- Start
Spotkanie w ramach Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi
sobota, 21 październik 2017
Dzień 18 października obchodzony jest jako „Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi”. Z tej okazji w tym dniu klasy policyjne z kaliskiego Liceum spotkały się z panią sierżant Karoliną Żych z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, by porozmawiać o tym jednym z najpoważniejszych problemów naszych czasów. Po obejrzeniu kilku krótkich filmów na temat m. in. żebractwa, prostytucji, obozów pracy, uczniowie mogli porozmawiać z policjantką.
Czytaj całość...
MARSZ KONDYCYJNY KLAS MUNDUROWYCH
sobota, 21 październik 2017
W dniu 18 października 2017r. klasy mundurowe z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, 1c, 1d, 2c i 2d wzięły udział w cyklicznym marszu kondycyjnym. Ćwiczenie zostało zorganizowane i przeprowadzone przez opiekunów i wychowawców klas mundurowych – Andrzeja Kowalewskiego, Krzysztofa Wójciaka, Sebastiana Statecznego, Karola Kalinę i Pawła Łuczkę.
Czytaj całość...
MEDICAL TEAM Kalisz Pomorski szkolił mieszkańców Sienicy
piątek, 20 październik 2017
W dniu 10 października 2017 r. grupa medyczna MEDICAL TEAM z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Klaudia Wydrzyńska, Arleta Janeczek, Aleksandra Juszkiewicz, Karolina Hofman, Nikola Kramm, Wiktoria Bagrowska, Natalia Kopczyk, Aleksandra Ramza i Karolina Budnicka, pod opieką Instruktora Pierwszej Pomocy Pana Karola Kaliny szkoliła mieszkańców Sienicy w świetlicy wiejskiej.
Czytaj całość...
Kaliscy Licealiści na Powiatowym Dniu Edukacji Narodowej
poniedziałek, 16 październik 2017
Powiatowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 12 października w Drawsku Pomorskim. Jedną z kilku nagród Starosty Drawskiego, wręczonych wyróżniającym się pedagogom z tej okazji, otrzymała Joanna Mączkowska, polonistka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Starosta Stanisław Kuczyński pogratulował laureatom, a Wicestarosta Jacek Kozłowski podziękował im za znakomite efekty, jakie osiągają w procesie kształcenia młodzieży.
Czytaj całość...
Zajęcia klasy policyjno - penitencjarnej z biegłym sądowym
poniedziałek, 16 październik 2017
W środę 11 października 2107r. kaliscy Licealiści z klasy pierwszej policyjno - penitencjarnej uczestniczyli w ramach przysposobienia policyjnego w zajęciach z panem Mirosławem Melnyczokiem, członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego oraz biegłym sądowym w tych dziedzinach.
Podczas trzech godzin lekcyjnych uczniowie poznawali podstawy prawne i zasady pracy rzeczoznawcy i biegłego sądowego. W przyszłej służbie w policji nie będzie z pewnością brakować sytuacji, w których poznane podczas pierwszych zajęć praktyczne sposoby analizy zdarzeń drogowych będą bardzo istotnym źródłem informacji. Poza tym młodzi ludzie dowiedzieli się na przykładach zaczerpniętych z doświadczenia biegłego, jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym i jakich sytuacji unikać.
Czytaj całość...
Dzień Edukacji Narodowej w ZSP w Kaliszu Pomorskim
poniedziałek, 16 październik 2017
W dniu 13. października 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim miał miejsce uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W obchodach święta uczestniczyli uczniowie, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. Było wiele życzeń, kwiatów, podziękowań i wzruszeń podczas recitalu piosenek, jakie uczniowie zadedykowali swoim nauczycielom.
Czytaj całość...
Wolontariuszki z trzech kontynentów w ZSP w Kaliszu Pomorskim
poniedziałek, 16 październik 2017
W dniach od 3 do 13 października 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościła grupa trzech wolontariuszek, studentek ze Sri Lanki, Meksyku oraz Egiptu. Prowadziły zajęcia z młodzieżą w ramach działań organizacji AIESEC, która zrzesza młodych ludzi z ponad 120 krajów i prowadzi projekty edukacyjne o zasięgu globalnym. Głównym celem lekcji prowadzonych przez wolontariuszki w języku angielskim było przybliżenie uczniom kultury, historii oraz tradycji ich krajów. Licealiści i uczniowie technikum byli bardzo zainteresowani warsztatami z udziałem wolontariuszek i mieli do nich wiele pytań. Była to doskonała okazja, aby dowiedzieć się wielu ciekawych faktów dotyczących egzotycznych dla nas krajów, jak również szansa na przełamanie stereotypów.
Czytaj całość...
Nocka integracyjna klasy pierwszej technikum informatycznego.
niedziela, 15 październik 2017
W czwartek 5 października 2017 r. w ZSP w Kaliszu Pomorskim odbyła sie nocka integracyjna klasy 1ti. Zaplanowane były wcześniej warsztaty astronomiczne z nocną obserwacją nieba ale z uwagi na wysoki stopień zagrożenia pogodowego – silne wiatry i ulewę, byliśmy zmuszeni pozostać w szkole. Wraz z opiekunką - panią Katarzyną Witek, przygotowaliśmy na auli klimatyczne ognisko i zjedliśmy upieczone wcześniej kiełbaski. Po kolacji podzieliliśmy się na cztery drużyny i rozpoczęliśmy astronomiczno-logiczną rywalizację. Podczas rożnego rodzaju zabaw, mogliśmy się lepiej poznać.
Czytaj całość...
Kaliscy Licealiści na warsztatach ,,Akademia Młodego Lidera"
czwartek, 12 październik 2017
W dniach 7-8 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty pn. ,,Akademia Młodego Lidera”. Uczestnikami zajęć była grupa 19 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, z opiekunem Anną Józiak - pedagogiem szkolnym. Dwudniowe bezpłatne warsztaty były współfinansowane ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Głównym celem zajęć było zwiększenie efektywności procesów edukacyjnych poprzez podniesienie kompetencji uczniów w zakresie odkrywania swoich mocnych stron, wytyczania celów i wzmacniania pewności siebie. Ogromne zaangażowanie młodzieży można było zaobserwować podczas warsztatów metodą FRIS. Uczniowie mieli okazję zdiagnozować swoje predyspozycje, oraz otrzymali wiele cennych wskazówek do pracy podczas rozwiązywania problemów i komunikacji z osobami o innych stylach myślenia.
Czytaj całość...
Konferencja Samorządów Uczniowskich Xu 2017
wtorek, 10 październik 2017
W dniach od 4 do 6 października 2017 r. uczniowie z Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Oliwia Kanabaj (przewodnicząca), Wiktoria Spieler (zastępca) i Wojciech Pindor (skarbnik) wraz z opiekunem, panem Karolem Kaliną wzięli udział w Interpersonalnej Konferencji Samorządów Uczniowskich Xu 2017 w Szczecinie.
Czytaj całość...
Odkrywali historię Pomorza Zachodniego
piątek, 06 październik 2017
Drużyny, które w ubiegłym roku szkolnym zdobyły trzy pierwsze miejsca w Pomorskiej Lidze Historycznej, organizowanej przez Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego, w dniach od 29 września do 1 października 2017r. w nagrodę brały udział w warsztatach historycznych, mających na celu poznanie historycznych tajemnic Pomorza Zachodniego.
Wśród zwycięskich ekip była również drużyna kaliskich Licealistów, która przygotowywana przez dyrektora Macieja Rydzewskiego zajęła III miejsce w PLH. W warsztatach wzięli udział uczniowie: Alicja Machnik, Weronika Mazur, Marta Pierzgalska i Grzegorz Rydzewski pod opieką nauczyciela historii Krzysztofa Wójciaka.
Czytaj całość...
Pierwsze zajęcia w Zakładzie Karnym w Wierzchowie
czwartek, 05 październik 2017
W środę 4 października 2017 r. uczniowie klasy pierwszej policyjno – penitencjarnej z wychowawcą Pawłem Łuczko, drugiej klasy policyjno – prawnej wraz z nauczycielami, panem Krzysztofem Wójciakiem i ks. Wojciechem Marcinkiewiczem uczestniczyli w zajęciach z przysposobienia penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Wierzchowie. Było to pierwsze z planowanych cyklicznych spotkań i lekcji realizowanych w oparciu o specjalnie opracowany program nauczania, we współpracy ze Służbą Więzienną. Wyjazdowe lekcje odbywać się będą raz w miesiącu na terenie Zakładu Karnego. Uczniowie będą szkoleni przez funkcjonariuszy w różnorodnych dziedzinach, począwszy od historii i organizacji Służby Więziennej, zagadnień prawnych, przez techniki interwencji, obsługę broni, strzelectwo, po zajęcia obserwacyjne i wykonywanie różnorodnych zadań pracowników ZK. Opiekunem i instruktorem uczniów ze strony Zakładu Karnego jest por. Dorota Zwolańska.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>