- Start
SUKCES KALISKICH LICEALISTÓW W POWIATOWEJ OLIMPIADZIE WIEDZY O ZDROWIU
wtorek, 12 kwiecień 2016

W dniu 08.04.2016 uczniowie kaliskiego Liceum już po raz dziewiąty wzięli udział w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu.
Drużyna w składzie: Kamila Kędzierska, Ola Spera, Michał Banaszak i Karol Drewke rozwiązywała test, którego wyniki sumowano dla całej drużyny. Następnie Kamila i Michał dali popis swoich praktycznych umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Ich wiedza i umiejętności wysoko oceniona przez jury dała ostatecznie naszemu zespołowi II miejsce w konkursie.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom i opiekunom Pani Emilii Grabowskiej – Grzadziel i Pani Jadwidze Czernidze.
II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów
niedziela, 10 kwiecień 2016
W dniu 6 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Podobnie jak w roku ubiegłym został zorganizowany przez uczniów klasy dwujęzycznej Ia, wraz z wychowawcą – panią Joanną Boniecką oraz drugim nauczycielem języka angielskiego, panią Magdaleną Jarząbek.
Czytaj całość...
"Pomagamy, bo kochamy" akcja charytatywna w kaliskim Liceum
niedziela, 10 kwiecień 2016
Takie hasło wybrali licealiści z Kalisza Pomorskiego, którzy od tygodnia organizują róże akcje charytatywne dla koleżanki Karoliny Skory. Karolina jest uczennicą pierwszej klasy o profilu dziennikarsko-artystycznym. Do szpitala trafiła tuż przed świętami Wielkiej Nocy. Dzięki błyskawicznej pomocy medycznej i zaangażowaniu lekarzy dziewczynka przetrwała najtrudniejsze chwile. Kiedy młodzież dowiedziała się, że Karolina potrzebuje długiej rehabilitacji, by wrócić w pełni do zdrowia, postanowiła działać.
Czytaj całość...
Uczniowie z kaliskiego Liceum na Powiatowej Gali Talentów
niedziela, 10 kwiecień 2016
Żeński duet wokalny (Kamila Pomagalska i Julia Zinczuk), solista (Adrian Kociuba) oraz autorka prac plastycznych (Weronika Szymańska) – wszyscy z kaliskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – reprezentowali nasze miasto w Drawsku Pomorskim na Powiatowej Gali Talentów (5. Kwietnia 2016r.). Nagrody pieniężne ufundował dla nich Burmistrz Kalisza Pomorskiego oraz Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim.Konkurencja pomiędzy kilkudziesięcioma wykonawcami piosenek była duża. Nagrodę Burmistrza Kalisza Pomorskiego otrzymali:
Czytaj całość...
FINAŁU V EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  BOHATEROWIE NIEZŁOMNI
środa, 06 kwiecień 2016
Uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Aleksandra Rogan z klasy 1c została laureatką finału V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni, zajęła trzecie miejsce w kategorii prac literackich ze szkół ponadgimnazjalnych. Finaliści konkursu, a wśród nich Ola pod opieką nauczyciela historii, Krzysztofa Wójciaka, wzięli udział w jego uroczystym podsumowaniu – zgrupowaniu laureatów w Lublinie, w dniach 3 – 4.04.2016r.
Czytaj całość...
Spotkanie uczniów klas trzecich z przedstawicielem PWSZ z Wałcza
poniedziałek, 04 kwiecień 2016
W dniu 1 kwietnia 2016 roku, w ramach współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową z Wałcza, odbyło się spotkanie z uczniami klas maturalnych.
Podczas piątkowego spotkania, odbył się wykład „Ile zarabiają banki w Polsce”, na temat rozwoju sektora finansowego. W trakcie zajęć uczniowie pozyskali również wiedzę na temat preferowanych na uczelni kierunków studiów, zasad rekrutacji i działalności wolontariuszy. Zajęcia prowadziła wykładowca PWSZ z Wałcza doktor Kamila Trojanowska.
Anna Józiak
Uczniowie kaliskiego Liceum na wykładzie na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym
poniedziałek, 04 kwiecień 2016
Dnia 31 marca 2016r. klasy II B i ID o profilu medyczno-politechnicznym pojechały na zajęcia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Młodzież uczestniczyła w wykładzie "Immunologia w zarysie" prowadzonym przez doktora Macieja Hałasę. Opiekunami grupy byli: pani Anna Józiak i pan Karol Kalina.
Młodzież miała okazję szczegółowo zapoznać się z działaniem i funkcjami układu odpornościowego, który jest jednym z najbardziej skomplikowanych układów naszego organizmu.
Czytaj całość...
Dzień Wiosny...
czwartek, 31 marzec 2016
W dniu 21. marca Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji, które pozwoliły zapomnieć zarówno młodzieży jak i nauczycielom o szkolnych obowiązkach.
Nie było lekcji, ale były różnorodne konkurencje, w których licealiści brali udział.
Już od godziny 9 szkolną aulę wypełnił kolorowy tłum młodych ludzi. Przewodnicząca SU Sandra Sompolińska przywitała wszystkich i przedstawiła harmonogram działań. Pierwszą i najbardziej zabawną konkurencją była międzyklasowa walka o najlepsze przebranie. Każda klasa miała wymyślić oryginalne kostiumy i zaprezentować się na scenie. Nagrodą za pierwsze miejsce był dzień wolny od zajęć oraz tort ufundowany przez Radę Rodziców.
Czytaj całość...
Współpraca ZSP w Kaliszu Pomorskim z uczelniami wyższymi
czwartek, 31 marzec 2016
W środę 23.03.2016r. w ramach dwustronnej współpracy gościliśmy w kaliskim Liceum przedstawiciela Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego ze Szczecina. Pani Aneta Zierke zaprezentowała młodzieży z klas maturalnych bogatą ofertę studiów i zasady rekrutacji na rok akademicki 2016/17. Uczniowie zostali poinformowali o kierunkach i specjalnościach studiów, bazie dydaktycznej, zaletach i perspektywach zatrudnienia po ukończeniu uczelni, zasadach rekrutacji i możliwościach uzyskania różnych stypendiów. Pani Aneta bardzo chętnie udzielała odpowiedzi na pytania młodzieży.
Czytaj całość...
PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW
środa, 23 marzec 2016
W dniach od 17 do 19.03.2016r. odbyła się pielgrzymka maturzystów z Liceum w Kaliszu Pomorskim oraz Liceum w Drawsku Pomorskim na Jasną Górę. Maturzyści odwiedzili również Pola Lednickie, spotkali się z kardynałem Stanisławem Dziwiszem w Krakowie, a w drodze powrotnej zatrzymali się na chwilę refleksji w Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Czytaj całość...
Sfilmowane widowisko kaliskich Licealistów o naszej historii
środa, 23 marzec 2016
Skąd jesteśmy? Dokąd idziemy? Na te proste, lecz najważniejsze w życiu pytania odpowiadali aktorzy występujący w widowisku o Januszu Kenstelu, założycielu osady Callies, czyli dzisiejszego Kalisza Pomorskiego. Grupa teatralna „Klepsydra” wystawiła ten spektakl na deskach pomostu przy nowej Stanicy Wodnej, 10 czerwca 2015 roku. Właśnie powstał jego filmowy skrót.
Czytaj całość...
Wielkanoc w międzynarodowej odsłonie w kaliskim Liceum
środa, 23 marzec 2016
Jak się obchodzi Wielkanoc u nas – wiemy wszyscy. A jak świętują inne narody? Kaliscy licealiści od 16. do 23. marca prezentowali te zwyczaje na lekcjach wiedzy o kulturze prowadzonych przez panią Joannę Mączkowską. W tym roku młodzież pokazała wielkanocne tradycje mieszkańców m.in. Anglii, Szwecji, Włoch a nawet dalekich Filipin, porównując je ze zwyczajami polskimi.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Następna > Ostatnia >>