- Start
Kino na medal w wykonaniu kaliskich maturzystów
wtorek, 16 luty 2016
Trójka maturzystów z Liceum w Kaliszu Pomorskim (Klaudia Bulwa, Aleksandra Łastówka i Szymon Kawecki) zdobyła I wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ambasadą Rzeczpospolitej Polskiej w Bernie. Konkurs zatytułowano „Filmowe Nowele Henryka Sienkiewicza”. Oficjalne wyniki ogłoszono trzynastego lutego.
Polegał on na stworzeniu krótkiego, maksymalnie trzyminutowego filmu, na temat jednej z nowel napisanych przez urodzonego w Woli Okrzejskiej noblisty.
Do komisji konkursowej napłynęło około 100 filmów. W ich ocenianiu brano pod uwagę zgodność z tematyką, pomysłowość, jakość gry aktorskiej lub animacji, a także montaż i umiejętność zaciekawienia tematem.
Czytaj całość...
OKTAWIA GWIAŹDZIŃSKA LAUREATKĄ KONKURSU ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  POMORSCY KONSPIRATORZY
wtorek, 16 luty 2016
Uczennica klasy 1d Liceum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Oktawia Gwiaździńska został laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Żołnierze Wyklęci – Pomorscy Konspiratorzy”, zorganizowanego przez posłankę do Parlamentu Europejskiego Annę Fotygę z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Opiekunem Oktawii był dyrektor szkoły i nauczyciel historii Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
UDZIAŁ UCZNIÓW W OBCHODACH DNIA OSADNIKA I KOMBATANTA W DRAWNIE
poniedziałek, 15 luty 2016
Uroczyste obchody Dnia Osadnika i Kombatanta w Drawnie w rocznicę wyzwolenia Ziemi Drawieńskiej, odbyły się w dniu 12.11.2016r. pod Pomnikiem Poświęconym Tym, Którzy Przywrócili Tę Ziemię Macierzy. O godzinie 15.00 wprowadzone zostały Poczty Sztandarowe, a wśród nich Poczet Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim im. pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 R.
W rytmie werbli Choszczeńskiej Orkiestry Dętej oraz asyście żołnierzy Kompanii Honorowej 2. Baterii z Dywizjonu Artylerii Samobieżnej, 12. Brygady Zmechanizowanej z Garnizonu Choszczno wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele władz miasta, instytucji, organizacji, szkół, zakładów pracy i stowarzyszeń. W imieniu Kombatantów Armii Krajowej oraz Stowarzyszenia Osadników Ziemi Drawieńskiej uczniowie z klasy wojskowej z Liceum w Kaliszu Pomorskim pod opieką majora Andrzeja Kowalewskiego.
W ten sposób po raz kolejny delegacja uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Monika Piluk, Patryk Głasek, Dawid Dąbrowski, Mateusz Jaworski i Rafał Maliczewski pod opieką majora Andrzeja Kowalewskiego miała okazję wziąć udział w uroczystościach patriotycznych w Drawnie, gdzie godnie reprezentowała szkołę.
Dziękujemy za zaproszenie Urzędowi Miasta Drawno i liczymy na dalszą współpracę.
Studniówka 2016
wtorek, 02 luty 2016
Sobotni wieczór 30 stycznia 2016 r. był dla maturzystów, nauczycieli i zaproszonych gości na wiele sposobów wyjątkowy. Bal studniówkowy Liceum w Kaliszu Pomorskim jest zawsze niepowtarzalny. Motywy dekoracyjne to często wypadkowa wielu twórczych pomysłów maturzystów. Tego wieczoru wszyscy bawili się w nastroju „Alicji z krainy czarów”. Wiszące naczynia, tajemnicze gałęzie, karty, muchomory i przygotowany przez młodzież wielki zegar stanowiły magiczne tło i budowały szczególną atmosferę.
Czytaj całość...
Tajemnice aktorskiego rzemiosła w kaliskim Liceum
środa, 03 luty 2016
Aby kandydat na aktora mógł być artystą musi najpierw opanować techniczne podstawy tej profesji, a zwłaszcza sztukę głośnego i wyraźnego mówienia z tzw. przepony. Tego między innymi uczyła licealistów z grupy teatralnej „Klepsydra” aktorka i śpiewaczka, dyrektor artystyczny Teatru La Fayette w Szczecinie – pani Iwona Faj. Prowadzone przez nią 28 stycznia w kaliskim Liceum profesjonalne ćwiczenia wyglądały chwilami nad wyraz zabawnie, bo najlepszym sposobem na nabieranie oddechu umożliwiającego odpowiednią ekspresję mowy… jest udawanie sapiącego psa.
Czytaj całość...
Filmowo - muzyczne ewolucje licealistów z Kalisza Pomorskiego
wtorek, 02 luty 2016
Dnia 28.01.16 r. klasa – 1”c” razem z wychowawczynią panią Aleksandrą Radecką spędziła noc filmową w budynku naszego Liceum. Tuż przed dziewiętnastą spotkaliśmy się niemal w pełnym gronie w pracowni numer 15 i w bardzo dobrych humorach rozpoczęliśmy od krótkiego karaoke. Zaśpiewaliśmy znane piosenki, które każdy pamiętał, przeboje – Lady Pank, Perfectu, Dody.
Następnie włączyliśmy film. By pozostać w tak miłym nastroju, zdecydowaliśmy się na komedię. Usiedliśmy wszyscy na materacach, pożyczonych ze szkoły i przykryliśmy się kocami. Wyglądało to trochę jak na biwaku, trochę jak w rodzinnym domu, w którym każdy czuje się swobodnie i naturalnie. Już w trakcie pierwszego seansu zamówiliśmy pizzę.
Czytaj całość...
BEZPIECZNE FERIE 2016
wtorek, 02 luty 2016

Nadeszły długo oczekiwane ferie zimowe. Od poniedziałku, 1 lutego możemy cieszyć się odpoczynkiem od obowiązków szkolnych i nauki. To wspaniały czas relaksu w domu i na świeżym powietrzu, zabaw na śniegu, czas w którym możemy rozwijać swoje zainteresowania, wyjechać czy też spotkać się z rówieśnikami.
Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.
Czytaj całość...
Ewakuacja jeńców Oflagu IID 71 lat później
poniedziałek, 01 luty 2016
Młodzież ZSP w Kaliszu Pomorskim pamięta o bohaterach Oflagu IID sprzed 71 lat!
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kalisza Pomorskiego od czterech lat organizuje Rajdy Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu IID. Odbywają się one zazwyczaj późna wiosną. Tym razem jednak pojawił się pomysł na zorganizowanie obchodów 71 rocznicy ewakuacji jeńców z tego, położonego w okolicy Bornego Sulinowa obozu. Bez względu na odległość, jaka dzieli gminę Kalisz Pomorski od Bornego Sulinowa udało się przy współpracy z Nadleśnictwem Borne Sulinowo i dr. Tomaszem Skowronkiem z RDLP w Szczecinku uczcić pamięć zasłużonych dla Polski żołnierzy.
Czytaj całość...
Licealno-gimnazjalny lot artystycznym samolotem w Kaliszu Pomorskim
czwartek, 28 styczeń 2016
Działająca w kaliskim Liceum grupa teatralna „Klepsydra” nie tylko prezentuje nowe spektakle i widowiska, ale także zaprasza do artystycznych działań młodszych kolegów z kaliskiego Gimnazjum. Na wspólnych warsztatach 27 stycznia 2016r. odgrywano między innymi scenki z wykorzystaniem rekwizytów. I przykładowo, wyczarowano lot samolotem.
- Te systematycznie powtarzane, wspólne ćwiczenia licealistów z gimnazjalistami są korzystne dla uczniów obu szkół. Pierwsi zauważają w ich trakcie, ile już zdołali się na scenie nauczyć, a drudzy widzą, ile jeszcze nauczyć się warto – mówi opiekunka grupy, pani Joanna Mączkowska.
Czytaj całość...
Kolejne dni w fińskim KEMI - Erasmus+
wtorek, 26 styczeń 2016
Trwa międzynarodowa wymiana uczniów w ramach projektu Erasmus+. Tym razem uczniowie naszej szkoły odwiedzają fińską miejscowość Kemi, gdzie razem z młodzieżą z Niemiec i Hiszpanii dyskutują nad ekonomiczną sytuacją Europy.
Podczas pierwszego dnia zajęć warsztatowych uczniowie prezentowali informacje na temat pomocy socjalnej, podatków oraz budżetów lokalnych i narodowych w poszczególnych krajach. W przerwie mieli możliwość nauczenia się fińskiego tańca ludowego.
Czytaj całość...
POŁOWINKI W KALISKIM LICEUM
wtorek, 26 styczeń 2016
W piątek 22 stycznia 2016r. w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim odbyły się połowinki klas drugich liceum w Kaliszu Pomorskim. To jeszcze nie studniówka, ale z pewnością pierwsza taka uroczystość w życiu licealistów. Jak co roku wzięli w niej udział praktycznie wszyscy drugoklasiści.
Gospodarzy i zaproszonych gości do wspólnej zabawy zachęcał DJ Kapi z Ińska. Parkiet od początku do zakończenia zabawy był oblegany. Słowa uznania należą się wychowawczyniom: Paniom profesor Joannie Bonieckiej, Emilii Grabowskiej - Grządziel, Renacie Effenberg - Nawrot, Annie Józiak, które dotrzymywały tanecznego kroku uczniom. Atmosfera, w której przebiegała impreza, była wyśmienita. Dowodem na to może być fakt przedłużenia uroczystości o ponad godzinę. Z całą pewnością ten wieczór zapadnie nam w pamięć i będziemy go mile wspominać.
Joanna Boniecka
UROCZYSTY APEL PODSUMOWUJĄCY I PÓŁROCZE W ZSP W KALISZU POMORSKIM
niedziela, 24 styczeń 2016
W dniu 22.01.2016r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się uroczysty apel podsumowujący wyniki nauczania i działalność szkoły w I półroczu roku szkolnego 2015/2016. W spotkaniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, dyrektor szkoły Pan Maciej Rydzewski, a także zaproszeni goście: Starosta Drawski Pan Stanisław Kuczyński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Pan Janusz Garbacz oraz Dziekan Wydziału Społeczno – Inżynieryjnego PWSZ w Wałczu Pan Marek Olesiak.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Następna > Ostatnia >>