- Start
MEDICAL TEAM POSZERZA HORYZONTY
piątek, 09 luty 2018
W dniu 6 lutego 2018r. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiegow Reczu kaliscy Licealiści z grupy Medical Team Kalisz Pomorski wraz z opiekunem, Ratownikiem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Karolem Kaliną,przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas drugich gimnazjum.

Czytaj całość...
MEDICAL TEAM NA TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ LIGII ŻAKÓW W KALISZU POMORSKIM
środa, 07 luty 2018
W dniu 3 lutego 2018 r. na hali widowiskowo-sportowej w Kaliszu Pomorskim został przeprowadzony turniej piłki nożnej Ligii Żaków w grupie drawskiej. Zawody zabezpieczała kaliska grupa medyczna Medical Team Kalisz Pomorski, złożona z kaliskich Licealistów pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego i instruktora ratownictwa medycznego Karola Kaliny.

Czytaj całość...
Polub nasz nowy profil na FB
poniedziałek, 05 luty 2018
Zimowy rajd upamiętniający ewakuację jeńców Oflagu II D
środa, 31 styczeń 2018
W poniedziałek 29 stycznia 2018 roku, 50 uczniów klas policyjnych i wojskowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, wzięło udział w zimowym rajdzie upamiętniającym ewakuację polskich jeńców z Oflagu II D oraz uroczystościach z okazji 73. rocznicy ewakuacji. W ten sposób licealiści wpisali się w obchody „Roku dla Niepodległej”, jakim został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rok szkolny 2017/2018.

Czytaj całość...
SZKOŁA LIDERÓW W JĘZYKU ANGIELSKIM
środa, 31 styczeń 2018
W dniach od 13 do 19 stycznia 2018r. ośmioro kaliskich Licealistów z klas pierwszychpod opieką nauczycielki języka angielskiego Magdaleny Łojek uczestniczyło w obozie językowym „EuroWeek – szkoła liderów” w Długopolu Zdroju. Podczas obozu mogliśmy zintegrować się z młodzieżą z innych szkół. Uczestnikami byli uczniowie od szkoły podstawowej po liceum. Zajęcia prowadzili w języku angielskim wolontariusze z całego świata, z Indonezji, przez Indie i Wietnam, aż po Etiopię i Urugwaj., Pracowaliśmy w grupach, braliśmy udział w wielu aktywnościach, m.in. tworzyliśmy CV, ćwiczyliśmy trudną sztukę publicznych wystąpień, braliśmy udział w debatach oxfordzkich, przez cały czas trwania obozu rozwijaliśmy umiejętności językowe, a w wolnym czasie tańczyliśmy w gorących kolumbijskich rytmach i śpiewaliśmy karaoke.

Czytaj całość...
Nagrody dla solistów "Klepsydry"
sobota, 20 styczeń 2018
Na „XII Zachodniopomorskim Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych, który odbył się 12. stycznia 2018r. w Ińsku, wystąpiło dwoje uczniów kaliskiego Liceum: Kamila Pomagalska i Adrian Kociuba. Adrian za koncertowe wykonanie kolędy zdobył w kategorii szkół ponadgimnazjalnych drugie miejsce, natomiast Kamilę Pomagalską jury nagrodziło wyróżnieniem.

Czytaj całość...
Bal dla trzystu
sobota, 20 styczeń 2018
Zaledwie parę dni minęło od mającej miejsce w dniu 13 stycznia 2018r. studniówki maturzystów Liceum w Kaliszu Pomorskim, a emocje wciąż nie słabną. Takiego balu nie było od wielu lat: poloneza zatańczyło sześć klas, a sale Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim wypełniło trzysta osób.

Czytaj całość...
Apel podsumowujący pierwsze półrocze
wtorek, 16 styczeń 2018
W dniu 12 stycznia 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018. Dyrektor szkoły Maciej Rydzewski podziękował odchodzącej na emeryturę pani Małgorzacie Witek za wieloletnią pracę w szkolnej stołówce. Uczniowie docenili jej trud i zaangażowanie gromkimi brawami. Następnie odbyło się wręczenie dyplomów i nagród uczniom wyróżniającym się wysokimi wynikami w nauce, stuprocentową frekwencją oraz osiągającymi sukcesy w konkursach i zawodach sportowych.

Czytaj całość...
Zajęcia ze skanowania terenu w technikum informatycznym
wtorek, 16 styczeń 2018
W piątek 12 stycznia 2018r. uczniowie klasy pierwszej technikum informatycznego w ZSP w Kaliszu Pomorskim, pod kierunkiem doktora Grzegorza Stępnia – wykładowcy Akademii Morskiej w Szczecinie, poznawali tajniki pracy z programem Autodesk ReCap. Dzięki współpracy z Akademią Morską w Szczecinie uczniowie technikum już po raz drugi mieli możliwość pracy z nowoczesnym skanerem laserowym. Młodzi informatycy wykonali skan pomieszczenia tworząc zbiory danych 3D ze skanów laserowych i fotografii, a następnie dokonali obróbki chmur punktów w programie Autodesk ReCap.

Czytaj całość...
Wyróżnienie dla solisty z grupy teatralnej Klepsydra
sobota, 13 styczeń 2018
Uczeń kaliskiego Liceum Adrian Kociuba otrzymał wyróżnienie na regionalnym „XIII Konkursie Kolęd i Pastorałek”, który odbył się 10. stycznia w Reczu pod patronatem Księdza Biskupa Henryka Wejmana oraz Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Celem konkursu jest m.in. popularyzacja śpiewania kolęd i pastorałek oraz rozwijanie uczniów utalentowanych muzycznie.

Czytaj całość...
Połowinki w kaliskim Liceum
wtorek, 09 styczeń 2018
W dniu 5 stycznia 2018r. ponad stu uczniów kaliskiego Liceum wraz z wychowawcami, przedstawicielami rodziców oraz Dyrektorem i Zastępcą Dyrektora szkoły wzięło udział w połowinkach klas drugich w Sali Biesiadnej w Pomierzynie. Zabawę rozpoczęły podziękowania dla organizatorów połowinek – uczniów, rodziców i wychowawców – klasy 2a, Mirosławy Kacperskiej, klasy 2b, Zyty Bogacz, klasy 2c, Sebastiana Statecznego oraz klasy 2d, Karola Kaliny. Kilka słów do uczestników skierował Dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski, życząc wszystkim udanej zabawy, przypominając o wejściu w dorosłość, odpowiedzialności oraz zbliżającej się w przyszłym roku maturze.

Czytaj całość...
Mistrzostwa Układania Tangramów
środa, 03 styczeń 2018
Dnia 20 grudnia 2017r. w ZSP w Kaliszu Pomorskim odbyły się pierwsze Mistrzostwa Układania Tangramów, zorganizowane przez uczniów klasy 1 Ti pod opieką Zastępcy Dyrektora Katarzyny Witek. W konkursie wzięło udział trzydziestu ośmiu uczniów z całej szkoły, pośród których wyłoniono dziewiątkę finalistów. Trzy pierwsze miejsca zajęły kolejno: Dominika Skorupa z klasy 2a, Zofia Hurka z klasy 2b i Patrycja Rzeszuto również z klasy 2b.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>