- Start
SPOTKANIA Z HISTORIĄ W KALISKIM LICEUM
wtorek, 22 maj 2018
W dniu 16 maja 2018r. w pracowni historycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie z historią w ramach projektu „Nasza Mała Ojczyzna”. Uczestnicy projektu wzięli udział w praktycznych warsztatach renowacji pamiątek z przeszłości. Pod kierunkiem pana Wiesława Piotrowskiego, pasjonata historii regionalnej, kolekcjonera, autora licznych wystaw, a także ambasadora akcji eksploracyjno – poszukiwawczej „Jezioro Tajemnic” przywracali dawny blask przedmiotom pozyskanym do szkolnej izby pamięci od mieszkańców Kalisza Pomorskiego. W zajęciach uczestniczył również dyrektor szkoły Maciej Rydzewski.

Czytaj całość...
WYJĄTKOWE POŻEGANIE KALISKICH MATURZYSTÓW
wtorek, 15 maj 2018
W piątkowe popołudnie 27 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się pożegnanie absolwentów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego. Była to wyjątkowa uroczystość ze względu na rekordową liczbę aż 119 tegorocznych maturzystów, dwa pierwsze roczniki abiturientów z klas dwujęzycznych, otwarcie wyremontowanej auli szkolnej, a także podpisanie umowy o współpracy między kaliskim Liceum a 16 Wojskowym Oddziałem Gospodarczym z Drawska Pomorskiego.

Czytaj całość...
Zaproszenie na Piknik Młodych Pasjonatów
poniedziałek, 14 maj 2018


POBIERZ PROGRAM PIKNIKU


WARSZTATY HISTORYCZNE W IZBIE PAMIĘCI
wtorek, 08 maj 2018
W dniu 25 kwietnia 2018r. w pracowni historycznej – izbie pamięci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty w ramach projektu „Nasza Mała Ojczyzna”, realizowanego przez uczniów pod opieką nauczyciela historii i dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego oraz pana Wiesława Piotrowskiego, pasjonata historii regionalnej i poszukiwacza oraz kolekcjonera pamiątek z przeszłości.

Czytaj całość...
Tajemnice kaliskich linii kolejowych
wtorek, 08 maj 2018
Już od kilku ostatnich lat, także w tym roku, kaliscy licealiści odkrywają kolejną lokalną tajemnicę. Tym razem jest to historia zbudowanych oraz niezrealizowanych planów linii kolejowych przebiegających przez Kalisz Pomorski.

Czytaj całość...
Ćwiczenia ratownicze MEDYK 2018
wtorek, 08 maj 2018
Dnia 26 kwietnia 2018 r. niedaleko Oleszna odbyły się ćwiczenia ratownicze pod nazwą MEDYK 2018, zorganizowane przez Państwową Straż Pożarną w Drawsku Pomorskim, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, Delegaturę Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Szczecinie, Wojskową Straż Pożarną, Ochotnicze Straże Pożarne z Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego z powiatu drawskiego oraz Nadleśnictwo Drawsko. Wzięła w nich udział w charakterze pozorantów młodzież z kaliskiego Liceum, z grupy Medical Team Kalisz Pomorski, pod opieką Karola Kaliny.

Czytaj całość...
Sukces Medical Team w Zawodach Ratowniczych o Puchar Przechodni Komendanta PSP w Drawsku Pomorskim
wtorek, 08 maj 2018
Dnia 25 kwietnia 2018 r. w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim odbyły się Zawody Ratownicze o Puchar Przechodni Komendanta PSP w Drawsku Pomorskim. Wzięła w nich udział grupa Medical Team z kaliskiego Liceum pod opieką Karola Kaliny, zajmując po zaciętej rywalizacji drugie miejsce.

Czytaj całość...
Przedszkolaki z Recza uczą się pierwszej pomocy
środa, 02 maj 2018
Dnia 17 kwietnia 2018 r. w Publicznym Przedszkolu w Reczu odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci z grupy sześciolatków. Grupa uczniów należących do zespołu Medical Team Kalisz Pomorski, Wiktoria Bagrowska, Natalia Kopczyk, Rafał Gumny oraz Franciszek Halapacz, pod opieką pana Karola Kaliny, podzieliła się z najmłodszymi swoimi umiejętnościami i doświadczeniem w zakresie technik dotyczących ratowania życia ludzkiego. Dzieci mogły zapoznać się jak wyglądają manekiny ćwiczebne, profesjonalny sprzęt medyczny, taki jak kołnierze ortopedyczne, szyny usztywniające i wiele innych.

Czytaj całość...
NA STRZELNICY W WIERZCHOWIE
środa, 02 maj 2018
W dniu 25 kwietnia 2018 r. uczniowie klas policyjnych 1d i 2d, pod opieką nauczycieli Zbigniewa Jarząbka, Sebastiana Statecznego i Krzysztofa Wójciaka przeprowadzili trening strzelecki na strzelnicy w Zakładzie Karnym w Wierzchowie. Zajęcia na strzelnicy prowadzone były w ramach zajęć z przysposobienia penitencjarnego w ramach porozumienia o współpracy między Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim i Zakładem Karnym w Wierzchowie.

Czytaj całość...
Obóz szkoleniowy klasy pierwszej policyjno  penitencjarnej w Komornicy i Warszawie.
wtorek, 24 kwiecień 2018
W dniach od 18 do 20 kwietnia 2018 roku, 30 uczniów pierwszej klasy policyjno – penitencjarnej wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko, oraz opiekunami: nauczycielem przysposobienia policyjnego i historii, panem Krzysztofem Wójciakiem i ks. Wojciechem Marcinkiewiczem, przebywało na obozie szkoleniowym w miejscowości Komornica (powiat legionowski).

Czytaj całość...
NAJLEPSI W REGIONIE Z MATEMATYKI I JĘZYKA NIEMIECKIEGO
piątek, 20 kwiecień 2018
Piątek 13 kwietnia 2018r. okazał się szczęśliwym dniem dla zwycięzców II Regionalnego Konkursu dla Gimnazjalistów z Języka Niemieckiego i Matematyki, który odbył się w ZSP w Kaliszu Pomorskim. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 58 uczniów klas gimnazjalnych z Drawna, Drawska Pomorskiego, Wałcza, Choszczna, Chwiramu, Recza, Tuczna, Ińska, Wierzchowa, Świerczyny, Ostrowic, Nowego Worowa oraz Kalisza Pomorskiego.

Czytaj całość...
Honorowy profesor kaliskiego Liceum
wtorek, 17 kwiecień 2018
Jak niebanalnie rozpocząć lekcję z uczniami o Ferdydurke Witolda Gombrowicza, czy o Weselu Stanisława Wyspiańskiego. Co jest zaszyfrowane w tematach prac pisemnych i ustnych, jak pokonać tremę przed egzaminem i najważniejsze, czym jest literatura – to tylko niektóre z pytań, na które odpowiadał Jarosław Klejnocki, literat, wykładowca na UW i dyrektor Muzeum Literatury w Warszawie.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>