedstawiciele współpracujących ze szkołą jednostek wojskowych, Armii Kanadyjskiej, osoby zaangażowane w pomoc szkole, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji i przede wszystkim uczniowie.
Czytaj całość...
BIWAK KLASOWY NAD JEZIOREM MĄKOWARY
wtorek, 27 czerwiec 2017
W dniach od 21 do 22 czerwca 2017r. uczniowie klasy II d wraz z wychowawczynią panią Martą Kaczmarek przebywali na biwaku na Campingu Mąkowary. Klasa IId już po raz drugi odwiedziła to malownicze miejsce w gminie Kalisz Pomorski.
Oprócz podziwiania pięknych widoków i chwili odpoczynku nad jeziorem Mąkowary, młodzież brała udział w zawodach. Trzy sześcioosobowe grupy rywalizowały w konkurencjach sportowych, takich jak: ping pong, piłka nożna i siatkówka. Inne dyscypliny to między innymi wiedza merytoryczna z przedmiotów szkolnych w grze „Klasówka”, umiejętność utrzymania równowagi w Twisterze , hasło-zgadywanki i wiele innych.
Czytaj całość...
MEDICAL TEAM ZSP KALISZ POMORSKI, NIE TYLKO SZKOLI, ALE I POMAGA POTRZEBUJĄCYM
wtorek, 27 czerwiec 2017

Dnia 21.06.2017 r. członkowie grupy medycznej MEDICAL TEAM ZSP KALISZ POMORSKI Anna Przybysz i Michał Pieśkiewicz wraz z opiekunem grupy panem Karolem Kaliną odwiedzili jedną z kaliskich rodzin wręczając sprzęt AGD - żelazko i odkurzacz.
Pod koniec maja rozpoczęliśmy zbiórkę pieniężną w kaliskim Liceum, by wspomóc jedną z potrzebujących rodzin z Kalisza Pomorskiego. Dzięki uzbieranym pieniądzom, udało się zakupić sprzęt AGD.
Wszystkim, którzy nas wsparli serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Widok uśmiechu i wzruszenia obdarowanych osób był dla nas najlepszą i niezapomnianą nagrodą.
Grupa MEDICAL TEAM ZSP KALISZ POMORSKI, nie tylko szkoli dzieci, młodzież i dorosłych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ale również pomaga potrzebującym, co udowodniliśmy po raz kolejny.

Karol Kalina
Laureaci konkursu Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim
wtorek, 27 czerwiec 2017
13. czerwca 2017r. w kaliskim Pałacu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu: „Wszystkie drogi prowadzą do Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim”.
Uczestnicy konkursu, podzieleni na cztery kategorie wiekowe: liceum, gimnazjum i szkoła podstawowa (oddzielnie klasy I-III oraz IV-VI), wzięli udział w dwóch konkurencjach: praca plastyczna i praca literacka (wiersz). Trzyosobowe jury: Teresa Stąporek (instruktor plastyki w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim) , Joanna Mączkowska (polonistka w kaliskim Liceum) i Elżbieta Zydorek (wiceprezes zarządu Banku) podkreśliło wysoki poziom nadesłanych prac.
Czytaj całość...
Spotkania inne niż wszystkie - dziennikarze w Warszawie
sobota, 24 czerwiec 2017
Grupa dziennikarzy z Liceum w Kaliszu Pomorskim wydająca szkolny miesięcznik „Kontrast” odwiedziła w ostatnich dniach stolicę, wpisując się w ten sposób w ponad dziesięcioletnią tradycję warszawskich warsztatów dziennikarskich.
Od 18 do 21 czerwca młodzież miała okazję przyglądać się pracy w najbardziej znanych instytucjach medialnych: DDTVN, TVN24, TVP, TVP info, Polskie Radio Trójka, redakcja „Gazety Wyborczej”. Najciekawsze, o czym wspominają wszyscy uczestnicy, okazały się rozmowy z dziennikarzami oraz wybitnymi ludźmi pióra: Marcinem Mellerem, Robertem Mazurkiem, Robertem Górskim, Arturem Andrusem, Justyną Suchecką, Krzysztofem Ziemcem. Nauka mistrzów popłynęła do słuchaczy w trakcie interesujących rozmów. Mianownikiem wszystkich była wyraźna konkluzja, że bez czytania, i tu warto oddać, że nie chodzi jedynie o klasykę literatury, nie ma rozwoju osobowości. Upływ czasu, o którym uczniowie myślą głównie wtedy, gdy jest początek lub koniec roku szkolnego, powinien ich motywować do refleksji częściej. Krzysztof Ziemiec podkreślił, że pewne zaniedbane rzeczy są nie do odrobienia. I ten brak, początkowo niezauważalny, zamienia się z czasem w kompleksy, utrudniające życie.
Czytaj całość...
Uczniowie z kaliskiego Liceum nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie Pamięć Nieustająca w Warszawie
sobota, 24 czerwiec 2017

W tegorocznej V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Artystycznego „Pamięć nieustająca” w Warszawie jury przyznało kaliskim licealistom wyróżnienie w kategorii: Prace multimedialne „za uczestnictwo w prowadzeniu strony internetowej poświęconej małej Ojczyźnie - Kalisz Pomorski”. - Głównym celem tego konkursu jest budowanie wśród młodzieży świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, a ponadto podkreślenie znaczenia Małych Ojczyzn i lokalnych bohaterów oraz zainteresowanie historią współczesną Polski, dlatego zgłosiliśmy portal internetowy: „MY-KALISZ POMORSKI- OKOLICE-ŚWIAT” (www.liceum.kalisz.pl), gdzie konsekwentnie odkrywamy tajemnice naszego miasta.
Czytaj całość...
WARSZTATY MUZEALNE W KOSZALINIE
poniedziałek, 19 czerwiec 2017
W dniu 13 czerwca 2017r. młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 R. w Kaliszu Pomorskim w ramach projektu „Nasza Mała Ojczyzna” realizowanego przez Stowarzyszenie "Jesteśmy razem" wzięła udział w warsztatach muzealnych, które odbyły się w Muzeum w Koszalinie.
Uczestnicy projektu zapoznali ze sposobami ekspozycji, katalogowania i zabezpieczania eksponatów historycznych. Obejrzeli prezentację przedstawiającą historię eksploracji stanowiska archeologicznego w Nowym Łowiczu na terenie gminy Kalisz Pomorski i poligonu drawskiego. Okazało się, że jest to wyjątkowe w skali europejskiej miejsce, gdzie znajduje się m.in. największe w Polsce cmentarzysko kurhanowe użytkowane przez ludność tzw. kultury wielbarskiej. Uczniowie dowiedzieli się jakie przedmioty pozyskano w wyniku prac archeologicznych oraz jak wygląda praca archeologów.
Czytaj całość...
SPOTKANIE MOTYWACYJNE MOC PASJI
poniedziałek, 19 czerwiec 2017
W dniu 6 czerwca 2017 roku w MGOK-u w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie motywacyjne pt. "MOC PASJI”. Było to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Kaliszu Pomorskim. Na event zaproszeni zostali uczniowie z liceum oraz gimnazjum w Kaliszu Pomorskim, a także mieszkańcy miasta i okolic. Sala była wypełniona po brzegi, przyszło 150 osób.
Event rozpoczął się piosenką zespołu Dystraktor z kaliskiego Liceum. Gości przywitała pani wicedyrektor Katarzyna Witek. Pierwszym prelegentem był pan Wiesław Piotrowski. Opowiedział widzom swoją rodzinną historię. Przedstawił trzy najtrudniejsze etapy ze swojego życia : chorobę żony, swoją chorobę oraz adopcję dzieci.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>