- Start
Bezpieczna szkoła w Światowym Dniu Zdrowia  warsztaty pierwszej pomocy w kaliskim Liceum
wtorek, 12 kwiecień 2016
Jak aktywnie spędzić Światowy Dzień Zdrowia? Uczniowie z ZSP w Kaliszu Pomorskim znaleźli na to sposób. W dniu 7 kwietnia 2016r. uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zajęciach na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Mieli szansę praktycznie przećwiczyć techniki ratownictwa na fantomach i posłuchać prezentacji na temat zdarzeń drogowych oraz tlenku węgla. Takie zajęcia nie byłyby możliwe, gdyby nie współpraca z Grupą Medyczną z Drawska Pomorskiego pod przewodnictwem Pana Michała Walkiewicza, za którą jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Czytaj całość...
Pomagamy, bo kochamy
czwartek, 07 kwiecień 2016
SUKCES KALISKICH LICEALISTÓW W POWIATOWEJ OLIMPIADZIE WIEDZY O ZDROWIU
wtorek, 12 kwiecień 2016

W dniu 08.04.2016 uczniowie kaliskiego Liceum już po raz dziewiąty wzięli udział w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu.
Drużyna w składzie: Kamila Kędzierska, Ola Spera, Michał Banaszak i Karol Drewke rozwiązywała test, którego wyniki sumowano dla całej drużyny. Następnie Kamila i Michał dali popis swoich praktycznych umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Ich wiedza i umiejętności wysoko oceniona przez jury dała ostatecznie naszemu zespołowi II miejsce w konkursie.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom i opiekunom Pani Emilii Grabowskiej – Grzadziel i Pani Jadwidze Czernidze.
II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów
niedziela, 10 kwiecień 2016
W dniu 6 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Podobnie jak w roku ubiegłym został zorganizowany przez uczniów klasy dwujęzycznej Ia, wraz z wychowawcą – panią Joanną Boniecką oraz drugim nauczycielem języka angielskiego, panią Magdaleną Jarząbek.
Czytaj całość...
"Pomagamy, bo kochamy" akcja charytatywna w kaliskim Liceum
niedziela, 10 kwiecień 2016
Takie hasło wybrali licealiści z Kalisza Pomorskiego, którzy od tygodnia organizują róże akcje charytatywne dla koleżanki Karoliny Skory. Karolina jest uczennicą pierwszej klasy o profilu dziennikarsko-artystycznym. Do szpitala trafiła tuż przed świętami Wielkiej Nocy. Dzięki błyskawicznej pomocy medycznej i zaangażowaniu lekarzy dziewczynka przetrwała najtrudniejsze chwile. Kiedy młodzież dowiedziała się, że Karolina potrzebuje długiej rehabilitacji, by wrócić w pełni do zdrowia, postanowiła działać.
Czytaj całość...
Uczniowie z kaliskiego Liceum na Powiatowej Gali Talentów
niedziela, 10 kwiecień 2016
Żeński duet wokalny (Kamila Pomagalska i Julia Zinczuk), solista (Adrian Kociuba) oraz autorka prac plastycznych (Weronika Szymańska) – wszyscy z kaliskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – reprezentowali nasze miasto w Drawsku Pomorskim na Powiatowej Gali Talentów (5. Kwietnia 2016r.). Nagrody pieniężne ufundował dla nich Burmistrz Kalisza Pomorskiego oraz Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim.Konkurencja pomiędzy kilkudziesięcioma wykonawcami piosenek była duża. Nagrodę Burmistrza Kalisza Pomorskiego otrzymali:
Czytaj całość...
FINAŁU V EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  BOHATEROWIE NIEZŁOMNI
środa, 06 kwiecień 2016
Uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Aleksandra Rogan z klasy 1c została laureatką finału V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni, zajęła trzecie miejsce w kategorii prac literackich ze szkół ponadgimnazjalnych. Finaliści konkursu, a wśród nich Ola pod opieką nauczyciela historii, Krzysztofa Wójciaka, wzięli udział w jego uroczystym podsumowaniu – zgrupowaniu laureatów w Lublinie, w dniach 3 – 4.04.2016r.
Czytaj całość...
Spotkanie uczniów klas trzecich z przedstawicielem PWSZ z Wałcza
poniedziałek, 04 kwiecień 2016
W dniu 1 kwietnia 2016 roku, w ramach współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową z Wałcza, odbyło się spotkanie z uczniami klas maturalnych.
Podczas piątkowego spotkania, odbył się wykład „Ile zarabiają banki w Polsce”, na temat rozwoju sektora finansowego. W trakcie zajęć uczniowie pozyskali również wiedzę na temat preferowanych na uczelni kierunków studiów, zasad rekrutacji i działalności wolontariuszy. Zajęcia prowadziła wykładowca PWSZ z Wałcza doktor Kamila Trojanowska.
Anna Józiak
Uczniowie kaliskiego Liceum na wykładzie na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym
poniedziałek, 04 kwiecień 2016
Dnia 31 marca 2016r. klasy II B i ID o profilu medyczno-politechnicznym pojechały na zajęcia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Młodzież uczestniczyła w wykładzie "Immunologia w zarysie" prowadzonym przez doktora Macieja Hałasę. Opiekunami grupy byli: pani Anna Józiak i pan Karol Kalina.
Młodzież miała okazję szczegółowo zapoznać się z działaniem i funkcjami układu odpornościowego, który jest jednym z najbardziej skomplikowanych układów naszego organizmu.
Czytaj całość...
Dzień Wiosny...
czwartek, 31 marzec 2016
W dniu 21. marca Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji, które pozwoliły zapomnieć zarówno młodzieży jak i nauczycielom o szkolnych obowiązkach.
Nie było lekcji, ale były różnorodne konkurencje, w których licealiści brali udział.
Już od godziny 9 szkolną aulę wypełnił kolorowy tłum młodych ludzi. Przewodnicząca SU Sandra Sompolińska przywitała wszystkich i przedstawiła harmonogram działań. Pierwszą i najbardziej zabawną konkurencją była międzyklasowa walka o najlepsze przebranie. Każda klasa miała wymyślić oryginalne kostiumy i zaprezentować się na scenie. Nagrodą za pierwsze miejsce był dzień wolny od zajęć oraz tort ufundowany przez Radę Rodziców.
Czytaj całość...
Współpraca ZSP w Kaliszu Pomorskim z uczelniami wyższymi
czwartek, 31 marzec 2016
W środę 23.03.2016r. w ramach dwustronnej współpracy gościliśmy w kaliskim Liceum przedstawiciela Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego ze Szczecina. Pani Aneta Zierke zaprezentowała młodzieży z klas maturalnych bogatą ofertę studiów i zasady rekrutacji na rok akademicki 2016/17. Uczniowie zostali poinformowali o kierunkach i specjalnościach studiów, bazie dydaktycznej, zaletach i perspektywach zatrudnienia po ukończeniu uczelni, zasadach rekrutacji i możliwościach uzyskania różnych stypendiów. Pani Aneta bardzo chętnie udzielała odpowiedzi na pytania młodzieży.
Czytaj całość...
PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW
środa, 23 marzec 2016
W dniach od 17 do 19.03.2016r. odbyła się pielgrzymka maturzystów z Liceum w Kaliszu Pomorskim oraz Liceum w Drawsku Pomorskim na Jasną Górę. Maturzyści odwiedzili również Pola Lednickie, spotkali się z kardynałem Stanisławem Dziwiszem w Krakowie, a w drodze powrotnej zatrzymali się na chwilę refleksji w Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>