- Start
Apel podsumowujący pierwsze półrocze
wtorek, 16 styczeń 2018
W dniu 12 stycznia 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018. Dyrektor szkoły Maciej Rydzewski podziękował odchodzącej na emeryturę pani Małgorzacie Witek za wieloletnią pracę w szkolnej stołówce. Uczniowie docenili jej trud i zaangażowanie gromkimi brawami. Następnie odbyło się wręczenie dyplomów i nagród uczniom wyróżniającym się wysokimi wynikami w nauce, stuprocentową frekwencją oraz osiągającymi sukcesy w konkursach i zawodach sportowych.

Czytaj całość...
Zajęcia ze skanowania terenu w technikum informatycznym
wtorek, 16 styczeń 2018
W piątek 12 stycznia 2018r. uczniowie klasy pierwszej technikum informatycznego w ZSP w Kaliszu Pomorskim, pod kierunkiem doktora Grzegorza Stępnia – wykładowcy Akademii Morskiej w Szczecinie, poznawali tajniki pracy z programem Autodesk ReCap. Dzięki współpracy z Akademią Morską w Szczecinie uczniowie technikum już po raz drugi mieli możliwość pracy z nowoczesnym skanerem laserowym. Młodzi informatycy wykonali skan pomieszczenia tworząc zbiory danych 3D ze skanów laserowych i fotografii, a następnie dokonali obróbki chmur punktów w programie Autodesk ReCap.

Czytaj całość...
Wyróżnienie dla solisty z grupy teatralnej Klepsydra
sobota, 13 styczeń 2018
Uczeń kaliskiego Liceum Adrian Kociuba otrzymał wyróżnienie na regionalnym „XIII Konkursie Kolęd i Pastorałek”, który odbył się 10. stycznia w Reczu pod patronatem Księdza Biskupa Henryka Wejmana oraz Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Celem konkursu jest m.in. popularyzacja śpiewania kolęd i pastorałek oraz rozwijanie uczniów utalentowanych muzycznie.

Czytaj całość...
Połowinki w kaliskim Liceum
wtorek, 09 styczeń 2018
W dniu 5 stycznia 2018r. ponad stu uczniów kaliskiego Liceum wraz z wychowawcami, przedstawicielami rodziców oraz Dyrektorem i Zastępcą Dyrektora szkoły wzięło udział w połowinkach klas drugich w Sali Biesiadnej w Pomierzynie. Zabawę rozpoczęły podziękowania dla organizatorów połowinek – uczniów, rodziców i wychowawców – klasy 2a, Mirosławy Kacperskiej, klasy 2b, Zyty Bogacz, klasy 2c, Sebastiana Statecznego oraz klasy 2d, Karola Kaliny. Kilka słów do uczestników skierował Dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski, życząc wszystkim udanej zabawy, przypominając o wejściu w dorosłość, odpowiedzialności oraz zbliżającej się w przyszłym roku maturze.

Czytaj całość...
Mistrzostwa Układania Tangramów
środa, 03 styczeń 2018
Dnia 20 grudnia 2017r. w ZSP w Kaliszu Pomorskim odbyły się pierwsze Mistrzostwa Układania Tangramów, zorganizowane przez uczniów klasy 1 Ti pod opieką Zastępcy Dyrektora Katarzyny Witek. W konkursie wzięło udział trzydziestu ośmiu uczniów z całej szkoły, pośród których wyłoniono dziewiątkę finalistów. Trzy pierwsze miejsca zajęły kolejno: Dominika Skorupa z klasy 2a, Zofia Hurka z klasy 2b i Patrycja Rzeszuto również z klasy 2b.

Czytaj całość...
Licealiści z życzeniami u kombatantów
środa, 03 styczeń 2018
Kontynuując trwającą od kilku lat tradycję, w przedświąteczny piątek 22 grudnia 2017r. kaliscy Licealiści – Zosia Hurka, Jakub Krawczyk i Szymon Bołociuch wraz z Kierownikiem Internatu Jadwigą Czernigą, wybrali się z życzeniami do kombatantów. Odwiedzili panią Janinę Grzyb, panią Stefanię Mielec, pana Edwarda Jaskulskiego oraz pana Wiktora Wasiłkowskiego.

Czytaj całość...
Wigilia w internacie
środa, 03 styczeń 2018
W dniu 20 grudnia 2018r. internacka rodzina Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim oraz zaproszeni goście zebrała się w holu szkoły, wokół choinki udekorowanej własnoręcznie przygotowanymi ozdobami.Od wielu lat tradycją internatu jest uroczysta kolacja wigilijna. Również w tym roku w przedświąteczną środę młodzież w rekordowej liczbie ponad 200 osób, zasiadła do wigilijnego stołu. Było nam niezmiernie miło gościć przyjaciela szkoły i jej absolwenta, Burmistrza Kalisza Pomorskiego Michała Hypkiego, Dyrektora Szkoły Macieja Rydzewskiego i Zastępcę DyrektoraKatarzynę Witek. Gospodarzem spotkania była młodzież pod opieką Kierownika Internatu Jadwigi Czernigi oraz wychowawców.

Czytaj całość...
Świąteczny konkurs w internatach
środa, 03 styczeń 2018
Każdego roku w przedświątecznym tygodniu uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, mieszkający w internatach rywalizująw konkursie na najładniej udekorowany internat oraz najładniej udekorowany pokój. W związku z tym, że zajmujemy aż cztery różne obiekty,konkurencja była bardzo duża. Znacznie wcześniej uczniowie oraz wychowawcy planowali oraz wykonywali dekoracje świąteczne. Ażdo 18 grudnia 2017r., kiedy komisja konkursowa na czelez Dyrektorem Szkoły Maciejem Rydzewskim, Kierownikiem Internatu Jadwigą Czernigą oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Grażyną Błądek, a także uczniami z internatów odwiedziła wszystkie obiekty, gdzie mieszkają uczniowie i każdy pokój.

Czytaj całość...
WICEMISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA W UNIHOKEJU
wtorek, 02 styczeń 2018
W dniu 29 grudnia 2017 r. w Hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu w Mrzeżynie odbył się finał Wojewódzkiej Licealiadyw Unihokeju Dziewcząt. W zawodach wzięła udział reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, która zdobyła wicemistrzostwo województwa.Opiekunem i trenerem drużyny była nauczycielka wychowania fizycznego Renata Effenberg – Nawrot.

Czytaj całość...
Z WIZYTĄ W 2 BRYGADZIE ZMECHANIZOWANEJ
sobota, 30 grudzień 2017
W dniu 20 grudnia 2017r. uczniowie klasy 2c o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką Andrzeja Kowalewskiego, w ramach planu wspólpracy uczestniczyli w szkoleniu zapoznawczym realizowanym w koszarach 2 Brygady Zmechanizowanej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu. Uczniom przedstawiono historię 2 Brygady Zmechanizowanej w oparciu o salę tradycji. Jednostka przejęła tradycje oddziałów – jednostek Wojska Polskiego oznaczonych cyfrą 6 oraz 2. Kierownik Klubu Żołnierskiego w Złocieńcu opowiedział o jednostce i zaprezentował polskie mundury wojskowe używane w ubiegłym wieku oraz mundury pustynne.

Czytaj całość...
Jasełka w kaliskim Liceum
sobota, 30 grudzień 2017
21 grudnia 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczniowie z grupy teatralnej „Klepsydra”, której opiekunem jest Joanna Mączkowska, wystawili Jasełka, odgrywając biblijne postaci: Świętej Rodziny, pastuszków przybyłych do Betlejem oraz aniołów i diabłów. We wspólnym świętowaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, rodzice oraz goście: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego- Janusz Garbacz, Radna Powiatu Drawskiego- Halina Samek, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kaliszu Pomorskim- ksiądz Kazimierz Serafin, przedstawiciel Składu Cybowo, reprezentantka Zakładu Karnego w Wierzchowie, przyjaciele Szkoły i pasjonaci historii: Wiesław Piotrowski i Eugeniusz Piecewicz.

Czytaj całość...
Kaliscy licealiści na sztuce Moliera
sobota, 23 grudzień 2017
To ciekawe doświadczenie przejść zaraz po zakupach w szczecińskim centrum handlowym „Galaxy” do Teatru Współczesnego, by tam znaleźć się w oddalonej o kilka stuleci epoce Moliera na jego sztuce „Szkoła żon”. W niej Arnolf, zamożny i ustatkowany mężczyzna, którego marzeniem jest znaleźć odpowiednią żonę, postanawia wychować sobie oddaną i wierną małżonkę. Wszystko rozgrywa się w komediowej konwencji.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>