- Start
ERASMUS+ working day 2
wtorek, 24 luty 2015
24 lutego w ramach zajęć z projektu ERASMUS+ młodzież biorąca w nim udział udałą się odległego o 70 km od Caceres Parku Narodowego Monfrague. To jedyny park narodowy w prowincji Extremadura, i jeden z 11 w Hiszpanii. Park ten znajduje się nad rzeką Tag, która stąd płynie aż do Portugalii i tam wpływa do Atlantyku. Tutaj też znajdują się lęgowiska sępów, orłów oraz m.in. bocianów czarnych.
Młodzież z zapartym tchem oglądała przepiękne widoki oraz podziwiała wiejską architekturę pamiętającą pierwszych mieszkańców tych terenów sprzed tysiąca lat.
Administrator
ERASMUS+ - working day 1
poniedziałek, 23 luty 2015
Po wspaniałej słonecznej niedzieli, którą uczniowie spędzili ze swoimi hiszpańskimi rodzinami, przyszedł czas wytężonej pracy nad projektem.
Rozpoczęliśmy dzień od wizyty w szkole naszych gospodarzy w Caceres, gdzie po śniadanku udaliśmy się na zajęcia warsztatowe oraz mogliśmy zwiedzić szkołę i jej wyposażenie. Uczestniczyliśmy także w uroczystym otwarciu wystawy poświęconej książce "Don Kichot" Servantesa. Mogliśmy zobaczyć publikacje tej książki z całego świata (w tym także z Polski). Postać Don Quijote de la Mancha jest bardzo blisko związana z rejonem w którym przebywamy.
Czytaj całość...
ERASMUS + Wyjazd do Hiszpanii
sobota, 21 luty 2015
21 lutego grupa uczniów biorących udział w projekcie ERASMUS+ (Alicja Dziadek, Konrad Rybczyk, Agnieszka Pęder, Szczepan Domagała, Aleksandra Łastówka, Olivia Kucharska, Szymon Wytlib) udała się w podroż do Hiszpanii. Razem z nimi trójka nauczycieli - Agnieszka Kubat, Paweł Łuczko oraz Adam Stąporek.
Bardzo dużo dzieje się podczas tego wyjazdu. Wobec tego postanowiliśmy na bieżąco w miarę możliwości codziennie informować o wszystkich ważnych wydarzeniach.
Czytaj całość...
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej
czwartek, 19 luty 2015
Dnia 18 lutego 2015 r. w hali ZSP w Złocieńcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. W rozgrywkach udział wzięły drużyny ZSP z Czaplinka, Drawska Pom., Czaplinka i Kalisza Pom.
Nasze dziewczęta pokonały drużynę ze Złocieńca 11:4, Drawska Pom. 19 :1 i Czaplinka nie dając rywalkom żadnych szans broniąc tytułu z ubiegłego roku ponownie zostały MISTRZYNIAMI POWIATU DRAWSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ 2015 .Niepokonaną drużynę tworzą : Zuzanna Menżyk, Karolina Lak, Natalia Butkowska, Lenart Natalia, Wolińska Klaudia, Dzida Kaja, Trojanek Dominika, Góralczyk Aleksandra, Tuchaj Anna, Zawada Magdalena.
Renata Effenberg-Nawrot
Czytaj całość...
PODZIĘKOWANIA DLA KOMBATANTÓW
środa, 18 luty 2015
W dniu 13 lutego 2015 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim – Alicja Bulkiewicz, Liza Okonek i Kacper Ambroziak razem z nauczycielem historii Maciejem Rydzewskim, dzięki uprzejmości Straży Miejskiej, odwiedziła mieszkających na terenie Gminy Kalisz Pomorski kombatantów, którzy walczyli o wolną Polskę podczas drugiej wojny światowej. Okazją była 70 –ta rocznica zdobycia Kalisza Pomorskiego przez Armię Czerwoną.
Czytaj całość...
I Olimpiada Wiedzy o Obronności
środa, 18 luty 2015
W dniu 22 stycznia uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim w składzie: Piotr Iliczyn, Mateusz Gerula i Przemysław Doroszuk zajęli drugie miejsce w I Olimpiadzie wiedzy o obronności i bezpieczeństwie państwa organizowaną przez Szkołę Policji i Akademię Pomorską w Słupsku. Patronat honorowy nad imprezą objął szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego prof. dr hab. Stanisław Koziej.
Czytaj całość...
Klip na konkurs "Operacja Dehejtyzacja"
poniedziałek, 16 luty 2015
Tekst alternatywny

Mamy zaszczyt zaprezentować utwór wraz z klipem (teledyskiem), który wziął udział w konkursie "Operacja Dehejtyzacja" organizowanym przez magazyn "Numa Numa". Piosenkę stworzył Jakub Biegniewski, a w klipie wystąpił Bartosz Rowiński. Opiekunem była i jest Pani Joanna Mączkowska. Nasze dzieło, można obejrzeć pod tym linkiem KLIK
Bartosz&Kuba

Do Liceum już przyleciały Amory
czwartek, 12 luty 2015
Na trzy dni przed Walentynkami, w środę, pierwsze Amory przybyły do Kalisza Pomorskiego i wybrały na swoją bazę, pewnie nieprzypadkowo, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi. Może właśnie z powodu rosnącej wśród jego uczniów znajomości języków obcych, posłańcy Święta Zakochanych stąd będą rozsyłać na całą Gminę - nie tylko po polsku - swoje sercowe sygnały. W Liceum celne „strzały Amora” rozweseliły i uczniów, i nauczycieli.
Czytaj całość...
Godziny pracy pedagoga oraz BPS
czwartek, 12 luty 2015


Godziny pracy pedagoga szkolnego oraz gabinetu profilaktyki szkolnej

Studniówka w atmosferze weneckiego karnawału&
poniedziałek, 09 luty 2015
Tańcząc w minioną sobotę (7. lutego 2015 r.) tradycyjnego poloneza na rozpoczęcie studniówki, tegoroczni maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kaliszu Pomorskim kłaniając się swoim partnerom na zakończenie, dostojnie i ze wzruszeniem wsłuchiwali się w wyczytywane nazwiska kolejnych par. Zapamiętają tę niepowtarzalną chwilę na całe życie. Teraz bawili się wesoło w weneckich dekoracjach, bo taki był wspólny pomysł na scenariusz imprezy, a już za trzy miesiące będą zdawać egzamin dojrzałości.
Czytaj całość...
Nasi laureaci Kaliskich Sokołów
środa, 04 luty 2015
Nagrodę „Kaliskiego Sokoła”, przyznawaną co dwa lata nielicznym osobom lub instytucjom za wyjątkowe zasługi na rzecz lokalnego społeczeństwa - już posiada Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu Pomorskim. W tym roku, Kapituła tego honorowego wyróżnienia postanowiła je nadać naszej nauczycielce, pani Joannie Mączkowskiej oraz przyjacielowi naszej Szkoły – Bogumiłowi Kurylczykowi.
Jak czytamy w uzasadnieniu tej decyzji, Joannie Mączkowskiej przyznano ten honor „za zaangażowanie i wkład pracy włożony w podejmowanie działań wspólnie z grupą teatralną Klepsydra, które przyczyniają się do ocalenia od zapomnienia dziedzictwa kulturowego Kalisza Pomorskiego oraz prowadzenie portalu wielopokoleniowego My-Kalisz Pomorski- Okolice-Świat”. Natomiast Bogumił Kurylczyk otrzymał statuetkę Sokoła „za szereg działań mających na celu popularyzowanie wiedzy o wielowiekowych dziejach Kalisza Pomorskiego oraz wieloletnie zgłębianie informacji i tajemnic zawartych w historycznych dokumentach z naszego miasta i gminy”.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27 lutego w sali Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim.
Poczwórne połowinki
wtorek, 20 styczeń 2015
Cztery klasy drugie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim bawiły się na tradycyjnych połowinkach, przypadających na połowę trzyletniej, licealnej nauki. Imprezę zorganizowała sama dla siebie młodzież pod okiem wychowawców.
W pięknie udekorowanej sali kaliskiego Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury, przy wykwintnie zastawionych stołach, konwersowano, tańczono i śpiewano od popołudnia aż do godziny trzeciej nad ranem. A i wtedy jeszcze żal było się rozejść. Gości licealistów, z panią dyrektor kaliskiego ZSP Joanną Kuleszą na czele, powitali przedstawiciele szkolnego samorządu: Klaudia Maziarz i Szymon Kawecki. Swoich wychowawców (IIa – Joannę Mączkowską, IIb – Danutę Stempień, IIc – Karinę Antończak oraz IId – Pawła Łuczko), młodzież „obsypała” kwiatami, a potem obtańcowała na parkiecie do ostatniego tchu. Do tańca znakomicie przygrywał duet didżejów. Tak, że nikt nie podpierał ścian. Chyba, że w czasie intelektualnych konwersacji pomiędzy kolejnymi wyczynami na parkiecie. A działo się tam wciąż coś nowego, gdyż nie zabrakło licznych konkursów na taneczne figury w stylu balowania na jednej nodze lub w przysiadzie. Następnym takim balem będzie dopiero studniówka, ale na to obecne klasy drugie mają jeszcze cały rok.
<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 Następna > Ostatnia >>