- Start
BLIŻEJ HISTORII WRZEŚNIA 1939
niedziela, 04 wrzesień 2016
W dniu 2 września 2016r. uczniowie klasy 2e o profilu wojskowym Liceum w Kaliszu Pomorskim pod opieką wychowawcy Andrzeja Kowalewskiego i dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego wzięli udział w „Projekcie Wrzesień 1939”. Działania w ramach projektu miały miejsce w Drawsku Pomorskim. Przybliżyły młodzieży wydarzenia sprzed 77 lat, klimat epoki oraz uzbrojenie i sprzęt wykorzystywane do walk przez obie strony wojny obronnej.
Czytaj całość...
Pogrzeb Jerzego Płachty
piątek, 02 wrzesień 2016

Pogrzeb Jerzego Płachty, zasłużonego dla Kalisza Pomorskiego pedagoga i działacza społecznego, odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym w Kaliszu Pomorskim, w poniedziałek, 5 września, o godz. 13. Wystawienie trumny w kaplicy cmentarnej, nastąpi dzień wcześniej, w niedzielę, o godz. 16.

Czytaj całość...
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
piątek, 02 wrzesień 2016
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim ma powody do dumy i satysfakcji. Jak stwierdził podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego pan Janusz Garbacz - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, to wiodąca placówka oświatowa szczebla średniego. A wiceprzewodnicząca samorządu uczniowskiego Olivia Kucharska zapewniała pierwszoklasistów, że trafili do dobrego miejsca, bo dzięki nauczycielom pasjonatom mogą tu nie tylko realizować program, lecz również rozwijać swoje pozalekcyjne zainteresowania (np. wolontariat, fotografię, rysunek, teatr, dziennikarstwo).
Czytaj całość...
Nasza szkoła centrum przygotowującym do egzaminów Cambridge English
poniedziałek, 29 sierpień 2016
Od 2013 roku w kaliskim Liceum można się przygotować i zdać międzynarodowy egzamin Cambridge English na poziomach od A2 do C2, potwierdzający kwalifikacje językowe z języka angielskiego.
W związku z ilością uczniów przystępujących do certyfikatów z języka angielskiego (w czerwcu tego roku - 76 zdających) i ich wysoką zdawalnością ZSP w Kaliszu Pomorskim, jako druga placówka w województwie zachodniopomorskim uzyskało status autoryzowanego centrum przygotowującego do egzaminów Cambridge English.
Joanna Boniecka

Zakończenie I Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Wojskowych
piątek, 08 lipiec 2016
I Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Wojskowych na poligonie drawskim rozstrzygnięte W dniu 7 lipca 2016r. nastąpiło podsumowanie dwudniowych zmagań młodzieży w I Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Wojskowych na poligonie drawskim, które zakończyły się zwycięstwem ex aequo drużyn z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie i Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach.
Obie grupy otrzymały puchar ufundowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. W zaciętej rywalizacji uczniowie pokonali kolegów z II LO w Stargardzie i z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Młodzież ze Stargardu w generalnej klasyfikacji zajęła drugie miejsce a ze Skały trzecie. Test sprawnościowy najlepiej wykonali uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Puławach, drugie miejsce przypadło II Liceum Ogólnokształcącemu w Stargardzie, trzecie Zespołowi Szkół i Placówek Oświatowych w Skale.
GALERIA ZDJĘĆ
Czytaj całość...
Młodzi wybierają wojsko
czwartek, 07 lipiec 2016
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży po raz pierwszy w województwie zachodniopomorskim w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko im. płk. Franciszka Sadowskiego zorganizowano Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Wojskowych. Bierze w nich udział 14 drużyn z całej Polski. Rywalizacja rozpoczęła się 5.07. i trwa do 7.07. Zawody patronatem objęli: Ministerstwo Obrony Narodowej i Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Mirosław Różański, Wojewoda Zachodniopomorski – Piotr Jania, Zachodniopomorski Kurator Oświaty – Magdalenia Zaręba – Kulesza, Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. płk. Franciszka Sadowskiego w Drawsku Pomorskim – płk. Marek Gmurski, Starosta Drawski – Stanisław Kuczyński, Starosta Stargardzki – Ireneusz Rogowski, Burmistrz Drawska Pomorskiego – Zbigniew Ptak, Burmistrz Kalisza Pomorskiego – Michał Hypki. Wydatnej pomocy w organizacji mistrzostw udzielił również 16 Wojskowy Oddział Gospodarczy Drawsko oraz 2 Brygada Zmechanizowana Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu. Patronat medialny sprawują TVP3 i Radio Koszalin.
Czytaj całość...
Poznajmy tajemnice kaliskich lochów
środa, 06 lipiec 2016
Internetowy przewodnik po Kaliszu Pomorskim, systematycznie poszerzany na portalu naszego Liceum (www.liceum.kalisz.pl), wzbogacił się o kolejny rozdział z cyklu odkrywania miejscowych tajemnic. Opublikowano ich tam już cztery (o: Pałacu, Ratuszu, Kościele i Czerwonej Szkole), a ostatni, piąty nawiązuje do krążących po dziś dzień legend o biegnących pod miastem podziemnych korytarzach.
Legendy te mówią o dwóch lochach, z których pierwszy miałby łączyć Kościół z Pałacem, natomiast drugi – Pałac z Grobowcem, czyli z zachowaną, monumentalną mogiłą rodziny Wittchow na Starym Cmentarzu. I jak to w legendzie bywa, przekonywujących dowodów brakuje, ale coś jednak w tym jest, ponieważ zarówno dawni jak i obecni mieszkańcy grodu nad Drawicą chcą wierzyć w te tajemnicze korytarze. Choćby dlatego, że ich niewyjaśniona dotąd zagadka stanowi dodatkową atrakcję turystyczną.
Czytaj całość...
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO Z PRZYJACIÓŁMI KALISKIEGO LICEUM I NAGRODAMI
poniedziałek, 27 czerwiec 2016
Kaliskie Liceum ma wiele powodów do dumy. Głównymi są rosnące szeregi Przyjaciół Szkoły, których nie zabrakło na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016, jaka odbyła się w piątek 24 czerwca 2016r. oraz bardzo dobre wyniki osiągane przez uczniów w nauce oraz ich różnorodna działalność i sukcesy w konkursach, zawodach sportowych, wolontariacie i współpracy ze środowiskiem lokalnym.
Czytaj całość...
KALISCY LICEALIŚCI W AKCJI SPRZĄTANIA RZEKI KORYTNICY
poniedziałek, 27 czerwiec 2016
Dnia 23.06.2016r. uczniowie kaliskiego Liceum wzięli udział w akcji sprzątania rzeki Korytnicy. Uprzątnięto rzekę na odcinku Nowa Korytnica – Sówka. Uprzątnięto również brzegi rzeki. Udział wzięło 16 wolontariuszy. Podczas akcji zebrano wielką oponę i 9 sztuk stulitrowych worków na śmieci. Worki zostały sfinansowane przez Lokalną Organizację Turystyczną z Drawna. Kajaki nieodpłatnie użyczyła firma Pogotowie Kajakowe Nowak z Drawna.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom - w szczególności uczniom klasy 1D i zapraszamy na jesienną akcję sprzątania, wszystkie informacje na temat akcji można uzyskać pod numerem telefonu 697455594, wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy:
Organizatorzy i opiekunowie: Karina Antończak, Karol Kalina, Paula Kononowicz-Nowak, Sebastian Stateczny.

Paula Kononowicz-Nowak
Dziennikarze kaliskiego Kontrastu z wizytą w warszawskich telewizjach i w Kancelarii Prezesa Rady
poniedziałek, 27 czerwiec 2016
Wyjazdy młodzieży z Liceum w Kaliszu Pomorskim do stolicy mają już ponad dziesięcioletnią tradycję. Uczniowie piszący artykuły do gazety szkolą się w ramach warsztatów, które służą rozwijaniu ich pasji związanych z opowiadaniem o świecie i komentowaniem rzeczywistości. To dla nich forma nagrody za wydawanie szkolnego miesięcznika „Kontrast”. Tym razem przez cztery dni (od 18 do 21.06.2016r.) poznawali tajniki dziennikarstwa telewizyjnego, w: TVN24, DDTVN. Rozmawiali także z publicystami: Marcinem Mellerem publikującym felietony w „Newsweeku” i Robertem Mazurkiem piszącym dla takich tytułów, jak: „Rzeczpospolita” i „W Sieci”.
Czytaj całość...
Bagna, czyli dno dawnego kaliskiego jeziora
poniedziałek, 27 czerwiec 2016
Realizując projekt odnajdywania w terenie śladów dawnego, wielkiego jeziora, jakie otaczało osadę Kalis, a potem miasto Calies, uczniowie kaliskiego Liceum wędrowali 17. i 21.czerwca po bagnach ciągnących się za Nowym Cmentarzem. Trzeba dużej zręczności i wytrwałości w skakaniu z kępy drzew na kępę, by przebrnąć przez błota na trasie od ul. Strzeleckiej do motelu na końcu ul. Szczecińskiej. Ta wyprawa rozpoczęła się przy moście nad Drawicą, gdzie do rzeki wpada bezimienny potok odwadniający mokradła.
Czytaj całość...
Kolejne certyfikaty językowe zdobyte!
poniedziałek, 27 czerwiec 2016
Znamy już wyniki uczniów, którzy przystąpili na początku czerwca, w sesji wiosennej roku szkolnego 2015/2016 do certyfikatów z języka niemieckiego Instytutu Goethego, potwierdzających kompetencje językowe i będących kwalifikacjami zawodowymi na międzynarodowym rynku pracy.
Jedenastu uczniów przystępujących do egzaminu Zertifikat Deutsch B1 uzyskało średnią 77%, dwoje uczniów jest w posiadaniu Zertifikat Deutsch B2 ze średnią 74%. Po raz pierwszy dwoje uczniów osiągnęło jeden z najwyższych poziomów znajomości języka obcego C1, ze średnią 76%.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>