- Start
Nasi uczniowie na festiwalu w Krakowie
środa, 16 listopad 2016
Uczniowie z kaliskiego Liceum finalistami I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. H. Rasiewicza “KIMA” w Krakowie
Czwórka kaliskich licealistów, która zdobyła w Szczecinie nominacje do finału I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej, zaśpiewała 12. listopada, przed jury w Filharmonii Krakowskiej. Tytuły finalistów otrzymali: Zuzanna Błaszczak, Adrian Kociuba, Kamila Pomagalaska i Julia Zinczuk. Zgodnie z regulaminem należało wykonać piosenki i pieśni partyzanckie związane tematycznie z okresem II Wojny Swiatowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego oraz walką o pełną niepodległosć Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych. Po uroczystej Gali młodzież z opiekunką artystyczną - Joanną Mączkowską zwiedziła Rynek Główny i Kościół Mariacki.
Czytaj całość...
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI Z UDZIAŁEM LICEALISTÓW
wtorek, 15 listopad 2016
W dniu 11 listopada 2016r. mieszkańcy Kalisza Pomorskiego świętowali 98. rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło wśród nich uczniów kaliskiego Liceum, którzy wzięli aktywny udział w obchodach tego bliskiego każdemu Polakowi święta.
W pierwszej części uroczystości pod pomnikiem „Tym, którzy przywracali polskość tej ziemi” wzięli udział uczniowie z klas pierwszych o profilu wojskowym i policyjno - prawnym pod opieką wychowawców Sebastiana Statecznego i Karola Kaliny oraz poczet sztandarowy szkoły, a także nauczyciele. Delegacja z udziałem Etatowego Członka Zarządu Powiatu Drawskiego Janusza Garbacza, dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim Macieja Rydzewskiego i zastępcy dyrektora Katarzyny Witek złożyła kwiaty i znicz pod pomnikiem.
Czytaj całość...
Zajęcia z pierwszej pomocy w internacie
wtorek, 15 listopad 2016
W dniach 18 i 23 października w internacie kaliskiego Liceum odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez wychowawczynię, a równocześnie pielęgniarkę panią Małgorzatę Kryczkę.
Podczas zajęć wychowankowie mieli możliwość zapoznania się z aktualnymi wytycznymi Krajowej Rady Resuscytacji, poznania tajników udzielania pierwszej pomocy. Dowiedzieli się jak zapewnić bezpieczeństwo na miejscu zdarzenia oraz jak udzielać pierwszej pomocy od strony teoretycznej i praktycznej. Jak sprawdzić przytomność oraz oddech u dorosłego i niemowlaka, w jaki sposób ułożyć poszkodowanego (nieprzytomny, oddycha) w pozycji bocznej bezpiecznej. Nie należy też zapominać o wezwaniu pomocy, stąd uczniowie przypomnieli sobie ważne numerów telefonów. Odbyła się również symulacja rozmowy telefonicznej z dyspozytorem pogotowia ratunkowego.
Czytaj całość...
STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM
piątek, 11 listopad 2016
"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."
W związku z Międzynarodowym Dniem Postaci Bajkowych w piątek 4.11.2016r. „ Myszki” z grupy przedszkolnej gościły u siebie na zajęciach swoje starsze koleżanki: Emmę Brożek i Wiktorię Abras, uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku. Na pewno spora część przedszkolaczków, ma swoją ulubioną bajkową postać. Może nią być Kaczor Donald, Myszka Miki, pies Pluto, albo któraś postać z wioski Smerfów czy Doliny Muminków. Starsze koleżanki w tym dniu przeczytały maluszkom bajkę pt „ Przygody małej Małgosi” i „ Franklin kupuje hulajnogę”.
Czytaj całość...
MECZ Z KANADYJCZYKAMI
piątek, 11 listopad 2016
We wtorek 8 listopada 2016r. na boisku „Orlik” odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami ZSP w Kaliszu Pomorskim a kanadyjskimi żołnierzami.
Kaliskie Liceum od wielu lat współpracuje z żołnierzami nie tylko z Polski, lecz również ze Stanów Zjednoczonych czy Kanady. W ramach współpracy został zorganizowany mecz piłki nożnej, który miał na celu zacieśnienie przyjaźni, dobrą zabawę oraz możliwość zaprezentowania umiejętności piłkarskich obu stron. Po przywitaniu naszych gości i rozgrzewce przystąpiliśmy do części oficjalnej. Dyrektor szkoły Maciej Rydzewski życzył wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i udanej rywalizacji. Zawodnicy obu drużyn zostali wyprowadzeni na boisko w towarzystwie flag narodowych oraz zostały odegrane hymny obu krajów.
Czytaj całość...
Laureatka i finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno - Artystycznego Pamięć nieustająca
czwartek, 10 listopad 2016
Uczennice z kaliskiego Liceum, które zdobyły nagrody w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Pamięć nieustająca”, uczestniczyły w galowym spotkaniu 6 listopada 2016r. w auli Uniwersytetu Warszawskiego. Jury oceniające prace w kategorii: Dzieła artystyczne, albumowe i niekonwencjonalne przyznało Justynie Góreckiej tytuł laureata, a Weronice Błądek, Oktawii Gwiaździńskiej i Natalii Osak - tytuły finalistów. Opiekunem nagrodzonych uczennic jest Joanna Mączkowska (polonista, reżyser teatralny). Głównym celem konkursu „Pamięć nieustająca” jest budowanie wśród młodzieży świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, a ponadto podkreślenie znaczenia Małych Ojczyzn i lokalnych bohaterów oraz zainteresowanie historią współczesną Polski.
Czytaj całość...
"Wystąpienia publiczne  jak przeżyć od A do Z?  zajęcia warsztatowe dla uczniów klas trzecich kal
piątek, 04 listopad 2016
Dnia 02.11.2016 r. gościliśmy w kaliskim Liceum pana Sławomira Muzioła, z Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie. Celem spotkania oprócz zaprezentowania uczniom oferty uczelni było przeprowadzenie warsztatów dotyczących wystąpień publicznych dla uczniów klas trzecich, pomocnych w przygotowaniu maturzystów do radzenia sobie ze stresem i zaprezentowania dobrego wystąpienia podczas czekających ich egzaminów ustnych.
Czytaj całość...
Kaliscy licealiści w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza Ki
środa, 02 listopad 2016
Czwórka kaliskich licealistów zakwalifikowała się na eliminacjach wojewódzkich w Szczecinie do finału Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „Kima”, jaki odbędzie się 12 i 13 listopada w Krakowie. Na przesłuchaniach w Szczecinie (27.10.) drugie miejsce zajęła Zuzanna Błaszczak a trzy wyróżnienia, również kwalifikujące do finału, otrzymali: Adam Kociuba, Kamila Pomagalska i Julia Zinczuk. Cała czwórka uzdolnionych muzycznie oraz wokalnie uczniów śpiewa i występuje pod artystyczną opieką pani Joanny Mączkowskiej. Licealiści są także członkami grupy teatralnej „Klepsydra”.
Czytaj całość...
PAMIĘTAMY
wtorek, 01 listopad 2016
W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, 26 października 2016r. wychowankowie internatu wraz z wychowawczyniami Martą Kaczmarek, Alicją Wojtalą oraz Anną Józiak, wybrali się na kaliski cmentarz. Licealiści odwiedzili groby zmarłych nauczycieli i poległych żołnierzy, ofiar wojen i totalitaryzmów. Pozostawili na grobach symboliczne światełka w postaci zniczy.
Czytaj całość...
SUKCESY DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W POWIATOWEJ LICEALIADZIE PIŁKI NOŻNEJ
czwartek, 27 październik 2016
Dnia 26 października 2016 r. na stadionie miejskim w Kaliszu Pomorskim odbyła się Powiatowa Licealiada w piłkce nożnej dziewcząt i chłopców. W zawodach brały udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Powiatu Drawskiego. W kategorii dziewcząt rozegrano mecze pomiędzy trzema szkołami: Kaliszem Pomorskim, Drawskiem oraz Złocieńcem, natomiast w grupie męskiej uczestniczyły wszystkie zespoły z Powiatu Drawskiego.
Rywalizacja w grupie żeńskiej była bardzo zacięta, gdyż do ostatniego meczu nie było wiadomo, kto zajmie pierwsze miejsce w turnieju. Pomimo dwóch remisów 0:0 ze Złocieńcem oraz 1:1 z Drawskie Pomorskim, nasze dziewczęta musiały zaspokoić się drugą lokatą. Turniej chłopców zdominowali reprezentanci kaliskiego Liceum, wygrywając wszystkie swoje mecze, odpowiednio: 2:0 z Czaplinkiem, 2:1 ze Złocieńcem oraz 4:0 z Drawskiem Pomorskim, tym samym zajmując pierwsze miejsce w turnieju, co dało awans drużyny męskiej do zawodów na szczeblu regionalnym.
Czytaj całość...
SUKCESY UCZNIÓW KALISKIEGO LICEUM W TURNIEJU KLAS MUNDUROWYCH
środa, 26 październik 2016
Dnia 24.10.2016 r. w Szczecinie odbył się I Wojewódzki Turniej klas mundurowych – „Nieletni paragraf”, organizowany przez Wydział Prewencji KPW w Szczecinie, Uniwersytet Szczeciński oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Wzięli w nich udział uczniowie z klas o profilu policyjno – prawnym z kaliskiego Liceum, przygotowywani przez nauczyciela przysposobienia policyjnego Krzysztofa Wójciaka i nauczyciela wychowania fizycznego Karola Kalinę.
Czytaj całość...
Czwarta edycja warsztatów matematycznych kaliskich licealistów
środa, 26 październik 2016
W dniach od 18 do 21 października 2016r. w Starej Studnicy już po raz czwarty odbyły się warsztaty matematyczno-informatyczne, w których wzięła udział dwunastoosobowa grupa młodzieży z kaliskiego Liceum. Tym razem byli to uczniowie z klas pierwszych. Mieli oni przyjemność uczestniczenia pierwszy raz w zajęciach prowadzonych przez pana dra Bronisława Pabicha, który specjalnie dla nich przyjechał z Wieliczki. Warto dodać, że pan dr Bronisław Pabich to pedagog z czterdziestoletnim stażem pracy w szkołach średnich i krakowskich uczelniach wyższych, dydaktyk matematyki i specjalista w zakresie nauczania matematyki z komputerem.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>