- Start
AKCJA HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI W NASZEJ SZKOLE
poniedziałek, 16 marzec 2015
Krew nazywana jest darem życia, gdyż jest niezbędna do ratowania ludzkiego zdrowia. Zapotrzebowanie na nią jest ogromne. Aby wyjść naprzeciw młodzieży chętnej do oddawania krwi po raz kolejny zorganizowano akcję oddawania krwi w naszej szkole.
Koordynatorami akcji są Pani Anna Józiak – pedagog szkolny oraz przedstawiciel uczniów Mateusz Janiak. Jak zwykle młodzież stanęła na wysokości zadania i oddała całkiem ładną ilość krwi. W akcji brało udział 45 osób.
Wszystkim ofiarującym swoją krew serdecznie dziękujemy w imieniu potrzebujących.
Anna Józiak
Święto liczby Pi w kaliskim LO
poniedziałek, 16 marzec 2015
Piątek 13 marca nie zawsze musi być pechowy. Szczęśliwy okazał się dla zwycięzców drugiej edycji konkursu „Liczba Pi”. Matematyczne święto, które przypada 14 marca należy do ludolfiny - liczby pi. Uczniowie wykazali się kreatywnością aby ukazać wyjątkowe znaczenie tej stałej Archimedesa.
Oryginalność sprawiła, że każdy został championem w swojej kategorii. Uczestnicy szukali inspiracji w różnych źródłach: Michalina Wróblewska i Kasia Fatalska wykonały prześlicznego torta w kształcie pi; Szymon Lisiecki, Michał Kubicki, Szczepan Domagała, Wiktor Grzejszczyk i Maciej Radzimski wyśpiewali liryczną wersję liczby pi; Patryk Szeffler specjalizujący się w animacjach komputerowych wkomponował w sportowe auto symbol pi. Kamila Bulwa natomiast udowodniła wszystkim, że ma fenomenalną pamięć, ponieważ zapamiętała 133 cyfry rozwinięcia liczby pi. Podsumowując te zmagania warto dodać, że „pi” to nie tylko 3,14 ale nieskończenie wiele cyfr po przecinku, w 2014 r. udało ich się wyznaczyć ok. 13,3 bilionów.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się, że matematyka dostarcza im tak wiele zmysłowości.
Katarzyna Witek
Kolejny dziennikarski sukces
czwartek, 12 marzec 2015
Marta Stympin, uczennica ZSP w Kaliszu Pomorskim i opiekun szkolnej gazety „Kontrast” Aleksandra Radecka zostały docenione podczas Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. W. Dybalskiej we Wrocławiu. To trzeci sukces dziennikarzy „Kontrastu” w tym konkursie.
W XIV edycji konkursu wzięło udział ponad stu młodych adeptów pióra, a wybrano pięć najlepszych prac i przydzielono równorzędne nagrody. Jedną z nich wywalczył reportaż Marty Stympin, która od pierwszej klasy na łamach szkolnej gazety „Kontrast” szlifuje swoje pióro w tekstach reporterskich i wywiadach.
Czytaj całość...
OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI. DWIE DEKADY HISTORII
czwartek, 12 marzec 2015

ETAP WOJEWÓDZKI KONKURSU „OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI. DWIE DEKADY HISTORII”
W dniu 10 marca 2015 r. dwoje uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim: Karolina Kawecka i Maciej Radzimski, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięła udział w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu : „Olimpiada Solidarności. Dwie Dekady Historii”. W gronie 47 uczestników konkursu zajęli odpowiednio 24 oraz 10 miejsce wykazując się dużą wiedzą z zakresu najnowszej historii Polski w latach 1970 – 1990.

Maciej Rydzewski
Kalisz Pomorski - moja mała Ojczyzna
czwartek, 12 marzec 2015
Już piąty rocznik licealnych klas pierwszych, na lekcjach wiedzy o kulturze realizuje autorski projekt Joanny Mączkowskiej: „Kalisz Pomorski – moja mała Ojczyzna”. W jego ramach uczniowie przygotowują dla kolegów publiczne prezentacje na temat historii naszego miasta w oparciu o publikacje zamieszczone na portalu: www.liceum.kalisz.pl. Na początku marca, w auli kaliskiego Liceum wygłoszono cykl takich regionalnych pogadanek. Ich ukoronowaniem było spotkanie (11 marca) z autorem większości omawianych publikacji, Bogumiłem Kurylczykiem.
Czytaj całość...
Uczniowie naszego liceum po raz trzeci mistrzami powiatu
poniedziałek, 09 marzec 2015
Uczniowie naszego liceum po raz trzeci mistrzami powiatu w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej !!!
W czwartek, 26 lutego 2015 roku, w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim, odbyła się XIV edycja Powiatowej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zorganizowana pod patronatem Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim. Celem olimpiady było m. in. zachęcenie młodzieży do pogłębiania wiedzy ekologicznej w kwestii zagadnień związanych z gospodarowaniem odpadami, gospodarką rolną (ochroną gruntów rolnych, zastosowaniem nawozów naturalnych i organicznych w rolnictwie) oraz zanieczyszczeniami i ochroną gleb.
Czytaj całość...
Geografia z pasją
poniedziałek, 09 marzec 2015
W trakcie trwania zajęć projektowych "Praca z pasją Szok" uczniowie mieli okazję w praktyce sprawdzić funkcjonowanie zegara słonecznego i porównać wyniki z czasem zegara atomowego np. w internecie. Zegar słoneczny ustawiony w pobliżu budynku Urzędu Miasta zdecydowanie to zadanie ułatwił.
Nic tak natomiast nie rozwija, jak doświadczenie. Dlatego też uczniowie z grupy projektowej 2.5.c przeprowadzili krótkie badania terenowe w Kaliszu Pomorskim. Zadanie polegało na przeliczeniu natężenia ruchu samochodowego na drodze krajowej nr 10 w pobliżu szkoły. Okazało się, że w stosunkowo krótkim czasie ruch samochodowy był znaczący i wyniósł około 90 samochodów w każdą stronę w ciągu pół godziny. dało to podstawę do kolejnych obliczeń i statystyk, związanych także z analizą kierunków przejazdów samochodów na podstawie tablic rejestracyjnych.

Paweł Łuczko
Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Siatkowej
niedziela, 08 marzec 2015
Dnia 24.02.2015 r. w sali ZSP w Drawsku Pom. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Powiat Drawski reprezentowały drużyny z Czaplinka, Drawska Pom. i Kalisza Pom.
Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce. Skład medalowej drużyny : Dorota Cerazy, Aleksandra Stencelewicz, Daria Błądek, Klaudia Gabrysiak, Michalina Wróblewska, Zuzanna Menżyk, Dominika Trojanek.
Chłopcy z naszej szkoły zajęli II miejsce w powiecie. Drużynę tworzą: Mateusz Janiak, Pietz Daniel, Kozioł Marek, Doroszuk Przemysław, Gerula Mateusz, Kuca Dawid, Szłapak Szymon.
Ogromne gratulacje !!!


Renata Effenberg-Nawrot
Konkurs języka angielskiego
niedziela, 08 marzec 2015
Dnia 5. marca w naszej szkole odbył się Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów zorganizowany przez uczniów klasy dwujęzycznej oraz wychowawcę- panią Joannę Boniecką. Odwiedzili nas gimnazjaliści z Chwiramu, Wierzchowa, Drawska Pomorskiego, Drawna, Ińska, Dobrzan, Mirosławca oraz Kalisza. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej dla 6 wyłonionych finalistów.
Gratulujemy:
I miejsca Filipowi Słysz (gimnazjum w Drawsku Pomorskim)
II miejsca Igorowi Pawłowskiemu (gimnazjum w Drawnie)
III miejsca Michałowi Lewandowskiemu (gimnazjum w Drawsku Pomorskim)
IV miejsca Filipowi Maculewiczowi (gimnazjum w Wierzchowie)
V miejsca Joannie Pietrzyk (gimnazjum w Dobrzanach)
VI miejsca Natalii Ruta (gimnazjum w Mirosławcu)

Finaliści otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim oraz wydawnictwo Oxford University Press.
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przybycie. Natomiast uczniów naszego kaliskiego liceum zachęcamy do rozwijania umiejętności związanych z językiem angielskim i do udziału w nadchodzącym konkursie.

Joanna Boniecka

Wszyscy na sprzedaż
niedziela, 08 marzec 2015
Kiedy mówimy o handlu ludźmi myślimy głównie o krajach nam odległych, biednych i nie zawsze demokratycznych.
Tymczasem okazuje się, że i u nas zjawiska mieszczące się w tym tytule są bardzo częste. Handel ludźmi to nie tylko fizyczne sprzedawanie ludzi, to także zmuszanie do żebrania, do prostytucji, obozy pracy i praca ponad siły, handel organami ludzkimi, nielegalne adopcje.
O tym wszystkim w dn. 26 lutego klasy policyjne rozmawiały z asp. Agnieszką Waszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pom.
Czytaj całość...
ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  BOHATEROWIE NIEZŁOMNI
poniedziałek, 02 marzec 2015
SUKCES W IV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – BOHATEROWIE NIEZŁOMNI”

Daria Gralak, uczennica klasy 2d Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zajęła trzecie miejsce w etapie regionalnym, w kategorii prac plastycznych/szkół ponadgimnazjalnych w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Konkurs organizowany jest przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego z Lublina, Stowarzyszenie Odra – Niemen z Wrocławia, Fundację im. Bolesława Chrobrego ze Szczecina oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Obrony Narodowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Praca Darii oraz pozostałych laureatów etapu regionalnego zostanie przesłana do Lublina, gdzie weźmie udział w finale konkursu.
WYNIKI KONKURSU
PLAKAT
Maciej Rydzewski

Zmagania językowe
poniedziałek, 02 marzec 2015
28 lutego 2015r. odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Języków Obcych . Konkurs organizowany był przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie .
W etapie pisemnym wzięło udział około 300 uczniów szczególnie uzdolnionych językowo z najlepszych szkół województwa wyłonionych w etapach szkolnych.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch językach:
W kategorii j. niemiecki:
1. Martyna Gabrych
2. Karolina Rogala
3. Marta Stympin
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 Następna > Ostatnia >>