- Start
Polsko-Litewskie spotkanie w kaliskim Liceum
poniedziałek, 20 czerwiec 2016
Dnia 16 czerwca 2016r. gościliśmy uczestników międzynarodowej wymiany uczniowskiej z Polski i Litwy zorganizowanej przez panią Annę Arcimowicz w ramach projektu „Poznajemy Polskę, poznajemy Litwę – kontynuacja”.
Mieliśmy okazję zobaczyć występy taneczne oraz prezentacje multimedialne o Litwie przygotowane przez naszych gości. Jako ostatni zaprezentowali się uczniowie naszego kaliskiego Liceum opowiadając wszystkim zebranym o szkole i oprowadzając ich po kilku ważnych w niej miejscach. Pan dyrektor Maciej Rydzewski podsumował spotkanie wręczając album litewskim gościom. W podziękowaniu otrzymał pamiątki z Litwy. Po części oficjalnej mieliśmy okazję zamienić kilka słów z naszymi wschodnimi sąsiadami i poznać się bliżej. Konwersacja w języku angielskim z litewskimi przyjaciółmi sprawiła nam mnóstwo radości. Mamy nadzieję spotkać się razem w przyszłości.

Olivia Kucharska

Czytaj całość...
CERTYFIKATY JĘZYKOWE W KALISKIM LICEUM
niedziela, 12 czerwiec 2016
W dniach od 7 do 9 czerwca 2016r. uczniowie klas dwujęzycznych 1a i 1b oraz uczniowie z grup zaawansowanych z pozostałych klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, a także 4 osoby spoza szkoły zdawali certyfikaty Cambridge English z języka angielskiego na poziomie PET (B1), FCE (B2) oraz CAE (C1). Egzaminy PET i FCE odbyły się w kaliskim Liceum, zaś na test CAE czwórka naszych uczniów musiała sie udać do Szczecina.
Czytaj całość...
"Pomagamy, bo kochamy  zbiórka nakrętek
poniedziałek, 20 czerwiec 2016
W drugim półroczu roku szkolnego 2015/2016, przeprowadziliśmy wiele działań, w celu zebrania funduszy na rehabilitację dla uczennicy kaliskiego Liceum – Karoliny Skory.
Jednym z takich działań, było zbieranie nakrętek. Od kwietnia w naszej szkole były rozstawione specjalne kartony, do których uczniowie wrzucali nakrętki. Głównym koordynatorem akcji była Agnieszka Gibka, uczennica klasy IId.
Raz w tygodniu wybrani przedstawiciele klasy IId w obecności nauczyciela, koordynatora – Anny Józiak, przekazywali nakrętki do szkolnego magazynu. Kilkoro uczniów, wyrażających chęć współpracy, w każdy wtorek na długiej przerwie, przesypywało zebrane nakrętki do dużych worków. W dniu 15 czerwca 2016 roku zakończyliśmy akcję. Wszystkie nakrętki zostały przekazane firmie Chemplast.pl. Przy załadunku na samochód transportowy udział wzięli uczniowie klasy IIc. Dzięki ich zaangażowaniu i pomocy, bardzo sprawnie uporaliśmy się z transportem. Zebraliśmy 611 kg, które sprzedaliśmy za kwotę 55O złotych.
Czytaj całość...
Wizyta młodzieży w 11 Mazurskim Pułku Artylerii na poligonie drawskim
piątek, 10 czerwiec 2016
Kolejny raz uczniowie klas mundurowych kaliskiego Liceum odwiedzili Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, tym razem zapoznali się z żołnierzami i sprzętem 11. Mazurskiego Pułku Artylerii z Węgorzewa.
Dnia 9 czerwca 2016r. licealiści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zostali zaproszeni przez 11 Mazurski Pułk Artylerii im. gen. Józefa Bema na poligon drawski (obozowisko Jaworze), gdzie trwają największe tegoroczne ćwiczenia wojsk polskich oraz sił sojuszniczych NATO o kryptonimie „Anakonda 2016”.
Czytaj całość...
Seans śmiechu i refleksji w kinie "Tracz" - widowisko plenerowe Klepsydry
piątek, 10 czerwiec 2016
Wystawione 7. czerwca 2016r. na deskach pomostu przy Nowej Przystani przedstawienie plenerowe grupy teatralnej "Klepsydra" rozśmieszało widzów do łez. Licealiści przypomnieli bowiem autentyczne wydarzenia z Kalisza Pomorskiego lat powojennych - wówczas traktowane bardzo serio, a obecnie jednoznacznie odbierane jako tragikomedia. Bo takie właśnie były propagandowe spektakle i masówki (czyli zgromadzenia mas pracujących) w miejscowym kinie "Tracz".
Czytaj całość...
Zaproszenie na turniej
środa, 08 czerwiec 2016
ĆWICZENIA SIŁOWE BEZ SPRZĘTU W RAMACH ZAJĘĆ Z KULTURYSTYKI
środa, 08 czerwiec 2016

Dnia 3 czerwca 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu Pomorskim, w ramach współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałczu, odbył się wykład na temat ,,Ćwiczenia siłowe bez sprzętu w ramach zajęć z kulturystyki”. Zajęcia poprowadził dr Krzysztof Krupecki - trener klasy mistrzowskiej w wioślarstwie, trener kadry olimpijskiej w latach 1991-1992, 1995-1996 (podopieczni dr K. Krupeckiego w latach 1977-2002 zdobyli łącznie w imprezach mistrzowskich około 200 medali).
Czytaj całość...
ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI
środa, 08 czerwiec 2016
W dniu 1 czerwca 2016r. w Liceum w Kaliszu Pomorskim odbyła się ciekawa impreza sportowa. Już po raz drugi najsilniejsi uczniowie z Kalisza Pomorskiego i okolic wzięli udział w zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc.
W poszczególnych kategoriach zwycięzcami okazali się Jakub Wójciak z Gimnazjum w Złocieńcu, Wojciech Chromiński z Liceum w Złocieńcu oraz Paulina Kucharska z Liceum w Kalisz Pomorskim.
Poza zawodami uczestnicy imprezy wzięli udział w spotkaniu i treningu fitness prowadzonym przez absolwentkę kaliskiego Liceum Martynę Gabrych.
Następne zawody już za rok! Do zobaczenia.

Krzysztof Wójciak
Dzień Dziecka inaczej
środa, 08 czerwiec 2016
W dniu 1 czerwca 2016r. uczniowie z klasy 1b kaliskiego Liceum pod opieką wychowawczyni Agnieszki Kubat i pedagoga szkolnego Anny Józiak odwiedzili wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bobrowie.
1 czerwca to ważny dla nas dzień - Dzień Dziecka. Mimo, że sami jesteśmy jeszcze dziećmi, postanowiliśmy ten dzień spędzić inaczej, niż zwykle. Chcieliśmy zrobić coś dla innych, coś ważnego, coś z głębi serca. Pojechaliśmy w odwiedziny do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bobrowie, aby dzieciom z ośrodka podarować zebrane przez nas wcześniej zabawki i artykuły szkolne. Zorganizowaliśmy również ciekawe konkursy i zabawy, w których wszyscy brali chętnie udział.
Czytaj całość...
O jeden punkt od finału
środa, 08 czerwiec 2016
W dniu 3 czerwca 2016r. drużyna „Cinkciarzy” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wzięła udział w VI Turnieju Historycznym dla szkół ponadgimnazjalnych „Szerokim gestem. Zamieszajmy w peerelowskim kotle”, organizowanym przez Biuro Edukacji Publicznej Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie. W skład zespołu wchodzili Grzegorz Rydzewski z klasy 1c, Maksymilian Redmann z klasy 2b oraz Bartosz Rowiński z klasy 2d. Opiekunem uczniów był dyrektor Maciej Rydzewski.
W tegorocznej edycji konkursu kaliscy Licealiści osiągnęli bardzo dobry wynik. Awansowali do półfinału i wśród trzydziestu drużyn z województwa zachodniopomorskiego zajęli ostatecznie siódme miejsce. W pierwszych trzech rundach uzyskali łącznie 98 punktów i do znalezienia się w gronie finalistów zabrakło im jednego punktu.
Czytaj całość...
V Rajd im. płk. Witolda Dzierżykraja  Morawskiego Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu II D.
środa, 08 czerwiec 2016
W dniach od 2 do 4 czerwca 2016r. ponad 40 uczniów i absolwentów kaliskiego Liceum pod opieką nauczycieli Krzysztofa Wójciaka, Andrzeja Kowalewskiego, Sebastiana Statecznego, Wojciecha Sztobrynia i Karola Kaliny wzięło udział w V edycji Rajdu Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu II D. Organizatorem i pomysłodawcą rajdu jest nauczyciel geografii i pasjonat historii regionalnej Paweł Łuczko.
Piąta edycja rajdu przeszła już do historii. Za nami trzy dni marszu, który miał upamiętnić losy oficerów - jeńców Oflagu II D i uczcić ich pamięć trudem wędrowania. Bolące nogi, kostki, odciski i wysiłek podczas gorących dni rajdu, to nasz wkład w przywracanie pamięci tych, którzy w 1945 roku maszerowali niemal 700 km do Sandbostel. Ogromne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, bez względu na to jak długo z nami wędrowali. Wśród nich byli zarówno ci, którzy szli po raz pierwszy, jak i tacy, którzy pamiętają pierwszą edycję. Ponad 40 uczestników V rajdu wpisało się więc trwale w budowanie naszej rajdowej tradycji.
Czytaj całość...
We wtorek ożyje kaliskie kino
czwartek, 02 czerwiec 2016
Właśnie trwają ostatnie próby do widowiska plenerowego, które zostanie wystawione w najbliższy wtorek, 7 czerwca. Grupa teatralna „Klepsydra”, działająca przy kaliskim Liceum, zaprasza na przedstawienie zatytułowane Ostatni spektakl w kinie „Tracz". Rozpocznie się ono o godz. 18. na deskach pomostu przy Nowej Przystani nad jeziorem Bobrowo Wielkie.
Młodzi aktorzy, prowadzeni przez reżysera - panią Joannę Mączkowską cofną widzów do pierwszych lat powojennych, kiedy kaliskie kino nosiło nazwę „Tracz” i było miejscem, gdzie organizowano nie tylko seanse filmowe, ale także imprezy o charakterze propagandowym. Na plenerowej scenie zobaczymy zatem m. in. dawnych chuliganów oraz przodowników pracy. Ich zwyczaje, problemy oraz konflikty .
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>