- Start
Akcja "Biała Wstążka"
niedziela, 29 listopad 2015
Dnia 25.11.15 w naszej szkole odbyła się Akcja "Biała Wstążka".
Akcja została zorganizowana pod patronatem Starosty Drawskiego, Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim oraz Komendy Powiatowej w Drawsku Pomorskim. Miała na celu promowanie hasła "Stop przemocy wobec kobiet".
Kampania Biała Wstążka jest największą na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Skierowana jest do mężczyzn, a noszona przez nich biała wstążka ma być symbolem sprzeciwu przemocy stosowanej wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem, że nigdy nie będą stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.
Czytaj całość...
CERTYFIKATOWY ZAWRÓT GŁOWY
niedziela, 29 listopad 2015
W ramach projektu "Praca z pasją - SZOK" uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w Empik School w Szczecinie. 15 uczniów przystąpiło do certyfikatów z języka angielskiego - Cambridge English. Dwoje uczniów zdobyło certyfikat KEY na poziomie A2, ośmioro certyfikat PET na poziomie B1 oraz pięcioro FCE na poziomie B2. Uczniowie przygotowywali sie do egzaminów językowych pod okiem Pani Joanny Bonieckiej.
Uczniom gratulujemy sukcesu i czekamy na wyniki kolejnych grup, które podejmą to wyzwanie już w czerwcu 2016.

Bezpieczeństwo w szkole.
czwartek, 26 listopad 2015
Bezpieczeństwo w szkole. Odpowiedzialność prawna i karna dla nieletnich.
W dniu 20 listopada odbyło się spotkanie , mające na celu przekazanie młodzieży niezbędnej wiedzy teoretycznej dotyczącej odpowiedzialności prawnej, a także karnej. Zajęcia prowadziła Pani Agnieszka Waszczyk, aspirant z Komendy Powiatowej Policji oraz sierżant sztabowy Sylwester Maziarz, z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu Pomorskim. W spotkaniu brali udział uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Czytaj całość...
Grupa teatralna Klepsydra w Zakładzie Karnym w Wierzchowie
czwartek, 26 listopad 2015
Gdzie i kiedy tęsknota za wolnością może się spotkać z wolnością? Otóż wtedy, gdy na zaproszenie Zakładu Karnego w Wierzchowie pojadą tam z piosenkami soliści grupy teatralnej „Klepsydra”, działającej przy kaliskim Liceum. Tak było także w miniony poniedziałek (23 listopada), podczas kolejnego występu przed osadzonymi.
Takich występów licealistów było już kilkanaście. Ale ten okazał się znowu niezwykły, niepowtarzalny, bo za każdym razem inni są soliści, inna jest publiczność. Nie zmienia się jedynie to, że pierwsi przychodzą za te kraty i wychodzą, a drudzy za kratami zostają. Zostają, ale z myślami naprowadzającymi na drogę do tego, o czym marzą najbardziej i czego najbardziej im brak – normalności, którą dać może tylko wolność.
Czytaj całość...
Turniej Piłki Ręcznej
środa, 25 listopad 2015
Dnia 22 listopada 2015 r. w Drawsku Pom. odbył się Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Burmistrza Drawska Pomorskiego. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn w tym reprezentacja naszej szkoły. Chłopcy grali znakomicie wygrywając wszystkie mecze. Niestety przegrali mecz finałowy z bardzo trudnym rywalem zajmując II miejsce w turnieju i zdobywając Puchar Burmistrza Drawska Pomorskiego. Godnie reprezentowali naszą szkołę :
Wojciech Gławdel, Radosław Rębiałkowski, Kamil Gonciarz, Piotr Lewandowski, Dawid Kuca, Oskar Ziemnicki, Michał Pieśkiewicz, Hubert Zaorski, Artur Majorczyk.
Ogromne gratulacje !!!
Trenerem drużyny jest prof. Renata Effenberg-Nawrot

Subkultury, czyli złożoność świata
piątek, 20 listopad 2015
W ciągu ostatnich tygodni na lekcjach wiedzy o kulturze młodzież uczyła się o subkulturach. Fenomenie pokazującym złożoność dzisiejszego świata, w którym rzetelna i obiektywna ocena zjawisk staje się coraz trudniejsza.
- Cykl autorskich zajęć o subkulturach prowadzę od kilku lat. Młodzież omawia na nich wybrane trendy czy kierunki, poczynając od ruchu hipisów, przez punków a na współczesnych modach kończąc. Wyjaśniamy sobie o co w konkretnych subkulturach chodzi, szukając tego, co w nich dobre a co złe. Wszystko w imię właściwie pojętej tolerancji, której nie należy mylić z pobłażliwością, ale nie należy też zaniedbywać, skoro każdy ma prawo do bycia innym – wyjaśnia Joanna Mączkowska.

BLIŻEJ HISTORII
piątek, 20 listopad 2015
UCZNIOWIE ZSP W KALISZU POMORSKIM NA WYSTAWIE „PAMIĘĆ I TRADYCJA”
W dniu 19 listopada 2015 r. grupa uczniów z liceum w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczyciela historii i dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego odwiedziła wystawę historyczną przygotowaną przez kolekcjonera pamiątek z przeszłości i pasjonata historii pana Wiesława Piotrowskiego z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w sali wystawowej na dworcu kolejowym w Drawsku Pomorskim.
Czytaj całość...
Święto Niepodległości w międzynarodowej defiladzie
wtorek, 17 listopad 2015
Kaliscy licealiści z klas mundurowych, pod opieką wychowawców 10 listopada 2015r., czyli dokładnie w dniu kiedy Józef Piłsudski 97 lat temu przybył do Warszawy, z honorami oddali cześć twórcom niepodległego Państwa Polskiego.
Mieliśmy okazję wysłuchać odczytów historycznych w języku polskim i angielskim, przemówienia Zastępcy Dowódcy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Rajmunda T. Andrzejczaka oraz byliśmy świadkami inscenizacji historycznej z udziałem samego Józefa Piłsudskiego. Podobnie jak naród polski w 1918 r. uświadomiliśmy sobie w pełni odzyskanie niepodległości , kiedy flaga Polski wciągana była na maszt i z dumą śpiewaliśmy hymn Mazurka Dąbrowskiego.
Czytaj całość...
Historia jednej piwnicy na Dzień Niepodległości
wtorek, 17 listopad 2015
Za sprawą wyreżyserowanego przez Joannę Mączkowską spektaklu zobaczyliśmy w Dzień Niepodległości – na gościnnej scenie kaliskiego Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury – wypowiedzianą, przedstawioną i wyśpiewaną opowieść o nas samych. O tym, skąd przychodzimy, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. Główne role odegrali licealiści z grupy teatralnej „Klepsydra”. A towarzyszyli im uczniowie ze Szkoły Podstawowej i z Gimnazjum w Kaliszu Pomorskim oraz panie z zespołu „Violki-Kibolki”. Wystąpiła także w operowej postaci białej zjawy – Stanisława Górnik.
Czytaj całość...
Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
poniedziałek, 16 listopad 2015
W dniu 10 listopada 2015r. odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
W głosowaniu wzięło udział 259 uczniów, spośród 326 uprawnionych do głosowania, co stanowi 79,4 % wszystkich uprawnionych.
Ważnych głosów oddano 251.
Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego wybrano uczennicę klasy 1a - Sandrę Sompolińską, na którą oddano 114 głosów, co stanowi 44 % wszystkich ważnych głosów.
Pozostali kandydaci, czyli Agata Krysińska, Łukasz Maziarz, Daniel Morcinek i Natalia Osak uzyskali łącznie 137 głosów.
Czytaj całość...
WIZYTA ŻOŁNIERZY KANADYJSKICH
poniedziałek, 16 listopad 2015
W dniu 5 listopada 2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościli żołnierze armii kanadyjskiej z 3 Batalionu Królewskiego 22 Regimentu Sił Zbrojnych, przebywający na terenie Poligonu Drawskiego. Uczniowie obejrzeli prezentację przygotowaną przez żołnierzy, dotyczącą Kanady i zaproszonych oddziałów. Następnie mieli okazję zapoznania się ze sprzętem wojskowym i wyposażeniem używanym przez kanadyjskich spadochroniarzy i żandarmów.
Czytaj całość...
KONKURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO
niedziela, 08 listopad 2015
Uczniowie naszej szkoły zaczęli sezon konkursowy z języka niemieckiego.
23 października 2015r. odbył się konkurs OXFORD, w którym uczestniczyło 20 uczniów. 5 listopada 2015r.po raz czwarty miały miejsce egzaminy potwierdzające kompetencje językowe - znajomość języka niemieckiego; Certyfikat DEUTSCH na poziomie B1/B2.
Egzaminy przeprowadziło Centrum Egzaminacyjne Goethe Institut ze Szczecina, a Pani Dyrektor Izabela Zalewska - Baran osobiście nadzorowała część pisemną i przeprowadziła część ustną egzaminu.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>