- Start
Stypendium naukowo-socjalne dla uczennicy ZSP w Kaliszu Pomorskim
piątek, 02 grudzień 2016
Po raz kolejny POLDANOR SA utworzył fundusz stypendialny, którego zadaniem jest udzielanie wsparcia finansowego uczniom szkół ponadgimnazjalnych i policealnych oraz studentom szkół wyższych, którzy osiągają dobre wyniki w nauce. W tym roku szkolnym 2016/2017 stypendium otrzymała uczennica klasy III, Martyna Serafin. Sumienność, odpowiedzialność, praca i zaangażowanie, są wynikiem otrzymanej nagrody dla uczennicy.
Gratulacje!!
Dziękujemy firmie Poldanor, za stworzenie naszym uczniom szansy otrzymania stypendium.
Anna Józiak
CEMS CHANCE!!!
czwartek, 01 grudzień 2016

Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim, w grupie 40 uczniów zakwalifikowanych z całej Polski do projektu CEMS CHANCE!!!

Dnia 21.11.2016 roku razem z Magdaleną Wyrzykowską dostałyśmy informację o zakwalifikowaniu się na warsztaty Cems Chance. Początkowo nie wierzyłyśmy w to, że spośród tylu uczestników, to właśnie my się dostałyśmy, ale kiedy wreszcie to do nas dotarło byłyśmy bardzo zadowolone i szczęśliwe. Warunkiem przystąpienia do projektu było wypełnienie ankiety, która polegała na opisaniu siebie, swoich planów oraz zainteresowań.
Czytaj całość...
Konferencja Samorządów Uczniowskich w Szczecinie
poniedziałek, 28 listopad 2016
Samorząd Uczniowski ZSP w Kaliszu Pomorskim na Xu – Interdyscyplinarnej Konferencji Samorządów Uczniowskich w Szczecinie.
W dniach 23-25.11.2016 r. troje przedstawicieli Rady Uczniowskiej Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wzięło udział w pierwszym w Polsce spotkaniu konferencyjno-warsztatowym samorządów uczniowskich o nazwie XU – Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich. Do Szczecina pojechali wraz z opiekunem samorządu Pawłem Łuczko, przewodnicząca Olivia Kucharska, Wiktoria Pielichowska, oraz Patryk Pawluk.
Czytaj całość...
Dzień Życzliwości
niedziela, 27 listopad 2016
Dnia 21 listopada uczniowie i nauczyciele Liceum w Kaliszu Pomorskim wzięli udział w Światowym Dniu Życzliwości. Inicjatorem tych działań była pani Anna Józiak, pedagog i opiekun koła wolontariatu. Celem Dnia Życzliwości jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. W akcję zorganizowaną z okazji tego dnia zaangażowały się wszystkie klasy naszego Liceum. Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach. Oceniane kategorie to:
Czytaj całość...
Andrzejkowa dyskoteka
niedziela, 27 listopad 2016
Dnia 22.11.2016r. roku na szkolnym holu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, została zorganizowana internacka dyskoteka andrzejkowa. Mieszkańcy trzech internatów mieli okazję wspólnie tańczyć wraz z wychowawcami. Na dyskotece miały miejsce także wróżby andrzejkowe przygotowane przez uczniów. O godzinie 18.30 otworzył zabawę pan dyrektor Maciej Rydzewski. Podczas zabawy do samego końca w tańcach brało udział wielu uczniów. Andrzejkowe tańce wypadły bardzo dobrze. Wszyscy mieszkańcy internatu dziękują organizatorom dyskoteki.

Daniel Morcinek

Finał projektu "Wiedzieć więcej"
niedziela, 27 listopad 2016
W dniach od 15.09. do 9.11.2016 roku w ZSP w Kaliszu Pomorskim zrealizowano projekt „Widzieć więcej”. Uczestnikami byli licealiści z Kalisza Pomorskiego. Zajęcia prowadziły: Dorota Izdebska (arteterapeuta) i Aleksandra Radecka, polonistka, opiekun koła dziennikarskiego. Warsztaty podzielono na dwa etapy. Jeden z nich to działania związane z motywacją i rozwojem osobistym, a drugi to cykl warsztatów z gościem - Weroniką Fibich, która wprowadziła młodzież w problematykę opisywania świata i utrwalania jego obrazu w pamięci.
Czytaj całość...
SPOTKANIE W ZAKŁADZIE KARNYM W WIERZCHOWIE
czwartek, 24 listopad 2016
Z okazji Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych w dniu 22 listopada 2016r. w Zakładzie Karnym w Wierzchowie zorganizowano spotkanie profilaktyczno-edukacyjne. Zostali na nie zaproszeni kaliscy Licealiści, uczniowie klasy policyjnej 2f wraz z wychowawcą Krzysztofem Wójciakiem. W spotkaniu wzięła również udział grupa osadzonych, a także policjanci i strażacy z Drawska Pomorskiego.
Na początku zapoznaliśmy się z danymi statystycznymi dotyczącymi wypadków drogowych - chyba niewielu z nas do tej pory zdawało sobie sprawę, że średnio codziennie ginie na naszych drogach 11 osób, a kolejne 100 osób to rani i poszkodowani.
Czytaj całość...
PROFILAKTYKA ZDROWOTNA
czwartek, 24 listopad 2016
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
Trzeci czwartek listopada, ma już ponad 30-letnią tradycję. W roku 2016 Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypadł na czwartek 17 listopada. Choć śmiertelne skutki tego nałogu są powszechnie znane, głównym problemem związanym z rzucaniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli. W związku z tym dniem młodzież Zespołu Szkół Ponadginmazjalnych w Kaliszu Pomorskim wykonała gazetkę na temat szkodliwości palenia tytoniu. Odbył się również antynikotynowy happening w wykonaniu grupy teatralnej Klepsydra pod opieką Joanny Mączkowskiej.
Czytaj całość...
KALISCY LICEALIŚCI NA WYSTAWIE VIA DOLORIS OJCÓW NASZYCH
czwartek, 24 listopad 2016
W dniu 22 listopada 2016 r. grupa uczniów z liceum w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczyciela historii i dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego odwiedziła wystawę historyczną „VIA DOLORIS OJCÓW NASZYCH” przygotowaną przez kolekcjonera pamiątek z przeszłości i miłośnika historii pana Wiesława Piotrowskiego z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w sali wystawowej na dworcu kolejowym w Drawsku Pomorskim.
Czytaj całość...
WASZTAT EDUKACYJNY - ,,Kult pięknego ciała  nie dajmy się zwariować''
poniedziałek, 21 listopad 2016
Dnia 8 listopada i 15 listopada 2016 roku, w Internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim na zaproszenie pedagoga szkolnego P. Anny Józiak zostały przeprowadzone przez pracownika Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Monikę Wytracz zajęcia warsztatowe.
Uczniowie internatu uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na temat wyznacznika pięknego wyglądu dziewczyny/kobiety oraz pięknego wyglądu chłopaka/mężczyzny i szeroko rozumianego pojęcia zdrowia. Celem zajęć było wzbogacanie poczucia własnej wartości, ćwiczenia umiejętności krytycznego oceniania informacji i reklam na temat diet, zdrowej żywności, ćwiczeń kulturystycznych.
Czytaj całość...
Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o HIV i AIDS
poniedziałek, 21 listopad 2016
Podejmując działania na rzecz promocji zdrowia w zakresie profilaktyki HIV/AIDS, po raz kolejny zorganizowany został konkurs dla uczniów naszej szkoły. Jego celem było: poszerzanie wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS, kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi wobec osób zakażonych wirusem HIV lub chorych na AIDS, integrowanie młodzieży we wspólnych działaniach z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Konkurs został przeprowadzony 18 listopada 2016r. W eliminacjach wzięło udział 4 uczniów z klas I.
Czytaj całość...
Siedmiu wspaniałych
poniedziałek, 21 listopad 2016
W sobotę 19 listopada 2016r. siedmioro uczniów klasy 1b pod opieką Pani pedagog Anny Józiak zebrało się pod pałacykiem w Borowcu. Przez cztery godziny grabiliśmy liście na terenie pałacu. Właścicielka posiadłości poczęstowała całą grupę gorącą zupą, a także doceniła naszą ciężką pracę i sowicie wynagrodziła. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Dziękujemy Pani pedagog za zorganizowanie pracy i zachęcamy uczniów do włączania się w takie akcje, ponieważ jest to możliwość zarówno zarobku jak i spędzenia czasu w miłym gronie.

Marta Maciąg
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>