- Start
Z WIZYTĄ NA JUWENALIACH W WAŁCZU
wtorek, 24 maj 2016
W dniu 20 maja 2016r. na zaproszenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z opiekunami, Katarzyną Drab, Sebastianem Statecznym, oraz Krzysztofem Wójciakiem, brali udział w juwenaliach organizowanych przez tą uczelnię na terenie kampusu przy ul. Wojska Polskiego.
Impreza została przygotowana z dużym rozmachem i sporo się na niej działo. W trakcie kilku godzin pobytu na terenie kampusu braliśmy udział w zawodach sportowych, prezentacjach artystycznych, oraz prezentacjach szkół. Nasza reprezentacja wyróżniała się nie tylko mundurami uczniów z klasy policyjnej, ale też sukcesami w rywalizacji sportowej.
Czytaj całość...
Wysokie miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej
niedziela, 22 maj 2016
W dniach od 20 do 22 maja 2016r. zawodnicy z kaliskiego Liceum wystartowali w Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej, które odbyły się w Szczecinie. Turniej ten cieszy się ogromną popularnością, co sprawia, że w tym roku brało w nim udział 50 zespołów. Nasi zawodnicy zagrali bardzo dobre mecze, a były one na bardzo wysokim poziomie.
Drużyna chłopców zajęła wysokie szóste miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. W skład drużyny wchodzili:
Czytaj całość...
WARSZTATY MUZEALNE KALISKICH LICEALISTÓW W MUZEUM NARODOWYM W SZCZECINIE
niedziela, 22 maj 2016
W dniu 18 maja 2016 r. młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim w ramach projektu „Okruchy historii ocalone od zapomnienia”, realizowanego przez Stowarzyszenie "Jesteśmy razem" wzięła udział w warsztatach muzealnych, które odbyły się w Muzeum Narodowym w Szczecinie.
Warsztaty muzealne przeprowadził z młodzieżą archeolog i pracownik szczecińskiego muzeum, a zarazem absolwent kaliskiego Liceum Tomasz Choroba. Uczestniczył w nich także miłośnik historii i kolekcjoner, członek Stowarzyszenia "Meander" z Drawska Pomorskiego, specjalista w dziedzinie archeologii militarnej, Wiesław Piotrowski oraz dyrektor z ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
KALISKIE LICEALISTKI WICEMISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W UNIHOKEJU
niedziela, 22 maj 2016
Dnia 19 maja 2016 r. w Mrzeżynie odbyły się Finały Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Dziewcząt. Zawodniczki ZSP w Kaliszu Pomorskim godnie reprezentowały nasz rejon zajmując drugie miejsce w województwie. Pokonały 5:1 ZSP Galeniów, 2: 0 wygrały z I LO z Kołobrzegu. Uległy tylko ZSP Trzebiatów 0:1. Mecze rozgrywane były na bardzo wysokim poziomie. Ogromną satysfakcje dało nam znalezienie się w czołówce drużyn unihokeja naszego województwa.
Srebrnymi medalistkami województwa zachodniopomorskiego w unihokeju zostały:
Czytaj całość...
UDZIAŁ UCZNIÓW KALISKIEGO LICEUM W OBCHODACH 70. ROCZNICY CSWL DRAWSKO
niedziela, 22 maj 2016
W dniu 13.05.2016r. uczniowie z klas wojskowych ZSP w Kaliszu Pomorskim wraz z dyrektorem Maciejem Rydzewskim oraz nauczycielami: mjr rezerwy Andrzejem Kowalewskim oraz Sebastianem Statecznym uczestniczyli w obchodach 70. rocznicy powstania Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.
Z tej okazji w drawskim kościele odbyła się uroczysta msza z udziałem dowódcy CSWL Drawsko pułkownika Marka Gmurskiego, Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyń-skiego oraz licznie zaproszonych gości, przedstawicieli wojska, samorządów lokalnych i służb mundurowych. Wśród pocztów sztandarowych obecny był poczet sztandarowy ZSP w Kali-szu Pomorskim. Uroczystości kościelne uświetniała wojskowa orkiestra.
Czytaj całość...
POŻEGNANIE KLAS MUNDUROWYCH
poniedziałek, 16 maj 2016
W dniu 28 kwietnia 2016r., dzień przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego klas trzecich, absolwenci klas mundurowych uroczyście pożegnali się za sztandarem szkoły.
W uroczystości obok dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pana Macieja Rydzewskiego wzięli udział wychowawcy klas trzecich – policyjnej, pan Paweł Łuczko, wojskowej, pani Karina Antończak oraz nauczyciele przedmiotów mundurowych, zaproszeni goście z jednostek wojskowych, policji, straży miejskiej i przede wszystkim absolwenci i uczniowie klas mundurowych.
Czytaj całość...
PIERWSZE MIEJSCE DRUŻYNY Z ZSP W KALISZU POMORSKIM
wtorek, 10 maj 2016
PIERWSZE MIEJSCE DRUŻYNY Z ZSP W KALISZU POMORSKIM W III RUNDZIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA" W dniu 6 maja 2016 roku zostały ogłoszone wyniki III rundy Ogólnopolskiego Konkursu „Szkolna Liga Historyczna”, organizowanego przez magazyn historyczny „Mówią wieki” we współpracy z Muzeum Historii Polski w ramach Programu Operacyjnego „Patriotyzm Jutra”. W konkursie bierze udział drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego.
Zespół składający się z uczennicy klasy 2b Alicji Bulkiewicz oraz uczniów klasy 2d Bartosza Rowińskiego i Przemysława Życzki zajął zajął w III rundzie SLH 1 miejsce. Jest to drugie zwycięstwo etapowe tej drużyny w tegorocznej edycji konkursu. Na półmetku rywalizacji, po ogłoszeniu wyników trzech z sześciu zadań drużyna z kaliskiego Liceum prowadzi w ligowych zmaganiach. Trzecie zadanie polegało na zaprojektowaniu logo Polski oraz hasła, które mogłoby być wykorzystywane w promocji naszego kraju.
Nagrodzoną pracę przedstawiamy na ilustracji.

Maciej Rydzewski
Link do strony z wynikami
OBÓZ SZKOLENIOWY KLAS WOJSKOWYCH NA POLIGONIE DRAWSKIM
wtorek, 10 maj 2016
W dniach 4 do 7 maja 2016r. uczniowie klas 1e i 2c o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w obozie szkoleniowym zorganizowanym przy współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim. W zajęciach na terenie poligonu brało udział 33 uczniów. Z ramienia szkoły opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: mjr rezerwy Andrzej Kowalewski, pan Krzysztof Wójciak i Karol Kalina.
Czytaj całość...
Pożegnanie uczniów klas trzecich kaliskiego Liceum
piątek, 06 maj 2016
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, 29 kwietnia 2016r., uroczyście pożegnano tegorocznych abiturientów. Powodzenia na maturze życzyli im: przedstawiciele władz samorządowych, grono pedagogiczne, uczniowie oraz rodzice. - Nasze Liceum zapewnia różnorodne formy i kierunki kształcenia. Wiem, że z tych możliwości korzystaliście, dlatego nie wątpię, iż dobrze sobie poradzicie i na egzaminie dojrzałości, i potem na studiach - powiedział dyrektor szkoły, pan Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
Kaliska licealistka w matematycznym finale w Warszawie
piątek, 06 maj 2016
W dniu 29 kwietnia 2016r. uczennica klasy 2b Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu Pomorskim Karolina Wiśniewska wzięła udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego PANGEA, organizowanego przez Uniwersytet Vistula w Warszawie, m.in. pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Uczniowie z kaliskiego Liceum chętnie uczestniczą w tym konkursie. W jego tegorocznej edycji rywalizowało około 3500 szkół z całego kraju i ponad 105 tysięcy uczestników. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Finałowe matematyczne emocje przeżywała również Magdalena Katuszonek z klasy 1b, która znalazła się w gronie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczne Preteksty. W konkursie rywalizowało około 400 szkół i około 5000 uczestników.
Czytaj całość...
NIECODZIENNE LEKCJE JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KALISKIM LICEUM
wtorek, 03 maj 2016
W dniach od 21 do 28 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim obyły się zajęcia języka angielskiego dla uczniów gimnazjów zorganizowane i poprowadzone przez panią Joannę Boniecką oraz uczniów klasy dwujęzycznej, 1a.
Każdego dnia odwiedzało nas inne gimnazjum. Łącznie gościliśmy w progach naszej szkoły siedem gimnazjów (Drawsko Pomorskie, Ińsko, Świerczyna, Wierzchowo, Kalisz Pomorski, Choszczno, Recz). Swoją obecnością zaszczycili nas również żołnierze z Kanady, dwoje wolontariuszy z Hiszpanii i Portugalii, współpracujących z kaliskim Ośrodkiem Kultury oraz studentki z Turcji, które aktualnie biorą udział w wymianie Erasmus i przebywają w PWSZ w Wałczu .
Czytaj całość...
Odkrywanie tajemnic kaliskich jezior
wtorek, 03 maj 2016
Kalisz Pomorski to najprawdopodobniej jedyne miasto w Polsce, które ma w swoich granicach cztery naturalne zbiorniki wodne. I dokumenty historyczne, i zachowane ślady w terenie oraz jego rzeźba jednoznacznie wskazują, że powstały one z jednego, wielkiego jeziora. A jego najdłuższa zatoka ciągnęła się pomiędzy ulicami: Koszalińską i Młyńską a Toruńską i Gdańską, aż pod ostatnie (w kierunku Mirosławca) domy sołectwa Krężno. Dno tej dawnej zatoki właśnie badali nasi Licealiści realizujący projekt odkrywania „Tajemnic kaliskich jezior”.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>