- Start
UCZENNICA NASZEGO LICEUM Z WYJĄTKOWĄ PASJĄ
czwartek, 10 grudzień 2015
Uczennica klasy III D Liceum w Kaliszu Pomorskim Karolina Karolewicz zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie "It`s your life, just take it 2015", organizowanym przez firmę elektroniczną Krüger&Matz. Zadaniem postawionym przed uczestnikami konkursu było zaprezentowanie za pomocą fotografii lub filmu swojej pasji i tego, co jest ważne w życiu. Nagrodą dla laureatów konkursu jest wparcie finansowe ich działań związanych z realizowaną pasją.
Czytaj całość...
"Bezpieczeństwo w sieci  zagrożenia związane z cyberprzemocą
czwartek, 10 grudzień 2015
8 grudnia 2015 roku w Zespole Szkoł Ponadgimnazjlanych w Kaliszu Pomorskim upłynął pod hasłem ,,Bezpieczeństwo w sieci – zagrożenia związane z cyberprzemocą”. Zajęcia prowadziła Pani Marzena Ślusarczyk z Wyższej Szkoły Bankowej ze Szczecina.
Celem warsztatów było zaprezentowanie uczniom zjawiska cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi poważnymi konsekwencjami tego typu działań zarówno dla ich ofiar jak i sprawców.
Czytaj całość...
WARSZTATY DZIENNIKARSKIE SZKOLNEJ GAZETY KONTRAST
czwartek, 10 grudzień 2015
WARSZTATY DZIENNIKARSKIE SZKOLNEJ GAZETY „KONTRAST” W PAŁACU WEDLÓW W KALISZU POMORSKIM
W dniach 7 – 11 grudnia 2015r. odbyły się warsztaty dziennikarskie dla młodych adeptów pióra z „Kontrastu” – szkolnej gazety działającej przy kaliskim Liceum. Zajęcia miały miejsce w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Kultury w Kaliszu Pomorskim młodzi dziennikarze pracowali w sali i pracowni internetowej Biblioteki Publicznej.
Czytaj całość...
Zajęcia licealistów z dietetykiem
czwartek, 10 grudzień 2015
Twoje zdrowie w Twoich rękach, ale również na Twoim talerzu
– zajęcia kaliskich licealistów z dietetykiem.
Jak ważny jest styl życia i sposób odżywiania dla jakości naszego zdrowia i samopoczucia? Na to pytanie udzielała odpowiedzi zaproszona na zajęcia z uczniami klas pierwszych licencjonowana dietetyczka Pani mgr Patrycja Sankowska. W trakcie zajęć uczniowie mogli poznać najczęstsze zaburzenia odżywiania, sposoby ustalania zbilansowanej diety i kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych, Zajęcia te były jednym z wielu działań profilaktycznych prowadzonych w naszej szkole w ramach programu „Bezpieczna Szkoła” i spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczniów.
Jadwiga Czerniga
GEOGRAFIA W PRAKTYCE
czwartek, 10 grudzień 2015
GEOGRAFIA W PRAKTYCE – BADANIE WODY W KALISKICH JEZIORACH PRZEZ UCZNIÓW LICEUM
Zdarza się, że lekcje geografii trzeba przeprowadzić w terenie. Walory gminy Kalisz Pomorski i położenie w granicach samego miasta jezior daje możliwość prowadzenia prostych badań i obserwacji terenowych. W grudniu dopisuje jeszcze jak się okazuje pogoda, można więc zbadać m.in. przejrzystość wody w miejscowych jeziorach, która w miesiącach jesiennych i zimowych jest lepsze niż latem.
Zbadaliśmy tym razem dwa jeziora, wykorzystując do tego celu krążek secchiego i stwierdziliśmy, że kaliskie jeziora o tej porze roku mają przejrzystość ponad 2 m. Cyrkulacja jesienna wody jeziornej jest tego bezpośrednią przyczyną. Poprzednie wiosenne badania trzech jezior wykazały, że największą przejrzystość posiada jezioro Bobrowo Wielkie, najmniejszą zaś jezioro Młyńskie (Ogórkowe). W ten sposób uczniowie mogą połączyć teorię z praktyką i poznawać tajniki geografii nie tylko z podręczników, ale też przez badania terenowe.
Paweł Łuczko
Karkonoska lekcja geografii
poniedziałek, 07 grudzień 2015
Umiejętność odróżniania piętrowości roślinnej w górach, odróżnianie skał i minerałów i wiele innych kompetencji to standardy w nauczaniu geografii w szkołach ponadgimnazjalnych. Kiedy jednak młodzież decyduje się na nieco inne sposoby zdobywania wiedzy i umiejętności, to nie sposób jej w tym nie pomóc. Niewielka grupa uczniów klas maturalnych z liceum w Kaliszu Pomorskim w dniach od 3 do 5 grudnia 2015r. żywą lekcję geografii i krajoznawstwa odbywała podczas wędrówek górskimi i pokrytymi już śniegiem szlakami Karkonoszy.
Czytaj całość...
Warsztaty matematyczne kaliskich licealistów po raz trzeci
poniedziałek, 07 grudzień 2015
Matematyka połączona z informatyką i językiem angielskim, to kolejne wyzwanie, przed którym stanęła dwudziestoosobowa grupa młodzieży z kaliskiego Liceum. Uczniowie, z klas dwujęzycznych i medyczno-politechnicznych, mieli przyjemność uczestniczenia w kolejnej edycji spotkań matematyków, odbywających się w Starej Studnicy.
Tym razem w terminie 2-4 grudnia 2015r. Tegoroczne zajęcia poświęcone były głównie przyswojeniu i opanowaniu podstaw korzystania z programu graficznego SketchUp, którego liderem w Polsce jest prowadzący warsztaty pan dr Bronisław Pabich. Warto dodać, że pan dr Bronisław Pabich to pedagog z czterdziestoletnim stażem pracy w szkołach średnich i uczelniach wyższych, dydaktyk matematyki i specjalista w zakresie nauczania matematyki z komputerem.
Czytaj całość...
III Powiatowe Zawody Strzeleckie Młodzieży Gimnazjalnej i Ponadgimnazjalnej
środa, 16 grudzień 2015
Dnia 22.10.2015r. odbyły się III Powiatowe Zawody Strzeleckie Młodzieży Gimnazjalnej i Ponadgimnazjalnej na strzelnicy w Złocieńcu. Wzięło w nich udział 88 uczniów wraz z opiekunami ze Szczecinka, Czaplinka, Kalisza Pomorskiego, Drawska Pomorskiego, Nowego Worowa, Tuczna, i Złocieńca. Naszą szkołę reprezentowało 6 drużyn w składach:
Drużyna 1: Dawid Kuca, Szymon Szłapak, Kamil Lenik. Drużyna 2: Patryk Głasek, Hubert Zaorski, Jakub Jóźwiakowski. Drużyna 3: Paulina Kucharska, Jakub Czerniak, Radek Słupski. Dużyna 4: Radosław Sadowski, Michał Banaszak, Wojciech Pater. Dużyna 5: Kornel Gwiazda, Kacper Matuszewski, Bankiewicz Marcin. Drużyna 6: Dawid Dudzik, Nikodem Białecki, Michał Pieśkiewicz.
W klasyfikacji drużynowej 3 miejsce na podium zdobyła drużyna w składzie: Dawid Kuca, Szymon Szłapak, Kamil Lenik a w klasyfikacji indywidualnej: chłopców 2 miejsce zajął Michał Banaszak, dziewcząt: 2 miejsce zajęła Paulina Kucharska.
Opiekunem naszych strzelców był pan prof. Krzysztof Wójciak.
Ogromne Gratulacje!!!
ARCHITEKT KRAJOBRAZU
poniedziałek, 07 grudzień 2015
CYKL SPOTKAŃ ZAWODOZNAWCZYCH W ZSP W KALISZU POMORSKIM – ARCHITEKT KRAJOBRAZU
Dnia 4 grudnia 2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w ramach rozpoczynającego się cyklu ,,Spotkania z ciekawymi ludźmi”, gościł u nas dr inż. Paweł Nowak, z Katedry Projektowania Krajobrazu ze Szczecina. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas maturalnych. Gospodarzem i organizatorem spotkania była Pani Anna Józiak – pedagog szkolny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Czytaj całość...
Koncert Legendy polskiego rocka
piątek, 04 grudzień 2015
W andrzejkowy wieczór zespół muzyczny składający się z uczniów Liceum w Kaliszu Pomorskim pod kierownictwem pana Konrada Chwastka zabrał publiczność w niezwykłą podróż w głąb historii polskiego rocka. Dwugodzinny koncert odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Młodzież wraz z opiekunem przygotowała dwadzieścia jeden utworów, piętnaście z nich to efekt ich trzymiesięcznej pracy. Można było usłyszeć prawdziwe perełki muzyczne takich zespołów, jak: Dżem, Perfect, Lady Pank, Kult, Budka Suflera. Legendarne utwory typu: "Jolka Jolka", "Zostawcie Titanica", "Kołysanka dla nieznajomej" wybrzmiały w nowych, odświeżonych wersjach. Pomysł, by przypomnieć polskie przeboje podyktowało życie.
Czytaj całość...
Konkurs wiedzy o AIDS oraz HIV
piątek, 04 grudzień 2015
Nagroda dla uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w konkursie wiedzy o AIDS oraz HIV
Dnia 3 grudnia 2015r., uczniowie Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, włączyli się w obchody Światowego Dnia Walki z AIDS, obchodzonego pod hasłem ,,Żyjmy bez ryzyka”, poprzez udział w konkursie profilaktycznym wiedzy o AIDS oraz HIV.
Konkurs odbył się w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu Pomorskim, w którym wzięło udział pięć szkół, z których każda wytypowała trzech przedstawicieli swojej szkoły. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 14 uczniów.
Czytaj całość...
Papierosy zostały przepędzone
czwartek, 03 grudzień 2015
Działo się to anno domini 2015, w środę 2 grudnia, kiedy z kaliskiego Liceum, w ramach programu „Bezpieczna szkoła”, papierosy zostały przepędzone. I przepędzono je nie tylko fizycznie, ale co najważniejsze – mentalnie. Młodzież z klasy II d policyjno- prawnej i uczniowie z grupy teatralnej „Klepsydra” odegrali bowiem spektakl wypędzenia tytoniowego nałogu w sposób tak wyrazisty, że musiał głęboko zapaść w umysł i serce każdego widza. A tych w hallu Szkoły nie brakowało.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Następna > Ostatnia >>