- Start
KALISKA LICEALISTKA FINALISTKĄ "OLIMPIADY SOLIDARNOŚCI"
wtorek, 20 marzec 2018
W dniu 15 marca 2018 r. dwie uczennice z klasy 2a i 2b Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Weronika Mazur i Marta Maciąg, pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego wzięły udział w etapie wojewódzkim V edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, który odbył się w siedzibie ZCDN w Szczecinie. Łącznie w tym etapie konkursu uczestniczyło36 uczniów z 21 szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego.

Czytaj całość...
MISTRZYNIE I MISTRZOWIE POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ
poniedziałek, 19 marzec 2018
Dnia 13 marca 2018 r. w hali ZSP Złocieniec odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Ramach Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopcówz udziałem reprezentacji z powiatu drawskiego. W zawodach wzięły udział dwie drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim trenowane przez Renatę Effenberg – Nawrot.

Czytaj całość...
Rekordowa liczba Pi
poniedziałek, 19 marzec 2018
Tradycyjnie w dniu święta liczby Pi, czyli 14 marca 2018 r. kaliscy Licealiści i uczniowie technikum informatycznego uhonorowali ludolfinę wyjątkowo słodko. Rano powitał nas Albert Einstein z plakatu Weroniki Mazur informując o dzisiejszych wydarzeniach. Martyna Czerepaniak o drugiej w nocy upiekła pyszne czekoladowe ciasto, w kształcie liczby Pi, a kolorowymi babeczkami uraczyła nas Wiktoria Rakowska. Głównym punktem święta był konkurs zapamiętywania cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi, zorganizowany pod kierunkiem nauczycielek matematyki – zastępcy dyrektora Katarzyny Witek, Danuty Stempień i Zyty Bogacz.

Czytaj całość...
Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Siatkowej
środa, 14 marzec 2018
Dnia 6 marca 2018 r. w ZSP w Drawsku Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Do turnieju zgłosiły się drużyny: ZSP Czaplinek, ZSP Złocieniec, ZSP Drawsko Pomorskie i ZSP w Kalisz Pomorski. Rozgrywane były mecze systemem ,,każdy z każdym”.

Czytaj całość...
Kaliscy Licealiści na Politechnice Koszalińskiej
wtorek, 13 marzec 2018
Dzień 8 marca 2018r. maturzyści z klasy dwujęzycznej i medyczno-politechnicznej wraz z panią wicedyrektor Katarzyną Witek oraz panią Renatą Effenberg-Nawrot spędzili na Dniach Otwartych zorganizowanych przez Politechnikę Koszalińską. Młodzież miała możliwość udziału w różnych aktywnościach zorganizowanych przez poszczególne wydziały uczelni oraz zapoznania się z kierunkami studiów na Politechnice Koszalińskiej.

Czytaj całość...
Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSP w Kaliszu Pomorskim
środa, 14 marzec 2018
W dniu 15 lutego 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2018, został zorganizowany konkurs ,,Pułapki Internetu”. Podjęte działania wynikały ze Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego realizowanego w szkole. Koordynatorami przedsięwzięcia był opiekun Samorządu Uczniowskiego Karol Kalina i pedagog szkolny Anna Józiak.

Czytaj całość...
II MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS MUNDUROWYCH O PUCHAR DYREKTORA ZSP KALISZ POMORSKI
wtorek, 13 marzec 2018
Dnia 12.03.2018 r. odbyła się II edycja Mistrzostw Szkoły Klas Mundurowych o Puchar Dyrektora ZSP Kalisz Pomorski. W zawodach zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego – Karol Kalinę, pomysłodawcę imprezy i Sebastiana Statecznego wzięli udział uczniowie klas wojskowych i policyjnych.

Czytaj całość...
SPOTKANIE KLASY WOJSKOWEJ Z PRZECIWLOTNIKAMI
wtorek, 13 marzec 2018
W dniu 8 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościli żołnierze 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego, ćwiczący na poligonie drawskim. Oficer wychowawczy por. Dariusz Kwaśniewski, dowódca kompanii remontowej por. Marcin Nowara oraz szeregowy Przemysław Kowalski z sekcji wychowawczej spotkali się z uczniami klasy 1c o profilu wojskowym oraz dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim.

Czytaj całość...
Grupa teatralna Klepsydra w Krakowie
wtorek, 13 marzec 2018
Spektakl „Lot nad kukułczym gniazdem” zachwycił kaliskich Licealistów z grupy teatralnej „Klepsydra”, którzy pojechali do Krakowa na ósmą już z kolei wycieczkę warsztatową, która trwała od 28 lutego do 3 marca 2018 r.

Czytaj całość...
Szkolenie Medical Team ze strażakami z Drawska
wtorek, 13 marzec 2018
Dnia 6 marca 2018 r. nad jeziorem Kociołek w Olesznie odbyło się szkolenie z ratownictwa wodnego w warunkach zimowych Medical Team Kalisz Pomorski przeprowadzone przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnejw Drawsku Pomorskim.

Czytaj całość...
Dzień Kobiet w kaliskim Liceum
wtorek, 13 marzec 2018
Dnia 8 marca 2018 r. w kaliskim Liceum wszystkim Paniom zostały wręczane tulipany z okazji Światowego Dnia Kobiet. W związku z tak wyjątkowym dniem, Samorząd Uczniowski chciał obdarować pięknymi kwiatami wszystkie Panie, a uśmiech i radość na ich twarzach były bezcenne.

Czytaj całość...
SPOTKANIE Z HISTORIĄ BOHATERÓW NIEZŁOMNYCH
piątek, 09 marzec 2018
W dniu 07.03.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościł Kajetan Rajski, pisarz i publicysta, Redaktor Naczelny Kwartalnika „Wyklęci”. Spotkał się z młodzieżą klas mundurowych, pod opieką nauczyciela historii Konrada Chwastka i nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa Andrzeja Kowalewskiego.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>