- Start
ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  BOHATEROWIE NIEZŁOMNI
poniedziałek, 02 marzec 2015
SUKCES W IV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – BOHATEROWIE NIEZŁOMNI”

Daria Gralak, uczennica klasy 2d Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zajęła trzecie miejsce w etapie regionalnym, w kategorii prac plastycznych/szkół ponadgimnazjalnych w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Konkurs organizowany jest przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego z Lublina, Stowarzyszenie Odra – Niemen z Wrocławia, Fundację im. Bolesława Chrobrego ze Szczecina oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Obrony Narodowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Praca Darii oraz pozostałych laureatów etapu regionalnego zostanie przesłana do Lublina, gdzie weźmie udział w finale konkursu.
WYNIKI KONKURSU
PLAKAT
Maciej Rydzewski

Zmagania językowe
poniedziałek, 02 marzec 2015
28 lutego 2015r. odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Języków Obcych . Konkurs organizowany był przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie .
W etapie pisemnym wzięło udział około 300 uczniów szczególnie uzdolnionych językowo z najlepszych szkół województwa wyłonionych w etapach szkolnych.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch językach:
W kategorii j. niemiecki:
1. Martyna Gabrych
2. Karolina Rogala
3. Marta Stympin
Czytaj całość...
Kaliscy bohaterowie
poniedziałek, 02 marzec 2015
Piątkową (27.02.) ceremonię wręczania nagród „Kaliskiego Sokoła” połączono z uroczystością nadania tytułu „Przyjaciela MGOK”. Tak się bowiem złożyło, iż zarówno Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim, jak i Pracownia „Babette Style”, otrzymały i jedno i drugie wyróżnienie: odlaną w metalu figurę sokoła oraz ulepionego z gliny słonia z zadartą do góry trąbą. Nagrody indywidualne, czyli pojedyncze, przypadły Joannie Mączkowskiej i Bogumiłowi Kurylczykowi („Kaliskie Sokoły”) oraz Janowi Grobelnemu („Przyjaciel MGOK”). Dla wszystkich laureatów oraz dla publiczności zaśpiewał wokal żeński z towarzyszeniem elektrycznego fortepianu. A organizatorzy zadbali również i o to, by dla nikogo nie zabrakło wykwintnego poczęstunku.
Czytaj całość...
Zwiastuny wiosny
poniedziałek, 02 marzec 2015
Wiosna, wraz z piosenką „Pomaluj mój świat”, zawędrowała z kaliskiego Liceum do Zakładu Karnego w Wierzchowie. Ale nie za karę, lecz jako akt dobrej woli, właściwy dla tych, którzy pomagają uwierzyć osadzonym, że powrót do normalności ma sens. Dlatego śpiewający członkowie grupy teatralnej „Klepsydra” po raz kolejny pojechali tam, by podzielić się swoją radością z tymi, którzy jej najbardziej potrzebują.
Czytaj całość...
ERASMUS+ working day 4
czwartek, 26 luty 2015

26 lutego uczniowie przebywający w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ zwiedzili miasto Montanches. W nim wspaniałe ruiny zamku z II wieku wybudowanego przez Rzymian. Zamek był kolejno zdobywany przez Wizygotów, Arabów i od XII wieku przez chrześcijan. Piękne widoki sięgające 160km oraz piękny cmentarz u podnóża zamku.
Następnie mogli zwiedzić masarnię produkująca specjał regionu - wyśmienitą szynkę. A na koniec, spotkanie z Panem Burmistrzem Caceres.
Administrator
ERASMUS+ working day 3
czwartek, 26 luty 2015
Kolejny dzień w Hiszpanii spędziliśmy poza miastem. Mogliśmy blisko przyjrzeć się pracy zakładów utworzonych przez młodych ludzi jako pomysł na problem bezrobocia w Hiszpanii. Ekologiczne jedzenie, ekologiczne kosmetyki oraz ekologiczna turystyka.
Kolejnym punktem programu było muzeum sztuki współczesnej z bardzo niecodziennymi eksponatami, których niestety nie można było fotografować. Ten na zdjęciach z zewnątrz - rzeźba z samochodów i samolotu jest najmniej zaskakujący.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyprawy.


Administrator
ERASMUS+ working day 2
wtorek, 24 luty 2015
24 lutego w ramach zajęć z projektu ERASMUS+ młodzież biorąca w nim udział udałą się odległego o 70 km od Caceres Parku Narodowego Monfrague. To jedyny park narodowy w prowincji Extremadura, i jeden z 11 w Hiszpanii. Park ten znajduje się nad rzeką Tag, która stąd płynie aż do Portugalii i tam wpływa do Atlantyku. Tutaj też znajdują się lęgowiska sępów, orłów oraz m.in. bocianów czarnych.
Młodzież z zapartym tchem oglądała przepiękne widoki oraz podziwiała wiejską architekturę pamiętającą pierwszych mieszkańców tych terenów sprzed tysiąca lat.
Administrator
ERASMUS+ - working day 1
poniedziałek, 23 luty 2015
Po wspaniałej słonecznej niedzieli, którą uczniowie spędzili ze swoimi hiszpańskimi rodzinami, przyszedł czas wytężonej pracy nad projektem.
Rozpoczęliśmy dzień od wizyty w szkole naszych gospodarzy w Caceres, gdzie po śniadanku udaliśmy się na zajęcia warsztatowe oraz mogliśmy zwiedzić szkołę i jej wyposażenie. Uczestniczyliśmy także w uroczystym otwarciu wystawy poświęconej książce "Don Kichot" Servantesa. Mogliśmy zobaczyć publikacje tej książki z całego świata (w tym także z Polski). Postać Don Quijote de la Mancha jest bardzo blisko związana z rejonem w którym przebywamy.
Czytaj całość...
ERASMUS + Wyjazd do Hiszpanii
sobota, 21 luty 2015
21 lutego grupa uczniów biorących udział w projekcie ERASMUS+ (Alicja Dziadek, Konrad Rybczyk, Agnieszka Pęder, Szczepan Domagała, Aleksandra Łastówka, Olivia Kucharska, Szymon Wytlib) udała się w podroż do Hiszpanii. Razem z nimi trójka nauczycieli - Agnieszka Kubat, Paweł Łuczko oraz Adam Stąporek.
Bardzo dużo dzieje się podczas tego wyjazdu. Wobec tego postanowiliśmy na bieżąco w miarę możliwości codziennie informować o wszystkich ważnych wydarzeniach.
Czytaj całość...
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej
czwartek, 19 luty 2015
Dnia 18 lutego 2015 r. w hali ZSP w Złocieńcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. W rozgrywkach udział wzięły drużyny ZSP z Czaplinka, Drawska Pom., Czaplinka i Kalisza Pom.
Nasze dziewczęta pokonały drużynę ze Złocieńca 11:4, Drawska Pom. 19 :1 i Czaplinka nie dając rywalkom żadnych szans broniąc tytułu z ubiegłego roku ponownie zostały MISTRZYNIAMI POWIATU DRAWSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ 2015 .Niepokonaną drużynę tworzą : Zuzanna Menżyk, Karolina Lak, Natalia Butkowska, Lenart Natalia, Wolińska Klaudia, Dzida Kaja, Trojanek Dominika, Góralczyk Aleksandra, Tuchaj Anna, Zawada Magdalena.
Renata Effenberg-Nawrot
Czytaj całość...
PODZIĘKOWANIA DLA KOMBATANTÓW
środa, 18 luty 2015
W dniu 13 lutego 2015 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim – Alicja Bulkiewicz, Liza Okonek i Kacper Ambroziak razem z nauczycielem historii Maciejem Rydzewskim, dzięki uprzejmości Straży Miejskiej, odwiedziła mieszkających na terenie Gminy Kalisz Pomorski kombatantów, którzy walczyli o wolną Polskę podczas drugiej wojny światowej. Okazją była 70 –ta rocznica zdobycia Kalisza Pomorskiego przez Armię Czerwoną.
Czytaj całość...
I Olimpiada Wiedzy o Obronności
środa, 18 luty 2015
W dniu 22 stycznia uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim w składzie: Piotr Iliczyn, Mateusz Gerula i Przemysław Doroszuk zajęli drugie miejsce w I Olimpiadzie wiedzy o obronności i bezpieczeństwie państwa organizowaną przez Szkołę Policji i Akademię Pomorską w Słupsku. Patronat honorowy nad imprezą objął szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego prof. dr hab. Stanisław Koziej.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 41 42 43 44 45 Następna > Ostatnia >>