- Start
Jasełka w kaliskim Liceum
sobota, 30 grudzień 2017
21 grudnia 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczniowie z grupy teatralnej „Klepsydra”, której opiekunem jest Joanna Mączkowska, wystawili Jasełka, odgrywając biblijne postaci: Świętej Rodziny, pastuszków przybyłych do Betlejem oraz aniołów i diabłów. We wspólnym świętowaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, rodzice oraz goście: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego- Janusz Garbacz, Radna Powiatu Drawskiego- Halina Samek, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kaliszu Pomorskim- ksiądz Kazimierz Serafin, przedstawiciel Składu Cybowo, reprezentantka Zakładu Karnego w Wierzchowie, przyjaciele Szkoły i pasjonaci historii: Wiesław Piotrowski i Eugeniusz Piecewicz.

Czytaj całość...
Kaliscy licealiści na sztuce Moliera
sobota, 23 grudzień 2017
To ciekawe doświadczenie przejść zaraz po zakupach w szczecińskim centrum handlowym „Galaxy” do Teatru Współczesnego, by tam znaleźć się w oddalonej o kilka stuleci epoce Moliera na jego sztuce „Szkoła żon”. W niej Arnolf, zamożny i ustatkowany mężczyzna, którego marzeniem jest znaleźć odpowiednią żonę, postanawia wychować sobie oddaną i wierną małżonkę. Wszystko rozgrywa się w komediowej konwencji.

Czytaj całość...
Subkultury
sobota, 23 grudzień 2017
Różnorodność jest zawsze twórcza, co potwierdza nie tylko przyroda, a przede wszystkim kultura, dlatego warto poznawać inne systemy wartości, czy religie i uczyć się wobec nich tolerancji. Temu właśnie służy prezentacja subkultur na lekcjach wiedzy o kulturze w kaliskim Liceum prowadzonych przez polonistkę Joannę Mączkowską. Uczniowie „wcielają się” w wybrane przez siebie grupy, najchętniej opisując zwyczaje dzieci kwiatów, czyli hipisów oraz dresiarzy.

Czytaj całość...
Jarmark Świąteczny
poniedziałek, 01 styczeń 2018
W dniu 14 grudnia 2017r. klasa 2d wraz z grupą medyczną Medical Team Kalisz Pomorski zorganizowała w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Jarmark Świąteczny, podczas którego zbierano pieniądze na cele charytatywne. W czasie trwania Jarmarku można było kupić świąteczne upominki, choinki, wieńce, bombki, skrzaty, czy bałwanki, a nawet renifera! Oprócz zakupu własnoręcznie wykonanych przez uczniów, rodziców i ich bliskich pamiątek, można było również poćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na manekinach. Ćwiczenie prowadziła grupa medyczna Medical Team.

Czytaj całość...
Wicemistrzowie Unihokeja
piątek, 22 grudzień 2017
Dnia 19 grudnia 2017 r. w sali widowiskowo-sportowej w miejscowości Grzmiąca zostały rozegrane finały Wojewódzkiej Licealiady chłopców w Unihokeja. W całym turnieju wzięło udział dziewięć szkół ponadgimnazjalnych: z Kalisza Pomorskiego, Szczecinka, Kołobrzegu, Koszalina, Szczecina, Goleniowa i Świdwina. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy. Nasza drużyna znalazła się jako rozstawiona w grupie B z I LO Kołobrzeg i II LO Szczecin. Obydwa spotkania pewnie wygraliśmy odpowiednio 8:0 i 3:0, wychodząc z pierwszego miejsca w grupie. W II rundzie spotkaliśmy się z ekipą ze Świdwina, tam również nie mieliśmy większych problemów z pokonaniem rywala, gromiąc przeciwników 8:0.
Czytaj całość...
ROCZNICOWY KONCERT ZESPOŁU DYSTRAKTOR
środa, 20 grudzień 2017
W czwartek 14 grudnia 2017r. w kaliskim Ośrodku Kultury odbył się koncert zorganizowany przez młodzieżowy zespół muzyczny Dystraktor, działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Tym razem młodzi muzycy wraz z opiekunem zespołu, na co dzień nauczycielem historii, Konradem Chwastkiem postanowili za pomocą muzyki upamiętnić 36. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Czytaj całość...
Bezpieczeństwo w sieci - szkolenie dla uczniów
poniedziałek, 18 grudzień 2017
Dnia 15 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się szkolenie dla uczniów klas pierwszych z zakresu cyberprzemocy. Na zaproszenie pedagoga szkolnego, Anny Józiak przyjechała i zajęcia prowadziła pani Agnieszka Żych z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim.

Czytaj całość...
13 GRUDNIA NA WALE POMORSKIM
poniedziałek, 18 grudzień 2017
W dniu 13 grudnia 2017r. uczniowie klasy pierwszej o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczyciela przysposobienia wojskowego Andrzeja Kowalewskiego odwiedzili Muzeum Wału Pomorskiego w Wałczu.
Czytaj całość...
Magia Świąt
poniedziałek, 18 grudzień 2017
Dnia 13 grudnia 2017 r. troje nauczycieli – pedagog szkolny Anna Józiak, opiekun Samorządu Uczniowskiego i wychowawca klasy wojskowej Karol Kalina oraz wychowawca klasy wojskowej Sebastian Stateczny wraz z czwórką uczniów – Oliwią Kanabaj, Nikolą Czyżak, Aleksandrem Bołociuchem i Kacprem Bublem wybrali się, aby obdarować świątecznymi podarunkami potrzebujące rodziny.

Czytaj całość...
Wizyta na University of Bedfordshire
poniedziałek, 18 grudzień 2017
W dniach od 4 do 8 grudnia 2017r. trzynaścioro uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z opiekunami panią Joanną Boniecką oraz panią Magdaleną Łojek odwiedziło Wielką Brytanię. Głównym celem wyjazdu była wizyta na University of Bedfordshire, znajdującym się w Luton, z którym w tym roku ZSP w Kaliszu Pomorskim podpisało umowę partnerską. Dzięki pomocy założyciela portalu www.studiawanglii.pl, pana Janusza Dargiewicza i jego asystentki Angeliki Buchholz mieliśmy okazję zobaczyć uczelnię nie tylko podczas dni otwartych, ale również w czasie codziennych zajęć.

Czytaj całość...
Czy Kalisz Pomorski boi się uchodźców?
niedziela, 17 grudzień 2017
Redakcja wydawanej przez kaliskich licealistów gazety „Kontrast” od 5 do 8 grudnia 2017r. brała udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez szefa szczecińskiego oddziału TVN24 Tomasza Ogonowskiego i dziennikarkę współpracującą z „Tygodnikiem Powszechnym” Anną Wilczyńską. Temat, którym zajęli się młodzi, dotyczył problemu uchodźców. W roli eksperta wystąpiła Anna Wilczyńska, arabistka, prowadząca swój blog o kulturze islamu (Islamista), która wielokrotnie wyjeżdżała na Bliski Wschód.
Czytaj całość...
Warsztaty we współpracy z PWSZ z Koszalina
czwartek, 14 grudzień 2017
Dnia 7 grudnia 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów prowadzone przez wykładowców i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Koszalina: magistra Waldemara Szpakowskiego, kierownika Zakładu Wychowania Fizycznego, doktora Tomasza Jędrzejczaka, doktor Urszulę Sokal oraz studentkę pierwszego roku Ratownictwa Medycznego.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>