- Start
Filmowo - muzyczne ewolucje licealistów z Kalisza Pomorskiego
wtorek, 02 luty 2016
Dnia 28.01.16 r. klasa – 1”c” razem z wychowawczynią panią Aleksandrą Radecką spędziła noc filmową w budynku naszego Liceum. Tuż przed dziewiętnastą spotkaliśmy się niemal w pełnym gronie w pracowni numer 15 i w bardzo dobrych humorach rozpoczęliśmy od krótkiego karaoke. Zaśpiewaliśmy znane piosenki, które każdy pamiętał, przeboje – Lady Pank, Perfectu, Dody.
Następnie włączyliśmy film. By pozostać w tak miłym nastroju, zdecydowaliśmy się na komedię. Usiedliśmy wszyscy na materacach, pożyczonych ze szkoły i przykryliśmy się kocami. Wyglądało to trochę jak na biwaku, trochę jak w rodzinnym domu, w którym każdy czuje się swobodnie i naturalnie. Już w trakcie pierwszego seansu zamówiliśmy pizzę.
Czytaj całość...
BEZPIECZNE FERIE 2016
wtorek, 02 luty 2016

Nadeszły długo oczekiwane ferie zimowe. Od poniedziałku, 1 lutego możemy cieszyć się odpoczynkiem od obowiązków szkolnych i nauki. To wspaniały czas relaksu w domu i na świeżym powietrzu, zabaw na śniegu, czas w którym możemy rozwijać swoje zainteresowania, wyjechać czy też spotkać się z rówieśnikami.
Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.
Czytaj całość...
Ewakuacja jeńców Oflagu IID 71 lat później
poniedziałek, 01 luty 2016
Młodzież ZSP w Kaliszu Pomorskim pamięta o bohaterach Oflagu IID sprzed 71 lat!
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kalisza Pomorskiego od czterech lat organizuje Rajdy Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu IID. Odbywają się one zazwyczaj późna wiosną. Tym razem jednak pojawił się pomysł na zorganizowanie obchodów 71 rocznicy ewakuacji jeńców z tego, położonego w okolicy Bornego Sulinowa obozu. Bez względu na odległość, jaka dzieli gminę Kalisz Pomorski od Bornego Sulinowa udało się przy współpracy z Nadleśnictwem Borne Sulinowo i dr. Tomaszem Skowronkiem z RDLP w Szczecinku uczcić pamięć zasłużonych dla Polski żołnierzy.
Czytaj całość...
Licealno-gimnazjalny lot artystycznym samolotem w Kaliszu Pomorskim
czwartek, 28 styczeń 2016
Działająca w kaliskim Liceum grupa teatralna „Klepsydra” nie tylko prezentuje nowe spektakle i widowiska, ale także zaprasza do artystycznych działań młodszych kolegów z kaliskiego Gimnazjum. Na wspólnych warsztatach 27 stycznia 2016r. odgrywano między innymi scenki z wykorzystaniem rekwizytów. I przykładowo, wyczarowano lot samolotem.
- Te systematycznie powtarzane, wspólne ćwiczenia licealistów z gimnazjalistami są korzystne dla uczniów obu szkół. Pierwsi zauważają w ich trakcie, ile już zdołali się na scenie nauczyć, a drudzy widzą, ile jeszcze nauczyć się warto – mówi opiekunka grupy, pani Joanna Mączkowska.
Czytaj całość...
Kolejne dni w fińskim KEMI - Erasmus+
wtorek, 26 styczeń 2016
Trwa międzynarodowa wymiana uczniów w ramach projektu Erasmus+. Tym razem uczniowie naszej szkoły odwiedzają fińską miejscowość Kemi, gdzie razem z młodzieżą z Niemiec i Hiszpanii dyskutują nad ekonomiczną sytuacją Europy.
Podczas pierwszego dnia zajęć warsztatowych uczniowie prezentowali informacje na temat pomocy socjalnej, podatków oraz budżetów lokalnych i narodowych w poszczególnych krajach. W przerwie mieli możliwość nauczenia się fińskiego tańca ludowego.
Czytaj całość...
POŁOWINKI W KALISKIM LICEUM
wtorek, 26 styczeń 2016
W piątek 22 stycznia 2016r. w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim odbyły się połowinki klas drugich liceum w Kaliszu Pomorskim. To jeszcze nie studniówka, ale z pewnością pierwsza taka uroczystość w życiu licealistów. Jak co roku wzięli w niej udział praktycznie wszyscy drugoklasiści.
Gospodarzy i zaproszonych gości do wspólnej zabawy zachęcał DJ Kapi z Ińska. Parkiet od początku do zakończenia zabawy był oblegany. Słowa uznania należą się wychowawczyniom: Paniom profesor Joannie Bonieckiej, Emilii Grabowskiej - Grządziel, Renacie Effenberg - Nawrot, Annie Józiak, które dotrzymywały tanecznego kroku uczniom. Atmosfera, w której przebiegała impreza, była wyśmienita. Dowodem na to może być fakt przedłużenia uroczystości o ponad godzinę. Z całą pewnością ten wieczór zapadnie nam w pamięć i będziemy go mile wspominać.
Joanna Boniecka
UROCZYSTY APEL PODSUMOWUJĄCY I PÓŁROCZE W ZSP W KALISZU POMORSKIM
niedziela, 24 styczeń 2016
W dniu 22.01.2016r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się uroczysty apel podsumowujący wyniki nauczania i działalność szkoły w I półroczu roku szkolnego 2015/2016. W spotkaniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, dyrektor szkoły Pan Maciej Rydzewski, a także zaproszeni goście: Starosta Drawski Pan Stanisław Kuczyński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Pan Janusz Garbacz oraz Dziekan Wydziału Społeczno – Inżynieryjnego PWSZ w Wałczu Pan Marek Olesiak.
Czytaj całość...
Rocznica katastrofy samolotu CASA
niedziela, 24 styczeń 2016
Poczet sztandarowy i delegacja ZSP w Kaliszu Pomorskim na uroczystości z okazji 8. rocznicy katastrofy samolotu CASA w Mirosławcu.
Sobotni wieczór 23 stycznia 2016 r., to kolejna okazja do uczczenia pamięci oficerów polskiego lotnictwa i załogi samolotu CASA o numerze 019, którzy 8 lat temu zginęli zaledwie 1,3 km od lotniska wojskowego w Mirosławcu w katastrofie lotniczej.
Poczet sztandarowy ZSP w Kaliszu Pomorskim, składający się z uczniów klas wojskowych godnie reprezentował społeczność naszej szkoły wśród wielu pocztów sztandarowych jednostek i formacji wojskowych. Jako jedyny poczet sztandarowy byliśmy reprezentantami organizacji cywilnych.
Czytaj całość...
Erasmus + Wyjazd do Finlandii
niedziela, 24 styczeń 2016
23 stycznia grupa uczniów z naszego liceum rozpoczęła realizację kolejnego etapu projektu Erasmus+. Tym razem uczniowie wyjechali do miejscowości Kemi w Finlandii aby tam spotkać się ze swoimi rówieśnikami oraz aby wspólnie debatować o problemach ekonomicznych Europy.
Głównym tematem obecnych spotkań w ramach projektu są podatki, pomoc publiczna oraz ochrona zdrowia w poszczególnych państwach realizujących projekt. A są to: Polska, Finlandia, Niemcy i Hiszpania. Warsztaty w tym międzynarodowym gronie rozpoczynają się w poniedziałek 25 stycznia, a niedzielę poprzedzającą uczniowie spędzali ze swoimi fińskimi gospodarzami na zwiedzaniu miasta oraz lepszym poznaniu się.
Kolejne informacje będą załączane na bieżąco.
Wyróżnienie dla Karoliny Szwajlik
piątek, 22 styczeń 2016

Karolina Szwajlik z kaliskiego Liceum, występująca w grupie teatralnej „Klepsydra”, otrzymała wyróżnienie na „ I Powiatowym Przeglądzie Jasełek i Widowisk Kolędniczych, Kolęd i Pastorałek 2016”. Uczennica wykonała kolędę „Z wysokiego nieba”, zwyciężając w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
Przegląd, którego inicjatorem był Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, odbył się 16 stycznia w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim . Jego organizatorzy pogratulowali zwycięzcom i podziękowali wszystkim uczestnikom za popularyzowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej.
Najważniejsze działania Klepsydry w roku 2015
piątek, 22 styczeń 2016
Działająca od pięciu lat przy kaliskim Liceum grupa teatralna „Klepsydra”, jak w każdym roku, także i w tym minionym 2015, wystawiła dla uczniów oraz mieszkańców Kalisza Pomorskiego kilka spektakli i widowisk. Najważniejsze z nich to spektakl plenerowy o piastowskich pradziejach naszego miasta, czyli rycerzu Januszu Kenstelu i widowisko patriotyczne na Dzień Niepodległości. Tych artystycznych działań nawiązujących do tradycji lub lokalnej historii było niemało, dlatego przypominamy te najważniejsze.
Czytaj całość...
Rekordowy 24. Finał WOŚP w Kaliszu Pomorskim z udziałem wolontariuszy z Liceum
środa, 20 styczeń 2016
Już od rana 10 stycznia 2016 roku, w Kaliszu Pomorskim i okolicznych miejscowościach pojawili tak jak w całej Polsce się wolontariusze, a wśród nich kaliscy licealiści. Mieszkańcy naszej gminy z gorącymi sercami wrzucali do ich puszek pieniądze. Ostatecznie Kalisz Pomorski zebrał rekordową kwotę 21.897,54 złotych. Ponadto do naszego sztabu wpłynęły środki zebrane przez dwóch wolontariuszy z naszego liceum w Drawsku Pomorskim w wysokości 8.631,62 złotych. Łącznie sztab w Kaliszu Pomorskim zasilił Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kwotą 30.529,16 złotych.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>