- Start
Klasa 3f zwycięzcą Ligi Klas w kategorii klas trzecich
piątek, 13 kwiecień 2018
W dniu 11 kwietnia 2018 r. klasa 3f, policyjno-prawna odebrała z rąk dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim Macieja Rydzewskiego dyplom i nagrodę finansową za zajęcie pierwszego miejsca w Lidze Klas w roku szkolnym 2017/2018 w kategorii klas trzecich. Zwycięzcy uzyskali imponującą łączną liczbę 297 punktów.

Czytaj całość...
Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim oddają krew dla potrzebujących
piątek, 13 kwiecień 2018
W dniu 12 kwietnia 2018r. przy budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zaparkował specjalistyczny autobus do poboru krwi z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Kilkudziesięciu uczniów oddało bezinteresownie krew dla potrzebujących. Działanie zostało zorganizowane z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego oraz opiekuna grupy medycznej Medical Team Kalisz Pomorski, Karola Kalinę.

Czytaj całość...
MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY W SZCZECINIE
piątek, 13 kwiecień 2018
W dniu 9 kwietnia 2018r. drużyna Medical Team Kalisz Pomorski, działająca w kaliskim Liceum wzięła udział w XXVI Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Szczecinie.Opiekunem zespołu był pan Karol Kalina. Młodzi ratownicy wrócili zadowoleni, z bagażem doświadczeń, zajmując 3 miejsce w rejonie Drawskim i 5 miejsce w rejonach Drawskim i Szczecińskim na 10 uczestniczących zespołów.

Czytaj całość...
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW
środa, 11 kwiecień 2018
W dniu 5 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się IV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów pod Patronatem Starosty Drawskiego. Do konkursowych zmagań przystąpiło 65 uczestników z 16 szkół podstawowych, nie tylko z powiatu drawskiego. Byli to uczniowie z Choszczna, Dolic, Drawna, Drawska Pomorskiego, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Krzęcina, Mirosławca, Pełczyc, Recza, Tuczna, Wałcza, Chwiramu, Wierzchowa i Złocieńca).

Czytaj całość...
Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej
czwartek, 05 kwiecień 2018
Dnia 4 kwietnia 2018 r. już po raz drugi odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim. Do turnieju zgłosiły się cztery drużyny. Mecze rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym”. Zaangażowanie było ogromne. Zawodnicy walczyli o zwycięstwo do ostatniej minuty. Mecze rozgrywane były w sportowej atmosferze i z zasadami ,,fair play”.

Czytaj całość...
Samorząd Uczniowski pomaga schroniskom dla zwierząt
czwartek, 05 kwiecień 2018
Dnia 23 kwietnia 2018r. dwie uczennice kaliskiego Liceum – Weronika Abraśi Emma Brożek przekazały pieniądze dyrektorowi Schroniska dla Zwierząt w Pławnie. Pieniądze na pomoc dla schroniska były zbierane przez Samorząd Uczniowski ZSP w Kaliszu Pomorskim w lutym. Z uzbieranej kwoty 508,98 zł można będzie zakupić odpowiednią karmę, koce oraz inne niezbędne rzeczy dla jego czworonogich mieszkańców.

Czytaj całość...
Zajęcia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym
czwartek, 05 kwiecień 2018
W dniu 23 marca 2018 roku grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką Anny Józiak i Emilii Grabowskiej - Grządziel udała się na Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. Zajęcia odbywały się w ramach współpracy z uczelnią, w laboratoriach PUM. Uczestniczyli w nich uczniowie, którzy swoją przyszłość wiążą z wyborem studiów związanych z medycyną.

Czytaj całość...
Spotkanie z podróżnikiem
czwartek, 05 kwiecień 2018
W dniu 23 marca 2018r. w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim, odbyło się spotkanie z podróżnikiem, filmowcem, religioznawcą i filozofem Mariuszem Kurcem. W zajęciach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Spotkanie zostało zorganizowane przez Annę Józiak - pedagoga szkolnego, przy współpracy z wicedyrektorem Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim Dorotą Ławniczak oraz Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kaliszu Pomorskim.

Czytaj całość...
DZIEWCZĘTA TUŻ ZA PODIUM W STARGARDZIE
piątek, 30 marzec 2018
Dnia 26 marca 2018 r. w Stargardzie odbyły się Zawody Regionalne w Ramach Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt z udziałem drużyny ZSP w Kaliszu Pomorskiem trenowanej przez Renatę Effenberg – Nawrot. Kaliskie licealistki zajęły tak nie lubiane przez sportowców IV miejsce.

Czytaj całość...
ŚWIETNY UBAW, CZY PROWOKACJA W TEATRZE POLSKIM?
piątek, 30 marzec 2018
Uczniowie klas 2a i 3a kaliskiego Liceum postanowili w sposób nietypowy spędzić pierwszy dzień wiosny, 21 marca 2018r. Tego dnia udali się wraz z wychowawczyniami Mirosławą Kacperską i Joanną Boniecką na wycieczkę do Teatru Polskiego w Szczecinie.

Czytaj całość...
Matematyczny sukces uczniów z ZSP w Kaliszu Pomorskim
piątek, 30 marzec 2018
W dniu 23.03.2018r. odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczno-Językowy „Z Matematyką do Europy”, zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim. Kaliscy licealiści i uczniowie technikum informatycznego zajęli w rachunkowych zmaganiach dwa pierwsze miejsca w kategorii klas pierwszych i drugich.

Czytaj całość...
Zapraszamy na VI Zjazd Absolwentów LO w Kaliszu Pomorskim
poniedziałek, 05 luty 2018
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>