- Start
Zwycięstwa w zawodach piłkarskich
piątek, 26 październik 2018
Dnia 24 października 2018 r. na stadionie miejskim w Kaliszu Pomorskim odbyła się kolejna edycja Powiatowej Licealiady Piłki Nożnej chłopców i dziewcząt. Zespoły reprezentujące Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, zarówno żeński, jak i męski odniosły zwycięstwo w zawodach. Wiosną będą reprezentować powiat drawski w ćwierćfinałach Wojewódzkiej Licealiady Piłki Nożnej.
Czytaj całość...
Przedszkolaki z Dębska uczą się pierwszej pomocy
piątek, 26 październik 2018
Dnia 17 października 2018 r. w przedszkolu „Wesołe nutki” w Dębsku odbyło się szkolenie dla najmłodszych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W spotkaniu wzięły dwie członkinie grupy Medical Team Kalisz Pomorski Natalia Kopczyk i Karolina Biskupska wraz z opiekunem grupy Karolem Kaliną.
Czytaj całość...
JESIENNY MARSZ KONDYCYJNY
piątek, 26 październik 2018
W dniu 17 października 2018 r., uczniowie klas mundurowych kaliskiego Liceum, korzystając z uroków pięknej polskiej jesieni rywalizowali w cyklicznym marszu kondycyjnym.
Do zmagań stanęły klasy 1c, 1d, 2c i 2d pod opieką wychowawców : Renaty Efenberg- Nawrot, Wojciecha Sztobrynia, Andrzeja Kowalewskiego, Krzysztofa Wójciaka i ks.Wojciecha Marcinkiewicza.
Czytaj całość...
Twórcza energia
piątek, 26 październik 2018
W 2003 roku licealiści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wydali swój pierwszy numer gazety. Nazwali ją „Kontrast”, bo chcieli, by tytuł mówił czytelnikom, że jest to pismo odważne i walczące ze społecznymi stereotypami. W ubiegły piątek 19 października 2018 r. po 15 latach działania miesięcznika spotkali się ponownie byli i obecni dziennikarze.
Czytaj całość...
Rowerowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kaliszu Pomorskim
piątek, 26 październik 2018
Dnia 17 października 2018 r. przed Urzędem Miejskim w Kaliszu Pomorskim Burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki oraz Przewodniczący Rady Miasta Paweł Kulbacki w obecności dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Macieja Rydzewskiego przekazali rowery dla Rowerowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Czytaj całość...
SPOTKANIE Z KSIĘDZEM KAPELANEM
poniedziałek, 22 październik 2018
W dniu 10.10. 2018 r. z inicjatywy księdza katechety Wojciecha Marcinkiewicza, na zaproszenie dyrektora ZSP Macieja Rydzewskiego, dzięki uprzejmości dyrektora Zakładu Karnego w Czarnym pana płk Wojciecha Brzozowskiego, przybył do szkoły kapelan więzienny ksiądz Marcin Gajowniczek. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klas policyjno-penitencjarnych oraz nauczyciele.
Czytaj całość...
UCZNIOWIE NA KONFERENCJI NAUKOWEJ W CSWL DRAWSKO
piątek, 19 październik 2018
W dniu 12 października 2018 r. kaliscy Licealiści, uczniowie klasy 1c o profilu wojskowym pod opieką nauczyciela przysposobienia wojskowego Andrzeja Kowalewskiego oraz dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego wzięli udział w konferencji naukowej „30 lat wykopalisk archeologicznych na poligonie drawskim”, zorganizowanej przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, Nadleśnictwo Drawsko oraz Muzeum w Koszalinie i Uniwersytet Warszawski.
Czytaj całość...
ROZTAŃCZONE ŚWIĘTO EDUKACJI
piątek, 19 październik 2018
W słoneczny ranek 11 października 2018 r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej z udziałem nauczycieli, uczniów, rodziców, pracowników administracji i obsługi oraz zaproszonych gości.
Święto edukacji było okazją do złożenia życzeń i gratulacji dla grona pedagogicznego i uczniów przez przedstawicieli władz samorządowych: etatowego członka Zarządu Powiatu Drawskiego Janusza Garbacza, burmistrza Kalisza Pomorskiego Michała Hypkiego i przewodniczącego Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim Pawła Kulbackiego.
Czytaj całość...
NABÓR DO PROJEKTU ERASMUS+
piątek, 19 październik 2018
W dniach od 1 do 11 października 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbywała się rekrutacja do projektu wymiany młodzieży ERASMUS+ w ramach Akcji 2 Partnerstwa Współpracy Szkół „BE AWERE FOR THE FUTURE”.
W całym procesie rekrutacyjnym wzięło około 31 uczniów ZSP w Kalisz Pomorskim, którzy musieli pokazać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomości języka angielskiego.
Czytaj całość...
MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ
czwartek, 18 październik 2018
Dnia 9 października 2018 r. na szkolnym boisku Orlik przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim rozegrano kolejną edycję Mistrzostw Szkoły w piłce nożnej.
Przez pięć godzin toczyła się walka o tytuł najlepszej klasowej drużyny w piłce nożnej w ZSP Kalisz Pomorskim. W turnieju wzięło ponad 90 uczniów i uczennic kaliskiego Liceum i Technikum.
Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Rozgrywały spotkania na zasadzie „każdy z każdym”. Pod koniec fazy grupowej wyłoniono po dwie najlepsze drużyny z grupy A i B.
Czytaj całość...
GRATULUJEMY SUKCESU!
czwartek, 11 październik 2018
W dniu 7.10 uczeń klasy 1 technikum informatycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Mateusz Kuzia wywalczył dwa medale: złoty i srebrny w XXV Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w Biegu na Orientację w Toruniu. To już jego 104 medalowe podium. W najbliższy piątek Mateusz wyjeżdża na Mistrzostwa Europy do Zamościa.
GRATULUJEMY serdecznie i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Red.
LEKCJA DEMOKRACJI W PRAKTYCE
poniedziałek, 08 październik 2018
W październiku czekają nas wybory samorządowe. Ich przedsmak mieli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, którzy w dniu 3 października 2018 r. wybrali przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
Demokratyczne głosowanie, poprzedzone wcześniejszą prezentacją kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, odbyło się w szkolnej auli. Do rywalizacji o przewodzenie uczniowskiej społeczności przystąpiło czworo kandydatów: Zuzanna Jedynowicz, Marcel Łastówka, Jakub Lipiński i Kacper Kłosowiak. Uczniowie oddali 322 ważne głosy.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>