- Start
GRATULUJEMY SUKCESU!
czwartek, 11 październik 2018
W dniu 7.10 uczeń klasy 1 technikum informatycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Mateusz Kuzia wywalczył dwa medale: złoty i srebrny w XXV Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w Biegu na Orientację w Toruniu. To już jego 104 medalowe podium. W najbliższy piątek Mateusz wyjeżdża na Mistrzostwa Europy do Zamościa.
GRATULUJEMY serdecznie i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Red.
LEKCJA DEMOKRACJI W PRAKTYCE
poniedziałek, 08 październik 2018
W październiku czekają nas wybory samorządowe. Ich przedsmak mieli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, którzy w dniu 3 października 2018 r. wybrali przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
Demokratyczne głosowanie, poprzedzone wcześniejszą prezentacją kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, odbyło się w szkolnej auli. Do rywalizacji o przewodzenie uczniowskiej społeczności przystąpiło czworo kandydatów: Zuzanna Jedynowicz, Marcel Łastówka, Jakub Lipiński i Kacper Kłosowiak. Uczniowie oddali 322 ważne głosy.
Czytaj całość...
CENNE ODKRYCIE PODCZAS REMONTU KALISKIEJ PLEBANII
poniedziałek, 08 październik 2018
Do izby pamięci znajdującej się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim trafił we wrześniu 2018 r. cenny eksponat. Jest to znaleziona podczas remontu dachu kaliskiej plebanii księga z zapiskami pastora Borchardta. Ten bezcenny dla historii miasta artefakt przekazał proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Polski Kazimierz Serafin.
Księga zawiera prowadzone w porządku chronologicznym zapiski pastora z lat 1903 – 1927, dotyczące m.in. pogrzebów, ślubów, chrztów, świąt kościelnych, współpracy z parafianami. Została znaleziona przez robotników remontujących dach plebanii na jednej z belek. To niezwykle cenny zbiór informacji dotyczący nie tylko funkcjonowania kaliskiej parafii, ale też historii miasta.
Czytaj całość...
Tajemnice kaliskich kolei
poniedziałek, 08 październik 2018
W poniedziałkowe popołudnie 1 października 2018 r. w auli kaliskiego Liceum odbyła się ósma odsłona tajemnic Kalisza Pomorskiego z udziałem nauczycieli, uczniów, mieszkańców i władz miasta. Tym razem prelekcja przygotowana przez licealistów pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Joanny Mączkowskiej oraz znawcy historii miasta Bogumiła Kurylczyka dotyczyła linii kolejowych. Jest rezultatem działań edukacyjnych w ramach współpracy Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” z Urzędem Miejskim w Kaliszu Pomorskim.
Czytaj całość...
"Zamki pomorskie i nie tylko" dla zwycięzców Pomorskiej Ligii Historycznej
niedziela, 07 październik 2018
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w dniach 28 – 30 września 2018 r. w wycieczce edukacyjnej „Zamki pomorskie i nie tylko”.
Wycieczka była formą nagrody dla zwycięskich drużyn Pomorskiej Ligii Historycznej z Kalisza Pomorskiego, Drawska Pomorskiego i Kołobrzegu. Organizacją zajęli się pracownicy Instytutu Historii Uniwersytetu Szczecińskiego i Książnicy Pomorskiej. Zwycięska pięcioosobowa drużyna przygotowywana była przez dyrektora Macieja Rydzewskiego, natomiast opiekunem podczas wycieczki był nauczyciel geografii Paweł Łuczko.
Czytaj całość...
Podwójne podium w VI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim
niedziela, 07 październik 2018
Dnia 29 września 2018 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbyła się VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Podwójny sukces w konkursie odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, zdobywając dwa miejsca na podium. Dariusz Guz z klasy 1a zajął drugie miejsce, a Małgorzata Słomka, również z klasy 1a, zdobyła trzecią lokatę. Opiekunem przygotowującym laureatów był dyrektor Maciej Rydzewski, a do Kołobrzegu z uczniami pojechała nauczycielka historii Katarzyna Arsoba.
Czytaj całość...
Okna na historię z kaliskiego Liceum
niedziela, 07 październik 2018
Co można powiedzieć o bogatej historii Kalisza Pomorskiego w 45 minut? I przy tym zachęcić, a nie zniechęcić słuchaczy? Jeśli akurat znajdujemy się w Czerwonej Szkole wystarczy wyjrzeć przez jej okna.
- Najpierw wyjaśnimy przesłanie herbu umieszczonego na Ratuszu, ponieważ od 1303 roku gdy Kalisz Pomorski otrzymał prawa miejskie nie straciło ono na aktualności – stwierdził Bogumił Kurylczyk, opowiadając licealistom o dziejach naszego regionu na prowadzonym przez Joannę Mączkowską przedmiocie wiedza o kulturze.
Czytaj całość...
CERTYFIKAT SZKOŁA Z ŻYCIEM DLA ZSP W KALISZU POMORSKIM
niedziela, 30 wrzesień 2018

W dniu 26 września 2018 roku po raz drugi delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim została zaproszona na galę wręczenia certyfikatu ,,Szkoła z życiem’’, która odbyła się w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. W uroczystości wziął udział szkolny koordynator akcji „Komórkomania”.
To zaszczytne miano zostało nadane przez Fundację DKMS oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie za organizację na rzecz Fundacji akcji #KOMÓRKOMANIA.

Czytaj całość...
MISTRZOSTWA POLSKI I PUCHAR POLSKI W CROSS COUNTRY W KALISZU POMORSKIM
niedziela, 30 wrzesień 2018
W dniach 22-23 września 2018 r. na torze motocrossowym w Kaliszu Pomorskim odbyła się IX ostatnia runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w CROSS COUNTRY.
Podczas trwających zawodów nie mogło zabraknąć młodzieżowej grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski, którą reprezentowała uczennica klasy II B Natalia Kopczyk.
W czasie trwających wyścigów Natalia wraz z opiekunem grupy panem Karolem Kaliną zabezpieczała wyścigi na zasadach „flagowania”. Polegało to na ustawieniu się na tzw. hopkach i obserwowaniu wyścigu. W momencie, gdy dochodziło do wypadków uczennica wraz z opiekunem musieli użyć flagi w celu poinformowania nadjeżdżających zawodników o wypadku jaki miał miejsce.
Czytaj całość...
Informacja o naborze do projektu Erasmus+
czwartek, 27 wrzesień 2018
Chętnych do wzięcia udziału w projekcie "BE AWARE FOR YOUR FUTURE" w ramach programu ERASMUS+ zapraszamy do zapisywania się do Pana Karola Kaliny.
Informacja o egzaminach z pierwszej pomocy:
- teoretyczny odbędzie się na sali gimnastycznej w środę 3 października 2018 na 4 godzinie lekcyjnej
- praktyczny odbędzie się w auli szkolnej w środę 10 października 2018 na 3 i 4 godzinie lekcyjnej.

Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim odbędzie się w czwartek 4 października o godzinie 15.00 w sali nr 4. Rozmowa ma na celu sprawdzenie poziomu komunikacji w języku angielskim. Tematyka dowolna.

REGULAMIN REKRUTACJI

Wolontariusze z Kalisza Pomorskiego w warszawskim Teatrze Kamienica
czwartek, 27 wrzesień 2018
24 września odbył się koncert, a także kiermasz, zbiórka oraz aukcja na rzecz podopiecznych Fundacji im. Darii Trafankowskiej. Do współpracy przy organizacji imprezy pani prezes Dorota Landowska zaprosiła licealistów z Kalisza Pomorskiego. To zaszczyt i wyróżnienie podkreślali uczniowie, którzy chętnie zgłosili się do pomocy. Praca w roli wolontariusza w kaliskiej szkole jest czymś naturalnym, ta cenna idea jest tu rozpowszechniana przez wielu pedagogów.

Czytaj całość...
Budujemy redakcję
środa, 26 wrzesień 2018
20 września grupa gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Mirosławcu brała udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez Aleksandrę Radecką, opiekunkę „Kontrastu”-gazety wydawanej od 15 lat przez młodzież ZSP w Kaliszu Pomorskim.
Spotkanie w kaliskim Liceum było pierwszym krokiem do założenia przez uczniów z Mirosławca własnego pisma. Przy tworzeniu zespołu dziennikarskiego młodszym kolegom pomagali także licealiści z Kalisza Pomorskiego: redaktor naczelna „Kontrastu” Magdalena Wyrzykowska, jej zastępczyni Maria Wiewiórkowska, grafik Adrian Głogowski i fotograf Dominika Sosnowska.
Rozpoczęło się od wypisania na tablicy podstawowych haseł związanych z gazetą, np. regularność wydań, format, liczba stron, działy , tytuł.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>