- Start
KLASY POLICYJNO PENITENCJARNE W ZAKŁADZIE KARNYM W WIERZCHOWIE
sobota, 24 listopad 2018
W środę 21 listopada 2018 r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej o profilu policyjno-penitencjarnym wraz z komisarzem Krzysztofem Wójciakiem i wychowawcą Pawłem Łuczko, uczestniczyli w zajęciach na terenie Zakładu Karnego w Wierzchowie.
Dla uczniów drugiej klasy były to kolejne zajęcia z panią porucznik Dorotą Zwolańską. Natomiast uczniowie klasy pierwszej byli pierwszy raz w Zakładzie Karnym w Wierzchowie, z którym ZSP w Kaliszu Pomorskim z wiążące umowa o współpracy.
Czytaj całość...
Robert Mazurek z tytułem przyjaciela kaliskiej szkoły
czwartek, 22 listopad 2018
16 listopada współautor rubryki „Z życia koalicji, z życia opozycji” i prowadzący poranną rozmowę w RMF FM - Robert Mazurek odebrał honorowy tytuł „Przyjaciela Liceum w Kaliszu Pomorskim”.
Specjalnie na tę okazję w kaliskim liceum zorganizowano apel. Nagrodę dziennikarzowi wręczył dyrektor szkoły Maciej Rydzewski. Uczennice prowadzące spotkanie dowcipnie komentowały obecność gościa. A to dlatego, że dziennikarz w ubiegłym roku nie odebrał żadnej z prestiżowych ogólnopolskich nagród, które mu przyznano. Ani nie pofatygował się do Krakowa po statuetkę Mediatorów, ani nie udał się na galę Grand Press.
Czytaj całość...
WARSZTATY W DZIKIEJ ZAGRODZIE
wtorek, 20 listopad 2018
Dnia 16.11.2018 r. w Dzikiej Zagrodzie w Jabłonowie odbyły się warsztaty z udziałem kaliskich Licealistów z klasy 3c o profilu wojskowym pod opieką księdza Wojciecha Marcinkiewicza.
W spotkaniu uczestniczyły rówież służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo: policja, wojsko, straż gminna i miejska. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały informacyjne. Program warsztatów obejmował zwiedzanie zagrody i karmienie żubrów oraz wykłady, które poruszały następujące tematy:

Czytaj całość...
Zmagania z Utopią  konkurs rozstrzygnięty
wtorek, 20 listopad 2018
W środę 14 listopada 2018 r. podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Drawskiego zostały wręczone nagrody laureatom VI Dyktanda o Pióro Starosty Drawskiego.
Statuetka Mistrza Ortografii 2018 r. powędrowała do ucznia z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Roberta Jankowskiego, tytuł pierwszego Wicemistrza otrzymała również uczennica kaliskiego liceum Maja Piskorowska, natomiast drugim Wicemistrzem ortografii została Katarzyna Lewandowska.
Czytaj całość...
Klasy wojskowe na manewrach Anakonda-18
wtorek, 20 listopad 2018
Chłodny, ale słoneczny piątek 16 listopada 2018r. był wyjątkowym dniem dla uczniów klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Uczniowie klas 1c i 2c pod opieką nauczycieli – mjr rez. Andrzeja Kowalewskiego, Pawła Łuczko i Renaty Effenberg-Nawrot na zaproszenie dowódcy CSWL Drawsko płk Marka Gmurskiego, wzięli udział w „Dniu Obserwatora”, odbywającym się w ramach manewrów ANAKONDA 2018 na poligonie drawskim.
Czytaj całość...
II Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy pod patronatem Starosty Drawskiego
sobota, 17 listopad 2018
Dnia 15 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyła się II edycja Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy pod patronatem Starosty Drawskiego.
W zawodach wzięło udział 8 zespołów z trzech szkół Powiatu Drawskiego. W kategorii Szkół Podstawowych do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn z Kalisza Pomorskiego, Drawska Pomorskiego i Złocieńca, natomiast w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych z Kalisza Pomorskiego i Drawska Pomorskiego. Rywalizacja zarówno w jednej jak i drugiej kategorii była bardzo zacięta.
W pierwszym etapie zespoły musiały sobie poradzić z testem wiedzy, który zawierał 30 pytań z pierwszej pomocy przedmedycznej dla szkoły podstawowej i 30 pytań z kwalifikowanej pierwszej pomocy dla szkół ponadgimnazjalnych.
Czytaj całość...
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI NA WOJSKOWO
sobota, 17 listopad 2018
W dniu 08.11.2018r w Drawsku Pomorskim odbyły się obchody Święta Niepodległości przygotowane przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych i władze miasta. Na zaproszenie dowódcy CSWL pułkownika Marka Gmurskiego w uroczystościach wzięli udział uczniowie klasy 1c o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką majora rez. Andrzeja Kowalewskiego i dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego.
Czytaj całość...
Uczennice z kaliskiego Liceum nagrodzone w ogólnopolskim konkursie w Warszawie
sobota, 17 listopad 2018
Uczennice z kaliskiego Liceum od kilku lat uczestniczą z wielkim powodzeniem w ogólnopolskim konkursie historyczno- artystycznym „Pamięć nieustająca” w Warszawie. Każdego roku zdobywają tam czołowe miejsca i tak było w obecnej VI edycji, w której tytuł laureata przyznano Karolinie Budnickiej, a wyróżnienie otrzymała Oktawia Gwiaździńska.
Czytaj całość...
STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI W WIELU ODSŁONACH
czwartek, 15 listopad 2018
W dniach 5 – 11 listopada 2018 r. w Kaliszu Pomorskim, tak jak w całym kraju odbywały się liczne inicjatywy i uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. We wspólne świętowanie włączyli się również uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Razem z uczniami szkół podstawowych, władzami i mieszkańcami miasta zaśpiewali Hymn Polski oraz wiązankę pieśni patriotycznych, wzięli udział we mszy świętej za Ojczyznę oraz uroczystościach pod pomnikiem upamiętniającym początki polskości w Kaliszu Pomorskim.
Czytaj całość...
Spektakl Klepsydry dla ponad 200 uczniów
czwartek, 15 listopad 2018
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim i w Pomierzynie oraz licealiści, w sumie ponad 200 widzów, obejrzało spektakl grupy teatralnej „Klepsydra” pt. „Lekcje szkolnej historii”. Wystawiono go w sali Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania Niepodległości.
Czytaj całość...
CZERWONA SZKOŁA BIAŁO  CZERWONA
czwartek, 15 listopad 2018
„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Zgodnie z tą konfucjańską maksymą przygotowania do obchodów jubileuszu Stulecia Niepodległości uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim rozpoczęli z dużym wyprzedzeniem. Wszystkie elementy dekoracyjne, jakie w tych świątecznych dniach pojawiły się w szkole i w internatach, uczniowie wykonali własnoręcznie pod opieką wychowawców i nauczycieli. Przygotowanie wystroju patriotycznego koordynowała kierownik internatu Jadwiga Czerniga.
Czytaj całość...
Kolejne zajęcia uczniów Technikum Informatycznego na Akademii Morskiej
czwartek, 15 listopad 2018
W dniach 14-15 listopada 2018r. uczniowie Technikum Informatycznego w ZSP Kalisz Pomorski po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach na Akademii Morskiej. Wyjazd ten jest realizacją projektu Kontrakt Samorządowy, który jest realizowany przez kaliską szkołę od ubiegłego roku.
Podczas zajęć na Wydziale Informatyki Akademii Morskiej uczniowie poznają język programowania JAVA w oparciu o platformę programistyczną Eclipse. Program kursu zakłada poznanie klas, obiektów oraz tablic obiektów, także pętle programowe i wyjątki. Uczniowie tworzą także zaawansowane konstrukcje graficzne 3D w programie Blender.
Zajęcia trwają kilka godzina dziennie z przerwami na zasłużony posiłek w przyuczelnianej stołówce.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>