- Start
Autostopem przez świat
sobota, 09 grudzień 2017
„Autostopem przez świat” - sposób na życie, czy nietypowa lekcja? Nietypowa lekcja geografii dla ponad 200 uczniów z kaliskiego Liceum i Technikum, odbyła się w czwartek 7 grudnia w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim. Na zaproszenie nauczyciela geografii pana Pawła Łuczko, przyjechał na spotkanie z młodzieżą Rafał Paluszkiewicz - Paluch.
Czytaj całość...
A może zróbmy inne Mikołajki?
sobota, 09 grudzień 2017
Uczniowie klasy 1d, policyjno-penitencjarnej z kaliskiego Liceum i Technikum wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko, przygotowując się do klasowych Mikołajków wpadli na pomysł, aby podarować chwilę radości dla dzieci potrzebujących odrobiny szczęścia. W krótkim czasie udało się zebrać potrzebne środki, znaleźć pomysł na zabawy i udać się na zakupy. W środę 6 grudnia 2017r., dzięki wsparciu firmy transportowej pana Leszka Struszki z Drawska Pomorskiego, uczniowie w strojach odpowiednich do dnia, wraz ze specjalnie zamówionym pomocnikiem Mikołaja, także z klasy policyjnej, wyjechali do Przedszkola w Drawsku Pomorskim, działającego przy Zespole Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie.
Czytaj całość...
ZAWODY STRZELECKIE W ZŁOCIEŃCU
środa, 06 grudzień 2017
W dniu 2 grudnia 2017r. na strzelnicy przy ul. Sportowej w Złocieńcu odbyły się IV Mikołajkowe Otwarte Powiatowe Zawody Strzeleckie o nagrodę główną – Mikołaja. ZSP w Kaliszu Pomorskim reprezentowali uczniowie klas wojskowych 2c i 1c pod opieką Andrzeja Kowalewskiego. W kategorii juniorów 4 miejsce zajął Kacper Bubel z wynikiem 90 punktów (10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 8), a 6 był Dominik Kuca z wynikiem 89 punktów (10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 7). Dalsze miejsca zjęli Szymon Hańczyk, Dominik Wyrębek, Agnieszka Rumowska.

Czytaj całość...
DEBATA HISTORYCZNA W RAMACH PROJEKTU PODEBATUJMY O HISTORII
wtorek, 05 grudzień 2017
W dniu 1 grudnia 2017r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zorganizowali i wzięli udział w debacie historycznej w ramach projektu „Podebatujmy o historii”, realizowanego przez Fundację Polska Debatuje z grantu Muzeum Historii Polski w ramach działania „Patriotyzm Jutra”. Debata z udziałem ponad 120 uczniów i nauczycieli odbyła się w Sali Rycerskiej kaliskiego Pałacu.
Czytaj całość...
Zajęcia z autoprezentacji i wystąpień publicznych
wtorek, 05 grudzień 2017
W dniu 27.11.2017 r. odbyły się dla uczniów klas maturalnych zajęcia z autoprezentacji i wystąpień publicznych prowadzone przez absolwentów Wyższej Szkoły Bankowej ze Szczecina. Celem spotkania było przygotowanie maturzystów do odpowiedzi ustnych w trakcie egzaminu maturalnego, a także do wystąpień publicznych i rozmów rekrutacyjnych na rynku pracy. Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z zasadami autoprezentacji i poznali sposoby wykorzystania ich w życiu codziennym. - Anna Józiak.
Jak zostać studentem Akademii Morskiej w Szczecinie?
wtorek, 05 grudzień 2017
Dnia 17 listopada 2017r., w Auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorski, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Akademii Morskiej ze Szczecina. W zajęciach brali udział uczniowie klas maturalnych. Głównym celem spotkania było przedstawienie uczniom klas III, zasad rekrutacji oraz kierunków studiów. Licealiści zostali zapoznani z możliwościami zatrudnienia po ukończonych studiach i gwarantowanych sukcesach finansowych. W trakcie spotkania uczniowie pozyskali również informację na temat nowoczesnej bazy dydaktycznej na uczelni, włącznie ze świetnie wyposażonymi laboratoriami, pracowniami specjalistycznymi, symulatorami oraz nowoczesnymi pracowniami komputerowymi.
Czytaj całość...
Dbają o dobro kobiet, przypominają o badaniach na HIV/AIDS
wtorek, 05 grudzień 2017
Dnia 1 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim zostały przeprowadzone dwie kampanie. Jedna z nich była przeprowadzona przez klasę 2d (policyjno-prawną) pod opieką wychowawcy Karola Kaliny i pedagoga szkolnego Anny Józiak. Dotyczyła ona akcji pod nazwą "Biała wstążka", która była organizowana pod patronatem Starosty Drawskiego i Głosu Drawskiego. Kampania polegała na przypinaniu białych wstążek będących symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet.
Czytaj całość...
Zabawa andrzejkowa w Niemieńsku z udziałem kaliskich wolontariuszy
wtorek, 05 grudzień 2017
Dnia 29.11.2017r. wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, wraz z opiekunem – Anną Józiak, pedagogiem szkolnym i panią Renatą Effenberg - Nawrot, udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku. Celem wyjazdu było zorganizowanie zabawy andrzejkowej dla tamtejszych dzieci oraz przygotowanie wróżb andrzejkowych. Wszyscy bardzo poważnie podeszli do powierzonego zadania, chcąc sprawić dzieciom jak najwięcej radości. Z ogromnym zaangażowaniem brali udział w organizacji wróżb dla dzieci i świetnie się przy tym bawili.
Czytaj całość...
UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA STYPENDIÓW PREZESA RADY MINISTRÓW
wtorek, 05 grudzień 2017
W dniu 1.12.2017r.w siedzibie Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie odbyła się uroczysta gala wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wśród najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego znalazła się uczennica klasy 2a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Weronika Mazur, która wzięła udział w uroczystości pod opieką kierownika internatu, Jadwigi Czernigi.
Czytaj całość...
Lekcja przysposobienia penitencjarnego
sobota, 02 grudzień 2017
Kolejna wizyta uczniów klas policyjnych 1d i 2d w ramach lekcji przysposobienia penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Wierzchowie miała miejsce w środę 29 listopada 2017r. Tym razem uczniowie mieli okazję zapoznać się z wynikami testu z ostatnich zajęć w ZK. Po weryfikacji ocen, przyszła okazja na kolejną porcję wiedzy. Tym razem garść zagadnień prawnych i ich szczegółowe wyjaśnienie przez panią porucznik Dorotę Zwolańską, które na długo pozostaną w pamięci.
Czytaj całość...
Dzień Życzliwości w kaliskim Liceum i Technikum
sobota, 02 grudzień 2017
Dnia 30 listopada 2017 r. uczniowie wraz z nauczycielami kaliskiego Liceum i Technikum wzięli udział w Światowym Dniu Życzliwości. Inicjatorami tych działań była Anna Józiak, pedagog szkolny i opiekun koła wolontariatu oraz Karol Kalina, opiekun Samorządu Uczniowskiego i młodzi samorządowcy. Celem Dnia Życzliwości było wzbudzenie wśród szkolnej społeczności pozytywnych emocji. W działania zaangażowały się wszystkie klasy. Na korytarzach zauważyć mogliśmy trzy kolory symbolizujące ten wyjątkowy dzień w czasie którego uczniowie brali udział w różnych konkurencjach.
Czytaj całość...
Nie ma pisania bez czytania i oglądania
sobota, 02 grudzień 2017
Minął zaledwie miesiąc od warsztatów, jakie publicysta Robert Mazurek przeprowadził dla dziennikarzy Liceum w Kaliszu Pomorskim, a już 24 listopada przyjechał do nich ponownie. Tym razem nie sam, towarzyszyli mu: Jarosław Klejnocki, dyrektor Muzeum Literatury w Warszawie i Sebastian Krok, artysta malarz, wykładowca warszawskiej ASP.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>