- Start
ZAJĘCIA HISTORYCZNE DLA GIMNAZJALISTÓW W KALISKIM LICEUM
wtorek, 05 czerwiec 2018
W dniu 29 maja 2018 r. uczniowie z gimnazjów w ramach projektu „Kalisz Pomorski od przeszłości do teraźniejszości”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Jesteśmy razem” wzięli udział w spotkaniu z rekonstruktorem oraz z pasjonatem i znawcą lokalnej historii. Zajęcia odbyły się podczas Pikniku Młodych Pasjonatów – dnia otwartego szkoły.

Czytaj całość...
DZIEŃ OTWARTY KALISKIEGO LICEUM I TECHNIKUM
wtorek, 05 czerwiec 2018
Tradycją Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Technikum w Kaliszu Pomorskim jest organizowanie wiosną Pikniku Młodych Pasjonatów. W tym roku podczas jego VII edycji, 29 maja,drzwi szkoły zostały szeroko otwarte dla uczniów gimnazjów, ich nauczycieli i rodziców. Jak zwykle goście nie zawiedli. Kaliskie liceum i technikum odwiedziło 203 uczniów z sześciu szkółw grupach zorganizowanych oraz wielu następnych, w tym z kilku kolejnych placówek, indywidualnie.

Czytaj całość...
Certyfikaty z języka niemieckiego w Kaliskim Liceum
wtorek, 05 czerwiec 2018
Dnia 28 maja 2018r. kilkunastu uczniów oraz nauczycieliZespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim przystąpiło po raz kolejny do sesji egzaminacyjnej certyfikatu języka niemieckiego. Egzamin na poziomie B1 i B2 został przeprowadzony pod nadzorem pani dyrektor Centrum Egzaminacyjnego Goethe - Institut Oddział Szczecin Izabeli Zalewskiej – Baran.

Czytaj całość...
Obóz szkoleniowy grup ratowniczych
wtorek, 05 czerwiec 2018
W dniach od 18 do 19 maja 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się obóz szkoleniowy dla kaliskich grup ratowniczych.Obóz miał na celu zintegrowanie młodzieży z dwóch grup ratowniczych, Medical Team ZSP Kalisz Pomorski i niedawno powstałej grupy MedicalGroup SP Kalisz Pomorski, a także zapoznanie i doskonalenie wszystkich ważnych aspektów z dziedziny udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Czytaj całość...
Klasa wojskowa na Dniu Otwartych Koszar CSWL Drawsko
wtorek, 05 czerwiec 2018
W dniu 24.05.2018 r. uczniowie z klasy 1c o profilu wojskowym ZSP w Kaliszu Pomorskim wraz z Dyrektorem Maciejem Rydzewskim oraz nauczycielami: mjr rezerwy Andrzejem Kowalewskim oraz ks. Wojciechem Marcinkowskim uczestniczyli w Dniach Otwartych Koszar w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim, zorganizowanych na Strzelnicy jeziora Ostrowiec z okazji jubileuszu 72. rocznicy powstania CSWL.

Czytaj całość...
Informacja dot. przetwarzania danych osobowych
poniedziałek, 04 czerwiec 2018
Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim
Nowy spektakl plenerowy
poniedziałek, 04 czerwiec 2018
Kaliscy informatycy na Akademii Morskiej w Szczecinie
czwartek, 31 maj 2018
W dniach od 16 do 19 maja 2018 r. uczniowie klasy pierwszej technikum informatycznego pod opieką wychowawcy Magdaleny Łojek oraz opiekunów Izabelli Chojnackiej i Joanny Bonieckiej wzięli udział w zajęciach z programowania i grafiki komputerowej, organizowanych przez Akademię Morską w Szczecinie, uczelnię, która objęła patronatem kaliskich informatyków. W ramach Kontraktu Samorządowego ZSP w Kaliszu Pomorskim współrealizuje projekt pn. „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”.

Czytaj całość...
Dzień Otwarty Starostwa w Drawsku Pomorskim
czwartek, 31 maj 2018
W czwartek, 24 maja 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu pomorskim, a wśród nich reprezentantka grupy Medical Team z naszej szkoły, wraz z opiekunem Pawłem Łuczko, reprezentowali kaliskie Liceum podczas Dnia Otwartego Starostwa w Drawsku Pomorskim.

Czytaj całość...
Matura i co dalej...
środa, 30 maj 2018
W roku szkolnym 2017/18 maturę w kaliskim Liceum zdawało aż sześć klas: dwie klasy dwujęzyczne, medyczno-politechniczna, dziennikarsko-artystyczna, policyjna i wojskowa. Do egzaminu przystąpiła rekordowa liczba 114 abiturientów. Z arkuszami maturalnymi zmierzyli się w sali gimnastycznej, auli oraz w salach lekcyjnych. Najwięcej emocji budziły egzaminy pisemne na czele z królową nauk – matematyką.

Czytaj całość...
NA UCZELNIACH W LUTON I LONDYNIE
niedziela, 27 maj 2018
W dniach od 11 do 17 maja 2018 r. grupa uczniów z klasy pierwszej o profilu dwujęzycznym kaliskiego Liceum pod opieką wychowawczyni Kamili Kulik i nauczyciela języka angielskiego Macieja Tuźnika oraz pani Angeliki Buchholz z firmy Oxfordon, wzięła udział w warsztatach językowych w Londynie, podczas których młodzież uczestniczyła m. in. w zajęciach na wyższych uczelniach, miała okazję zapoznania się z perspektywą studiów w Wielkiej Brytanii. Z licealistami pojechała również zwyciężczyni IV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, organizowanego przez ZSP w Kaliszu Pomorskim.

Czytaj całość...
Najlepsi w województwie
niedziela, 27 maj 2018
Dnia 22 maja w siedzibie Wydziału Matematyczno - Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów przedmiotowych zorganizowanych w województwie zachodniopomorskim w roku szkolnym 2017/18 przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy ze szczecińskimi uczelniami. Wśród najlepszych znalazła się Maria Wiewiórkowska uczennica kaliskiego Liceum.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>