- Start
Pracowity miesiąc uczniów technikum informatycznego
poniedziałek, 24 grudzień 2018
Grudzień 2018 r. był pracowitym miesiącem dla uczniów klasy drugiej technikum informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Dwukrotnie odbyli cykl zajęć na uczelniach wyższych w ramach projektu z Kontraktu Samorządowego, realizowanego przez szkoły ponadgimnazjalne powiatu drawskiego: „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”. W dniach od 5 do 6.12.2018r. uczestniczyli w zajęciach na Akademii Morskiej w Szczecinie. Natomiast w dniach od 12 do 14.12.2018r. realizowali zajęcia wyjazdowe w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu.
Czytaj całość...
KLASA POLICYJNO  PENITENCJARNA W WIĘZIENIU
czwartek, 20 grudzień 2018
Uczniowie klasy 2d policyjno – penitencjarnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w środę 12 grudnia 2018r. odwiedzili wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko i opiekunem ks. Wojciechem Marcinkiewiczem jeden z największych zakładów karnych w Polsce – więzienie w Czarnem, gdzie odbyli zajęcia pod kierunkiem funkcjonariuszy Służby Więziennej.
Czytaj całość...
Uczniowie z kaliskiego technikum informatycznego uzyskali kolejne certyfikaty.
czwartek, 20 grudzień 2018
W dniach 05-06.12. 2018 uczniowie Technikum Informatycznego w ZSP w Kaliszu Pomorskim po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach na Akademii Morskiej. Zajęcia wyjazdowe odbywają się w ramach projektu „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”, który jest realizowany przez kaliskie technikum informatyczne od ubiegłego roku. Podczas zajęć na Wydziale Informatyki Akademii Morskiej uczniowie poznają język programowania JAVA w oparciu o platformę programistyczną Eclipse. Program kursu zakłada poznanie klas, obiektów oraz tablic obiektów, także pętle programowe i wyjątki. Uczniowie tworzą także zaawansowane konstrukcje graficzne 3D w programie Blender.
Czytaj całość...
Dar serca dla pani Eli
wtorek, 18 grudzień 2018
W piątkowe południe 14 grudnia 2018r., wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościli u pani Elżbiety, samotnej osoby potrzebującej pomocy. Zawieźli jej życzenia świąteczne, dobre słowo i prezenty zebrane podczas zbiórki przeprowadzonej w szkole wśród rodziców, uczniów i nauczycieli.
Czytaj całość...
Jasełka w kaliskim Liceum i Technikum
wtorek, 18 grudzień 2018
W dniu 11 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczniowie z grupy teatralnej „Klepsydra”, której opiekunem jest Joanna Mączkowska, wystawili Jasełka. Tradycyjnie nie zabrakło Świętej Rodziny oraz aniołów i diabłów. We wspólnym świętowaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, rodzice oraz goście: wicestarosta powiatu drawskiego – Mariusz Nagórski, radna powiatu drawskiego – Halina Samek, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kaliszu Pomorskim - ksiądz Kazimierz Serafin, przedstawiciel Składu Cybowo oraz przewodnicząca Rady Rodziców Elwira Poniecka.
Czytaj całość...
Starsi uczą młodszych
poniedziałek, 17 grudzień 2018
W dniu 12 grudnia 2018 r. na zaproszenie nauczyciela języka angielskiego Macieja Tuźnika pięcioro uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim (Michalina Bieńczak, Wiktoria Spieler, Kaja Kamińska, Patrycja Sobczak i Gracjan Jędrzejczyk) poprowadziło lekcje języka angielskiego o tematyce świątecznej dla młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim.
Czytaj całość...
Antynikotynowe wychowanie przez sztukę w kaliskim Liceum
wtorek, 11 grudzień 2018
Mówienie o szkodliwości palenia tytoniu jest wciąż aktualne i zawsze potrzebne , gdy kieruje się je do młodzieży i na dodatek w atrakcyjnej, bo teatralnej formie jak to miało miejsce 7 grudnia w kaliskim Liceum.
Czytaj całość...
Wywiadówka Plus
wtorek, 11 grudzień 2018
Grudniowe spotkanie z rodzicami w piątek 7.12.2018 r. zgromadziło w auli ZSP w Kaliszu Pomorskim liczne grono rodziców i nauczycieli. Przed spotkaniem rodziców z wychowawcami miała miejsce prelekcja profilaktyczna poświęcona problematyce cyberbezpieczeńtswa zaprezentowana przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. W szkolnym holu na rodziców czekała także młodzież z własnoręcznie wykonanymi świątecznymi słodkościami i dekoracjami. Można było się również zaopatrzyć w najnowszy numer szkolnej gazety „Kontrast”.
Czytaj całość...
Mikołajki klasy 2d w Drawsku Pomorskim
piątek, 07 grudzień 2018
Mikołajowy dzień 6 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 2d policyjno-penitencjarnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko, księdzem Wojciechem Marcinkiewiczem i Krzysztofem Wójciakiem już po raz drugi spędzili w gronie Przyjaciół z Przedszkola w Drawsku Pomorskim, przy Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie. Odwiedzili również Komendę Powiatową Policji.
Czytaj całość...
Biała Wstążka
piątek, 07 grudzień 2018
W poniedziałek 03.12.2018r. na terenie powiatu drawskiego, w tym na terenie Gminy Kalisz Pomorski, rozpoczęła się kampania ,,Białej Wstążki”, mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet.
Do udziału w kampanii, włączyli się również wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Pod opieką Jadwigi Czernigi i Anny Józiak, W działaniach udział wzięło 8 wolontariuszy. Byli to: Daria Borowiec, Agnieszka Krysińska, Amanda Guba, Mateusz Czepkowski, Kornelia Wyszywana, Marcela Przywarska, Szymon Biżak, Szymon Andrzejczak.
Czytaj całość...
Grudniowa wyprawa do Drezna
piątek, 07 grudzień 2018
Wczesnym wtorkowym rankiem 4 grudnia 2018 r. grupa 40 uczniów kaliskiego Liceum i Technikum wyruszyła na jednodniową wycieczkę do Drezna, miasta zwanego „Perłą Baroku”.
Celem wycieczki było zwiedzenie zabytków Drezna – stolicy Saksonii oraz Dresdner Striezelmarkt – najstarszego jarmarku bożonarodzeniowego w Niemczech, który w bieżącym roku obchodzony jest po raz 584! Jarmark jest wizytówką Drezna, dlatego należy do obowiązkowych punktów zwiedzania miasta i okolic.
Czytaj całość...
PRACA W STANACH ZJEDNOCZONYCH
piątek, 07 grudzień 2018
W poniedziałek 3 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim na zaproszenie dyrektora szkoły gościła pani Sara Knop, przedstawicielka Cultural Care Au Pair, największej na świecie organizacji au pair, zajmującej się rekrutacją młodych osób, w tym absolwentek liceów, do pracy w charakterze tzw. au pair czyli opiekunek dzieci w Stanach Zjednoczonych.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>