- Start
Karkonoska lekcja geografii
poniedziałek, 07 grudzień 2015
Umiejętność odróżniania piętrowości roślinnej w górach, odróżnianie skał i minerałów i wiele innych kompetencji to standardy w nauczaniu geografii w szkołach ponadgimnazjalnych. Kiedy jednak młodzież decyduje się na nieco inne sposoby zdobywania wiedzy i umiejętności, to nie sposób jej w tym nie pomóc. Niewielka grupa uczniów klas maturalnych z liceum w Kaliszu Pomorskim w dniach od 3 do 5 grudnia 2015r. żywą lekcję geografii i krajoznawstwa odbywała podczas wędrówek górskimi i pokrytymi już śniegiem szlakami Karkonoszy.
Czytaj całość...
Warsztaty matematyczne kaliskich licealistów po raz trzeci
poniedziałek, 07 grudzień 2015
Matematyka połączona z informatyką i językiem angielskim, to kolejne wyzwanie, przed którym stanęła dwudziestoosobowa grupa młodzieży z kaliskiego Liceum. Uczniowie, z klas dwujęzycznych i medyczno-politechnicznych, mieli przyjemność uczestniczenia w kolejnej edycji spotkań matematyków, odbywających się w Starej Studnicy.
Tym razem w terminie 2-4 grudnia 2015r. Tegoroczne zajęcia poświęcone były głównie przyswojeniu i opanowaniu podstaw korzystania z programu graficznego SketchUp, którego liderem w Polsce jest prowadzący warsztaty pan dr Bronisław Pabich. Warto dodać, że pan dr Bronisław Pabich to pedagog z czterdziestoletnim stażem pracy w szkołach średnich i uczelniach wyższych, dydaktyk matematyki i specjalista w zakresie nauczania matematyki z komputerem.
Czytaj całość...
III Powiatowe Zawody Strzeleckie Młodzieży Gimnazjalnej i Ponadgimnazjalnej
środa, 16 grudzień 2015
Dnia 22.10.2015r. odbyły się III Powiatowe Zawody Strzeleckie Młodzieży Gimnazjalnej i Ponadgimnazjalnej na strzelnicy w Złocieńcu. Wzięło w nich udział 88 uczniów wraz z opiekunami ze Szczecinka, Czaplinka, Kalisza Pomorskiego, Drawska Pomorskiego, Nowego Worowa, Tuczna, i Złocieńca. Naszą szkołę reprezentowało 6 drużyn w składach:
Drużyna 1: Dawid Kuca, Szymon Szłapak, Kamil Lenik. Drużyna 2: Patryk Głasek, Hubert Zaorski, Jakub Jóźwiakowski. Drużyna 3: Paulina Kucharska, Jakub Czerniak, Radek Słupski. Dużyna 4: Radosław Sadowski, Michał Banaszak, Wojciech Pater. Dużyna 5: Kornel Gwiazda, Kacper Matuszewski, Bankiewicz Marcin. Drużyna 6: Dawid Dudzik, Nikodem Białecki, Michał Pieśkiewicz.
W klasyfikacji drużynowej 3 miejsce na podium zdobyła drużyna w składzie: Dawid Kuca, Szymon Szłapak, Kamil Lenik a w klasyfikacji indywidualnej: chłopców 2 miejsce zajął Michał Banaszak, dziewcząt: 2 miejsce zajęła Paulina Kucharska.
Opiekunem naszych strzelców był pan prof. Krzysztof Wójciak.
Ogromne Gratulacje!!!
ARCHITEKT KRAJOBRAZU
poniedziałek, 07 grudzień 2015
CYKL SPOTKAŃ ZAWODOZNAWCZYCH W ZSP W KALISZU POMORSKIM – ARCHITEKT KRAJOBRAZU
Dnia 4 grudnia 2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w ramach rozpoczynającego się cyklu ,,Spotkania z ciekawymi ludźmi”, gościł u nas dr inż. Paweł Nowak, z Katedry Projektowania Krajobrazu ze Szczecina. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas maturalnych. Gospodarzem i organizatorem spotkania była Pani Anna Józiak – pedagog szkolny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Czytaj całość...
Koncert Legendy polskiego rocka
piątek, 04 grudzień 2015
W andrzejkowy wieczór zespół muzyczny składający się z uczniów Liceum w Kaliszu Pomorskim pod kierownictwem pana Konrada Chwastka zabrał publiczność w niezwykłą podróż w głąb historii polskiego rocka. Dwugodzinny koncert odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Młodzież wraz z opiekunem przygotowała dwadzieścia jeden utworów, piętnaście z nich to efekt ich trzymiesięcznej pracy. Można było usłyszeć prawdziwe perełki muzyczne takich zespołów, jak: Dżem, Perfect, Lady Pank, Kult, Budka Suflera. Legendarne utwory typu: "Jolka Jolka", "Zostawcie Titanica", "Kołysanka dla nieznajomej" wybrzmiały w nowych, odświeżonych wersjach. Pomysł, by przypomnieć polskie przeboje podyktowało życie.
Czytaj całość...
Konkurs wiedzy o AIDS oraz HIV
piątek, 04 grudzień 2015
Nagroda dla uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w konkursie wiedzy o AIDS oraz HIV
Dnia 3 grudnia 2015r., uczniowie Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, włączyli się w obchody Światowego Dnia Walki z AIDS, obchodzonego pod hasłem ,,Żyjmy bez ryzyka”, poprzez udział w konkursie profilaktycznym wiedzy o AIDS oraz HIV.
Konkurs odbył się w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu Pomorskim, w którym wzięło udział pięć szkół, z których każda wytypowała trzech przedstawicieli swojej szkoły. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 14 uczniów.
Czytaj całość...
Papierosy zostały przepędzone
czwartek, 03 grudzień 2015
Działo się to anno domini 2015, w środę 2 grudnia, kiedy z kaliskiego Liceum, w ramach programu „Bezpieczna szkoła”, papierosy zostały przepędzone. I przepędzono je nie tylko fizycznie, ale co najważniejsze – mentalnie. Młodzież z klasy II d policyjno- prawnej i uczniowie z grupy teatralnej „Klepsydra” odegrali bowiem spektakl wypędzenia tytoniowego nałogu w sposób tak wyrazisty, że musiał głęboko zapaść w umysł i serce każdego widza. A tych w hallu Szkoły nie brakowało.
Czytaj całość...
II Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn
wtorek, 01 grudzień 2015
Dnia 28 listopada 2015 r. w Drawsku Pom. odbył się II Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Starosty Drawskiego w ramach Międzynarodowej Kampanii ,, Biała Wstążka " Stpo przemocy wobec kobiet.Również patronat na turniejem objął Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pom. Już po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział w turnieju. Godnie naszą szkołę reprezentowali : Dawid Kuca, Szymon Szłapak, Radosław Sadowski.
Mecze były bardzo widowiskowe i pełne sportowych emocji. Nasi chłopcy po zaciętych rozgrywkach zajęli zaszczytne IV miejsce. Bardzo dziękuję za poparcie tej kampanii.
Renata Effenberg-Nawrot
"KOBIETY BAROKU"
wtorek, 01 grudzień 2015
ZWYCIĘSTWO UCZNIÓW ZSP W KALISZU POMORSKIM W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM "KOBIETY BAROKU"
W dniu 1 grudnia 2015 r. zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Kobiety baroku" zorganizowanego przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Konkurs polegał na przygotowaniu bloga z informacjami na temat kobiety żyjącej w lokalnej społeczności w epoce baroku. Główną nagrodą w każdej z trzech kategorii (gimnazja, szkoły podstawowe, szkoły ponadgimnazjalne) są bilety wstępu do wilanowskiego muzeum oraz publikacje książkowe.
Czytaj całość...
Wolontariusze ZSP w Niemieńsku
wtorek, 01 grudzień 2015
W związku ze zbliżającymi się andrzejkami, dnia 26.11.2015r. grupa wolontariatu pod opieką Pani Anny Józiak i Pani Pauli Kononowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim postanowiła wziąć czynny udział w dyskotece przygotowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku.
Na miejsce przybyliśmy około godziny 9.00 w świetnych humorach i z bardzo pozytywnym nastawieniem.
Czytaj całość...
Akcja "Biała Wstążka"
niedziela, 29 listopad 2015
Dnia 25.11.15 w naszej szkole odbyła się Akcja "Biała Wstążka".
Akcja została zorganizowana pod patronatem Starosty Drawskiego, Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim oraz Komendy Powiatowej w Drawsku Pomorskim. Miała na celu promowanie hasła "Stop przemocy wobec kobiet".
Kampania Biała Wstążka jest największą na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Skierowana jest do mężczyzn, a noszona przez nich biała wstążka ma być symbolem sprzeciwu przemocy stosowanej wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem, że nigdy nie będą stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.
Czytaj całość...
CERTYFIKATOWY ZAWRÓT GŁOWY
niedziela, 29 listopad 2015
W ramach projektu "Praca z pasją - SZOK" uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w Empik School w Szczecinie. 15 uczniów przystąpiło do certyfikatów z języka angielskiego - Cambridge English. Dwoje uczniów zdobyło certyfikat KEY na poziomie A2, ośmioro certyfikat PET na poziomie B1 oraz pięcioro FCE na poziomie B2. Uczniowie przygotowywali sie do egzaminów językowych pod okiem Pani Joanny Bonieckiej.
Uczniom gratulujemy sukcesu i czekamy na wyniki kolejnych grup, które podejmą to wyzwanie już w czerwcu 2016.

<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>