- Start
Wolontariusze z naszej szkoły w Drawsku Pom.
czwartek, 08 wrzesień 2016
8 września 2016r., cztery wolontariuszki z naszego liceum wzięły udział w corocznym Święcie Pieczonego Ziemniaka organizowanym przez Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy w Drawsku Pomorskim.
Klaudia Wydrzyńska, Arleta Janeczek, Wioletta Michniewicz oraz Andżelika Maciąg pomagały w organizacji uroczystości oraz opiekowały się osobami niepełnosprawnymi.
Impreza jest corocznym spotkaniem, na które zjeżdżają się ośrodki i instytucje zajmujące się osobami niepełnosprawnymi. W tym roku wzięło w niej udział ponad 100 osób z Drawska, Złocieńca, Łobza, Wierzchowa, Kalisza Pomorskiego, Świdwina i Wałcza.
Samą uroczystość rozpoczął przemówieniem Starosta Drawski Pan Stanisław Kuczyński, który pogratulował organizacji oraz życzył uczestnikom udanej zabawy. A zabawa była w stylu rockowo-motocyklowym. Tak właśnie ubrani byli uczestnicy spotkania, a do zabawy grał rockowy zespół Still Contract z Kalisza Pomorskiego. Żeby jeszcze bardziej podkręcić atmosferę, przybyła także grupa motocyklowa z Drawska Pom.
Godziny pracy pedagoga szkolnego
czwartek, 08 wrzesień 2016
Wolontariusze z kaliskiego Liceum na festynie lotniczym w Mirosławcu
środa, 07 wrzesień 2016
W dniu 3 września 2016r. w 12 Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu odbył się festyn lotniczy, podczas którego wolontariusze rekrutujący się z klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim mieli okazję pomóc w jego organizacji.
Pomysł, by do organizacji festynu włączyć młodzież z kaliskiego Liceum zgłosił płk pil. Łukasz Andrzejewski – Popow, dowódca 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu. - Uważam, że udział młodzieży z naszego liceum w festynie lotniczym był bardzo dobrym pomysłem. Uczniowie mogli zobaczyć jak przygotowuje się imprezę o tak dużej skali i włączyć się do pomocy w jej przeprowadzeniu. Mieli też okazję do zapoznania się z samolotami i śmigłowcami używanymi przez naszą armię. To przykład udanej współpracy z wojskiem, która przyniosła korzyści obu stronom. Mam nadzieję na kontynuację wspólnych działań z 12 BBSP także w przyszłości – tak o współpracy szkoły z tą jednostką wojskową mówi dyrektor Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
OBÓZ INTEGRACYJNY PIERWSZYCH KLAS PIERWSZYCH
środa, 07 wrzesień 2016
W dniach od 1 do 2 września 2016r. w ośrodku wypoczynkowym w Nowej Studnicy odbył się obóz integracyjny klas pierwszych ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką wychowawców: Sebastiana Statecznego - klasa 1c, Karola Kaliny - klasa 1d, Mirosławy Kacperskiej - klasa 1a, Zyty Bogacz - klasa 1b oraz opiekunów: Renaty Effenberg-Nawrot, Krzysztofa Wójciaka, Danuty Stempień oraz Grażyny Czerner.
W ramach integracji pierwsza klasa wojskowa oraz klasa policyjna miały zaplanowany dokładny harmonogram zajęć. Po przybyciu na teren ośrodka i wypakowaniu się przystąpiliśmy do turnieju piłki siatkowej. Klasa wojskowa oraz policyjna musiały wyłonić w turnieju wewnętrznym najlepsze czteroosobowe drużyny w swojej klasie, a następnie te drużyny spotkały się w finale rywalizacji klas mundurowych. Minimalnie lepsza okazała się klasa policyjna, która wygrała po bardzo emocjonującym meczu.
Czytaj całość...
BLIŻEJ HISTORII WRZEŚNIA 1939
niedziela, 04 wrzesień 2016
W dniu 2 września 2016r. uczniowie klasy 2e o profilu wojskowym Liceum w Kaliszu Pomorskim pod opieką wychowawcy Andrzeja Kowalewskiego i dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego wzięli udział w „Projekcie Wrzesień 1939”. Działania w ramach projektu miały miejsce w Drawsku Pomorskim. Przybliżyły młodzieży wydarzenia sprzed 77 lat, klimat epoki oraz uzbrojenie i sprzęt wykorzystywane do walk przez obie strony wojny obronnej.
Czytaj całość...
Pogrzeb Jerzego Płachty
piątek, 02 wrzesień 2016

Pogrzeb Jerzego Płachty, zasłużonego dla Kalisza Pomorskiego pedagoga i działacza społecznego, odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym w Kaliszu Pomorskim, w poniedziałek, 5 września, o godz. 13. Wystawienie trumny w kaplicy cmentarnej, nastąpi dzień wcześniej, w niedzielę, o godz. 16.

Czytaj całość...
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
piątek, 02 wrzesień 2016
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim ma powody do dumy i satysfakcji. Jak stwierdził podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego pan Janusz Garbacz - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, to wiodąca placówka oświatowa szczebla średniego. A wiceprzewodnicząca samorządu uczniowskiego Olivia Kucharska zapewniała pierwszoklasistów, że trafili do dobrego miejsca, bo dzięki nauczycielom pasjonatom mogą tu nie tylko realizować program, lecz również rozwijać swoje pozalekcyjne zainteresowania (np. wolontariat, fotografię, rysunek, teatr, dziennikarstwo).
Czytaj całość...
Nasza szkoła centrum przygotowującym do egzaminów Cambridge English
poniedziałek, 29 sierpień 2016
Od 2013 roku w kaliskim Liceum można się przygotować i zdać międzynarodowy egzamin Cambridge English na poziomach od A2 do C2, potwierdzający kwalifikacje językowe z języka angielskiego.
W związku z ilością uczniów przystępujących do certyfikatów z języka angielskiego (w czerwcu tego roku - 76 zdających) i ich wysoką zdawalnością ZSP w Kaliszu Pomorskim, jako druga placówka w województwie zachodniopomorskim uzyskało status autoryzowanego centrum przygotowującego do egzaminów Cambridge English.
Joanna Boniecka

Zakończenie I Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Wojskowych
piątek, 08 lipiec 2016
I Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Wojskowych na poligonie drawskim rozstrzygnięte W dniu 7 lipca 2016r. nastąpiło podsumowanie dwudniowych zmagań młodzieży w I Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Wojskowych na poligonie drawskim, które zakończyły się zwycięstwem ex aequo drużyn z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie i Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach.
Obie grupy otrzymały puchar ufundowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. W zaciętej rywalizacji uczniowie pokonali kolegów z II LO w Stargardzie i z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Młodzież ze Stargardu w generalnej klasyfikacji zajęła drugie miejsce a ze Skały trzecie. Test sprawnościowy najlepiej wykonali uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Puławach, drugie miejsce przypadło II Liceum Ogólnokształcącemu w Stargardzie, trzecie Zespołowi Szkół i Placówek Oświatowych w Skale.
GALERIA ZDJĘĆ
Czytaj całość...
Młodzi wybierają wojsko
czwartek, 07 lipiec 2016
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży po raz pierwszy w województwie zachodniopomorskim w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko im. płk. Franciszka Sadowskiego zorganizowano Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Wojskowych. Bierze w nich udział 14 drużyn z całej Polski. Rywalizacja rozpoczęła się 5.07. i trwa do 7.07. Zawody patronatem objęli: Ministerstwo Obrony Narodowej i Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Mirosław Różański, Wojewoda Zachodniopomorski – Piotr Jania, Zachodniopomorski Kurator Oświaty – Magdalenia Zaręba – Kulesza, Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. płk. Franciszka Sadowskiego w Drawsku Pomorskim – płk. Marek Gmurski, Starosta Drawski – Stanisław Kuczyński, Starosta Stargardzki – Ireneusz Rogowski, Burmistrz Drawska Pomorskiego – Zbigniew Ptak, Burmistrz Kalisza Pomorskiego – Michał Hypki. Wydatnej pomocy w organizacji mistrzostw udzielił również 16 Wojskowy Oddział Gospodarczy Drawsko oraz 2 Brygada Zmechanizowana Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu. Patronat medialny sprawują TVP3 i Radio Koszalin.
Czytaj całość...
Poznajmy tajemnice kaliskich lochów
środa, 06 lipiec 2016
Internetowy przewodnik po Kaliszu Pomorskim, systematycznie poszerzany na portalu naszego Liceum (www.liceum.kalisz.pl), wzbogacił się o kolejny rozdział z cyklu odkrywania miejscowych tajemnic. Opublikowano ich tam już cztery (o: Pałacu, Ratuszu, Kościele i Czerwonej Szkole), a ostatni, piąty nawiązuje do krążących po dziś dzień legend o biegnących pod miastem podziemnych korytarzach.
Legendy te mówią o dwóch lochach, z których pierwszy miałby łączyć Kościół z Pałacem, natomiast drugi – Pałac z Grobowcem, czyli z zachowaną, monumentalną mogiłą rodziny Wittchow na Starym Cmentarzu. I jak to w legendzie bywa, przekonywujących dowodów brakuje, ale coś jednak w tym jest, ponieważ zarówno dawni jak i obecni mieszkańcy grodu nad Drawicą chcą wierzyć w te tajemnicze korytarze. Choćby dlatego, że ich niewyjaśniona dotąd zagadka stanowi dodatkową atrakcję turystyczną.
Czytaj całość...
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO Z PRZYJACIÓŁMI KALISKIEGO LICEUM I NAGRODAMI
poniedziałek, 27 czerwiec 2016
Kaliskie Liceum ma wiele powodów do dumy. Głównymi są rosnące szeregi Przyjaciół Szkoły, których nie zabrakło na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016, jaka odbyła się w piątek 24 czerwca 2016r. oraz bardzo dobre wyniki osiągane przez uczniów w nauce oraz ich różnorodna działalność i sukcesy w konkursach, zawodach sportowych, wolontariacie i współpracy ze środowiskiem lokalnym.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>