- Start
I MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS MUNDUROWYCH
piątek, 31 marzec 2017
I MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS MUNDUROWYCH O PUCHAR DYREKTORA ZSP KALISZ POMORSKI W KONKURENCJACH SPORTOWO-OBRONNYCH

Dnia 27.03.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyła się pierwsza edycja Mistrzostw Szkoły Klas Mundurowych w Konkurencjach Sportowo-Obronnych o Puchar Dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim. W zawodach brały udział wszystkie klasy policyjne i wojskowe uczestnicząc w konkurencjach strzeleckich i sportowych.
Czytaj całość...
WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
piątek, 31 marzec 2017
Dnia 29 marca 2017 r. w X Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie odbyły się Zawody Regionalne Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W turnieju wzięły udział drużyny: II LO Stargard, I LO Wałcz, X LO Szczecin i drużyna z kaliskiego Liceum. Mecze były rozgrywane systemem ,,każdy z każdym”. Nasze zawodniczki zagrały mecze na wysokim poziomie pokonując drużynę ze Stargardu 10 : 2 , pokonały również LO z Wałcza 12 : 3. Niestety ulegliśmy gospodarzom turnieju 12 : 3. Tym samym zawodniczki z Kalisza Pomorskiego zajęły bardzo dobre II miejsce w województwie.
Czytaj całość...
ZAJĘCIA Z ŻANDARMERIĄ
piątek, 31 marzec 2017
W dniu 24.03.2017r. uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim mieli niepowtarzalną okazję gościć w murach szkoły funkcjonariuszy Wydziału Żandarmerii Wojskowej z Oleszna.
W ramach planu współpracy przeprowadzono zajęcia na temat zasad bezpiecznego poruszania się na drodze, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zrealizowano praktyczny pokaz jazdy na symulatorze 3D. Do dyspozycji uczniów pozostawało również urządzenie do imitacji zderzeń. Uczniowie klas wojskowych, ale też z pozostałych klas, biorący udział w szkoleniu mieli niepowtarzalną okazję spróbowania swoich sił w symulatorze jazdy samochodem i „rozbijania się pojazdami na drodze” bez konsekwencji.
Czytaj całość...
Laureaci Powiatowego Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych
czwartek, 30 marzec 2017

Troje kaliskich licealistów: Adrian Kociuba, Kamila Pomagalska i Julia Zinczuk zostało laureatami Powiatowego Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych, który odbył się 25. marca w Drawsku Pomorskim. W czerwcu pojadą do Szczecina na Przegląd Wojewódzki.
- Tych troje solistów, członków działającej przy kaliskim Liceum grupy teatralnej „Klepsydra”, nieustannie rozwija swoje muzyczne talenty. Potwierdzają to ich nagrody w kolejnych konkursach, czy też oklaski i uznanie publiczności wszędzie tam, gdzie występują. Widać, jak cieszy ta artystyczna pasja laureatów – zauważa opiekunka „Klepsydry” , Joanna Mączkowska.
Czytaj całość...
Spacer wśród kaliskich tajemnic
środa, 29 marzec 2017
Co kryją kaliskie ulice i stojące przy nich budowle przed oczyma przechodniów? O tym zagadkowym świecie i miejscowych tajemnicach opowiadał uczniom kaliskiego Liceum pan Bogumił Kurylczyk na spotkaniu zorganizowanym 23. marca przez panią Joannę Mączkowską.
Zaczął od dziedzińca Czerwonej Szkoły, który jest podobnie jak wgłębienie terenu za stojącym po sąsiedzku Ratuszem śladem po fosie płynącej w średniowieczu pod miejskimi murami. Ich ostatni, zachowany fragment biegnie od Pałacu do ul. Wolności, gdzie dawniej stała Brama Recka.
Czytaj całość...
Kalisz Pomorski- moja mała Ojczyzna
poniedziałek, 27 marzec 2017
Już od siedmiu lat, każdego roku, kolejni uczniowie kaliskiego Liceum dowiadują się o wielu nieznanych sobie wcześniej faktach - o gmachu Czerwonej Szkoły, do którego uczęszczają na lekcje i o mieście, w którym on stoi. Tę wiedzę zdobywają na lekcjach wiedzy o kulturze, gdzie prowadząca ten przedmiot Joanna Mączkowska realizuje autorski projekt „Kalisz Pomorski – moja mała Ojczyzna”.
Czytaj całość...
Matematyka - sprężyna rzeczywistości - uniwersytecki wykład w kaliskim Liceum
poniedziałek, 27 marzec 2017
W poniedziałek 20.03.2017r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim mieli niepowtarzalną okazję gościć w murach swojej szkoły wybitnego matematyka, pracownika i wykładowcę Uniwersytetu Warszawskiego - pana prof. Michała Szurka. Jego główną specjalnością naukową jest geometria algebraiczna. Jest autorem wielu publikacji np. Opowieści matematyczne, Opowieści geometryczne, Matematyka dla humanistów, ośmiotomowy cykl wykładów O nauczaniu matematyki czy ostatnio wydanego przez Oficynę Edukacyjną Krzysztof Pazdro dzieła Podróże matematyczne oraz wielu, wielu innych.
Czytaj całość...
KLASA PATRONACKA AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE W ZSP W KALISZU POMORSKIM
poniedziałek, 27 marzec 2017
W dniu 23 marca 2017r. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski w siedzibie Akademii Morskiej w Szczecinie podpisał z Rektorem prof.nadzw. dr hab.inż.kpt.ż.w. Wojciechem Ślączką, porozumienie między szkołą a uczelnią w sprawie współpracy i objęcia patronatu nad mającym powstać w roku szkolnym 2017/2018 technikum informatycznym.
Porozumienie jest efektem współpracy między Akademią Morską w Szczecinie, a Starostwem Drawskim. W jej ramach uczelnia objęła patronatem klasy w ZSP w Kaliszu Pomorskim oraz w ZSP w Czaplinku.
Czytaj całość...
DZIEŃ WIOSNY 2017
czwartek, 23 marzec 2017
Tradycją kaliskiego Liceum jest świętowanie pierwszego kalendarzowego dnia wiosny. W tym dniu niewiele osób ma ochotę na ucieczkę. Tak było też w tym roku. Samorząd Uczniowski i osoby odpowiedzialne za koordynację wszystkich wydarzeń, czyli Sandra Sompolińska, Angelika Maciąg i Dorota Wołowska dopięły co w ich mocy na ostatni guzik. Odbyły się trzy konkurencje, czyli bieg terenowy przygotowany przez Olivię Kucharską i Michała Nawrot, zawody sportowe na sali gimnastycznej i cieszące się ogromną popularnością prezentacje klas w formie skeczów i scenek.
Czytaj całość...
Pani Aleksandra Radecka nominowana do prestiżowej nagrody.
wtorek, 21 marzec 2017
W imieniu szkolnej społeczności pragnę pogratulować pani Aleksandrze Radeckiej nominacji do nagrody w prestiżowym konkursie Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego. To ogromne wyróżnienie i sukces dla naszej polonistki, ale także zaszczyt dla szkoły, w której z pasją i zaangażowaniem uczy języka polskiego, dziennikarskiego rzemiosła, jako opiekun gazety „Kontrast” oraz wychowuje kolejne pokolenia młodzieży, osiągając z uczniami sukcesy w konkursach na szczeblu ogólnopolskim.
Poniżej publikujemy list Kierownika Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, pani Urszuli Miłoszewskiej dotyczący nominacji pani Aleksandry Radeckiej.
Link do strony Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej z nominowanymi artykułami: http://fwpn.org.pl/aktualnosci/nominacje-w-konkursie-o-polsko-niemiecka-nagrode-dziennikarska-im-tadeusza-mazowieckiego-2017-ZHrgQC

Maciej Rydzewski
Czytaj całość...
Kaliscy Licealiści na zajęciach, na PUM i ZUT w Szczecinie
wtorek, 21 marzec 2017
W dniu 16 marca 2017 r. dziewiętnastoosobowa grupa uczniów realizujących biologię na poziomie rozszerzonym udała się na zajęcia na Pomorski Uniwersytet Medyczny i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. To już nasze kolejne warsztaty, w trakcie których mieliśmy możliwość poczuć się jak prawdziwi studenci medycyny i uczyć się anatomii na ludzkich zwłokach. Tym razem zgłębialiśmy wiedzę na temat budowy układu pokarmowego człowieka. Pracowaliśmy na spreparowanych zwłokach i narządach. Zajrzeliśmy do środka ludzkiej głowy, klatki piersiowej i powłok brzusznych. Poznaliśmy różnice anatomiczne w budowie i wielkości wątroby czy żołądków. Byliśmy dzielni i wytrwaliśmy do końca, nawet wtedy, gdy zapach formaliny dosłownie „wyciskał z nas łzy”. Z racji poszanowania ludzkich zwłok, nie mogliśmy udokumentować naszych zajęć zdjęciami.
Czytaj całość...
ZWYCIĘSTWO W ZAWODACH PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
poniedziałek, 20 marzec 2017
Dnia 13 marca 2016 r. w ZSP w Złocieńcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Kaliskie Liceum reprezentowały: Angelika Maciąg, Karolina Gierzkiewicz, Zuzanna Menżyk, Aleksandra Góralczyk, Hanna Krzak, Hurka Zofia, Ławniczak Paulina, Paulina Zajączkowska, Bujkiewicz Klaudia, Zuzanna Mieszkowska.
Zawodniczki z naszej szkoły wygrały zdecydowanie nie dając żadnych szans reprezentacji z Drawska Pomorskiego 11:2 i pokonały drużynę ze Złocieńca 14:5, zostając Mistrzyniami Powiatu Drawskiego i będą reprezentować Powiat Drawski w Zawodach Regionalnych Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Free JavaScript from
Rainbow Arch