- Start
Życzenia Świąteczne
poniedziałek, 23 grudzień 2019

Wielkie serca w małym mieście
czwartek, 19 grudzień 2019
W sobotę 14 grudnia od 9 rano do 18 halę sportową Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim wypełniały tłumy. Wszyscy zebrali się tam z jednego powodu - by pomóc choremu maturzyście z tutejszego liceum - Krzysztofowi Krupińskiemu.

Organizacją akcji charytatywnej zajęło się Szkolne Koło Wolontariatu działające przy ZSP w Kaliszu Pomorskim, ogromną pomoc zaoferowały również Szkoły Podstawowe w Kaliszu Pomorskim i Pomierzynie oraz przedszkole „Bajkolandia”. Koordynatorem działań została pani Anna Józiak, opiekun grupy licealistów, pedagog i nauczyciel chemii. Pomysłodawcą był wychowawca Krzysztofa, nauczyciel geografii pan Paweł Łuczko. Pomagać chciało wiele osób: nauczyciele okolicznych szkół, uczniowie, władze oraz mieszkańcy gminy Kalisz Pomorski, Drawska Pomorskiego i powiatu drawskiego. Nikomu jednak przez myśl nie przeszło, że w jeden dzień uda się zdobyć rekordową sumę - ponad trzydzieści tysięcy złotych.
Czytaj całość...
Sukces w mikołajkowych zawodach strzeleckich
czwartek, 19 grudzień 2019
Mikołajkowe zawody strzeleckie o puchar Starosty Drawskiego odbyły się w dzień po Mikołajkach w dniu 7 grudnia 2019r. na strzelnicy klubu "Cel" w Złocieńcu. Z sukcesem wzięli w nich udział uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką Krzysztofa Wójciaka.
Uczniowie z klasy 2d o profilu policyjno - penitencjarnym Adrian Sekuła i Mateusz Czepkowski zajęli w zawodach odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w kategorii junior. Zawody strzeleckie w Złocieńcu wpisują się w cykl przygotowań uczniów do V Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych na poligonie drawskim, które odbędą się na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. Gratulujemy uczniom bardzo dobrych wyników w nadziei, że utrzymają formę do najważniejszej imprezy w roku szkolnym.

Krzysztof Wójciak
Licealiści na jarmarku bożonarodzeniowym w Stralsundzie
czwartek, 19 grudzień 2019
W dniu 9 grudnia 2019r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu Pomorskim, wraz z opiekunami Zytą Bogacz, Mirosławą Kacperską i Kamilą Kulik, kultywując tradycję szkolną wyjechali na jarmark bożonarodzeniowy do Stralsundu w Niemczech.
Stralsund to miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jarmark rozpościera się od świątecznie ozdobionego Starego Rynku z gotyckim ratuszem, wzdłuż zabytkowych kamieniczek i domów towarowych, do Nowego Rynku. Przystrojony w świecidełka deptak oraz ubrane przez dzieci drzewka i dobiegająca ze sceny muzyka na żywo wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.
Czytaj całość...
Kaliskie mistrzynie pióra
czwartek, 12 grudzień 2019
We wtorek 10 grudnia 2019 r. na 54. posiedzeniu Zarządu Powiatu Drawskiego, odbyło się wręczenie dyplomów i wyróżnień dla laureatów „VII Dyktanda o Pióro Starosty Drawskiego”. W trójce laureatów znalazły się dwie uczennice ZSP w Kaliszu Pomorskim – Michalina Romanowska i Natalia Stańczyk, które przyjechały na uroczystość z dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim.
Michalina Romanowska z klasy 3ti zdobyła tytuł Wicemistrzyni Dyktanda, a Natalia Stańczyk została II Wicemistrzynią. Gratulacje laureatom i wyróżnionym wręczyli: Starosta Drawski Stanisław Cybula, Wicestarosta Mariusz Nagórski oraz Członkowie Zarządu Powiatu Drawskiego Waldemar Włodarczyk i Zbigniew Dudor.
Czytaj całość...
Happening antynikotynowy
czwartek, 12 grudzień 2019
- Już od kilku lat grupa teatralna „ Klepsydra” urządza w kaliskim Liceum antynikotynowy happening. I właśnie zobaczymy jego kolejną odsłonę – Tak Maciej Rydzewski, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, zaprosił uczniów do uczestnictwa w wystawionym 4. grudnia 2019 r. na przerwie międzylekcyjnej krótkim, ale wymownym przedstawieniu. Rozpoczął je gęstniejący nieustannie dym, z którego kłębów wyłoniły się postaci przebrane za papierosy, do których lgnęli ubrani na czarno palacze z zawieszonymi na piersiach wizerunkami czarnych od nałogu płuc.
Wkrótce tę „złą” czeredę przepędziły siły „dobra”, czyli postaci białe symbolizujące rozum oraz zdrowie. Oczywiście to trwające kilka minut przepędzanie miało swoją dramaturgię odpowiednią do tego, jak trudne jest pozbycie się nałogu tytoniowego i spowodowanych przez niego dolegliwości. W końcowej scenie nie było już ani papierosów, ani czarnych postaci, ani zadymionych płuc.
Czytaj całość...
Spacer po historii
czwartek, 12 grudzień 2019
Ulica Wolności w Kaliszu Pomorskim jest jego główną i najbardziej ruchliwą arterią. Podobnie było również sto lat temu. Podobnie, lecz pod wieloma względami zupełnie inaczej. Choćby dlatego, że nosiła wówczas nazwę Friedrichstrasse od imienia króla Prus Fryderyka II o przydomku Wielki, który przekazał 80 tys. talarów na odbudowę miasta spalonego doszczętnie w wielkim pożarze nocą 18 maja 1771 r. Fakt ten uwiecznia inskrypcja na pięknym, zabytkowym dzwonie wiszącym do dziś na wieży miejscowego kościoła.
Na spacer ulicą Wolności w przeszłość miasta zabrał kaliskich licealistów Bogumił Kurylczyk, znawca lokalnych tajemnic, zaproszony 5 grudnia 2019 r. na prelekcję przez polonistkę Joannę Mączkowską. Na ekranie oglądano kolejno stare i współczesne widoki tych samych miejsc. Zmieniły się niemal wszystkie kamienice i tylko okazały gmach Czerwonej Szkoły, mieszczący Liceum, pozostał taki sam. Niestety niektóre budynki pokryto grubą warstwą styropianu w ramach tzw. termomodernizacji, przez co ich fasady pozbawione ozdobnych detali straciły cały dawny urok.
Czytaj całość...
III Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy
czwartek, 12 grudzień 2019
W czwartek 5 grudnia 2019r. młodzież szkoląca się w grupach medycznych z powiatu drawskiego sprawdziła swoją wiedzę i umiejętności w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim rywalizując w III Powiatowej Olimpiadzie Pierwszej Pomocy pod patronatem Starosty Drawskiego oraz I Szkolnej Olimpiadzie Dwójek Ratowniczych.
III Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy została zorganizowana w ramach realizacji zadania publicznego powiatu drawskiego „Bezpieczny powiat drawski. Nauka i doskonalenie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez członków grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski oraz prowadzenie szkoleń w placówkach oświatowych”.
Czytaj całość...
Mikołaje z klasy policyjnej w drawskim przedszkolu
czwartek, 12 grudzień 2019
W czwartek 5 grudnia 2019r. klasa 3d policyjno - penitencjarna udała się na zabawę mikołajkową do najmłodszych grup z Przedszkola w Zespole Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Drawsku Pomorskim. Był to już trzeci coroczny wyjazd klasy do tej placówki wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko i opiekunem ks. Przemysławem Grackiem, zorganizowany we współpracy z panią Anną Popielarczyk.
Przygotowana scenka, barwne stroje, Mikołaj, prezenty i wspólne zabawy po raz kolejny integrowały uczniów i podopiecznych przedszkola. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i obecność, oraz taką formę współpracy.

Paweł Łuczko
Niecodzienny gość w internacie
czwartek, 12 grudzień 2019
Szósty grudnia, jak powszechnie wiadomo, to dzień imienin Mikołaja. Ale już piątego grudnia w godzinach wieczornych do drzwi Internatu ZSP w Kaliszu Pomorskim przy ulicy Bolesława Krzywoustego zapukał Święty Mikołaj. Społeczność internatu przyjęła go ciepło i serdecznie. Szczególny gość nie pozostał dłużny i obdarował młodzież wspaniałymi prezentami. Zabawa i rozpakowywanie prezentów przebiegało w miłej atmosferze.

Wychowawcy internatu
Charytatywny Maraton dla Krzyśka
wtorek, 10 grudzień 2019

V edycja Mistrzostw Klas Mundurowych na Poligonie Drawskim
niedziela, 08 grudzień 2019
V Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na Poligonie Drawskim
30.03 - 2.04. 2020
DO POBRANIA:

REGULAMIN MISTRZOSTW 2020
Załącznik nr 1 - opis konkurencji - pętla taktyczna
Załącznik nr 2 - przebieg konkurencji - strzelanie
Oświadczenie rodzica
Karta zgłoszenia pdf
Karta zgłoszenia doc


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>