- Start
KOLEJNY SPRAWDZIAN KALISKICH LICEALISTÓW PRZED MATURĄ
piątek, 15 styczeń 2016
W dniach od 7 do 14 stycznia 2015r. 87 uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu Pomorskim zmierzyła się z arkuszami próbnego egzaminu maturalnego z matematyki, języka polskiego oraz z wybranych przedmiotów. Jest dla nich już druga szansa, by sprawdzić poziom swoich wiadomości i umiejętności przed maturą w maju.
Pierwsza maturalna próba miała miejsce w listopadzie i była to matura przygotowana przez Wydawnictwo Operon. Tym razem arkusze maturalne przygotowało Wydawnictwo Nowa Era. Chęć przystąpienia do matury w maju 2016 r. zadeklarowali wszyscy trzecioklasiści. Jest to dla uczniów i nauczycieli kolejny ważny krok w zmaganiach o jak najlepsze wyniki matury w maju, który pozwoli im na wyciagnięcie wniosków do dalszych przygotowań. Życzymy powodzenia i czekamy na pozytywne efekty ich pracy.
Paweł Łuczko
Wizyta w szkole pani konsul
piątek, 15 styczeń 2016

Powrót do wspomnień
Pani Konsul RP w Winnicy na Ukrainie - Diana Graczyk, kiedy była małą Dianą, najbardziej lubiła spędzać wakacje w Kaliszu Pomorskim. Teraz, po latach studiów i pracy w dyplomacji, odwiedziła nasze miasto, by odświeżyć wspomnienia. I nie kryje zachwytu nad urodą tego miejsca, gdzie spędziła w dzieciństwie tyle niezapomnianych chwil.
- Przyjeżdżałam tu do krewnych, głównie do mojej kuzynki Joanny Mączkowskiej, która odkrywała przede mną uroki Kalisza Pomorskiego, i która nie zamieniła swojego miasta na żadne inne, powracając tu, i ucząc w miejscowym Liceum – opowiada Diana Graczyk.
Czytaj całość...
Nasi uczniowie w Mirosławcu
piątek, 15 styczeń 2016
UCZNIOWIE KLAS WOJSKOWYCH ZSP W KALISZU POMORSKIM
NA UROCZYSTOŚCI W 12 BAZIE BEZZAŁOGOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH W MIROSŁAWCU
W dniu 8 stycznia 2015r. uczniowie klas wojskowych 1c i 2c pod opieką nauczycieli, majora Andrzeja Kowalewskiego i Zyty Bogacz mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystości przekazania sztandaru 12 Komendy Lotniska w Mirosławcu dla Dowódcy 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu.
Czytaj całość...
Fotoimpresje ilustrowane Klepsydrą
wtorek, 12 styczeń 2016
Uczniowie naszego Liceum, oczywiście w odpowiednim, orientalnym przebraniu, stanowili żywą ilustrację do zdjęć autorstwa pani Barbary Arsoby-Haddaji, na wernisażu jej wystawy „Fotoimpresje z Wietnamu, Laosu i Birmy”, jaki odbył się w kaliskim Pałacu, 7. stycznia 2016 r.
Weronika Dobrzeniecka, w przebraniu Birmanki, najpierw witała gości a potem częstowała ich egzotycznymi owocami. Towarzyszył jej jako Wietnamczyk – Adrian Kociuba. Najtrudniejszą rolę – buddyjskiego mnicha – odgrywał Piotr Skorulski. Musiał na niby osłaniać parasolką, ogoloną głowę przed słońcem oraz jednocześnie studiować wydrukowany w oryginale modlitewnik. A wszystko w skupieniu, co było nadzwyczaj trudne wobec powszechnego zainteresowania tą postacią przez publiczność.
Autorka wystawy, pani Barbara Arsoba-Haddaji podziękowała uczniom i pani Joannie Mączkowskiej za twórczy wkład w wernisaż.
Akcja charytatywna kaliskich licealistów
niedziela, 27 grudzień 2015
Być po tej samej stronie
Dzięki szczodrości mieszkańców Kalisza Pomorskiego oraz okolic, a przede wszystkim zaangażowaniu młodzieży i nauczycieli z tutejszego Licem, 22 grudnia wymarzone zabawki, słodycze i inne niespodzianki dotarły do dzieci z pięciu wybranych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej rodzin.
Pomysł pomocy potrzebującym narodził się spontanicznie i niezależnie w trzech środowiskach. Taką ideą zaraziła swoich kolegów z Samorządu Uczniowskiego kaliskiego Liceum Aleksandra Łastówka, tegoroczna maturzystka, identycznie chcieli działać dziennikarze ze szkolnej gazety „Kontrast” jak i uczniowie z klasy I „b” pod przewodnictwem wychowawczyni pani Agnieszki Kubat. Pan dyrektor Maciej Rydzewski podpowiedział, by połączyć siły, dzięki temu akcja była skuteczniejsza i miała szerszy zasięg.
Czytaj całość...
Jasełka w naszym Liceum
czwartek, 24 grudzień 2015
Baśniowe, teatralne jasełka wystawione przez grupę teatralną „Klepsydra” we wtorek, 22 grudnia 2015r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, zakończyło wspólne odśpiewanie klasycznej kolędy „Przybieżeli do Betlejem”. Ale wykonano ją w rytmie rockandrollowym, i co więcej zaczęto przy niej tanecznie pląsać. Ten radosny nastrój udzielił się całej sali, nie wyłączając oficjalnych gości, którzy na parkiecie nie ustępowali uczniom.
Czytaj całość...
Muzyczny prezent od wojsk kanadyjskich
wtorek, 22 grudzień 2015
Dnia 18 grudnia 2015r. na sali gimnastycznej kaliskiego Liceum odbył się wyjątkowy koncert. Ten piękny rockowy prezent młodzież otrzymała, jako świąteczny podarunek od kanadyjskich wojsk, stacjonujących na Poligonie Drawskim. Grupa o nazwie „Scar face cat band” powstała trzy tygodnie wcześniej. Muzycy nigdy wcześniej razem nie grali, jednak dzięki temu, że Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim udostępnił im sprzęt, mogli realizować swoją muzyczną pasję, założyć zespół oraz spotykać się na próbach w jego gościnnych murach.
Czytaj całość...
Grudniowe spotkanie z rodzicami
poniedziałek, 21 grudzień 2015
Grudniowe spotkanie z rodzicami w ZSP w Kaliszu Pomorskim w ramach programu „Bezpieczna Szkoła”
We wtorek 15 grudnia 2015r. w ZSP w Kaliszu Pomorskim odbyło spotkanie z rodzicami. Oprócz informacji o proponowanych ocenach za pierwsze półrocze rodzice licealistów wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z Panią aspirant Agnieszkę Waszczyk, z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, która podzieliła się z nimi wiedzą i doświadczeniem na gruncie eksperymentów młodych ludzi z narkotykami, a zwłaszcza z dopalaczami.
Czytaj całość...
Wieczór wigilijny w internacie ZSP w Kaliszu Pomorskim
poniedziałek, 21 grudzień 2015
Wieloletnią tradycją naszego internatu kaliskiego Liceum jest organizowanie uroczystej kolacji wigilijnej. W czwartkowy wieczór wokół choinki w szkolnym holu zebrało się 130 osób. To swoisty rekord w historii internatu. Gospodyni wieczoru Pani Jadwiga Czerniga powitała przybyłych gości: Pana Macieja Rydzewskiego, dyrektora szkoły oraz Panią Katarzynę Witek, zastępcę dyrektora, wychowawców oraz młodzież . Wszystkim złożyła najlepsze życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się również Pan Dyrektor.
Czytaj całość...
Zajęcia na PUM
poniedziałek, 21 grudzień 2015
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim na zajęciach na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie
W dniach 9-11 grudnia 2015r. uczniowie Zespołu Szkól Ponadgimnazjlanych w Kaliszu Pomorskim udali się na zajęcia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Były to kolejne z cyklu lekcji prowadzonych przez wykładowców uczelni w ramach umowy o patronacie szczecińskiego PUM nad klasami medyczno – politechnicznymi kaliskiego Liceum. Opiekunami 38 osobowej grupy byli: pani Katarzyna Drab, pani Renata Effenberg-Nawrot, pani Anna Józiak i pan Karol Kalina. Celem odbywających się cyklicznie wyjazdów jest poszerzenie wiedzy z zakresu chemii i biologii.
Czytaj całość...
Maturzyści z kaliskiego Liceum na Dniu Otwartym PWSZ w Wałczu.
wtorek, 15 grudzień 2015
W czwartek, 10 grudnia 2015r. uczniowie klas maturalnych ZSP w Kaliszu Pomorskim skorzystali z zaproszenia skierowanego przez władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu. Celem wizyty było zapoznanie się z ofertą edukacyjną i kierunkami kształcenia w nowym roku akademickim. Poprzez ciekawe zadania questu uczniowie podzieleni na grupy 8 osobowe dokładnie poznawali poszczególne kierunki i specjalności. Wykonując zadania sprawnościowe, wiedzowe, językowe i wiele innych zdobywali przy tej okazji punkty, które pomogły naszym uczniom na zdobycie ciekawych nagród. To już kolejny rok, kiedy korzystamy z zaproszenia uczelni, licząc na dalszą owocną współpracę.
Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa
wtorek, 15 grudzień 2015
Uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim laureatem konkursu na ,,Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową”.
Dnia 14 grudnia 2015 roku zostały ogłoszone wyniki powiatowego konkursu na ,,Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową”. Głównym organizatorem tej inicjatywy był Złocieniecki Ośrodek Kultury. Celem konkursu było podtrzymywanie i propagowanie tradycji i obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Następna > Ostatnia >>