- Start
Alicja w krainie laureatów
środa, 22 kwiecień 2015
Na Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim i Poezji Śpiewanej im. Jana Chryzostoma Paska, którego organizatorem jest Czaplinecki Ośrodek Kultury - Alicja Dziadek, licealistka z Kalisza Pomorskiego, zdobyła jeden z pięciu równorzędnych Tytułów Laureata.
- Konkurs był trudny i z racji wysokiego poziomu uczestników, i z racji niełatwego repertuaru. Ale najbardziej pomogło mi w tym występie obycie sceniczne, jakiego nabrałam odgrywając różne role w spektaklach realizowanych przez naszą grupę teatralną „Klepsydra” – dzieli się wrażeniami Alicja Dziadek. Jej opiekunem jest Joanna Mączkowska - polonistka w kaliskim Liceum i absolwentka reżyserii krakowskiej PWST - filii we Wrocławiu.
Konkurs w Czaplinku, jak podkreślają jego organizatorzy, propaguje literaturę staropolską i europejską powstałą do końca XVIII wieku, a także pielęgnuje tradycje staropolskie. Jego głównym celem jest budzenie wrażliwości na żywe słowo, doskonalenie sztuki recytacji oraz upowszechnianie trudnej dziś do mówienia literatury staropolskiej.
Joanna Mączkowska
Matematyczny MARATON MATURALNY w kaliskim LO
środa, 22 kwiecień 2015
Ostatnie szlify przed maturą. Piątkowy wieczór i noc 17 kwietnia 2015r. grupa maturzystów z klasy 3a dziennikarsko-artystycznej pod opieką wychowawczyni Katarzyny Witek spędziła na rozwiązywaniu zadań w kaliskim Liceum. To nie pierwsze takie nocne spotkania matematyczne w budynku szkoły.
Młodzi ludzie ambitnie podeszli do tematu i pracując w rytmicznych cyklach godzina rozwiązywania zadań, krótka kartkówka i 10 min przerwy wytrwali do siódmej rano, z drobnym odpoczynkiem.
Czytaj całość...
Wyjazd uczniów na PUM i ZUT
wtorek, 21 kwiecień 2015
W dniach 9-10 kwietnia uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu Pomorskim udali się na wycieczkę edukacyjną do Szczecina. Celem odbywających się cyklicznie wyjazdów jest poszerzenie wiedzy z zakresu chemii i biologii, a uczniowie mogą poczuć się jak studenci.
Pierwszego dnia zajęcia rozpoczęły się wykładem na temat tkanek roślinnych, które były kontynuacją tematu z poprzedniego wyjazdu. Zajęcia obejmowały nie tylko część teoretyczną, ale również praktyczną, gdzie uczniowie mogli robić i oglądać preparaty pod mikroskopem. Resztę dnia zajęły przygotowania do kolejnego dnia zajęć z chemii. Główną atrakcją zajęć była samodzielna praca na spektofotometrze, dodatkowo uczniowie oswajali się ze sprzętem laboratoryjnym i samodzielnie wykonywali doświadczenia. Wyjazd był bardzo udany. Dzięki tym zajęciom uczniowie poczuli większą chęć do kontynuowania edukacji w kierunku medycyny.
Klaudia Bulwa
Mamy Laureata Konkursu Historycznego
czwartek, 16 kwiecień 2015
UCZEŃ ZSP W KALISZU POMORSKIM LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „KAZIMIERZ WIELKI I JEGO CZASY”
W dniu 15 kwietnia 2015 r. dwoje uczniów z klasy 1aw Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Karolina Majewska i Szymon Wytlib, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięło udział w finale VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Kazimierz Wielki i jego czasy”, który odbył się w Bydgoszczy.
W gronie 18 finalistów osiągnęli bardzo dobre wyniki. Szymon Wytlib zajął szóste miejsce i zdobył tytuł laureata konkursu oraz otrzymał indeks na wybrany przez siebie kierunek studiów humanistycznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Karolina Majewska uzyskała tytuł finalistki konkursu.
Czytaj całość...
O czym szumią kaliskie kasztany- opowiada burmistrz Michał Hypki
czwartek, 16 kwiecień 2015

Przy kaliskim Liceum i kaliskim Ratuszu, których budynki powstały w tym samym czasie, nieco ponad wiek temu, rosną równie wiekowe kasztany. I właśnie owoc tych drzew otrzymał na pamiątkę spotkania z licealistami (15.04.) Michał Hypki, ongiś także licealista a teraz burmistrz Kalisza Pomorskiego.
Czytaj całość...
Nabór do projektu ERASMUS+
środa, 15 kwiecień 2015
Rusza nabór na kolejny wyjazd w ramach programu Erasmus+. Wszystkich uczniów klas I-II chętnych do wzięcia udziału w realizacji projektu Erasmus+, zapraszamy do zgłaszania się do Pani Agnieszki Kubat lub Adama Stąporka. Zwieńczeniem tej części realizacji projektu będzie tygodniowy wyjazd do Stuttgartu. Tuż po wakacjach bo w październiku.
Osoby chętne do współpracy proszone są o przygotowanie się do rozmowy na poniższe tematy:

1. Główne źródła dochodów państw: Polska, Finlandia, Niemcy, Hiszpania
2. Porównanie standardów życia Polsce, Finlandii i Hiszpanii – dane statystyczne, porównanie cen i zarobków.
3. Największe przedsiębiorstwa w ww. krajach.
4. Najbardziej znane firmy i marki niemieckie, fińskie i hiszpańskie działające w Polsce.
5. Główne trudności z jakimi borykają się gospodarki ww. państw.
6. Udział małych przedsiębiorstw w tworzeniu PKB.
7. Organizacje pozarządowe wspierające przedsiębiorczość.

Wszystkie zagadnienia dotyczą 4 krajów - Polski, Niemiec, Finlandii i Hiszpanii, czyli krajów których uczniowie razem z nami realizują projekt ekonomiczny w ramach programu Erasmus+. Rozmowa prowadzona będzie w języku polskim.
Kolejnym etapem - wzorem poprzednich naborów - będzie rozmowa w języku angielskim sprawdzająca umiejętności komunikacyjne. Termin rozmowy kwalifikacyjnej - 28 kwietnia 2015.
Finał Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Chłopców
wtorek, 07 kwiecień 2015

Finał Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Chłopców odbył się 31.03.2015 r. w Zespole Szkół w Goleniowie. Nasi chłopcy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pom. Zareprezentowali się w sposób godny zajmując II miejsce, a tym wicemistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego. Reprezentacja ZSP w Unihokeju Dziewcząt: Przemysław Doroszuk, Grzegorz Czujko, Maciej Matuszewski, Marek Kozioł, Radosław Sadowski, Szymon Szłapak, Norbert Sękulski, Tomasz Łukasiewicz, Kacper Matuszewski.
Trenerem drużyny jest Karol Kalina.
Spotkanie z wiceburmistrzem Tomaszem Kołtunem
środa, 01 kwiecień 2015
Drogowskazy naszego absolwenta.
Z kaliskiej szkoły średniej wyniosłem dla siebie taką najważniejszą, bo bardzo przydatną potem w życiu naukę, by na błędach się uczyć, zamiast z ich powodu rozpaczać, albo co jeszcze gorsze, popełniać je po raz drugi – powiedział licealistom, 1 kwietnia, Tomasz Kołtun. Obecnie wiceburmistrz Kalisza Pomorskiego. I to bynajmniej nie był primaaprilisowy żart, tylko dobra rada dla młodszych kolegów z tej samej, uczniowskiej ławki.
Czytaj całość...
Przełamanie stereotypu. Wyjazd dziennikarzy Kontrastu do Warszawy.
środa, 01 kwiecień 2015
W ostatnich dniach marca br. młodzi adepci pióra ze szkolnej gazety „Kontrast” gościli w stolicy. Na warsztatach dziennikarskich mogli spotkać m.in. Macieja Orłosia, Jacka Kurowskiego, czy Łukasza Olkowicza.
Od dziewięciu lat stałym punktem harmonogramu pracy ZSP w Kaliszu Pomorskim i licealnej gazety „Kontrast” są warsztaty dziennikarskie w Warszawie. Nie jest to zwykła wycieczka do stolicy, ale przede wszystkim ćwiczenia praktyczne, rozmowy, wywiady i spotkania z najwybitniejszymi dziennikarzami w Polsce, jak np.: Maciej Orłoś (znany widzom „Teleekspressu” prezenter telewizyjny), Jacek Kurowski (gospodarz magazynów sportowych TVP Sport) , Łukasz Olkowicz (dziennikarz „Przeglądu Sportowego”).
Czytaj całość...
Sukcesy uczniów w jubileuszowym konkursie  Pokaż nam język
środa, 01 kwiecień 2015
Najlepsi językowcy z naszej szkoły brali udział w XV edycji konkursu organizowanego przez WSB w Szczecinie. Jest to największy w Polsce konkurs lingwistyczny pod względem liczby uczestników i szkół biorących w nim udział. Uczniowie zmierzyli się w II finałowym etapie z najlepszymi rówieśnikami, natomiast wybitni przeszli do etapu III – debaty ustnej . Wśród nich nasza MARTYNA GABRYCH , która zajęła ostatecznie II miejsce. Swoim wystąpieniem potwierdziła swoje mistrzostwo: podziwialiśmy jej umiejętności językowe, wiedzę, elokwencję i bystrość umysłu. Warto wspomnieć, że Karolina Rogala uplasowała się na V miejscu.
Czytaj całość...
Finał Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Dziewcząt
środa, 01 kwiecień 2015
Finał Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Dziewcząt odbył się 30.03.2015 r. w Zespole Szkół w Goleniowie. Nasze zawodniczki Zespolu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pom. godnie reprezentowały Województwo Zachodniopomorskie zajmując zaszczytne V miejsce.
Reprezentacja ZSP w Unihokeju Dziewcząt: Kamila Kędzierska, Bulwa Klaudia, Pawliczek Zuzanna, Łastówka Aleksandra, Rogala Karolina, Ambroziak Magdalena, Lenart Natalia, Menżyk Zuzanna, Góralczyk Aleksandra, Gibka Agnieszka.
Trenerem drużyny jest Renata Effenberg-Nawrot.
Renata Effenberg-Nawrot

SUKCES UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM
piątek, 27 marzec 2015
PODWÓJNY SUKCES UCZNIÓW ZSP W KALISZU POMORSKIM W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM „KAZIMIERZ WIELKI I JEGO CZASY”

W dniu 18 marca 2015 r. dwoje uczniów z klasy 1aw Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Karolina Majewska i Szymon Wytlib, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięło udział w etapie okręgowym VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Kazimierz Wielki i jego czasy”, który odbył się w Bydgoszczy. Łącznie w tym etapie konkursu uczestniczyli uczniowie z 50 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>