- Start
Tajemnice kaliskiego Pałacu
poniedziałek, 07 wrzesień 2015
Odkrywanie tajemnic najstarszego zabytku Kalisza Pomorskiego – Pałacu rodu rycerskiego von Güntersberg, rozpoczęło się już w kwietniu 2015r. Wtedy uczniowie Liceum, pod kierunkiem Joanny Mączkowskiej i Bogumiła Kurylczyka, zaczęli badać historyczne zagadki tej budowli. Wielką pomocą w ustaleniu faktów i obaleniu mitów było niedawne spotkanie z Hansem Joachimem Zühlke, wnukiem ostatniej przed rokiem 1945, właścicielki kaliskich dóbr – Anny Zühlke.
Czytaj całość...
Słońce na rozpoczęcie roku w kaliskim Liceum
wtorek, 01 wrzesień 2015
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kaliszu Pomorskim zgromadzili się wokół Inteligentnego Ogrodu, by uroczyście rozpocząć nowy rok nauki. Szczególnie serdecznie powitano klasy pierwsze, których obecnie jest aż sześć. – Tym, którzy rozpoczynają u nas edukację, życzę sukcesów oraz wytrwałości. Tak samo jak wam jest to potrzebne także mnie, ponieważ debiutuję w kaliskim Liceum na stanowisku dyrektora – powiedział pan Maciej Rydzewski.
Zachęty do nauki, połączonej z życzeniami, nie szczędzili uczniom zaproszeni na uroczystość goście, m.in.: pan Janusz Garbacz, który reprezentował Starostę Drawskiego-pana Stanisława Kuczyńskiego, pani Halina Samek (radna powiatowa), pan Tomasz Kołtun (wiceburmistrz Kalisza Pomorskiego), pani Zofia Gardzińska (prezes Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim) oraz dowódcy i przedstawiciele jednostek wojskowych, policyjnych, pożarniczych jak również służby więziennej współpracujących ze Szkołą.
Trafiające do serc młodzieży życzenia złożyli przedstawiciele szkolnego samorządu: Klaudia Maziarz i Szymon Kawecki. Natomiast życzenia najcieplejsze, w postaci wręcz tropikalnej pogody, złożyło i uczniom, i nauczycielom i gościom oraz rodzicom - przyświecające nad miastem, wrześniowe słońce.
Tajemnice Pałacu i tajemnice Ratusza
wtorek, 14 lipiec 2015
Od trzech lat trwają „historyczne” spacery po Kaliszu Pomorskim.
Licealiści, pod przewodnictwem Bogumiła Kurylczyka oraz Joanny Mączkowskiej, nie tylko poznają zabytkowe obiekty naszego miasta, ale również je opisują, ucząc się przy okazji odróżniania w jego dziejach faktów od legend, a prawdy od fałszu. W tym roku odkrywają tajemnice gmachu Ratusza oraz Pałacu i jego otoczenia.
Czytaj całość...
Zakończenie roku szkolnego w kaliskim Liceum
środa, 01 lipiec 2015
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zgromadziło w miniony piątek (25 czerwca) uczniów, nauczycieli, oraz gości, wśród których był przedstawiciel Starosty Drawskiego – pan Janusz Garbacz. To on, wraz z dyrektor kaliskiego Liceum- panią Joanną Kuleszą, wręczał najlepszym uczniom świadectwa z biało-czerwonym paskiem. Średnią ocen wynoszącą 4,75 i więcej uzyskało aż kilkunastu z nich.
Czytaj całość...
Warszawo, Ty nasza Warszawo!
wtorek, 30 czerwiec 2015
Zwycięzcy uczniowie całorocznej gry „ Wakacje” odbyli w dniach 22 – 25 czerwca 2015r. nagrodową wycieczkę do Warszawy. Wyselekcjonowani zostali szczególnie aktywni, zaangażowani w wiele różnorodnych działań – 37 osób.
Program pobytu zawierał wiele atrakcji i dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Przy pięknej pogodzie spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta podziwiając urokliwe kamieniczki, upamiętniając fotografiami miejsca, które chcielibyśmy zachować w pamięci: Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Zamkiem Królewskim, Krakowskie Przedmieście z pomnikiem Mikołaja Kopernika przed Pałacem Staszica, Pałac Kultury i Nauki, Grób Nieznanego Żołnierza , Pomniki dwóch Syrenek.
Czytaj całość...
Pobijamy Londyn
piątek, 26 czerwiec 2015
15 czerwca 2015 roku klasa dwujęzyczna naszego liceum pod opieką pani profesor Joannny Bonieckiej i Mirosławy Kacperskiej wyruszyła na warsztaty językowe do Londynu. Trasa podróży: Niemcy, Holandia, Belgia, Francja. We Francji czekał prom w miejscowości Calais, aby zabrać nas do Dover w Wielkiej Brytanii. Stąd już tylko 2 godziny dzieliły nas od Londynu.
Zwiedzanie tej metropolii zaczęliśmy od Greenwich, stamtąd popłynęliśmy Tamizą do centrum.
Czytaj całość...
Złoty koniec roku
środa, 24 czerwiec 2015
Ostatni miesiąc pracy w szkole jest zawsze bardzo intensywny. Każdy z uczniów stara się poprawić oceny. Maturzyści czekają z niepokojem na wyniki z egzaminu i nieśmiało planują, na jaką uczelnię złożą swoje dokumenty, by kontynuować naukę.
Dla innych ten czas upływa także na śledzeniu stron internetowych z ogłoszeniem wyników konkursów. W takim gronie znalazła się Marta Stympin, tegoroczna abiturientka.
Na listę sukcesów dziennikarskich po nagrodzie Wojewody Dolnośląskiego w Ogólnopolskim Turnieju Reportażu im. W. Dybalskiej we Wrocławiu dopisała kolejne.
Czytaj całość...
BOHATEROWIE DRUGIEGO PLANU
środa, 24 czerwiec 2015
WYRÓŻNIENIE DLA UCZNIÓW ZSP W KALISZU POMORSKIM
W KONKURSIE HISTORYCZNYM
„BOHATEROWIE DRUGIEGO PLANU”
W dniu 22 czerwca 2015 r. odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników I etapu konkursu historycznego dla szkół ponadpodstawowych „Bohaterowie drugiego planu”, zorganizowanego przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Fundacją Banku Zachodniego WBK i Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. L. Schillera w Łodzi.
Czytaj całość...
OBÓZ KLAS POLICYJNYCH
poniedziałek, 22 czerwiec 2015
Dnia 16.06 młodzież klas policyjnych udała się na obóz do Słupska. Dzięki życzliwości p. Krzysztofa Wójciaka, zaangażowaniu opiekunów: p. Annie Józiak, p. Karolowi Kalinie, a także dzięki szkole, przez trzy dni mogliśmy zgłębiać i poznawać tajniki pracy w policji, specyfikę służby, oraz przejść cykl szkoleń praktycznych obejmujących-techniki interwencji, rodzaje broni i zasady jej użycia, musztrę. Wszystkie zajęcia odbywały się pod opieką doświadczonych policyjnych instruktorów z wykorzystaniem sprzętu i pomocy dydaktycznych.
Czytaj całość...
UCZNIOWIE LICEUM W KALISZU POMORSKIM W GDAŃSKU NA MECZU
poniedziałek, 22 czerwiec 2015
16 czerwca 2015r., o godz. 20.45 mieliśmy możliwość wzięcia udziału w meczu towarzyskim Polska –Grecja, który odbył się na stadionie PGE Arena w Gdańsku. Naszymi opiekunami byli: p. Krzysztof Wójciak i p. Karol Kalina.
Wśród ponad 38-tysięcznej widowni nie zabrakło Nas uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu Pomorskim. Wszyscy uczestnicy wydarzenia bardzo miło wspominają wyjazd na mecz naszej reprezentacji. Pomimo bezbramkowego remisu udzieliła się nam fantastyczna atmosfera i niezapomniane wrażenia.
Czytaj całość...
Wyjazd na paintball
poniedziałek, 22 czerwiec 2015
Dnia 18 czerwca uczniowie klasy Id wraz z wychowawczynią p. Anną Józiak oraz opiekunem p. Karolem Kaliną wybrali się na PAINTBALL.
Na początek zostaliśmy poinformowani przez naszego opiekuna- sędziego, co możemy, a czego nie wolno nam robić. Dowiedzieliśmy się o tym, że gra ta polega na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad na kombinezonie, ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry.
Czytaj całość...
ZWYCIĘSTWO ZSP W KALISZU POMORSKIM W XVII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
poniedziałek, 22 czerwiec 2015
W dniu 21 czerwca 2015 roku zostały ogłoszone wyniki klasyfikacji generalnej XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Szkolna Liga Historyczna” w roku szkolnym 2014/2015, organizowanego przez magazyn historyczny „Mówią wieki” we współpracy z Muzeum Historii Polski w ramach Programu Operacyjnego „Patriotyzm Jutra”. W konkursie brała udział drużyna z liceum ogólnokształcącego w ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką Macieja Rydzewskiego.
Zespół składający się z uczennicy klasy IId Darii Gralak, uczniów klasy Id Bartosza Rowińskiego i Przemysława Życzki oraz ucznia klasy IIa Jakuba Biegniewskiego w klasyfikacji generalnej po sześciu rundach "SLH" zajął 1 miejsce. Tym samym wymienieni uczniowie zostali laureatami konkursu, w którym wzięło udział łącznie ponad 40 drużyn z całej Polski.
Uczestnikom konkursu gratulujemy bardzo dobrych pomysłów i wytrwałości, a przede wszystkim sukcesu w XVII edycji " Szkolnej Ligii Historycznej".
Link do strony z wynikami
<< Start < Poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 Następna > Ostatnia >>