- Start
Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim zaprezentowali swoje pasje
czwartek, 16 styczeń 2020
W piątkowe popołudnie 10 stycznia 2020 roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyła się SZKOLNA GALA TALENTÓW, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności i pasje przed publicznością. Na uroczystość przybyli rodzice, grono pedagogiczne, dyrekcja oraz koledzy i koleżanki osób występujących.
Gości przywitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Mickun oraz jej zastępczyni Martyna Safaryn, które prowadziły galę. Muzyką, nagłośnieniem i częścią techniczną zajmował się opiekun Samorządu Uczniowskiego Konrad Chwastek. Prowadzące przedstawiły prace plastyczne dwóch uczennic Amelii Ciosmak i Mariki Kropidłowskiej z kl. 2a oraz prace graficzne Piotra Komorowskiego z kl. 3 technikum informatycznego. Jako pierwsza wystąpiła Maria Rzeźniewska z klasy 2d, która zaprezentowała STAND-UP. Uczennica wykazała się ogromną pomysłowością, rozbawiła gości, a jej występ na pewno pozostanie na długo w pamięci.
Czytaj całość...
Moc życzeń
czwartek, 16 styczeń 2020
„Moc życzeń ” to hasło przewodnie akcji wolontariackiej, zorganizowanej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Miała ona na celu zrobienie przez uczniów kartek świątecznych dla chorych dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej ze Szczecina. Uczniowie klas I, na zajęciach plastyki pod nadzorem nauczyciela pana Zbigniewa Kowalskiego tworzyli samodzielnie własne kartki świąteczne i uzupełniali życzeniami.
Mamy nadzieję, że wszystkie wysłane kartki świąteczne wywołają uśmiech na twarzach chorych dzieci i ich rodziców, a także dodadzą im sił w walce z chorobą.

Wolontariusze ZSP w Kaliszu Pomorskim
Pracowity koniec roku kadetów certyfikowanej klasy wojskowej
czwartek, 16 styczeń 2020
Kadeci certyfikowanej klasy wojskowej 2c z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pracowicie spędzili koniec roku 2019. Pod opieką mjr rez. Andrzeja Kowalewskiego 28 listopada uczestniczyli w szkoleniu mobilizacyjnym na terenie Składu Cybowo, 9 grudnia odbyli marsz kondycyjny na trasie Kalisz Pomorski – Dębsko, a 16 grudnia spędzili na całodniowych ćwiczeniach na strzelnicy Jaworze, na poligonie drawskim.
Praktyczne szkolenie na terenie Składu Cybowo miało zapoznać uczniów, którzy odgrywali rolę poborowych z procesem przyjmowania żołnierzy wcielonych do służby wojskowej. Osoby odpowiedzialne w jednostce wojskowej za poszczególne elementy bazy mobilizacyjnej mogły przeanalizować poszczególne fazy działania i wyciągnąć wnioski w zakresie usprawnienia procesu mobilizacyjnego. Kadeci natomiast mogli poczuć atmosferę wojska i obawy młodego człowieka wcielanego do służby wojskowej. Poborowych po zakończeniu szkolenia z zadaniami bazy zapoznał Kierownik Składu mjr Rafał Cieśliński, któremu dziękujemy za współpracę w szkoleniu młodzieży.
Czytaj całość...
Wsparcie Lodołamaczy dla Krzysia
czwartek, 16 styczeń 2020
Dnia 7 grudnia 2019r. wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Julia Sadowska, Zuzanna Ciesiółka w ramach mikołajkowego morsowania dla Krzysztofa, odwiedziły plaże miejską w Kaliszu Pomorskim. Celem akcji była zbiórka pieniędzy na protezę dla Krzysia. Atmosfera była wspaniała. Morsy przywitały zimną wodę. Nie zabrakło też Mikołaja, który obdarował wszystkich słodkościami ze swojego worka. Na koniec każdy mógł spędzić miło czas przy ognisku.
Po zakończonej zabawie, wolontariuszki pożegnały się i złożyły świąteczne życzenia.
Dziękujemy grupie Lodołamacze za ciepłe przyjęcie oraz za każdą wpłatę na rzecz Krzysia.

Wolontariusze ZSP
w Kaliszu Pomorskim
Jasełka spełnionych marzeń
środa, 25 grudzień 2019
Podczas tegorocznych Jasełek w kaliskim Liceum, tradycyjnie odegranych przez grupę teatralną „Klepsydra”, życzono sobie wzajemnie spełnienia choć jednego z marzeń, które mają zarówno uczniowie, nauczyciele jak i zaproszeni na uroczystość goście.
A przybyli na nią w piątek, 20 grudnia 2019r., powitani przez dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Macieja Rydzewskiego: wiceburmistrz Kalisza Pomorskiego Stanisław Samek, dyrektor Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim Małgorzata Dziadek, kierownik Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim Urszula Miłoszewska, por. Anna Zieniewicz z 16. WOG Drawsko, komendant Straży Miejskiej w Kaliszu Pomorskim Wojciech Czyżak, przyjaciel szkoły Wiesław Piotrowski oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Drawsko Grzegorz Stempień.
Czytaj całość...
ODEBRALI NAGRODY I SPOTKALI SIĘ Z PREZYDENTEM RP
środa, 25 grudzień 2019
Kadeci z certyfikowanej klasy wojskowej 2c – Tobiasz Głowacki, Kacper Kłos, oraz Konrad Nowak pod opieką Krzysztofa Wójciaka w dniu 17 grudnia 2019r. w Warszawie odebrali nagrody za wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie dla klas wojskowych „Siła w Tradycji”, zorganizowanym przez Biuro do Spraw Proobronnych.
Po odebraniu nagród wzięli udział w spotkaniu wigilijnym zwierzchnika Sił Zbrojnych prezydenta RP Andrzeja Dudy i pierwszej damy oraz Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka z żołnierzami, kadrą dowódczą i pracownikami Wojska Polskiego, które odbyło się w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie. Była to dodatkowa forma wyróżnienia i uhonorowania zwycięzców konkursu „Siła w tradycji”.
Czytaj całość...
Z ŻYCZENIAMI I PACZKĄ DLA BOHATERA U KOMBATANTÓW
środa, 25 grudzień 2019
Już od kilku lat w przedświątecznym okresie młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odwiedza kombatantów mieszkających na terenie gminy. Tak było również w czwartek 19 grudnia 2019r. Kadeci z klasy wojskowej 2c – Katarzyna Strychalska, Konrad Nowak i Antoni Nowak pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego pojechali do pana Wiktorowa Wasiłkowskiego z Suchowa oraz pana Edwarda Jaskulskiego z Sienicy. Kombatantów wraz z młodzieżą odwiedził także Radny Powiatu Drawskiego Marcin Krężel, koordynator IX Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera.
Kadeci wraz z dyrektorem szkoły i radnym złożyli seniorom oraz ich bliskim serdeczne życzenia, wręczyli świąteczne stroiki oraz słodkie podarunki, które ufundowała Piekarnia Halina Bulwa i Alicja Czapek z Kalisza Pomorskiego. Dzięki współpracy szkoły z panem Marcinem Krężelem kaliscy kombatanci zostali włączeni do IX Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera, w ramach której otrzymali paczki na święta.
Czytaj całość...
Warsztaty geologiczne
środa, 25 grudzień 2019
Dwie grupy uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim w środę 18 grudnia 2019r. wraz z nauczycielem geografii Pawłem Łuczko i ks. Przemysławem Grackiem, udały się do żwirowni w Mielenku Drawskim. Realizacja podstawy programowej z geografii w zakresie rozszerzonym to także lekcje geologii, będące doskonałą okazją, by poznać historię naszej części świata w praktyce.
Uczniowie dzielnie i z poświęceniem starali się dostać do ukrytej w skałach historii naszej planety. Odnalezione skamieniałości zaskoczyły kaliskich badaczy. Belemnity, małże, trylobity i fragment amonita okazały się bardzo cennymi znaleziskami, godnymi, by umieścić je w pracowni geograficznej kaliskiego liceum i technikum.
Czytaj całość...
Grudniowy koncert Dystractora
środa, 25 grudzień 2019
W przedświąteczny poniedziałek 16 grudnia 2019r. na sali gimnastycznej ZSP w Kaliszu Pomorskim odbył się koncert szkolnego zespołu muzycznego DYSTRAKOR, prowadzonego przez nauczyciela historii i pasjonata muzyki Konrada Chwastka. Koncert był podsumowaniem zajęć muzycznych prowadzonych z młodzieżą w ramach projektu realizowanego przez działające przy szkole Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem” – „Kalisz Pomorski w Polsce i Europie - dawniej i dziś”, dofinasowanego przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego.
DYSTRAKTOR wystąpił w nowej odsłonie personalnej, ponieważ specyfika szkolnego zespołu muzycznego polega na tym, że jego skład ulega zmianom związanym z naturalnym rytmem pracy szkoły, jedni uczniowie kończąc szkołę opuszczają zespół, a inni nowo przybyli go zasilają. Efekt fuzji debiutujących w zespole nowych muzyków z wcześniejszymi wykonawcami okazał się nadzwyczaj udany. Spotkały się osobowości nieprzeciętne, pełne radości, energii i młodzieńczego zapału. To wszystko zaowocowało zmianą repertuaru na bardziej współczesny, mocno energetyczny, który w interpretacji uczniów niekiedy brzmiał nawet lepiej niż pierwowzór.
Czytaj całość...
Medical Team z ZSP Kalisz Pomorski uczył młodych karateków
środa, 25 grudzień 2019
W ramach realizacji zadania publicznego „Bezpieczny powiat drawski. Nauka i doskonalenie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez członków grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski oraz prowadzenie szkoleń w placówkach oświatowych.” w środę 11 grudnia 2019 roku grupa Medical Team przeprowadziła szkolenie z pierwszej pomocy dla zawodników Klubu Karate Muks Oyama w Drawsku Pomorskim.
Zajęcia odbyły się w trzech grupach. Pierwsi ćwiczyli najmłodsi. Uczyli się wykonania RKO na fantomie oraz pierwszej pomocy przy omdleniu. W parach z prowadzącymi zajęcia ćwiczyli zgłaszanie zdarzenia na numer 112, a gra w memory miała im pomóc zapamiętać numery alarmowe. Karatecy z grupy starszej uczyli się układania nieprzytomnego w pozycji bezpiecznej, RKO na fantomie oraz zgłaszania zdarzenia do CPR na numer 112. Wszyscy bardzo zaangażowali się w wykonywanie zadań.
Czytaj całość...
Życzenia Świąteczne
poniedziałek, 23 grudzień 2019

Wielkie serca w małym mieście
czwartek, 19 grudzień 2019
W sobotę 14 grudnia od 9 rano do 18 halę sportową Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim wypełniały tłumy. Wszyscy zebrali się tam z jednego powodu - by pomóc choremu maturzyście z tutejszego liceum - Krzysztofowi Krupińskiemu.

Organizacją akcji charytatywnej zajęło się Szkolne Koło Wolontariatu działające przy ZSP w Kaliszu Pomorskim, ogromną pomoc zaoferowały również Szkoły Podstawowe w Kaliszu Pomorskim i Pomierzynie oraz przedszkole „Bajkolandia”. Koordynatorem działań została pani Anna Józiak, opiekun grupy licealistów, pedagog i nauczyciel chemii. Pomysłodawcą był wychowawca Krzysztofa, nauczyciel geografii pan Paweł Łuczko. Pomagać chciało wiele osób: nauczyciele okolicznych szkół, uczniowie, władze oraz mieszkańcy gminy Kalisz Pomorski, Drawska Pomorskiego i powiatu drawskiego. Nikomu jednak przez myśl nie przeszło, że w jeden dzień uda się zdobyć rekordową sumę - ponad trzydzieści tysięcy złotych.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>