- Start
Trzecie miejsce kaliskich licealistek
poniedziałek, 07 marzec 2016
Trzecie miejsce kaliskich licealistek w Mistrzostwach Powiatu Drawskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
Dnia 1 marca 2016 r. odbyły się w Drawsku Pomorskim Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Do turnieju zgłosiła się drużyna ze Złocieńca, Drawska Pomorskiego i nasza reprezentacja. Mecze rozgrywane były „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta rozegrały dobre spotkania, pełne dużego zaangażowania, rywalizyjąc z drużynami Powiatu Drawskiego. Zajęły III miejsce w powiecie.
Czytaj całość...
Wizyta w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie
piątek, 04 marzec 2016
Dnia 3 marca 2016 roku uczniowie z klas wojskowych i policyjnych wraz z profesorem Krzysztofem Wójciakiem oraz majorem Andrzejem Kowalewskim i księdzem Piotrem Śmiechurą, wzięli udział w wycieczce do 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego znajdującej się w Świdwinie.
Na początku uczniowie obejrzeli wystawę przedstawiającą starodawne ubiory, odznaczenia. Każdy chętny mógł poczuć się jak prawdziwy pilot dzięki symulatorowi latania. Uczniowie mieli też okazję przymierzenia kasków lotniczych, a nawet wejścia do prawdziwego samolotu myśliwskiego SU 22. Co ważne nic nie było repliką, wszystko było autentyczne. Była możliwość zobaczenia jak wygląda helikopter medyczny. Na koniec uczniowie wraz z opiekunami i żołnierzami, którzy oprowadzali nas po lotnisku piekli kiełbaski przy ognisku. Mimo tego, że pogoda nie dopisała - było mokro i zimno - wszyscy byli w dobrym nastroju.
Uczennica Paulina Szymonik kl. I
Laureatki konkursów poświęconych Żołnierzom Wyklętym
piątek, 04 marzec 2016
Uczennice Liceum w Kaliszu Pomorskim, laureatki dwóch konkursów poświęconych „Żołnierzom Wyklętym” odebrały nagrody.
Oktawia Gwiaździńska, w dniach od 19 do 23 lutego 2016r. wzięła udział w wycieczce do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, gdzie 22 lutego podczas międzynarodowej konferencji poświęconej „Żołnierzom Wyklętym”, odebrała nagrodę z rąk posłanki do Parlamentu Europejskiego pani Anny Fotygi. Miała też okazję spotkania z synem ostatniego bohatera niezłomnego, walczącego aż do roku 1963, Józefa Franczaka „Lalka”, a także wysłuchania koncertu zespołu „Forteca”, który uświetnił swoim występem spotkanie w Brukseli.

Czytaj całość...
Licealno - gimnazjalne warsztaty teatralne w kaliskim Liceum
piątek, 04 marzec 2016
Młodzież z kaliskiego Gimnazjum, odgrywając rozmaite etiudy teatralne, uczyła się opanowywać stres, improwizować oraz oddychać przeponą, co dopiero umożliwia głośne i zrozumiałe dla otoczenia mówienie. A wszystko to na warsztatach teatralnych, na jakie zaprosiła ich 3 marca 2016r, po raz kolejny pani Joanna Mączkowska, prowadząca w Liceum znaną z wielu występów grupę teatralną „Klepsydra”.
Wspólnie z licealistami - gimnazjaliści, których opiekunem była pani Jolanta Cirzniewska, próbowali swoich sił w auli kaliskiego Liceum. Wśród tematów odgrywanych etiud znalazły się m.in.: wizyta u lekarza, operacja chirurgiczna czy zachowanie na pierwszej randce. Zwłaszcza ta ostatnia scenka wywoływała salwy śmiechu, co stanowiło najlepszy dowód, iż teatr bawiąc – uczy i rozwija zmysły. - To było bardzo ciekawe doświadczenie i dla młodzieży z „Klepsydry”, i dla gimnazjalistów, Teatr nie tylko bawi, lecz przede wszystkim uczy sztuki nawiązywania kontaktów z innymi oraz sposobów komunikowania się, co potem przynosi wiele korzyści w dorosłym życiu – podsumowała warsztaty teatralne pani Joanna Mączkowska.
Joanna Mączkowska
UDZIAŁ UCZNIÓW ZSP W KALISZU POMORSKIM W OBCHODACH NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
środa, 02 marzec 2016
Dnia 1 marca, jak w wielu miejscach w Polsce, uczniowie z Liceum w Kaliszu Pomorskim oddali hołd Żołnierzom Wyklętym.
Uroczystości młodzież z Kalisza rozpoczęła o godz.12.30 projekcją filmu "Pseudonim Anoda". Film opowiada o Janie Rodowiczu ps. "Anoda", bohaterze z książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec". Żołnierz batalionu Zośka, uczestnik słynnej akcji pod Arsenałem a następnie powstania warszawskiego, kawaler najwyższych orderów i odznaczeń, mimo, że po wojnie nie należał do żadnych organizacji wojskowych został zatrzymany, a następnie skatowany na śmierć przez komunistycznych oprawców. Po filmie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o Żołnierzach Wyklętych, oraz przygotowania do biegu.
Czytaj całość...
Złoto i srebro reprezentantów Liceum w Kaliszu Pomorskim
wtorek, 01 marzec 2016
Złoto i srebro reprezentantów Liceum w Kaliszu Pomorskim w Mistrzostwach Powiatu Drawskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców
W dniu 26.02.2016r. w Złocieńcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.
Liceum w Kaliszu Pomorskim reprezentowały: Angelika Maciąg, Karolina Gierzkiewicz, Zuzanna Menżyk, Aleksandra Góralczyk, Hanna Krzak, Magdalena Zawada, Dominika Trojanek, Natalia Lenart, Klaudia Wolińska i Paulina Kucharska.
Czytaj całość...
PRZEDSTAWICIELE WŁADZ POWIATU DRAWSKIEGO Z WIZYTĄ W ZSP W KALISZU POMORSKIM
piątek, 26 luty 2016
W dniu 24.02.2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościli pan Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego pan Janusz Garbacz.
Podczas spotkania z Dyrektorem szkoły panem Maciejem Rydzewskim omówili bieżącą problematykę związaną z działalnością placówki i współpracą oraz wsparciem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim przez organ prowadzący, jakim jest Powiat Drawski.
Maciej Rydzewski
SUKCESY UCZNIÓW LICEUM W KALISZU POMORSKIM W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  BOHATEROWI
środa, 24 luty 2016

Dwie uczennice liceum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim – Aleksandra Rogan z klasy 1c i Oktawia Gwiaździńska z klasy 1d zostały laureatkami etapu regionalnego V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” organizowanego m. in. przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego z Lublina, Fundację im. Bolesława Chrobrego ze Szczecina, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Fundację „Prostu z mostu” z Krakowa oraz Stowarzyszenie im. Kazimierza Wielkiego z Lublina pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Główne celami konkursu jest upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upowszechnianie wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej, a także kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o działalności drugiej konspiracji w latach 1944-1963.
Czytaj całość...
Spotkanie z Panem Bogumiłem Kurylczykiem
niedziela, 21 luty 2016
Historia wypływająca z kaliskich jezior.
Czy cztery kaliskie jeziora miejskie kryją jeszcze jakąkolwiek tajemnicę? Otóż tak, bo wciąż dokładnie nie wiemy jak powstawały z jednego, wielkiego jeziora, nad którym wybudowano najpierw osadę, a potem średniowieczne, warowne miasto Callies. - Historia podziału rozległego, naturalnego zbiornika na cztery części, przez cztery groble prowadzące w cztery świata strony jest do dzisiaj widoczna w terenie, trzeba tylko potrafić te ślady odnaleźć – tłumaczył uczniom kaliskiego Liceum pan Bogumił Kurylczyk, pasjonat miejscowych dziejów i odkrywca wielu dotąd nieznanych, archiwalnych dokumentów.
Czytaj całość...
Koncert zespołu Full Power Spirit
czwartek, 18 luty 2016
Dnia 16.02.2016 roku w Naszym LO odbył siE koncert zespołu "Full Power Spirit". Jest to grupa muzyczna wpisująca się w nurt muzyki chrześcijańskiej, tworzący głównie HIP-HOP!
Wokalista zespołu na samym początku zarzucił dozą pozytywnej energii i fajnym motywującym wywodem na temat życia i otoczenia. Następnie zagrali utwór, który rozbudził wszystkich na sali i pokazał, ze nie wszystko jest w życiu takie proste, ze każdy powinien być kowalem własnego losu i żyć zgodnie z wolą Bożą, nie przejmować się małymi rzeczami i brnąć przed siebie pełną parą.
Czytaj całość...
OBCHODY 71. ROCZNICY ZDOBYCIA KALISZA POMORSKIEGO PRZEZ ARMIĘ CZERWONĄ
środa, 17 luty 2016
W Dniu 16 lutego 2016r. o godzinie 15.00 delegacje władz Kalisza Pomorskiego, Powiatu Drawskiego wraz z przedstawicielami szkół i instytucji złożyli wieńce, wiązanki i znicze pod pomnikiem „Tym co przywracali polskość tej zemi” w Kaliszu Pomorskim.
Po oficjalnych uroczystościach w Pałacu Wedlów odbyły się odczyty i wykłady zaproszonych gości. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Kalisza Pomorskiego pan Michał Hypki, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego pan Janusz Garbacz, przedstawiciele Rady Miasta Kalisz Pomorski, szkół, mieszkańcy miasta i gminy oraz goście, którym bliska jest historia naszego miasta i regionu. W atmosferę pierwszych miesięcy i lat na Pomorzu Zachodnim i w Kaliszu Pomorskim oraz związane z nimi migracje niemieckiej i polskiej ludności wprowadził uczestników spotkania pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie dr Paweł Szulc.
Czytaj całość...
Walentynkowa niespodzianka
środa, 17 luty 2016
Święty Walenty, radosną uroczystość Dnia Zakochanych w kaliskim Liceum, obchodził 16 lutego. Dwa dni później od daty kalendarzowej, ale za to ze zdwojoną serdecznością. Wystarczyło popatrzeć na uczennice występujące w roli posłańców dobrych uczuć, by się radośnie uśmiechnąć do swojego i cudzego szczęścia.
Walentynkowy happening dla grona pedagogicznego Liceum zorganizowała i przeprowadziła grupa teatralna "Klepsydra”, której opiekunką jest pani Joanna Mączkowska. Tradycji stało się zadość: impulsy dobra przekazane przez uczniów nauczycielom wracają potem do nich w postaci zwielokrotnionej. Oczywiście w sensie pozytywnym. Radość bowiem to dar tak niezwykły, że tym jej więcej, im bardziej się ją pomiędzy innych podzieli.
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>