- Start
Kaliscy licealiści eksperymentują z fizyką na ZUT w Szczecinie
piątek, 19 maj 2017
W dniu 18.05.2017 r. młodzież z rozszerzonej grupy z fizyki, z kaliskiego Liceum, pod opieką nauczycielki fizyki, pani Marty Kaczmarek i zastępcy dyrektora, pani Katarzyny Witek, uczestniczyła w zajęciach wykładowo-ćwiczeniowych na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Uczniowie obserwowali i czynnie uczestniczyli w przeprowadzanych doświadczeniach fizycznych z zakresu mechaniki. Omawiane były głównie zagadnienia z kinematyki, dynamiki i bryły sztywnej.
Czytaj całość...
Po wygranym konkursie - wycieczka do Zakopanego
czwartek, 18 maj 2017
Pod koniec ubiegłego roku uczniowie klasy 2f z Liceum w Kaliszu Pomorskim wzięli udział w konkursie "Pomoc dla Aleppo" organizowanym przez fundację „Hotele Polskie Dzieciom”. Nagrodą za zdobycie I miejsca był pobyt uczniów z wychowawcą Krzysztofem Wójciakiem i nauczycielem geografii Pawłem Łuczko w hotelu PRL w Zakopanym, w dniach od 06 do 11.05.2017r.
W sobotę 6 maja po całkiem miłej podróży rozpoczęliśmy wreszcie wyczekany pobyt w stolicy polskich Tatr. Zakopane przywitało nas deszczem, deszczowo było również przez prawie całą niedzielę. Prawie, bo udało nam się wstrzelić w przerwę w opadach i wjechać wyciągiem na Wielką Krokiew. Mogliśmy na własne oczy przekonać się jak odważni są skoczkowie narciarscy. Zresztą- motyw skoczków narciarskich towarzyszył na do końca- ale o tym potem.
Czytaj całość...
KLASA POLICYJNO-PRAWNA NA OBOZIE POLICYJNYM
środa, 17 maj 2017
W dniach 8-11 maja 2017 r. klasa pierwsza policyjno-prawna z kaliskiego Liceum, wraz z wychowawcą Karolem Kaliną oraz opiekunami Wojciechem Sztobryniem i Arturem Sydlewskim, brała udział w obozie policyjnym w Poznańskiej Szkole Biznesu w Nowej Studnicy. Jest to stały element szkolenia w klasach mundurowych. Uczniowie w ciągu czterech dni poznawali specyfikę pracy Policji i służb mundurowych, zmagali się ze swoimi słabościami, uczyli się udzielać poszkodowanym pierwszej pomocy, a także doskonalili sprawność fizyczną i umiejętności strzeleckie na torze przeszkód i na strzelnicy w Pile.
Czytaj całość...
UCZNIOWIE KLASY WOJSKOWEJ NA OBCHODACH ŚWIĘTA SAPERÓW W SKŁADZIE DRAWNO
środa, 17 maj 2017
W dniu 28.04.2017r. uczniowie z klasy wojskowej 1c z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką wychowawcy Sebastiana Statecznego i Karola Kaliny, w ramach współpracy uczestniczyli w Uroczystościach Święta Saperów na terenie Składu Drawno. Obchody Święta rozpoczęto uroczystą zbiórką, przywitaniem gości i przemówieniem Kierownika Składu Drawno Pana majora Dariusza Markiewicza oraz zabraniem głosu przez zaproszonych gości.
Czytaj całość...
Maturzyści 2017 w kaliskim Liceum
czwartek, 11 maj 2017
Kilka dni stresu kaliscy maturzyści mają już za sobą. Od 4 maja 2017 zdawali kolejno egzaminy pisemne z: j. polskiego, matematyki, j. angielskiego, wiedzy o społeczeństwie oraz j. niemieckiego. Część ustną z j. polskiego i j. niemieckiego wszyscy maturzyści zaliczyli pozytywnie. Przed nimi kolejne wyzwania, bo zostały jeszcze: biologia, filozofia, historia, chemia, geografia i fizyka. Trwają również egzaminy ustne z j. angielskiego.
Maturzyści - moc jest z Wami! Wspierają Was Rodzice i wszyscy nauczyciele.

Życzymy Wam jak najlepszych wyników na egzaminach – Katarzyna Witek

Klasy wojskowe z wizytą w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu
czwartek, 11 maj 2017
W dniu 8 maja 2017r. uczniowie klasy wojskowych – 1c i 2e, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli wraz z opiekunami Andrzejem Kowalewskim i Sebastianem Statecznym w wyjeździe szkoleniowym do 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Był to pierwszy wyjazd klas mundurowych do jednostki morskiej, który przybliżył młodzieży specyfikę służby i wyposażenie marynarzy Marynarki Wojennej na okrętach bojowych.
W Komendzie Portu Wojennego kpt. mar. Karol Zieliński przedstawił uczniom prezentację dotyczącą organizacji i zadań realizowanych przez 8 Flotyllę Obrony Wybrzeża. Następnie szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Świnoujściu mjr Dariusz Włodarski poinformował młodzież jaka jest droga i jakie są możliwości przyjęcia do służby w Marynarce Wojennej.
Czytaj całość...
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2017
czwartek, 04 maj 2017
W dniu 28 kwietnia 2017r. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich, tegorocznych absolwentów szkoły. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, Janusz Garbacz, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim, Tadeusz Błądek, Inżynier Powiatu Drawskiego Mirosław Szulist, Prezes Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim, Zofia Gardzińska, proboszcz parafii w Kaliszu Pomorskim Kazimierz Serafin, przedstawiciele Wojska Polskiego, Straży Miejskiej i Służby Więziennej oraz pozostałych instytucji współpracujących ze szkołą, m. in. Akademii Morskiej w Szczecinie, a także Dyrektor szkoły Maciej Rydzewski, Zastępca Dyrektora Katarzyna Witek, nauczyciele, rodzice, pracownicy obsługi i administracji, a przede wszystkim uczniowie – absolwenci i ich koleżanki i koledzy z klas pierwszych i drugich.
Czytaj całość...
Nagroda dla kaliskich licealistów
czwartek, 04 maj 2017
Troje solistów z grupy teatralnej „Klepsydra”, którzy śpiewem wygrywają liczne konkursy przynosząc rozgłos naszemu miastu, zostało 27. kwietnia publicznie uhonorowanych na sesji Rady Miejskiej Kalisza Pomorskiego.
Uczniom: Kamili Pomagalskiej, Julii Zinczuk i Adrianowi Kociubie pogratulował sukcesów wiceburmistrz pan Tomasz Kołtun. Dziękując za promocję naszego miasta podkreślił, iż wszędzie tam, gdzie konferansjerzy wywołują licealistów na scenę lub po kolejne nagrody, zawsze mówią publiczności skąd przyjechali. Gromkimi brawami doceniono na sesji artystyczne dokonania młodzieży oraz rozsławianie przez nich Kalisza Pomorski ego i w nagrodę wręczono uczniom bony towarowe, aby sami sobie wybrali upominki.
Czytaj całość...
KOMÓRKOMANIA W KALISKIM LICEUM
czwartek, 04 maj 2017
We środę 26 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim miała miejsce wyjątkowa akcja informacyjno – edukacyjna ,,KOMÓRKOMANIA”. Jest to inicjatywa skierowana do wszystkich uczniów, ich rodziców oraz grona pedagogicznego. Dzięki akcji kaliskie Liceum zyskało realny wpływ na poprawę sytuacji pacjentów zmagających się z nowotworami krwi na całym świecie. Najważniejszym efektem działań kaliskich wolontariuszy było pozyskanie od 19 osób, pełnoletnich uczniów i nauczycieli deklaracji o rejestracji w banku dawców komórek dla osób chorych na raka krwi.
Czytaj całość...
Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim na Targach Pracy w Szczecinie
czwartek, 04 maj 2017
W dniu 26 kwietnia 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Szczecinie odbyły się Targi Pracy, zorganizowane przez Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Wzięli w nich udział również uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, wraz z opiekunami: pedagogiem szkolnym Anną Józiak i wychowawcą klasy 3c Renatą Effenberg-Nawrot.
Była to okazja do bezpośredniego kontaktu z lokalnymi pracodawcami oraz instytucjami wspierającymi młodzież na rynku pracy. Podczas Targów Pracy swoje oferty prezentowali pracodawcy szukający pracowników. Wśród nich znaleźli się pracodawcy z branży budowlanej, stolarskiej i usługowej. Podczas targów mogliśmy zasięgnąć porady prawnej w zakresie prawa pracy, uzyskać informację o prawach i obowiązkach wynikających z przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Prezentowane również były oferty edukacyjne i szkoleniowe.
Czytaj całość...
ZWYCIĘSTWO W POWIATOWYCH ZAWODACH SPORTOWO OBRONNYCH W ZŁOCIEŃCU
czwartek, 04 maj 2017
Dnia 25 kwietnia 2017r. w Złocieńcu odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo -Obronne dla Klas Wojskowych. W męskiej grupie rywalizowało dziesięć drużyn, natomiast w żeńskiej sześć. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wystawił do rywalizacji dwie męskie drużyny oraz jedną żeńską.
Zawody składały się z czterech konkurencji. Pierwsza polegała na rzucie granatem RG 42 do celów poziomych z odległości 20 metrów dla dziewcząt oraz 25 metrów dla chłopców. Drugą konkurencją było strzelectwo sportowe. Uczestnicy oddawali strzały z odległości 50 metrów do celu z karabinka sportowego.
Czytaj całość...
Kolejny sukces Adriana Kociuby - ucznia kaliskiego Liceum
czwartek, 04 maj 2017
Laureatem „XI Regionalnego Festiwalu Piosenki Przyrodniczej” w Kaliszu Pomorskim został Adrian Kociuba, solista grupy teatralnej „Klepsydra” z kaliskiego Liceum.
Adrian wyśpiewał to zwycięstwo w kategorii „gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne” zajmując I miejsce ex aequo z Martyną Bartkus ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury. To jedna z wielu jego nagród, ponieważ w tym roku szkolnym zdobył m.in. tytuł laureata na „ XI Zachodniopomorskim Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych” w Ińsku i na „Powiatowym Przeglądzie Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych” w Drawsku Pomorskim, gdzie zakwalifikował się na Przegląd Wojewódzki w Szczecinie. Jest też laureatem wojewódzkich eliminacji I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. H. Rasiewicza “KIMA” w Szczecinie oraz finalistą tego festiwalu w Krakowie.

Joanna Mączkowska

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>