- Start
Spotkania inne niż wszystkie - dziennikarze w Warszawie
sobota, 24 czerwiec 2017
Grupa dziennikarzy z Liceum w Kaliszu Pomorskim wydająca szkolny miesięcznik „Kontrast” odwiedziła w ostatnich dniach stolicę, wpisując się w ten sposób w ponad dziesięcioletnią tradycję warszawskich warsztatów dziennikarskich.
Od 18 do 21 czerwca młodzież miała okazję przyglądać się pracy w najbardziej znanych instytucjach medialnych: DDTVN, TVN24, TVP, TVP info, Polskie Radio Trójka, redakcja „Gazety Wyborczej”. Najciekawsze, o czym wspominają wszyscy uczestnicy, okazały się rozmowy z dziennikarzami oraz wybitnymi ludźmi pióra: Marcinem Mellerem, Robertem Mazurkiem, Robertem Górskim, Arturem Andrusem, Justyną Suchecką, Krzysztofem Ziemcem. Nauka mistrzów popłynęła do słuchaczy w trakcie interesujących rozmów. Mianownikiem wszystkich była wyraźna konkluzja, że bez czytania, i tu warto oddać, że nie chodzi jedynie o klasykę literatury, nie ma rozwoju osobowości. Upływ czasu, o którym uczniowie myślą głównie wtedy, gdy jest początek lub koniec roku szkolnego, powinien ich motywować do refleksji częściej. Krzysztof Ziemiec podkreślił, że pewne zaniedbane rzeczy są nie do odrobienia. I ten brak, początkowo niezauważalny, zamienia się z czasem w kompleksy, utrudniające życie.
Czytaj całość...
Uczniowie z kaliskiego Liceum nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie Pamięć Nieustająca w Warszawie
sobota, 24 czerwiec 2017

W tegorocznej V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Artystycznego „Pamięć nieustająca” w Warszawie jury przyznało kaliskim licealistom wyróżnienie w kategorii: Prace multimedialne „za uczestnictwo w prowadzeniu strony internetowej poświęconej małej Ojczyźnie - Kalisz Pomorski”. - Głównym celem tego konkursu jest budowanie wśród młodzieży świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, a ponadto podkreślenie znaczenia Małych Ojczyzn i lokalnych bohaterów oraz zainteresowanie historią współczesną Polski, dlatego zgłosiliśmy portal internetowy: „MY-KALISZ POMORSKI- OKOLICE-ŚWIAT” (www.liceum.kalisz.pl), gdzie konsekwentnie odkrywamy tajemnice naszego miasta.
Czytaj całość...
WARSZTATY MUZEALNE W KOSZALINIE
poniedziałek, 19 czerwiec 2017
W dniu 13 czerwca 2017r. młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 R. w Kaliszu Pomorskim w ramach projektu „Nasza Mała Ojczyzna” realizowanego przez Stowarzyszenie "Jesteśmy razem" wzięła udział w warsztatach muzealnych, które odbyły się w Muzeum w Koszalinie.
Uczestnicy projektu zapoznali ze sposobami ekspozycji, katalogowania i zabezpieczania eksponatów historycznych. Obejrzeli prezentację przedstawiającą historię eksploracji stanowiska archeologicznego w Nowym Łowiczu na terenie gminy Kalisz Pomorski i poligonu drawskiego. Okazało się, że jest to wyjątkowe w skali europejskiej miejsce, gdzie znajduje się m.in. największe w Polsce cmentarzysko kurhanowe użytkowane przez ludność tzw. kultury wielbarskiej. Uczniowie dowiedzieli się jakie przedmioty pozyskano w wyniku prac archeologicznych oraz jak wygląda praca archeologów.
Czytaj całość...
SPOTKANIE MOTYWACYJNE MOC PASJI
poniedziałek, 19 czerwiec 2017
W dniu 6 czerwca 2017 roku w MGOK-u w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie motywacyjne pt. "MOC PASJI”. Było to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Kaliszu Pomorskim. Na event zaproszeni zostali uczniowie z liceum oraz gimnazjum w Kaliszu Pomorskim, a także mieszkańcy miasta i okolic. Sala była wypełniona po brzegi, przyszło 150 osób.
Event rozpoczął się piosenką zespołu Dystraktor z kaliskiego Liceum. Gości przywitała pani wicedyrektor Katarzyna Witek. Pierwszym prelegentem był pan Wiesław Piotrowski. Opowiedział widzom swoją rodzinną historię. Przedstawił trzy najtrudniejsze etapy ze swojego życia : chorobę żony, swoją chorobę oraz adopcję dzieci.
Czytaj całość...
"Pora na Kalisz Pomorski" festyn zdrowia w naszym mieście.
czwartek, 15 czerwiec 2017
Dnia 7 czerwca 2017r., w godzinach od 11.00 do 15.00, przy kaliskim pałacu odbył się festyn zdrowia. Wydarzenie to realizowane było w ramach ogólnopolskiego konkursu ,,Czas na zdrowie” organizowanego przez fundację Banku Ochrony Środowiska. Festyn miał na celu propagowanie zdrowej żywności, aktywności fizycznej oraz wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.
Przygotowaniem i realizacją festynu zajęli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod nazwą zespołu ,,Pora na Kalisz Pomorski” w składzie: Marta Maciąg, Dominika Sosnowska, Paulina Ławniczak, Szymon Trojanowski, Jakub Łastówka, Tomasz Chudobski, Wiktoria Rakowska, Zuzanna Gabrych, Zuzanna Mieszkowska, Agnieszka Reczko wraz z opiekunem Anną Józiak.
Czytaj całość...
Kaliscy licealiści zaśpiewali w Szczecinie
czwartek, 15 czerwiec 2017
Laureaci „Powiatowego Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych” w Drawsku Pomorskim : Adrian Kociuba, Kamila Pomagalska i Julia Zinczuk zaśpiewali 10. czerwca w Szczecinie na Przeglądzie Wojewódzkim. – Poziom tego konkursu był bardzo wysoki. Występ pośród najlepszych wykonawców stanowił dla naszych uczniów dużą nagrodę. Soliści z grupy teatralnej „Klepsydra” godnie zaprezentowali kaliskie Liceum– podkreśla Joanna Mączkowska, polonista, reżyser teatralny.

Joanna Mączkowska
"Wspomnienie o pierwszomajowym pochodzie"- spektakl grupy teatralnej Klepsydra
czwartek, 15 czerwiec 2017
Piąty z kolei spektakl plenerowy "Klepsydry" na otwarcie sezonu letniego, jaki odegrano 8. czerwca przy Nowej Przystani nad Bobrowem Wielkim, znowu rozśmieszył i pobudził do refleksji publiczność, a co więcej porwał ją do współuczestniczenia w widowisku.
Punktem kulminacyjnym spektaklu było bowiem uformowanie pochodu ze wszystkich jego uczestników na wzór dawniejszych pochodów pierwszomajowych. Na sztandarach tej odegranej współcześnie manifestacji powiewał błękit zamiast czerwieni, ponieważ symbolizuje on niebo, czyli raj na ziemi obiecywany populistycznie przez wszystkie rządy autorytarne.
Czytaj całość...
Kontynuujemy doświadczenia z fizyki na ZUT w Szczecinie
czwartek, 15 czerwiec 2017
W dniu 13.06.2017 r. młodzież z rozszerzonej grupy z fizyki, z kaliskiego Liceum, pod opieką nauczycielki fizyki Pani Marty Kaczmarek i Pani Kariny Antończak , kolejny raz uczestniczyła w zajęciach wykładowo-ćwiczeniowych na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Uczniowie, tym razem, obserwowali i czynnie uczestniczyli w przeprowadzanych doświadczeniach fizycznych z zakresu drgań i fal mechanicznych.
Czytaj całość...
Współpraca z Uniwersytetem w Bedfordshire
czwartek, 15 czerwiec 2017
Dnia 08.06.17 mieliśmy zaszczyt gościć w kaliskim Liceum: Starostę Powiatu Drawskiego - Stanisława Kuczyńskiego, Etatowego Członka Zarządu Powiatu Drawskiego - Janusza Garbacza, Naczelnik Wydziału Edukacji - Izabellę Krężołek, przedstawiciela uniwersytetu w Anglii (University of Bedfordshire) - Lee Allena i Certyfikowanego Konsultanta Edukacyjnego British Council, twórcę portalu studiawanglii.pl - Janusza Dargiewicza. Organizatorem spotkania była nauczycielka języka angielskiego pani Joanna Boniecka wraz z młodzieżą z klas dwujęzycznych.
Czytaj całość...
Certyfikaty Cambridge English z języka angielskiego w kaliskim liceum
czwartek, 15 czerwiec 2017
W pierwszych dniach czerwca 2017r. po raz kolejny uczniowie kaliskiego Liceum podjęli się ciężkiego zadania, jakim była próba zdobycia certyfikatów językowych. Łącznie swoich sił spróbowały 73 osoby, głownie uczniowie klas dwujęzycznych (1a, 2a, 2b), ale też uczniowie grup zaawansowanych oraz osoby spoza szkoły. Poziom trudności certyfikatów Cambridge English wahał się od B1 (PET), będącego podstawowym certyfikatem zdawanym w kaliskim liceum do C2 (CPE), który jest dokumentem potwierdzającym biegłość w swobodnym posługiwaniu się tym językiem.
Czytaj całość...
Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Szczecinie z sukcesami kaliskich drużyn.
czwartek, 15 czerwiec 2017
W dniu 9 -11 czerwca 2017 r. w Szczecinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej.W turnieju zagrały nasze zawodniczki i zawodnicy. Turniej ten cieszy się ogromną popularnością co sprawia, że w turnieju brało udział 56 zespołów. Nasi zawodnicy zagrali bardzo dobre mecze, a były one na bardzo wysokim poziomie. Drużyna dziewcząt zajęła XI miejsce a chłopcy zajęli wysokie V miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Szczecinie.
Czytaj całość...
VI Rajd Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu II D
czwartek, 15 czerwiec 2017
VI Rajd Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu II D odbył się w dniach 8 - 10 czerwca 2017r. Każda edycja rajdu posiada swojego patrona, który związany był z obozem jenieckim w okolicach Nadarzyc dla m.in. polskich oficerów i z ich ewakuacją w styczniu 1945 r. do obozu w Sandbostel. W tym roku duchowym patronem rajdu był autor wspomnień związanych z ewakuacją - Feliks Przyłubski.
Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, jego absolwenci i osoby spoza szkoły, wyruszyli autokarem do Choszczna, by tam uczcić pamięć oficerów Oflagu II B Arnswalde , następnie udali się do Dobiegniewa do Muzeum Woldenberczyków, gdzie znajduje się wiele pamiątek obozowych po Oflagu II C.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Free JavaScript from
Rainbow Arch