- Start
WŁOSKI POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO
czwartek, 13 wrzesień 2018
Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019 we włoskich klimatach. W wycieczce do Włoch w pierwszym tygodniu września (3-8 września 2018r.) uczestniczyli głównie uczniowie klas maturalnych oraz klas drugich pod opieką nauczycielek – organizatorki wyjazdu Mirosławy Kacperskiej, Danuty Stempień i Zyty Bogacz. Zwiedzili Florencję, Rzym, Watykan, Rimini i Wenecję. Podczas podróży młodzież i opiekunowie podziwiali piękne krajobrazy, malownicze budowle na wzgórzach oraz egzotyczną roślinność.
Pierwszym miastem na trasie wycieczki była Florencja, gdzie uczestnicy wyjazdu zwiedzili Bazylikę Santa Croce, Katedrę Santa Maria del Fiore, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium z Drzwiami Raju. Spacerowali po placu Piazza Della Signoria i Moście Złotników.
Czytaj całość...
Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP w Kaliszu Pomorskim
wtorek, 04 wrzesień 2018

W dniu 3 września 2018 r. w ogrodzie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019 z udziałem grona pedagogicznego, licznie przybyłych zaproszonych gości, w tym delegacji Armii USA, rodziców, a przede wszystkim prawie 400 uczniów, uczących się w 14 oddziałach liceum i technikum informatycznego.

Czytaj całość...
Rekrutacja do szkół dla dorosłych
poniedziałek, 09 lipiec 2018
Uczennice z kaliskiego Liceum nagrodzone w ogólnopolskim konkursie Pamięć nieustająca
piątek, 06 lipiec 2018
W ogólnopolskim konkursie historyczno- artystycznym „Pamięć nieustająca” nagrodzono dwie kaliskie licealistki. Tytuł laureata przyznano Karolinie Budnickiej, a wyróżnienie otrzymała Oktawia Gwiaździńska.
W konkursie tym nasi licealiści zdobywają nagrody już kolejny rok z rzędu, a w obecnej VI edycji zostały nagrodzone dwie uczennice za prace plastyczne. Ich opiekunem jest Joanna Mączkowska, polonista w kaliskim Liceum oraz reżyser teatralny. Głównym celem konkursu jest budowanie wśród młodzieży świadomości narodowej i kulturowej, a ponadto podkreślenie znaczenia Małych Ojczyzn i lokalnych bohaterów oraz zainteresowanie historią współczesną Polski. Wręczenie nagród odbędzie się podczas wielkiej Gali 14 października w Warszawie.
Czytaj całość...
Informacja o podręcznikach
czwartek, 05 lipiec 2018
Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019

Podręczniki do klasy pierwszej:
Klasa dwujęzyczna
Klasa dziennikarsko-artystyczna
Klasa medyczno-politechniczna
Klasa policyjno-penitencjarna
Klasa wojskowa
Technikum informatyczne
FINAŁ OLIMPIADY SOLIDARNOŚCI Z UDZIAŁEM UCZENNICY KALISKIEGO LICEUM
czwartek, 28 czerwiec 2018
W dniach 6-7 czerwca 2018 r. odbył się finał V edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady Historii”. Był to ostatni etap zmagań po eliminacjach szkolnych, wojewódzkich i wizycie studyjnej w Gdańsku. Województwo zachodniopomorskie w Olimpiadzie reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Natalia Brachun i Maria Poniatowska z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie oraz Weronika Mazur, uczennica klasy 2a w Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Zadaniami finałowymi były: stworzenie prezentacji na jeden z trzech podanych tematów, obrona publiczna swojej pracy oraz odpowiedź na pytania z historii Polski w latach 1970 – 1990.
Czytaj całość...
Uczymy się działając - warsztaty Kontrastu w Warszawie
czwartek, 28 czerwiec 2018
Ostatnie dni czerwca (od 18 do 21.06.2018 r.) licealiści z Kalisza Pomorskiego, wydający gazetę „Kontrast,” spędzili na warsztatach w Warszawie. Tym razem do programu została włączona ścieżka literacka, połączono ćwiczenia dziennikarskie z wiedzą o literaturze.
Młodzież z bliska przyjrzała się miejscom i przedmiotom zapisanym w historii piśmiennictwa. Tej znanej z podręczników i tej anegdotycznej, mniej rozpowszechnionej. I tak w Muzeum Literatury uczniowie podziwiali wystawę składającą się z pamiątek po Adamie Mickiewiczu, które były latami gromadzone przez nieżyjącego już byłego dyrektora Janusza Odworąża – Pieniążka. Oryginalne rękopisy, na przykład „Grażyny”, karty papieru zapisane przez wieszcza. Nawet słynne jego pióro w gablocie do podziwiania. Ale czułość wzbudziły inne pamiątki: buciki jego dzieci, przedmioty z paryskiego mieszkania, no i skrzynia, z którą podróżował jeszcze w czasach studenckich.
Czytaj całość...
CERTYFIKATY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
czwartek, 28 czerwiec 2018
W ostatnich dniach maja oraz pierwszych dniach czerwca 2018 r. po raz kolejny uczniowie kaliskiego Liceum podjęli się ciężkiego zadania, jakim były egzaminy z certyfikatów językowych Cambridge English z języka angielskiego. W murach ZSP w Kaliszu Pomorskim swoich sił spróbowało 58 osób, głównie uczniowie klas dwujęzycznych (1a, 2a), ale też uczniowie grup zaawansowanych oraz osoby spoza szkoły. Sześcioro uczniów zdawało certyfikaty w centrum egzaminacyjnym Empik School w Szczecinie. Poziom trudności certyfikatów z języka angielskiego w roku szkolnym 2017/2018 wahał się od B1 (PET) do C2 (CPE).
Czytaj całość...
III Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na poligonie drawskim
czwartek, 28 czerwiec 2018
W dniach od 18 do 21 czerwca 2018 r. na poligonie drawskim odbyła się III edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych, imprezy objętej patronatem Ministra Obrony Narodowej. W rywalizacji wzięło udział dwanaście drużyn z jedenastu szkół ponadpodstawowych z całego kraju, łącznie 60 uczniów oraz 12 opiekunów. Głównymi organizatorami Mistrzostw było Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Czytaj całość...
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
poniedziałek, 25 czerwiec 2018
W dniu 22.06.2018 r. na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Technikum w Kaliszu Pomorskim odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, połączone z nadaniem honorowego tytułu „Przyjaciel Liceum w Kaliszu Pomorskim”.

Czytaj całość...
SUKCES W MISTRZOSTWACH POLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ PLAŻOWEJ
niedziela, 24 czerwiec 2018
Już po raz kolejny w dniach 15 -17.06.2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim trenowani przez nauczycielkę wychowania fizycznego Renatę Effenberg – Nawrot mogli zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z całego kraju w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Szczecinie.

Czytaj całość...
DRUŻYNA ZSP W KALISZU POMORSKIM NA PODIUM W MISTRZOSTWACH SMOCZYCH ŁODZI
niedziela, 24 czerwiec 2018
W dniu 16.06.2018 r. w Cieszynie nad Jeziorem Siecino odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Wyścigach Smoczych Łodzi o puchar Dyrektora Generalnego Służby Więziennej i Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZFiPW, zorganizowane przez Zakład Karny w Wierzchowie. Na mistrzostwa została zaproszona także drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, szkoły która współpracuje z ZK Wierzchowo, realizując wspólnie szkolenie klasy policyjno – penitencjarnej.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>