- Start
Certyfikaty Cambridge English z języka angielskiego w kaliskim liceum
czwartek, 15 czerwiec 2017
W pierwszych dniach czerwca 2017r. po raz kolejny uczniowie kaliskiego Liceum podjęli się ciężkiego zadania, jakim była próba zdobycia certyfikatów językowych. Łącznie swoich sił spróbowały 73 osoby, głownie uczniowie klas dwujęzycznych (1a, 2a, 2b), ale też uczniowie grup zaawansowanych oraz osoby spoza szkoły. Poziom trudności certyfikatów Cambridge English wahał się od B1 (PET), będącego podstawowym certyfikatem zdawanym w kaliskim liceum do C2 (CPE), który jest dokumentem potwierdzającym biegłość w swobodnym posługiwaniu się tym językiem.
Czytaj całość...
Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Szczecinie z sukcesami kaliskich drużyn.
czwartek, 15 czerwiec 2017
W dniu 9 -11 czerwca 2017 r. w Szczecinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej.W turnieju zagrały nasze zawodniczki i zawodnicy. Turniej ten cieszy się ogromną popularnością co sprawia, że w turnieju brało udział 56 zespołów. Nasi zawodnicy zagrali bardzo dobre mecze, a były one na bardzo wysokim poziomie. Drużyna dziewcząt zajęła XI miejsce a chłopcy zajęli wysokie V miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Szczecinie.
Czytaj całość...
VI Rajd Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu II D
czwartek, 15 czerwiec 2017
VI Rajd Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu II D odbył się w dniach 8 - 10 czerwca 2017r. Każda edycja rajdu posiada swojego patrona, który związany był z obozem jenieckim w okolicach Nadarzyc dla m.in. polskich oficerów i z ich ewakuacją w styczniu 1945 r. do obozu w Sandbostel. W tym roku duchowym patronem rajdu był autor wspomnień związanych z ewakuacją - Feliks Przyłubski.
Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, jego absolwenci i osoby spoza szkoły, wyruszyli autokarem do Choszczna, by tam uczcić pamięć oficerów Oflagu II B Arnswalde , następnie udali się do Dobiegniewa do Muzeum Woldenberczyków, gdzie znajduje się wiele pamiątek obozowych po Oflagu II C.
Czytaj całość...
Szkoła promująca zdrowie "Światowy Dzień Bez Tytoniu"
czwartek, 15 czerwiec 2017

Dnia 31.05.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w dzień ,,Pikniku Młodych Pasjonatów", uczniowie z klasy 1d, pod opieką pedagoga szkolnego Anny Józiak, zorganizowali "Międzynarodowy dzień bez Papierosa”. To świetna okazja do chwili zastanowienia się nad tym smrodliwym nałogiem, który rujnuje finanse, urodę i przede wszystkim nasze, jakże cenne zdrowie, a także życie.
W ramach obchodów uczniowie przygotowali plakaty oraz gazetki tematyczne na temat szkodliwości palenia, które zostały wywieszone na korytarzu szkolnym. Poza tym została przygotowana wystawka broszur dotyczących szkodliwości palenia. Wszyscy odwiedzający naszą szkołę, a przede wszystkim uczniowie mogli przekonać się jakie szkodliwe jest palenie i jakie są jego skutki.
Czytaj całość...
KALISCY LICEALIŚCI FINALISTAMI TURNIEJU HISTORYCZNEGO IPN W SZCZECINIE
poniedziałek, 12 czerwiec 2017
W dniu 9 czerwca 2017r. w  auli I Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie odbył się, zorganizowany przez OBEP IPN w Szczecinie VII Turniej Historyczny dla szkół ponadgimnazjalnych „Szerokim gestem. Zamieszajmy w peerelowskim kotle”. W rywalizacji wzięło udział 38 trzyosobowych drużyn ze szkół województwa zachodniopomorskiego.
W konkursie wzięła również udział drużyna „Pogromcy stonki” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Weronika Mazur z klasy 1a, Szymon Wytlib z klasy 2a oraz Grzegorz Rydzewski z klasy 2c, pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego.
Czytaj całość...
KALISCY LICEALIŚCI NA PODIUM OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW W WYŚCIGACH SMOCZYCH ŁODZI
poniedziałek, 12 czerwiec 2017
W dniu 10.06.2017r. w Cieszynie nad Jeziorem Siecino odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Wyścigach Smoczych Łodzi o puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie, zorganizowane przez Zakład Karny w Wierzchowie podczas pikniku rodzinnego dla pracowników więzienia.
Na mistrzostwa została zaproszona także drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, szkoły która współpracuje z ZK Wierzchowo, a w ostatnim czasie zakres wspólnych działań został rozszerzony o powołanie klasy policyjno – penitencjarnej. W imprezie wzięło udział łącznie sześć zespołów, cztery z zakładów karnych i aresztów śledczych oraz strażacy ze Złocieńca i kaliscy licealiści.
Czytaj całość...
Medalowa drużyna - II Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na polgonie drawskim
niedziela, 11 czerwiec 2017
W czwartek 8.06.17 miało miejsce oficjalne zakończenie II Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych na poligonie drawskim.Spośród 13 drużyn z całej Polski, biorących udział w zmaganiach o tytuł najlepszej, bezkonkurencyjna okazała się grupa kadetów z ZSP w Kaliszu Pomorskim w składzie: Jakub Jóźwiakowski, Damian Jackowiak, Paulina Kucharska, Piotr Woźniak, Konrad Preis.
W generalnej klasyfikacji wyprzedzili oni zespół z Liceum w Złocieńcu i z Tomaszowa Mazowieckiego. - To wspaniała niespodzianka i jednocześnie zasłużony sukces. Dzięki opracowanym i wdrożonym innowacyjnym programom na zajęciach wychowania fizycznego możliwe jest dodatkowe szkolenie uczniów w zakresie obronności, co jak widać daje rezultaty- komentował dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski. Swojej radości nie kryli także uczniowie.
Czytaj całość...
"Manekiny" -spektakl wzruszeń grupy teatralnej Klepsydra
poniedziałek, 05 czerwiec 2017
Trudno było pozostać obojętnym wobec ładunku emocji zaprezentowanym 25. maja przez grupę teatralną „Klepsydra” na spektaklu pt. „Manekiny”. Młodzi aktorzy otrzymali wielkie oklaski ze strony wzruszonej, nawet do łez, publiczności przybyłej do Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim. Nie szczędzono gratulacji twórcy przedstawienia, którego scenarzystą, choreografem i reżyserem jest pani Joanna Mączkowska. Jak stwierdziła po spektaklu, starała się w nim pokazać to, co w życiu najważniejsze: siłę prawdziwej bliskości z drugim człowiekiem i ułudę tej bliskości, jaką daje tłum. Siłę rozmowy w cztery oczy i pozory tej rozmowy w komunikowaniu się poprzez media.
Czytaj całość...
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z OKAZJI DNIA DZIECKA
wtorek, 06 czerwiec 2017
Dnia 02.06.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się Szkolny turniej piłki nożnej z okazji dnia dziecka. Głównym inicjatorem zorganizowania turnieju była młodzież z klasy Id, której wychowawcą jest Karol Kalina.
Nie zabrakło humoru oraz rywalizacji. W całym turnieju wzięło udział około 50 osób, co świadczy o tym, że turniej cieszył się duża popularnością ze strony zawodników, jak i kibiców, którzy zjawili się licznie na trybunach licealnego orlika. Poza zespołami młodzieżowymi można było zobaczyć również zespół nauczycieli w składzie: Karol Kalina (kapitan/sędzia turnieju), Zyta Bogacz, Wojciech Sztobryń, Artur Sydlewski, ks. Piotr Śmiechura, Konrad Chwastek.
Czytaj całość...
Dzień Otwarty Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim
wtorek, 06 czerwiec 2017
Dnia 25.05.2016 r. na Placu Konstytucji w Drawsku Pomorskim odbył się Dzień Otwarty Starostwa Drawskiego połączony z Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dzień ten był okazją do zaprezentowania swoich atutów przez instytucje podlegające powiatowi drawskiemu, a szczególnie szkoły ponadgimnazjalne prowadzące nabór nowych uczniów.
Kaliskie Liceum reprezentowała grupa uczniów przygotowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego Karola Kalinę. Młodzież prezentowała ofertę edukacyjną szkoły. Miała okazję do spotkania z przedstawicielami władz powiatowych – Starostą Drawskim Stanisławem Kuczyńskim i Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Drawskiego Januszem Garbaczem, a także proboszczem parafii w Kaliszu Pomorskim, Kazimierzem Serafinem.

Karol Kalina
ZAJĘCIA HISTORYCZNE W KALISKIM LICEUM W RAMACH PROJEKTU NASZA MAŁA OJCZYZNA
poniedziałek, 05 czerwiec 2017
W dniu 31 maja 2017r. młodzież z kaliskiego Liceum oraz uczniowie z gimnazjów w ramach projektu „Nasza Mała Ojczyzna”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Jesteśmy razem” wzięli udział w spotkaniu z rekonstruktorem oraz rywalizowali w konkursie poszukiwań z wykrywaczem metali. Zajęcie odbyły się podczas Pikniku Młodych Pasjonatów – dnia otwartego szkoły.
W pracowni historycznej odbyło się spotkanie z rekonstruktorem historii wczesnośredniowiecznej Markiem Piłaszewiczem i jego rodziną, przebranymi w historyczne stroje wzorowane na tych z epoki.
Czytaj całość...
Próby nad "Powrotem do przeszłości"
poniedziałek, 05 czerwiec 2017
Licealna grupa teatralna "Klepsydra" przygotowuje się do wystawienia kolejnego widowiska. W tym roku na rozpoczęcie sezonu letniego zaprezentuje i zaproponuje mieszkańcom współudział w pochodzie nawiązującym do dawnych manifestacji pierwszomajowych.
- To już piąty z kolei spektakl "Klepsydry", jaki wystawimy w czerwcu nad Bobrowem Wielkim. Za każdym razem pokazujemy widowiska plenerowe, które opowiadają o ważnych wydarzeniach z historii Kalisza Pomorskiego, jakie odkrywa autor scenariuszy Bogumił Kurylczyk. Zawsze jednak treść przedstawień ma również wątki współczesne. I tak też będzie podczas widowiskowego pochodu - zapowiada reżyser spektaklu Joanna Mączkowska.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>