- Start
MOC NAUKOWCÓW W SZCZECINIE
wtorek, 27 marzec 2018
Młodzież z kaliskiego Liceum i Technikum o zainteresowaniach naukami matematyczno – przyrodniczymi 16 marca 2018r., pod opieką Katarzyny Witek, Renaty Effenberg – Nawrot i Emilii Grabowskiej – Grządziel, brała udział w zajęciach warsztatowych na MOCY NAUKOWCÓW zorganizowanych przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Czytaj całość...
Dzień Wiosny, dniem Samorządu Uczniowskiego
wtorek, 27 marzec 2018
Dnia 21 marca 2018 r. uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim rywalizowali między sobą w konkurencjach sportowo-artystycznych z okazji Dnia Wiosny. Dzień Wiosny od dawna nazywany był dniem Samorządu Uczniowskiego. Witając Wiosnę, mogliśmy w ten sposób świętować także owocną i pełną poświęcenia pracę opiekuna Samorządu wraz z zaangażowanymi w jego pracę uczniami. Tego dnia klasy uczniowie pokonywali przeszkody podczas wyścigów rzędów, rozwiązywali rebusy, odpowiadali na pytania i wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową w czasie biegu terenowego wynoszącego około 10 km.

Czytaj całość...
Sześć spektakli "Klepsydry"
wtorek, 27 marzec 2018
Dzięki grupie teatralnej „Klepsydra” i jej opiekunce pani Joannie Mączkowskiej uczniowie kaliskich szkół (Podstawowej i Liceum) oraz mieszkańcy przeżyli 19 marca Dzień Teatru w sposób najwłaściwszy, czyli jako widzowie na sztuce „Manekiny” odegranej aż sześć razy.

Czytaj całość...
WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW
wtorek, 27 marzec 2018
Dnia 22 marca 2018 r. w Szczecinie odbyły się Zawody Regionalne w Ramach Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców. Wzięli w nich udział kaliscy Licealiści pod opieką Renaty Effenberg – Nawrot, którzy po zaciętej walce zostali wicemistrzami zawodów.

Czytaj całość...
KONKUES REGIONALNY "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  BOHATEROWIE NIEZŁOMNI"
czwartek, 22 marzec 2018
W dniu 20 marca 2018 r. w Izbie Pamięci, a zarazem pracowni historycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się wręczenie nagród laureatkom etapu regionalnegoVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Dwie kaliskie Licealistki zajęły w nim pierwsze miejsca – Aleksandra Roganz klasy 3c w kategorii prac literackich oraz Emilia Sikora z klasy 2a w kategorii prac plastycznych.

Czytaj całość...
KALISKA LICEALISTKA FINALISTKĄ "OLIMPIADY SOLIDARNOŚCI"
wtorek, 20 marzec 2018
W dniu 15 marca 2018 r. dwie uczennice z klasy 2a i 2b Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Weronika Mazur i Marta Maciąg, pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego wzięły udział w etapie wojewódzkim V edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, który odbył się w siedzibie ZCDN w Szczecinie. Łącznie w tym etapie konkursu uczestniczyło36 uczniów z 21 szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego.

Czytaj całość...
MISTRZYNIE I MISTRZOWIE POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ
poniedziałek, 19 marzec 2018
Dnia 13 marca 2018 r. w hali ZSP Złocieniec odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Ramach Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopcówz udziałem reprezentacji z powiatu drawskiego. W zawodach wzięły udział dwie drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim trenowane przez Renatę Effenberg – Nawrot.

Czytaj całość...
Rekordowa liczba Pi
poniedziałek, 19 marzec 2018
Tradycyjnie w dniu święta liczby Pi, czyli 14 marca 2018 r. kaliscy Licealiści i uczniowie technikum informatycznego uhonorowali ludolfinę wyjątkowo słodko. Rano powitał nas Albert Einstein z plakatu Weroniki Mazur informując o dzisiejszych wydarzeniach. Martyna Czerepaniak o drugiej w nocy upiekła pyszne czekoladowe ciasto, w kształcie liczby Pi, a kolorowymi babeczkami uraczyła nas Wiktoria Rakowska. Głównym punktem święta był konkurs zapamiętywania cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi, zorganizowany pod kierunkiem nauczycielek matematyki – zastępcy dyrektora Katarzyny Witek, Danuty Stempień i Zyty Bogacz.

Czytaj całość...
Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Siatkowej
środa, 14 marzec 2018
Dnia 6 marca 2018 r. w ZSP w Drawsku Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Do turnieju zgłosiły się drużyny: ZSP Czaplinek, ZSP Złocieniec, ZSP Drawsko Pomorskie i ZSP w Kalisz Pomorski. Rozgrywane były mecze systemem ,,każdy z każdym”.

Czytaj całość...
Kaliscy Licealiści na Politechnice Koszalińskiej
wtorek, 13 marzec 2018
Dzień 8 marca 2018r. maturzyści z klasy dwujęzycznej i medyczno-politechnicznej wraz z panią wicedyrektor Katarzyną Witek oraz panią Renatą Effenberg-Nawrot spędzili na Dniach Otwartych zorganizowanych przez Politechnikę Koszalińską. Młodzież miała możliwość udziału w różnych aktywnościach zorganizowanych przez poszczególne wydziały uczelni oraz zapoznania się z kierunkami studiów na Politechnice Koszalińskiej.

Czytaj całość...
Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSP w Kaliszu Pomorskim
środa, 14 marzec 2018
W dniu 15 lutego 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2018, został zorganizowany konkurs ,,Pułapki Internetu”. Podjęte działania wynikały ze Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego realizowanego w szkole. Koordynatorami przedsięwzięcia był opiekun Samorządu Uczniowskiego Karol Kalina i pedagog szkolny Anna Józiak.

Czytaj całość...
II MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS MUNDUROWYCH O PUCHAR DYREKTORA ZSP KALISZ POMORSKI
wtorek, 13 marzec 2018
Dnia 12.03.2018 r. odbyła się II edycja Mistrzostw Szkoły Klas Mundurowych o Puchar Dyrektora ZSP Kalisz Pomorski. W zawodach zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego – Karol Kalinę, pomysłodawcę imprezy i Sebastiana Statecznego wzięli udział uczniowie klas wojskowych i policyjnych.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>