- Start
I Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy w ZSP w Kaliszu Pomorskim
środa, 22 listopad 2017
Dnia 16 listopada 2017 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim odbyła się I edycja Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy pod patronatem Starosty Drawskiego. Olimpiada składała się z dwóch etapów, teoretycznego testu wiedzy i praktycznego, trzech zadań jakie musieli wykonać uczniowie, pozycja boczna bezpieczna i RKO (Szkoły Podstawowe i Ponadgimnazjalne) oraz scenki urazowej na zasadach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
Czytaj całość...
Moralitet antynikotynowy w kaliskim Liceum
środa, 22 listopad 2017
W ramach obchodów „Światowego Dnia Rzucania Palenia 16 listopada 2017” na przerwie międzylekcyjnej w kaliskim Liceum odegrano moralitet pobudzający do refleksji nad zgubnymi skutkami nałogu nikotynowego. Nikt nie wygłaszał tu słów potępienia, ponieważ wszystko przedstawili gestami w swojej scenicznej pantomimie aktorzy grupy teatralnej „Klepsydra” wspomagani przez odpowiednie kostiumy i dekoracje.
Czytaj całość...
Najlepsze pióro w województwie
wtorek, 21 listopad 2017
Magdalena Wyrzykowska z Liceum w Kaliszu Pomorskim otrzymała tytuł: „Najlepszego dziennikarza” województwa zachodniopomorskiego w konkursie „Szkolny Pulitzer”, organizowanym przez „Kurier Szczeciński”. W dniu 17.11.17r. w szczecińskiej Starej Rzeźni na Łasztowni po raz osiemnasty rozstrzygnięto, do jakich redakcji powędrują nagrody. Magdalenę Wyrzykowskąwyróżniło Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty. Do jej rąk poza honorowym tytułem trafiły inne wartościowe rzeczy: książki, dyktafon, torba sportowa, pamiątkowy długopis.
Czytaj całość...
Spektakl i koncert na Dzień Niepodległości
wtorek, 21 listopad 2017
Kaliscy licealiści z grupy teatralnej „Klepsydra” wystawili z okazji Święta Niepodległości wymowny spektakl oraz wzruszyli publiczność koncertem nostalgiczno-patriotycznych pieśni.
Oba występy, na które przybyli m.in. wiceburmistrz Tomasz Kołtun i radni, odbyły się 10 listopada w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim. Spektakl „Wspomnienie o pierwszomajowym pochodzie” przypominał w metaforycznej formie minione obrzędy kultu jednostki komunistycznych przywódców.
Czytaj całość...
Kaliscy Licealiści w Laboratorium Przedsiębiorczości
wtorek, 21 listopad 2017
W poniedziałek 13 listopada 2017r. w ramach Światowych Dni Przedsiębiorczości, odbył się dzień otwarty w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu, zatytułowany ,,Laboratorium Przedsiębiorczości”. W imprezie uczestniczyli uczniowie klas: 2c,3a,3b i 3e Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z nauczycielami: Z. Jarząbkiem, J. Boniecką, P. Łuczko, S. Statecznym, A. Kowalewskim i K. Wójciakiem.
Czytaj całość...
SZALONE LATA 20. i 30. W OPERZE NA ZAMKU
wtorek, 14 listopad 2017
Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim poddali się magii sceny opery na Zamku w Szczecinie, oglądając musical „ Crasy for You”- muzyczną komedię braci George i Iry Gershwinów do libretta Kena Ludwiga. Na spektakl udali się w dniu 7 listopada 2017r., pod opieką wychowawczyń Mirosławy Kacperskiej i Joanny Bonieckiej
Czytaj całość...
SUKCES W TURNIEJU STRZELECKIM
wtorek, 14 listopad 2017
W dniu 11 listopada 2017r. uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim wzięli udział w IV Drawskim Turnieju Strzeleckim z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorem turnieju był Dowódca Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, firma Hornet oraz Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim. Strzelanie odbywało się z broni pneumatycznej, a dla mieszkańców Drawska Pomorskiego zorganizowano pokaz sprzętu.
Czytaj całość...
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
poniedziałek, 13 listopad 2017
W dniu 10 listopada 2017r. mieszkańcy Kalisza Pomorskiego świętowali 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło wśród nich uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, którzy wraz z nauczycielami wzięli aktywny udział w obchodach tego bliskiego każdemu Polakowi święta.
Czytaj całość...
Prelekcja w kaliskim Liceum o tajemnicach rodziny Wittchow
niedziela, 12 listopad 2017
Z niedawno odnalezionych dokumentów wynika, iż w dużej mierze do budowy Kalisza Pomorskiego przyczynili się Albert i Wilhelm Wittchow. W oparciu o te odkryte w archiwach dokumenty kaliscy licealiści pod kierunkiem Bogumiła Kurylczyka i Joanny Mączkowskiej przygotowali opracowanie zatytułowane: „Tajemnice rodziny Wittchow”, które przedstawili na publicznej prezentacji 8 listopada 2017r.
Czytaj całość...
Podwójne złoto drużyn piłkarskich z kaliskiego Liceum
niedziela, 12 listopad 2017
Dnia 30 października 2017 r. odbyła się Powiatowa Licealiada piłki nożnej chłopców i dziewcząt na stadionie miejskim w Kaliszu Pomorskim z udziałem drużyn z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Chłopcy obronili tytuł mistrzowski, zaś dziewczęta po roku przerwy znów wyrwały z rąk rywalek złoty medal. To był wielki dzień dla naszych drużyn i szkoły, zdobyliśmy podwójne złoto. Zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt nie było na nas mocnych.
Czytaj całość...
Portal kaliskiego Liceum doceniony w Warszawie
niedziela, 12 listopad 2017
W tegorocznej V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Artystycznego „Pamięć nieustająca” jury przyznało naszym licealistom wyróżnienie w kategorii: Prace multimedialne „za uczestnictwo w prowadzeniu strony internetowej poświęconej małej Ojczyźnie - Kalisz Pomorski”. Z tej okazji zaproszono ich na konkursową Galę do sali dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj całość...
Turniej w Drawsku Pomorskim z udziałem wolontariuszy z ZSP w Kaliszu Pomorskim
czwartek, 09 listopad 2017
Dnia 26.10. 2017r.w hali drawskiego gimnazjum, odbył się VII Międzypowiatowy Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych. Honorowy patronat nad turniejem objęli: Anna Mieczkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Stanisław Kuczyński – Starosta Drawski oraz Zbigniew Ptak – Burmistrz Drawska Pomorskiego. Celem turnieju była integracja osób niepełnosprawnych, popularyzacja tańca jako elementu rozrywki i alternatywnej formy spędzania wolnego czasu.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>