- Start
Nasi licealiści na zajęciach na ZUT
czwartek, 17 marzec 2016
Licealiści z Kalisza Pomorskiego na zajęciach w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.
Dnia 15.03.2016r. grupa licealistów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką Pani Katarzyny Witek oraz Pani Zyty Bogacz brała udział w zajęciach na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
Zajęcia rozpoczęły się od warsztatów na temat „Jak zacząć programować w Androidzie” z panem dr inż. Radosławem Maciaszczykiem. Wykładowca starał się wytłumaczyć, w jak najprostszy sposób, zasady jakimi trzeba się kierować podczas projektowania nowych programów. Dowiedzieliśmy się, iż nie tylko ważna jest strona informatyczna, ale również warto dowiedzieć się przed podjęciem głębszych działań czy taka aplikacja byłaby chętnie używana.
Czytaj całość...
Podpisanie umowy ZSP w Kaliszu Pomorskim z CSWL Drawsko Pomorskie
poniedziałek, 14 marzec 2016
7 marca br. w Sali Tradycji CSWL Drawsko, zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Komendantem płk. Markiem GMURSKIM a Dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych W Kaliszu Pomorskim Maciejem RYDZEWSKIM. W tym dniu na terenie komendy poligonu miały miejsce spotkania związane z organizacją 70 – lecia powstania CSWL Drawsko oraz przeprowadzenia I Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Wojskowych na Poligonie Drawskim.
W obradach wzięli udział przedstawiciele samorządów powiatu drawskiego, Nadleśnictwa Drawsko, 16 WOG. WŻW Oleszno oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Celem spotkań było zakończenie ustaleń związanych z obchodami 13 – 14 maja br. 70. rocznicy powstania poligonu drawskiego. Drugi etap dyskusji poświęcony był na przedstawienie wstępnego harmonogramu organizacji planowanych w dniach 4 – 7 lipca br. zawodów z udziałem 15 szkół z całej Polski.
Informacja za stroną DSI - Drawskie Strony Internetowe www.dsi.net.pl
Akcja honorowego oddawania krwi
poniedziałek, 14 marzec 2016
„Oddać własną krew – dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia … Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą silniejsi we wszystkich częściach świata”. Jan Paweł II

W dniu 09.03.2016r. kolejny raz zorganizowana była akcja HDK - tym razem już czwarta. Jak zwykle uczniowie nie zawiedli i zgromadzili się przed szkołą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, w niemałej ilości bo 44!

Czytaj całość...
Nocny maraton filmowy
piątek, 11 marzec 2016
Edukacja w klasie artystyczno-dziennikarskiej kaliskiego Liceum obejmuje także wiedzę filmową. Stąd w ciągu trzyletniego cyklu nauki, tegoroczni maturzyści z klasy III a wielokrotnie spotykali się na całonocnych maratonach, na których królowało światowe kino. W nocy z 8. na 9. marca oglądali wspólnie serię filmów po raz ostatni przed egzaminem dojrzałości.
- Nasze maratony filmowe to nie tylko oglądanie filmów i dyskutowanie nad ich tematyką. Na takiej edukacyjnej imprezie czujemy się bowiem w specyficzny sposób połączeni sztuką. Rodzą się wówczas więzi interpersonalne na płaszczyźnie emocji, odczuwania, percepcji. Czyli wspólne rozumienie świata przedstawionego na ekranie - wyjaśnia wychowawczyni klasy III a- pani Joanna Mączkowska.
Czytaj całość...
Śpiewający prezent od "Klepsydry"
czwartek, 10 marzec 2016
Julia, Kamila, Karolina i Adrian z działającej w kaliskim Liceum grupy teatralnej "Klepsydra" zamienili wtorkowe (8 marca) spotkanie mieszkańców Białego Zdroju w kameralny, rozśpiewany lirycznie wieczór. Wykonali utwory m.in. Adele, Cohena i Grechuty, wkładając w to tyle serca, ile długo niemilknących oklasków otrzymywali od słuchaczy zgromadzonych w wiejskiej świetlicy.
- Młodzież sama wybrała te utwory na spotkanie, na jakie zaprosiła nas pani Violetta Zbytek, sołtys Białego Zdroju. To dla nich nowe doświadczenie, bo dotąd nie występowali z recitalem w wiejskiej świetlicy. A jak się okazało, ich talenty spotkały się tu z dużym uznaniem, co dobrze rokuje kolejnym takim koncertom - zdradza opiekunka "Klepsydry"- pani Joanna Mączkowska.
- To był zapadający w pamięć i wzruszający występ. Młodzież dała naszym mieszkańcom wspaniały prezent. Bardzo za niego wszyscy dziękujemy - pożegnała licealistów pani Violetta Zbytek, wręczając opiekunce "Klepsydry" oraz uczniom kwiaty i słodkie upominki.

Trzecie miejsce kaliskich licealistek
poniedziałek, 07 marzec 2016
Trzecie miejsce kaliskich licealistek w Mistrzostwach Powiatu Drawskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
Dnia 1 marca 2016 r. odbyły się w Drawsku Pomorskim Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Do turnieju zgłosiła się drużyna ze Złocieńca, Drawska Pomorskiego i nasza reprezentacja. Mecze rozgrywane były „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta rozegrały dobre spotkania, pełne dużego zaangażowania, rywalizyjąc z drużynami Powiatu Drawskiego. Zajęły III miejsce w powiecie.
Czytaj całość...
Wizyta w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie
piątek, 04 marzec 2016
Dnia 3 marca 2016 roku uczniowie z klas wojskowych i policyjnych wraz z profesorem Krzysztofem Wójciakiem oraz majorem Andrzejem Kowalewskim i księdzem Piotrem Śmiechurą, wzięli udział w wycieczce do 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego znajdującej się w Świdwinie.
Na początku uczniowie obejrzeli wystawę przedstawiającą starodawne ubiory, odznaczenia. Każdy chętny mógł poczuć się jak prawdziwy pilot dzięki symulatorowi latania. Uczniowie mieli też okazję przymierzenia kasków lotniczych, a nawet wejścia do prawdziwego samolotu myśliwskiego SU 22. Co ważne nic nie było repliką, wszystko było autentyczne. Była możliwość zobaczenia jak wygląda helikopter medyczny. Na koniec uczniowie wraz z opiekunami i żołnierzami, którzy oprowadzali nas po lotnisku piekli kiełbaski przy ognisku. Mimo tego, że pogoda nie dopisała - było mokro i zimno - wszyscy byli w dobrym nastroju.
Uczennica Paulina Szymonik kl. I
Laureatki konkursów poświęconych Żołnierzom Wyklętym
piątek, 04 marzec 2016
Uczennice Liceum w Kaliszu Pomorskim, laureatki dwóch konkursów poświęconych „Żołnierzom Wyklętym” odebrały nagrody.
Oktawia Gwiaździńska, w dniach od 19 do 23 lutego 2016r. wzięła udział w wycieczce do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, gdzie 22 lutego podczas międzynarodowej konferencji poświęconej „Żołnierzom Wyklętym”, odebrała nagrodę z rąk posłanki do Parlamentu Europejskiego pani Anny Fotygi. Miała też okazję spotkania z synem ostatniego bohatera niezłomnego, walczącego aż do roku 1963, Józefa Franczaka „Lalka”, a także wysłuchania koncertu zespołu „Forteca”, który uświetnił swoim występem spotkanie w Brukseli.

Czytaj całość...
Licealno - gimnazjalne warsztaty teatralne w kaliskim Liceum
piątek, 04 marzec 2016
Młodzież z kaliskiego Gimnazjum, odgrywając rozmaite etiudy teatralne, uczyła się opanowywać stres, improwizować oraz oddychać przeponą, co dopiero umożliwia głośne i zrozumiałe dla otoczenia mówienie. A wszystko to na warsztatach teatralnych, na jakie zaprosiła ich 3 marca 2016r, po raz kolejny pani Joanna Mączkowska, prowadząca w Liceum znaną z wielu występów grupę teatralną „Klepsydra”.
Wspólnie z licealistami - gimnazjaliści, których opiekunem była pani Jolanta Cirzniewska, próbowali swoich sił w auli kaliskiego Liceum. Wśród tematów odgrywanych etiud znalazły się m.in.: wizyta u lekarza, operacja chirurgiczna czy zachowanie na pierwszej randce. Zwłaszcza ta ostatnia scenka wywoływała salwy śmiechu, co stanowiło najlepszy dowód, iż teatr bawiąc – uczy i rozwija zmysły. - To było bardzo ciekawe doświadczenie i dla młodzieży z „Klepsydry”, i dla gimnazjalistów, Teatr nie tylko bawi, lecz przede wszystkim uczy sztuki nawiązywania kontaktów z innymi oraz sposobów komunikowania się, co potem przynosi wiele korzyści w dorosłym życiu – podsumowała warsztaty teatralne pani Joanna Mączkowska.
Joanna Mączkowska
UDZIAŁ UCZNIÓW ZSP W KALISZU POMORSKIM W OBCHODACH NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
środa, 02 marzec 2016
Dnia 1 marca, jak w wielu miejscach w Polsce, uczniowie z Liceum w Kaliszu Pomorskim oddali hołd Żołnierzom Wyklętym.
Uroczystości młodzież z Kalisza rozpoczęła o godz.12.30 projekcją filmu "Pseudonim Anoda". Film opowiada o Janie Rodowiczu ps. "Anoda", bohaterze z książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec". Żołnierz batalionu Zośka, uczestnik słynnej akcji pod Arsenałem a następnie powstania warszawskiego, kawaler najwyższych orderów i odznaczeń, mimo, że po wojnie nie należał do żadnych organizacji wojskowych został zatrzymany, a następnie skatowany na śmierć przez komunistycznych oprawców. Po filmie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o Żołnierzach Wyklętych, oraz przygotowania do biegu.
Czytaj całość...
Złoto i srebro reprezentantów Liceum w Kaliszu Pomorskim
wtorek, 01 marzec 2016
Złoto i srebro reprezentantów Liceum w Kaliszu Pomorskim w Mistrzostwach Powiatu Drawskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców
W dniu 26.02.2016r. w Złocieńcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.
Liceum w Kaliszu Pomorskim reprezentowały: Angelika Maciąg, Karolina Gierzkiewicz, Zuzanna Menżyk, Aleksandra Góralczyk, Hanna Krzak, Magdalena Zawada, Dominika Trojanek, Natalia Lenart, Klaudia Wolińska i Paulina Kucharska.
Czytaj całość...
PRZEDSTAWICIELE WŁADZ POWIATU DRAWSKIEGO Z WIZYTĄ W ZSP W KALISZU POMORSKIM
piątek, 26 luty 2016
W dniu 24.02.2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościli pan Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego pan Janusz Garbacz.
Podczas spotkania z Dyrektorem szkoły panem Maciejem Rydzewskim omówili bieżącą problematykę związaną z działalnością placówki i współpracą oraz wsparciem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim przez organ prowadzący, jakim jest Powiat Drawski.
Maciej Rydzewski
<< Start < Poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Następna > Ostatnia >>