- Start
SZKOŁA LIDERÓW W JĘZYKU ANGIELSKIM
środa, 31 styczeń 2018
W dniach od 13 do 19 stycznia 2018r. ośmioro kaliskich Licealistów z klas pierwszychpod opieką nauczycielki języka angielskiego Magdaleny Łojek uczestniczyło w obozie językowym „EuroWeek – szkoła liderów” w Długopolu Zdroju. Podczas obozu mogliśmy zintegrować się z młodzieżą z innych szkół. Uczestnikami byli uczniowie od szkoły podstawowej po liceum. Zajęcia prowadzili w języku angielskim wolontariusze z całego świata, z Indonezji, przez Indie i Wietnam, aż po Etiopię i Urugwaj., Pracowaliśmy w grupach, braliśmy udział w wielu aktywnościach, m.in. tworzyliśmy CV, ćwiczyliśmy trudną sztukę publicznych wystąpień, braliśmy udział w debatach oxfordzkich, przez cały czas trwania obozu rozwijaliśmy umiejętności językowe, a w wolnym czasie tańczyliśmy w gorących kolumbijskich rytmach i śpiewaliśmy karaoke.

Czytaj całość...
Nagrody dla solistów "Klepsydry"
sobota, 20 styczeń 2018
Na „XII Zachodniopomorskim Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych, który odbył się 12. stycznia 2018r. w Ińsku, wystąpiło dwoje uczniów kaliskiego Liceum: Kamila Pomagalska i Adrian Kociuba. Adrian za koncertowe wykonanie kolędy zdobył w kategorii szkół ponadgimnazjalnych drugie miejsce, natomiast Kamilę Pomagalską jury nagrodziło wyróżnieniem.

Czytaj całość...
Bal dla trzystu
sobota, 20 styczeń 2018
Zaledwie parę dni minęło od mającej miejsce w dniu 13 stycznia 2018r. studniówki maturzystów Liceum w Kaliszu Pomorskim, a emocje wciąż nie słabną. Takiego balu nie było od wielu lat: poloneza zatańczyło sześć klas, a sale Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim wypełniło trzysta osób.

Czytaj całość...
Apel podsumowujący pierwsze półrocze
wtorek, 16 styczeń 2018
W dniu 12 stycznia 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018. Dyrektor szkoły Maciej Rydzewski podziękował odchodzącej na emeryturę pani Małgorzacie Witek za wieloletnią pracę w szkolnej stołówce. Uczniowie docenili jej trud i zaangażowanie gromkimi brawami. Następnie odbyło się wręczenie dyplomów i nagród uczniom wyróżniającym się wysokimi wynikami w nauce, stuprocentową frekwencją oraz osiągającymi sukcesy w konkursach i zawodach sportowych.

Czytaj całość...
Zajęcia ze skanowania terenu w technikum informatycznym
wtorek, 16 styczeń 2018
W piątek 12 stycznia 2018r. uczniowie klasy pierwszej technikum informatycznego w ZSP w Kaliszu Pomorskim, pod kierunkiem doktora Grzegorza Stępnia – wykładowcy Akademii Morskiej w Szczecinie, poznawali tajniki pracy z programem Autodesk ReCap. Dzięki współpracy z Akademią Morską w Szczecinie uczniowie technikum już po raz drugi mieli możliwość pracy z nowoczesnym skanerem laserowym. Młodzi informatycy wykonali skan pomieszczenia tworząc zbiory danych 3D ze skanów laserowych i fotografii, a następnie dokonali obróbki chmur punktów w programie Autodesk ReCap.

Czytaj całość...
Wyróżnienie dla solisty z grupy teatralnej Klepsydra
sobota, 13 styczeń 2018
Uczeń kaliskiego Liceum Adrian Kociuba otrzymał wyróżnienie na regionalnym „XIII Konkursie Kolęd i Pastorałek”, który odbył się 10. stycznia w Reczu pod patronatem Księdza Biskupa Henryka Wejmana oraz Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Celem konkursu jest m.in. popularyzacja śpiewania kolęd i pastorałek oraz rozwijanie uczniów utalentowanych muzycznie.

Czytaj całość...
Połowinki w kaliskim Liceum
wtorek, 09 styczeń 2018
W dniu 5 stycznia 2018r. ponad stu uczniów kaliskiego Liceum wraz z wychowawcami, przedstawicielami rodziców oraz Dyrektorem i Zastępcą Dyrektora szkoły wzięło udział w połowinkach klas drugich w Sali Biesiadnej w Pomierzynie. Zabawę rozpoczęły podziękowania dla organizatorów połowinek – uczniów, rodziców i wychowawców – klasy 2a, Mirosławy Kacperskiej, klasy 2b, Zyty Bogacz, klasy 2c, Sebastiana Statecznego oraz klasy 2d, Karola Kaliny. Kilka słów do uczestników skierował Dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski, życząc wszystkim udanej zabawy, przypominając o wejściu w dorosłość, odpowiedzialności oraz zbliżającej się w przyszłym roku maturze.

Czytaj całość...
Mistrzostwa Układania Tangramów
środa, 03 styczeń 2018
Dnia 20 grudnia 2017r. w ZSP w Kaliszu Pomorskim odbyły się pierwsze Mistrzostwa Układania Tangramów, zorganizowane przez uczniów klasy 1 Ti pod opieką Zastępcy Dyrektora Katarzyny Witek. W konkursie wzięło udział trzydziestu ośmiu uczniów z całej szkoły, pośród których wyłoniono dziewiątkę finalistów. Trzy pierwsze miejsca zajęły kolejno: Dominika Skorupa z klasy 2a, Zofia Hurka z klasy 2b i Patrycja Rzeszuto również z klasy 2b.

Czytaj całość...
Licealiści z życzeniami u kombatantów
środa, 03 styczeń 2018
Kontynuując trwającą od kilku lat tradycję, w przedświąteczny piątek 22 grudnia 2017r. kaliscy Licealiści – Zosia Hurka, Jakub Krawczyk i Szymon Bołociuch wraz z Kierownikiem Internatu Jadwigą Czernigą, wybrali się z życzeniami do kombatantów. Odwiedzili panią Janinę Grzyb, panią Stefanię Mielec, pana Edwarda Jaskulskiego oraz pana Wiktora Wasiłkowskiego.

Czytaj całość...
Wigilia w internacie
środa, 03 styczeń 2018
W dniu 20 grudnia 2018r. internacka rodzina Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim oraz zaproszeni goście zebrała się w holu szkoły, wokół choinki udekorowanej własnoręcznie przygotowanymi ozdobami.Od wielu lat tradycją internatu jest uroczysta kolacja wigilijna. Również w tym roku w przedświąteczną środę młodzież w rekordowej liczbie ponad 200 osób, zasiadła do wigilijnego stołu. Było nam niezmiernie miło gościć przyjaciela szkoły i jej absolwenta, Burmistrza Kalisza Pomorskiego Michała Hypkiego, Dyrektora Szkoły Macieja Rydzewskiego i Zastępcę DyrektoraKatarzynę Witek. Gospodarzem spotkania była młodzież pod opieką Kierownika Internatu Jadwigi Czernigi oraz wychowawców.

Czytaj całość...
Świąteczny konkurs w internatach
środa, 03 styczeń 2018
Każdego roku w przedświątecznym tygodniu uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, mieszkający w internatach rywalizująw konkursie na najładniej udekorowany internat oraz najładniej udekorowany pokój. W związku z tym, że zajmujemy aż cztery różne obiekty,konkurencja była bardzo duża. Znacznie wcześniej uczniowie oraz wychowawcy planowali oraz wykonywali dekoracje świąteczne. Ażdo 18 grudnia 2017r., kiedy komisja konkursowa na czelez Dyrektorem Szkoły Maciejem Rydzewskim, Kierownikiem Internatu Jadwigą Czernigą oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Grażyną Błądek, a także uczniami z internatów odwiedziła wszystkie obiekty, gdzie mieszkają uczniowie i każdy pokój.

Czytaj całość...
WICEMISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA W UNIHOKEJU
wtorek, 02 styczeń 2018
W dniu 29 grudnia 2017 r. w Hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu w Mrzeżynie odbył się finał Wojewódzkiej Licealiadyw Unihokeju Dziewcząt. W zawodach wzięła udział reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, która zdobyła wicemistrzostwo województwa.Opiekunem i trenerem drużyny była nauczycielka wychowania fizycznego Renata Effenberg – Nawrot.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>