- Start
Szkolenie na strzelnicy w Jaworzu
wtorek, 28 listopad 2017
W dniu 24 listopada 2017r. uczniowie pierwszej i drugiej klasy wojskowej ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką Andrzeja Kowalewskiego wzięli udział w szkoleniu poligonowym na strzelnicy Jaworze. Zajęcia zorganizowano we współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych oraz przebywającymi na poligonie żołnierzy 2 Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa. Uczniowie po zapoznaniu się z warunkami bezpieczeństwa podczas przebywania na poligonie oraz zapoznaniu z organizacją zajęć przystąpili do intensywnego szkolenia.
Czytaj całość...
Dzień edukacyjno - integracyjny w ZSP Kalisz Pomorski
piątek, 24 listopad 2017
Dnia 22 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się wyjątkowy dzień. Poza próbnymi maturami dla klas trzecich, Samorząd Uczniowski pod opieką pana Karola Kaliny zorganizował „Dzień edukacyjno-integracyjny” dla klas pierwszych i drugich. Pomysł organizacji tego dnia powstał w pierwszej połowie września 2017 r. Podczas dnia integracji uczniowie klas drugich przygotowali dla naszych pierwszaków zadania odpowiednio dobrane do ich profili, odbywało się to przez dwie pierwsze lekcje.
Czytaj całość...
Lekcja o Kaliszu Pomorskim
piątek, 24 listopad 2017
Historycznych tajemnic Kalisza Pomorskiego rozwiązano już siedem. Która jest najważniejsza? Od której zacząć ich streszczenie? Taką podróż „ekspresem po tajemnicach” odbyli 17. listopada uczniowie klasy I b z kaliskiego Liceum. Było to możliwe, gdyż tę skondensowaną lekcję lokalnej historii poprowadzili wspólnie: Bogumił Kurylczyk i Joanna Mączkowska, którzy wraz z licealistami kolejnych roczników od pięciu lat realizują program „Moja Mała Ojczyzna”, a w nim odkrywają kolejne dotąd nieznane fakty z dziejów miasta publikowane następnie na portalu www.liceum.kalisz.pl w dziale „Nasz przewodnik”.
Czytaj całość...
"Dzień otwartych drzwi" w technikum informatycznym
piątek, 24 listopad 2017
W dniu 22 listopada 2017r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych odbyło się spotkanie uczniów trzecich klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim z uczniami technikum informatycznego, nauczycielem informatyki Piotrem Sieradzonem oraz dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim. Gościem specjalnym był doktor Grzegorz Stempień, pracownik naukowy Akademii Morskiej w Szczecinie, uczelni patronackiej technikum informatycznego.
Czytaj całość...
I Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy w ZSP w Kaliszu Pomorskim
środa, 22 listopad 2017
Dnia 16 listopada 2017 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim odbyła się I edycja Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy pod patronatem Starosty Drawskiego. Olimpiada składała się z dwóch etapów, teoretycznego testu wiedzy i praktycznego, trzech zadań jakie musieli wykonać uczniowie, pozycja boczna bezpieczna i RKO (Szkoły Podstawowe i Ponadgimnazjalne) oraz scenki urazowej na zasadach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
Czytaj całość...
Moralitet antynikotynowy w kaliskim Liceum
środa, 22 listopad 2017
W ramach obchodów „Światowego Dnia Rzucania Palenia 16 listopada 2017” na przerwie międzylekcyjnej w kaliskim Liceum odegrano moralitet pobudzający do refleksji nad zgubnymi skutkami nałogu nikotynowego. Nikt nie wygłaszał tu słów potępienia, ponieważ wszystko przedstawili gestami w swojej scenicznej pantomimie aktorzy grupy teatralnej „Klepsydra” wspomagani przez odpowiednie kostiumy i dekoracje.
Czytaj całość...
Najlepsze pióro w województwie
wtorek, 21 listopad 2017
Magdalena Wyrzykowska z Liceum w Kaliszu Pomorskim otrzymała tytuł: „Najlepszego dziennikarza” województwa zachodniopomorskiego w konkursie „Szkolny Pulitzer”, organizowanym przez „Kurier Szczeciński”. W dniu 17.11.17r. w szczecińskiej Starej Rzeźni na Łasztowni po raz osiemnasty rozstrzygnięto, do jakich redakcji powędrują nagrody. Magdalenę Wyrzykowskąwyróżniło Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty. Do jej rąk poza honorowym tytułem trafiły inne wartościowe rzeczy: książki, dyktafon, torba sportowa, pamiątkowy długopis.
Czytaj całość...
Spektakl i koncert na Dzień Niepodległości
wtorek, 21 listopad 2017
Kaliscy licealiści z grupy teatralnej „Klepsydra” wystawili z okazji Święta Niepodległości wymowny spektakl oraz wzruszyli publiczność koncertem nostalgiczno-patriotycznych pieśni.
Oba występy, na które przybyli m.in. wiceburmistrz Tomasz Kołtun i radni, odbyły się 10 listopada w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim. Spektakl „Wspomnienie o pierwszomajowym pochodzie” przypominał w metaforycznej formie minione obrzędy kultu jednostki komunistycznych przywódców.
Czytaj całość...
Kaliscy Licealiści w Laboratorium Przedsiębiorczości
wtorek, 21 listopad 2017
W poniedziałek 13 listopada 2017r. w ramach Światowych Dni Przedsiębiorczości, odbył się dzień otwarty w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu, zatytułowany ,,Laboratorium Przedsiębiorczości”. W imprezie uczestniczyli uczniowie klas: 2c,3a,3b i 3e Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z nauczycielami: Z. Jarząbkiem, J. Boniecką, P. Łuczko, S. Statecznym, A. Kowalewskim i K. Wójciakiem.
Czytaj całość...
SZALONE LATA 20. i 30. W OPERZE NA ZAMKU
wtorek, 14 listopad 2017
Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim poddali się magii sceny opery na Zamku w Szczecinie, oglądając musical „ Crasy for You”- muzyczną komedię braci George i Iry Gershwinów do libretta Kena Ludwiga. Na spektakl udali się w dniu 7 listopada 2017r., pod opieką wychowawczyń Mirosławy Kacperskiej i Joanny Bonieckiej
Czytaj całość...
SUKCES W TURNIEJU STRZELECKIM
wtorek, 14 listopad 2017
W dniu 11 listopada 2017r. uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim wzięli udział w IV Drawskim Turnieju Strzeleckim z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorem turnieju był Dowódca Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, firma Hornet oraz Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim. Strzelanie odbywało się z broni pneumatycznej, a dla mieszkańców Drawska Pomorskiego zorganizowano pokaz sprzętu.
Czytaj całość...
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
poniedziałek, 13 listopad 2017
W dniu 10 listopada 2017r. mieszkańcy Kalisza Pomorskiego świętowali 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło wśród nich uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, którzy wraz z nauczycielami wzięli aktywny udział w obchodach tego bliskiego każdemu Polakowi święta.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>