- Start
PRACA W STANACH ZJEDNOCZONYCH
piątek, 07 grudzień 2018
W poniedziałek 3 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim na zaproszenie dyrektora szkoły gościła pani Sara Knop, przedstawicielka Cultural Care Au Pair, największej na świecie organizacji au pair, zajmującej się rekrutacją młodych osób, w tym absolwentek liceów, do pracy w charakterze tzw. au pair czyli opiekunek dzieci w Stanach Zjednoczonych.
Czytaj całość...
JĘZYK ANGIELSKI W PRAKTYCE
wtorek, 04 grudzień 2018
W dniu 26.11.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim miało miejsce spotkanie z żołnierzami z 2 Batalionu 8 Pułku Kawalerii Sił Zbrojnych USA z Teksasu, stacjonującymi na poligonie drawskim. Żołnierze amerykańscy wzięli udział w zajęciach z języka angielskiego w klasach dwujęzycznych i w grupach realizującymi język angielski na poziomie rozszerzonym.
Czytaj całość...
Grupy medyczne wspierają Gabrysię
poniedziałek, 03 grudzień 2018
Dnia 1 grudnia 2018 r. członkinie grup medycznych Medical Team ZSP i Medical Group SP Kalisz Pomorski wraz z opiekunem Karolem Kaliną wzięli akcji charytatywnej połączonej ze zbiórką pieniężną wspierając w ten sposób ciężko chorą Gabrysię Rękawek.
Czytaj całość...
ROPR na ulicach Kalisza Pomorskiego
poniedziałek, 03 grudzień 2018
Rowerowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kaliszu, to jednostka ratownicza, która powstała dzięki opiekunowi oraz członkom Medical Team ZSP Kalisz Pomorski – Karolowi Kalinie, Wiktorii Bagrowskiej Natalii Kopczyk i Aleksandrze Kowalczyk. ROPR ma na celu udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.
Minęły dwa tygodnie i za nami pierwsze rowerowe patrole na kaliskich ulicach. Służba patrolowa rozpoczęła się 20 listopada 2018 r., kiedy ROPR Kalisz Pomorski wyjechało na ulice, by dbać o bezpieczeństwo mieszkańców miasta.
Czytaj całość...
O cyberbezpieczeństwie w Wałczu
poniedziałek, 03 grudzień 2018
Dnia 28 listopada 2018 r. dwie klasy maturalne o profilu wojskowym i policyjno – prawnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, pod opieką wychowawców Karola Kaliny i Sebastiana Statecznego wzięły udział w konferencji pod nazwą „Praktyczny wymiar informatyki – cyberbezpieczeństwo, programowanie, produkcja, zastosowanie IT na współczesnym polu walki”, zorganizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Wałczu, uczelnię blisko współpracującą ze szkołą.
Czytaj całość...
BLIŻEJ FUNDUSZY EUROPEJSKICH
poniedziałek, 03 grudzień 2018
W piątek 30 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościła pani Joanna Radomska, pracownik Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Szczecinku. Przeprowadziła z uczniami klas drugich i trzecich zajęcia na temat możliwości, jakie dają młodym ludziom, absolwentom liceów Fundusze Europejskie.
Czytaj całość...
Ciekawe lekcje o energetyce jądrowej
poniedziałek, 03 grudzień 2018
W dniu 30.11.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościł dr Tomasz Denkiewicz, zastępca dyrektora Instytutu Fizyki Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.
W ramach porozumienia o współpracy między władzami Wydziału, a ZSP w Kaliszu Pomorskim oraz realizacji programu Ministerstwa Energii, Fundacji Instytutu Zrównoważonej Energetyki, doktor Denkiewicz przeprowadził z młodzieżą lekcje na temat energetyki jądrowej. Inicjatorką współpracy szkoły z Uniwersytetem Szczecińskim jest nauczycielka fizyki Marta Kaczmarek.
Czytaj całość...
KALISCY DEBATANCI NA SZKOLENIU W SZCZECINIE
czwartek, 29 listopad 2018
W dniach 20 – 21 listopada 2018 r. w Szczecinie odbyło się szkolenie przeddebatanckie dla drużyn zakwalifikowanych do ogólnopolskiego Turnieju Debat Historycznych IPN. Wśród 8 zespołów, z których w lutym 2019 r. zostanie wyłoniona reprezentacja naszego województwa znalazła się ekipa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kalisza Pomorskiego.
Kalisz Pomorski reprezentuje pięcioro uczniów z klasy 1a – Julia Dębiec, Dariusz Guz, Jakub Jakim, Wiktor Piwnicki i Nikolas Richter. Podczas szkolenia rolę opiekuna pełnił ksiądz Wojciech Marcinkiewicz oraz w drugim dniu także przygotowujący zespół do konkursu, dyrektor Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
Odwaga wyrażania opinii
czwartek, 29 listopad 2018
Jakich polityków podziwiam, czy youtuberzy wiedzą więcej o młodych ludziach niż wszystkie rady pedagogiczne razem wzięte? Dlaczego młodzi wciąż myślą o seksie? To tylko niektóre pytania, z którymi zmagali się licealiści z Kalisza Pomorskiego podczas trzydniowych warsztatów.
Kto chciałby poświęcić swój weekend jedynie na naukę? Okazuje się, że 16 osób z naszego liceum podjęło się takiego wyzwania bez wahania, a dla niektórych chętnych nawet zabrakło miejsc. Pod okiem polonistki Aleksandry Radeckiej, redaktora Roberta Mazurka oraz malarza Sebastiana Kroka młodzi zgłębiali tajemnice dziennikarstwa i współczesnej sztuki.
Czytaj całość...
Kaliscy wolontariusze z wizytą w Niemieńsku
czwartek, 29 listopad 2018
Dnia 28.11.2018r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych należących do Szkolnego Koła Wolontariuszy, wraz z opiekunem, pedagogiem Anną Józiak, udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemieńsku.
Naszym zadaniem było przygotowanie zabawy andrzejkowej dla tamtejszych dzieci. Oczywiście nie obyło się bez wróżb andrzejkowych. Dzieci z Niemieńska miały okazję poznać przyszły zawód, imię swojej wybranki/wybrańca i dowiedzieć się o swojej przyszłości. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany przez wolontariuszy konkurs, w którym każdy wygrywał cudowny upominek. Dzieci chętnie brały udział w konkurencjach i sprawiało im to ogromną radości.
Czytaj całość...
Dziennikarze Kontrastu pracują na Warszawę
poniedziałek, 26 listopad 2018
Drzazgi w palcach, dziury w spodniach, brudne buty… Tak wyglądała w sobotnie popołudnie ( 24 listopada 2018 r.) grupa uczniów ze szkolnej gazety. Powód ważny, chcąc zrealizować plan warsztatów dziennikarskich w Warszawie, ujętych w projekcie „ Kulturalny kalejdoskop z Niepodległą”, postanowili na nie zapracować.
Taką możliwość stworzył młodzieży lokalny przedsiębiorca pan Cezary Gozdera, który w ubiegłym roku otrzymał z rąk dyrektora Macieja Rydzewskiego tytuł „ Przyjaciela Liceum w Kaliszu Pomorskim”. Jak widać przyjacielem szkoły można być na wiele sposobów.
Czytaj całość...
Młodzieży czytanie z udziałem Klepsydry
sobota, 24 listopad 2018
Uczniowie z grupy teatralnej „Klepsydra” działającej przy kaliskim Liceum uczestniczyli w akcji „Młodzieży czytanie”, która odbyła się 20 listopada w sali konferencyjno–kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela. Gospodarzami spotkania w Koszalinie byli: Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Robert Stępień oraz Dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej Dariusz Pawlikowski.
Udział w akcji „Młodzieży czytanie” polegał na publicznej prezentacji fragmentów klasycznych dzieł literatury polskiej. Naszym uczniom przypadło „Kazanie wtóre” Piotra Skargi, zatytułowane: „O miłości ku ojczyźnie i o pierwszej chorobie Rzeczypospolitej, która jest z nieżyczliwości ku ojczyźnie”.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>