- Start
Klepsydra wystawi Kenstela
piątek, 05 czerwiec 2015
Czy wiecie, że polski rycerz Janusz Kenstel, pierwszy pan na kaliskim Zamku, żyje do dzisiaj jako wodnik w toni naszego Wielkiego Bobrowa? Pewnie dlatego jest ono takie głębokie… O tym opowiada widowisko plenerowe, jakie w najbliższą środę, 10 czerwca o godzinie 18.00 na Plaży Miejskiej, zaprezentuje licealna grupa teatralna „Klepsydra” (gościnnie wystąpią także uczniowie z kaliskich szkół, z Ośrodka Kultury i „Violki-Kibolki”). Próby już trwają.
Czytaj całość...
DWIE DRUŻYNY FINALISTAMI MIĘDZYNARODWEGO KONKURSU "ALIANTE 2015"
wtorek, 02 czerwiec 2015

W dniu 15 czerwca 2015 r. zostały ogłoszone wyniki etapu krajowego międzynarodowego konkursu „ALIANTE 2015”, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Macieja Rydzewskiego.
Czytaj całość...
WARSZTATY KULINARNE Z KUCHRZEM KRÓLEWSKIM
wtorek, 02 czerwiec 2015
W dniu 1 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez pana Macieja Nowickiego, kucharza królewskiego z Muzeum Króla Jana III w Wilanowie, współpracownika profesora UMK w Toruniu, Jarosława Dumanowskiego, specjalisty od kuchni staropolskiej, z którym wspólnie odkrywa i rekonstruuje smaki naszych przodków.
Maciej Nowicki pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał pod okiem Brada Ryana
Czytaj całość...
Piknik Młodych Pasjonatów 2015
piątek, 29 maj 2015
Czwarty Piknik Młodych Pasjonatów w kaliskim Liceum
Piknik Młodych Pasjonatów na stałe wpisał się w harmonogram pracy LO w Kaliszu Pomorskim. W czwartek 28 maja 2015r. odwiedziło nasze liceum 250 uczniów z 13 gimnazjów. Najliczniejszą grupę stanowili gimnazjaliści z Choszczna, Drawna, Kalisza Pomorskiego, Recza, Dolic i Tuczna. Młodzież aktywnie brała udział w zajęciach warsztatowych, sprawnościowych i różnego rodzaju pokazach.
Czytaj całość...
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej
środa, 27 maj 2015
W dniu 22-24.05.2015 r. reprezentacja dziewcząt i chłopców ZSP w Kaliszu Pom. wzięła udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej odbywającej się pod patronatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce. W turnieju wzięło udział 50 zespołów z różnych stron Polski. Turniej odbywał się na wysokim poziomie.
Nasze reprezentacje brały udział po raz pierwszy w mistrzostwach i zagrały bardzo dobre mecze zajmując wysokie miejsca w Polsce. Nasze dziewczęta Dominika Trojanek, Natalia Lenart, Karolina Kawecka po zaciętych meczach zajęły X miejsce.
Czytaj całość...
SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE 2015"
wtorek, 26 maj 2015
W dniach 21-22.05.2015r w Koszalinie odbyły się XXXVIII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZCHODNIOPOMORSKIEGO W WIELOBOJU SPRAWNOŚCIOWO-OBRONNYM „SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE – 2015”.
Zawody odbywały się na obiektach Strzenicy Garnizonowej, terenie Góry Chełmskiej oraz w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. Zawody prowadzono w następujących konkurencjach:
Czytaj całość...
WARSZTATY MUZEALNE W KOSZALINIE
wtorek, 26 maj 2015
W dniu 21 maja 2015 r. młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 R. w Kaliszu Pomorskim w ramach projektu "Historia naszego miejsca" realizowanego przez Stowarzyszenie "Jesteśmy razem" wzięła udział w warsztatach muzealnych, które odbyły się w Muzeum w Koszalinie.
Uczestnicy projektu zapoznali ze sposobami ekspozycji, katalogowania i zabezpieczania eksponatów historycznych oraz wymogów formalnych potrzebnych do otwarcia izby pamięci. Mieli też okazję uzyskania informacji na temat konserwacji i przechowywania pamiątek z przeszłości.
Czytaj całość...
Rapowanie o księdzu Janie Twardowskim w Warszawie
wtorek, 12 maj 2015
Jakub Biegniewski, uczeń klasy II a dziennikarsko- artystycznej z kaliskiego Liceum, został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego ”RAPOWANIE o ks. JANIE TWARDOWSKIM”. Celem konkursu było przybliżenie twórczości znanego poety ludziom młodym w ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Fundację BO WARTO: „Odejść na zawsze, by stale być blisko…”
Kuba zaśpiewał w Warszawie do własnej muzyki dwa wiersze księdza Jana Twardowskiego: „Człowiek” oraz „Z Ziemią krążymy”. Przyniosły mu one pierwszą nagrodę w kategorii wykonawców ze szkół ponadgimnazjalnych. Jak wysoki nasz raper zaprezentował poziom i jak ujął jury, świadczy fakt, iż został laureatem niekwestionowanym, bo ani drugiego, ani trzeciego miejsca nie przyznano.
Czytaj całość...
Klepsydra w Krakowie
wtorek, 05 maj 2015
Spektakle teatralne, Wawel, Kopiec Kościuszki, statkiem po Wiśle, Muzeum Schindlera i długa wizyta w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Te trzy dni przeleciały tak szybko, jak trzy akty fascynującej sztuki, którą tym razem to nie „Klepsydra” odegrała dla publiczności, lecz to Kraków odegrał dla „Klepsydry”.
Ze schroniska na ul. Oleandry, historycznego miejsca skąd wyruszyły Legiony Piłsudskiego (ale co w Krakowie nie jest historyczne), kaliscy licealiści z grupy teatralnej „Klepsydra” mieli wszędzie na wyciagnięcie ręki. Autobusem komunikacji miejskiej tylko przyjechali i pojechali na Dworzec. Zaraz po zakwaterowaniu, ruszyli więc pieszo na wieczorny spacer po Rynku Głównym.
Czytaj całość...
WARSZTATY HISTORYCZNE W FOLWARKU KARPNO
poniedziałek, 27 kwiecień 2015
W dniu 23 kwietnia 2015 r. młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 R. w Kaliszu Pomorskim w ramach projektu "Historia naszego miejsca" realizowanego przez Stowarzyszenie "Jesteśmy razem" wzięła udział w warsztatach historycznych, które odbyły się w Folwarku Karpno, w okolicach Drawska Pomorskiego. Młodzi ludzie zapoznali się ze specyfiką poszukiwań pamiątek z przeszłości na obszarze, gdzie znajduje się poniemieckie gospodarstwo oraz toczyły się walki podczas drugiej wojny światowej w 1945 r. Zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas prac w terenie. Mieli okazję wziąć udział w poszukiwaniach z użyciem wykrywacza metali, a także magnesu neodymowego. Przekonali się, że nie łatwo jest znaleźć ciekawe przedmioty. Wymaga to wielogodzinnej pracy i cierpliwości, której uczestnikom warsztatów nie zabrakło.
Czytaj całość...
"Moja kariera - moja przyszłość"
poniedziałek, 27 kwiecień 2015
Dnia 21 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty informacyjno - edukacyjne w ramach programu „Moja kariera - moja przyszłość”. Zajęcia prowadziła Teresa Janiszak, doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim i Monika Wytracz, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim. Patronat honorowy objął Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.
Celem warsztatów było:
Czytaj całość...
Pożegnanie uczniów klas trzecich
poniedziałek, 27 kwiecień 2015

Pożegnanie tegorocznych absolwentów kaliskiego Liceum: życzeniami, gratulacjami, podziękowaniami, czy wreszcie słowami wspólnie odśpiewanych piosenek oraz obrazami wspólnie obejrzanych, okolicznościowych filmów – zrobiło wrażenie na wszystkich bez wyjątku. Także na staroście drawskim - panu Stanisławie Kuczyńskim, który celnie podsumował atmosferę tej uroczystości, mówiąc, że kaliska szkoła „ma siłę artystyczną”.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Następna > Ostatnia >>