- Start
Zagadki kaliskiego herbu
poniedziałek, 22 wrzesień 2014
Najstarszy, znany wizerunek herbu Kalisza Pomorskiego pochodzi z pieczęci miejskiej, przystemplowanej na dokumencie z roku 1506. Kolejny herb uwiecznił Mathias Merian na swoim miedziorycie z roku 1652, przedstawiającym panoramę miasta widzianego w połowie XVII wieku ze wzgórza nad dzisiejszą Plażą Miejską. Dzisiejszy wizerunek herbu – znamy wszyscy. Można go zobaczyć przede wszystkim na frontonie gmachu Ratusza.
Czytaj całość...
Zjazd Historyków Polskich w Szczecinie
czwartek, 18 wrzesień 2014
UCZNIOWIE ZSP W KALISZU POMORSKIM NA ZJEŹDZIE HISTORYKÓW POLSKICH W SZCZECINIE
W dniu 17 września 2014 r. uczniowie z klas drugich i trzecich liceum w ZSP w Kaliszu Pomorskim, realizujący historię na poziomie rozszerzonym, wzięli udział w XIX Powszechnym Zjeździe Historyków Polskich w Szczecinie. Pod opieką nauczycieli - Katarzyny Drab, Krzysztofa Wójciaka i Macieja Rydzewskiego uczestniczyli w dwóch sympozjach naukowych. Pierwsze "Tzw. Ziemie Odzyskane w granicach państwa polskiego. Specyfika przemian", dotyczyło historii współczesnej Polski. Drugie poruszające problematykę historii sportu widzianej z polsko-niemieckiej perspektywy nosiło tytuł "Dzieje sportu polskiego i niemieckiego w XIX i XX wieku - idee, ludzie, polityka i kultura".
Po wysłuchaniu interesujących referatów i dyskusji młodzież udała się do Muzeum Techniki i Komunikacji . Zajezdni Sztuki w Szczecinie. W muzeum uwagę zwiedzających przyciągały zabytkowe pojazdy - motocykle, samochody, tramwaje i autobusy oraz możliwość wykonania doświadczeń z dziedziny fizyki na specjalnie do tego celu przygotowanych urządzeniach.
W godzinach popołudniowych uczestnicy wyjazdu wzbogaceni o nowe informacje i wrażenia wrócili do Kalisza Pomorskiego.
Kalisz Pomorski lat 1946-60
środa, 17 wrzesień 2014
Na portalu wielopokoleniowym kaliskiego LO: www.liceum.kalisz.pl można znaleźć w dziale „Nasze filmy” zakładki do odtworzenia na You Tube czterech filmów, stanowiących zapis rozmowy, jaką z Heleną Kurylczyk-Pulwin przeprowadziła w lutym tego roku Joanna Mączkowska.
Tematem tych rozmów są początki oświaty w Kaliszu Pomorskim, ilustrowane unikalnymi fotografiami z lat tuż powojennych. Niedawno zmarła Helena Kurylczyk-Pulwin całe swoje zawodowe życie poświęciła ukochanemu miastu. Wspomnieniami wraca do pierwszego grona pedagogicznego i pierwszych uczniów. Do powołania kaliskiego Liceum i utworzenia amatorskiego teatru, którego aktorami byli i nauczyciele i rodzice. A wszystko urozmaicone barwnymi opisami oraz historiami, które już zapadły w ludzką niepamięć a warto je przypomnieć.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
czwartek, 11 wrzesień 2014
11 września 2014 r. w Inteligentnym Ogrodzie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kaliszu Pomorskim.
Na uroczystość, która jak co roku przypada w rocznicę zamachów terrorystycznych w USA z 2001 r. zostało zaproszonych wielu wspaniałych gości, którzy reprezentowali instytucje na co dzień współpracujące ze szkołą. Nie zabrakło władz samorządowych w osobach starosty drawskiego pana Stanisława Cebuli, burmistrza Kalisza Pomorskiego Michała Hypkiego, przedstawicieli wojska, żandarmerii, straży pożarnej oraz straży miejskiej.
Czytaj całość...
Pożegnanie Heleny Kurylczyk-Pulwin (1919-2014)
środa, 27 sierpień 2014
Całe swoje długie, niemal stuletnie życie, Helena Kurylczyk-Pulwin spędziła pomagając innym oraz „w pogoni za błękitem”. Pomagała dzieciom i młodzieży, jako jedna z pierwszych nauczycielek kaliskiej szkoły. Pomagała dorosłym, jako wieloletni, społeczny kurator sądowy. Służyła także swojemu ukochanemu miastu – Kaliszowi Pomorskiemu, pełniąc aktywnie funkcję radnej przez trzy kadencje.
Chociaż umarła 22. sierpnia 2014 roku pod Krakowem, a pod koniec życia mieszkała w Poznaniu i Szczecinie, to corocznie przynajmniej raz gościła w miejscu, w którym – co zawsze podkreślała – zostawiła swoje serce. I dlatego, zgodnie ze swoim życzeniem, spoczęła w grobowcu rodzinnym na cmentarzu w Kaliszu Pomorskim.
Czytaj całość...
Rozpoczęcie roku szkolnego
poniedziałek, 01 wrzesień 2014
1 września 2014 o godzinie 9.00 na szkolnym dziedzińcu uroczyście rozpoczął się nowy rok szkolny 2014/2015. Przybyłych gości, pracowników szkoły, rodziców i uczniów LO w Kaliszu Pomorskim przywitał Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Michał Banaszak oraz jego zastępczyni Klaudia Maziarz.
Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała Pani dyrektor Joanna Kulesza, która w ciepłych słowach skierowanych do uczniów zachęcała do angażowania się w życie szkoły i korzystania z jak największej liczby zajęć rozwijających pasje młodych ludzi.
Pogoda pochmurna, jednak to nie przeszkodziło uczniom w radosnych nastrojach udać się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami, podczas których nastąpiło tradycyjne rozdanie dokumentów, planów i wytycznych na rozpoczęty rok szkolnym.
Stypendium "Wyprawka szkolna"
piątek, 22 sierpień 2014
WNIOSEK o stypendium "Wyprawka szkolna".

WNIOSEK o stypendium "Wyprawka szkolna" po przekroczeniu progu socjalnego.

INFORMACJE o stypendium "Wyprawka szkolna".

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW o stypendium "Wyprawka szkolna".

Wniosek o stypendium - inernat
piątek, 22 sierpień 2014
WNIOSEK o przyznanie stypendium socjalnego dla wychowanków internatu

<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Następna > Ostatnia >>